Kocham polskie piosenki

0

dobremiasto0000974ff

Jest tyle cudnych polskich piosenek Niemena, Grechuty, czy Maryli Rodowicz, że nie trzeba wcale śpiewać po angielsku – z takiego założenia wyszła Lokalna Grupa Działania „Warmiński Zakątek” z Dobrego Miasta i zorganizowała konkurs wokalny dla dzieci pod hasłem „Kocham polskie piosenki”. W eliminacjach gminnych wzięło udział aż 300 wykonawców. Wielki finał odbył się 25.03.2014 w Restauracji Wiktoria w Dobrym Mieście.
Tego nikt się nie spodziewał! W eliminacjach gminnych do konkursu „Kocham polskie piosenki” organizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek” z Dobrego Miasta wzięło udział 300 młodych wokalistów i wokalistek z 11 warmińskich gmin, w tym z trzech gmin powiatu olsztyńskiego – Dywit, Jezioran i Dobrego Miasta. Najmłodsi mają zaledwie po trzy, cztery lata i chodzą do przedszkola, a najstarsi 12 lat i uczą się w szóstej klasie szkoły podstawowej.
– Nie przypuszczaliśmy, że aż tak wiele dzieciaków będzie chciało się zmierzyć z piękną twórczością polskich wykonawców – Małgorzata Ofierska, prezes LGD „Warmiński Zakątek” nie kryje zaskoczenia. – To tylko potwierdza, że organizacja konkursu była strzałem w dziesiątkę.
Konkurs „Kocham polskie piosenki” to nowa inicjatywa LGD i ewenement na skalę regionu.
– Z naszych informacji wynika, że nie ma takiego drugiego konkursu na Warmii i Mazurach – mówi Elżbieta Bilińska-Wołodźko, animatorka kultury i pomysłodawca wydarzenia. – Jest tyle cudnych i wartościowych polskich piosenek Niemena, Grechuty, czy Maryli Rodowicz, że nie trzeba wcale śpiewać po angielsku. Śpiewnie i puszczanie obcojęzycznych piosenek zostawmy stacjom radiowym, które i tak grają muzyczną papkę na okrągło.
Konkurs – oprócz popularyzacji polskich piosenek – ma także inne cele: promowanie młodych talentów (a po eliminacjach gminnych słychać, że na Warmii ich nie brakuje) oraz rozwijanie aktywności mieszkańców obszaru LGD poprzez promocję i organizację lokalnej twórczości.
– Ta „prowokacja artystyczna” zatoczyła szersze kręgi – uważa Stefan Brzozowski, lider kultowego zespołu „Czerwony Tulipan”, który będzie przewodniczył jury w czasie finału konkursu. – Przecież przy młodych wykonawcach stoją nauczyciele i opiekunowie, którzy  wybierają im piosenki i repertuar. Ktoś pewnie będzie musiał im uszyć strój i nie zapominajmy o rodzicach, dla których to będzie wielkie wydarzenie. Gdy zliczymy wszystkich to będziemy mieli całkiem sporą armię miłośników polskich piosenek. Lepiej być nie może.
Elżbieta Bilińska-Wołodźko podkreśla też wielką rolę koordynatorów gminnych konkursu, którzy przeprowadzili eliminacje gminne.
– To wspaniali ludzie, którzy wykonali ogromną pracę w swoich gminach i należą im się słowa podziękowania – mówi Elżbieta Bilińska-Wołodźko.

Powiat Olsztyński i Powiat Bartoszycki wspierają finansowo wydarzenie.

wszelkie tematy informacje i uwagi którymi chcesz się podzielić wyślij na adres: redakcja@wiadomosciwarminskie.pl
Polub nasz funapage na Facebooku – będziesz na bieżąco z informacjami.

Invalid Displayed Gallery

[/sociallocker]

Zobacz wszystkie wydarzenia