Uczennice ZSR w Smolajnach na VII Festiwalu Piosenki i Poezji w Olsztynku

0

fb_10004074_610728425686327_1464991031_n

W dniu 21 marca 2014 uczennice ZSR w Smolajnach: Marta Babij, Renata Kamińska, Justyna Trojczyk i Małgorzata Kril wzięły udział w VII Festiwalu Piosenki i Poezji Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku. Justyna Strojczyk wykonała utwór „Między nami”, zaś Marta Babij „Koń wyścigowy”. Cała czwórka przygotowywana była przez pana Zbigniewa Siwka. Poziom festiwalu był wysoki, udział wzięło 40 osób. Dziewczyny z ZSR doskonale zinterpretowały utwory Jacka Kaczmarskiego, niczym nie odbiegając od pozostałych uczestników. Gratulujemy odwagi. tekst i foto: Agnieszka Węckowicz opracował: Miroslaw Rodziewicz

wszelkie tematy informacje i uwagi którymi chcesz się podzielić wyślij na adres: redakcja@wiadomosciwarminskie.pl

Polub nasz funapage na Facebooku – będziesz na bieżąco z informacjami.

fb_1524778_610728445686325_1662934204_n

fb_1979705_610728535686316_1181747034_n

poniżej artykuł z Gazety Warmińskiej:

Piątkowy(21.03.2014) Festiwal Piosenki i Poezji im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku po raz siódmy zgromadził ogromną liczbę wykonawców- uczniów gimnazjów i szkół średnich. Niektórym można już dziś wróżyć  dalszą karierę na scenie ,może nie tylko amatorską. Twórczość wielkiego barda „Solidarności” nie jest łatwa do wykonywania.Trzeba dużej dawki talentu i odwagi ,aby podjąć się takiego zadania przed publicznością. Jednak w czasie występów okazało się, że młodzież posiada obie te cechy i w większości przypadków wyszła z zadania z tarczą.


   

W tegorocznej edycji wzięło udział 39 młodych wykonawców z rekordowej liczby 14 szkół z dwóch powiatów: olsztyńskiego i szczycieńskiego – powiedziała nam Dorota Linkiewicz, polonistka I Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku, główny organizator wydarzenia. Uczestnicy m.in. przyjechali  ze Szczytna, Świętajna, Wielbarka, Olsztynka, Gietrzwałdu, Dobrego Miasta, Smolajn i Olsztyna. Festiwalowe zmagania oceniało 3 osobowe Jury w składzie: Katarzyna Waluk, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynku , Jerzy Tytz, radny powiatowy i lider jednego z olsztyneckich zespołów wokalno-muzycznych i  Maria Gronkiewicz ,dyrygent i opiekunka Olsztyneckiego Chóru, zastępując   dyrektora Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach, Janusza Cieplińskiego, który z  żalem musiał z przyczyn zdrowotnych odmówić uczestnictwa. Oceny dokonywano w 3 kategoriach- recytacji,  piosenki i plastycznej.

W kategorii plastycznej wyróżnienie przyznano Urszuli Jabłońskiej. Drugie miejsce zajął Michał Wunderlich, a pierwsze jurorzy oddali Filipowi Skuzie. Za wyrecytowanie poezji Jacka Kaczmarskiego trzecie miejsce otrzymał Bartłomiej Moroz z Gimnazjum im. Noblistów Polskich z Olsztynka za utwór „Kanapka z człowiekiem”. Miejsce drugie przyznano Agnieszce Ługowskiej, która jest wychowanką I LO im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku, za recytację utworu  „Miasto nocą”. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Jarosz z olsztyneckiego liceum, za utwór „A my nie chcemy uciekać stąd”.

W kategorii najbardziej zbliżonej do tej,  w której zasłynął Jacek Kaczmarski, czyli piosenki, wyróżnienie za wykonanie utworu „Zbroja”  otrzymał Emilian Hasiuk uczeń IX LO w Olsztynie. Kolejną wyróżnioną uczestniczką została Magdalena Lobert z Gimnazjum im. Ks. W. Zinka w Gietrzwałdzie ,której towarzyszyły- na wiolonczeli Daria Pawłowska i na gitarze akustycznej Alicja Kucharzewska-Samko. Dziewczęta wykonały dwa utwory – „Litania” i „Błogosławię zło”. Jurorzy przyznali również trzecie wyróżnienie Agnieszce Kowalewskiej ,Monice Malinowskiej ,Klaudii Malinowskiej i Michałowi Szydłowskiemu za wykonanie utworu „Szklana Góra”. Członkowie zespołu są wychowankami I LO im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku. Trzecie miejsce zajął Michał Kułak z z Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu. Michał zmierzył się z utworem „Między nami”. Ex eqo na tym samym miejscu znalazła się również Aleksandra Binkul z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku za wykonanie piosenki „Mucha w szklance lemoniady” z towarzyszeniem akompaniamentu Anny Gołębiewskiej. Najwięcej czasu jurorzy poświęcili na rozwiązanie sporego dylematu – komu przyznać pierwsze a komu drugie miejsce – powiedziała ogłaszająca wyniki prac jurorów, Katarzyna Waluk. Ostatecznie, szala obciążona największym ładunkiem emocji ,którą niesie ze sobą twórczość Jacka Kaczmarskiego, przechyliła się w stronę Pauliny Gilarskiej. Na gitarze towarzyszył jej  Wiesław Gąsiorowski. Paulina zdobyła uznanie jurorów za wykonanie „Kantyczki z lotu ptaka”. Na co dzień jest uczennicą I LO im. J. Kaczmarskiego w Olsztynku. Drugie miejsce przypadło gimnazjalistce z Wielbarka, Marii Kołodziej za utwór „Katyń”. Nagrodę Publiczności otrzymały po raz drugi ubiegłoroczne laureatki tej nagrody, dziewczęta z Olsztynka – Agnieszka Kowalewska,  Monika Malinowska,  Klaudia Malinowska i Michał Szydłowski. Następny festiwal już za rok. Organizatorzy chcą wypłynąć na jeszcze szersze wody. Dorota Linkiewicz powiedziała nam ,że przyszłoroczny festiwal, być może będzie miał zasięg ogólnowojewódzki. Można dodać, że olsztynecki festiwal jest doskonałym sposobem dla zaistnienia zdolnej, ale przecież bardzo młodej grupy artystów, którzy dopiero wkraczają na scenę i próbują na niej swoich sił. Nagrody festiwalowe ufundowal powiat olsztyński, który jak co roku wspiera finansowo organizację imprezy.

wszelkie tematy informacje i uwagi którymi chcesz się podzielić wyślij na adres: redakcja@wiadomosciwarminskie.pl Polub nasz funapage na Facebooku – będziesz na bieżąco z informacjami.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Proszę podać swoje imię tutaj