Dobre Miasto uzbierało dla WOŚP prawie 25 tysięcy. Zobacz za ile poszedł rower z PSS

265
Dobromiejscy wolontariusze podczas zbierania pieniędzy na 25 Finał WOŚP

W tym roku padł rekord zbiórki pieniędzy w Dobrym Mieście. W 25 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dobrym Mieście pobity został rekord uzbierano kwotę 24846,22zł. Kolejny raz dobromieszczanie udowodnili, że świetnie potrafią się bawić zbierając pieniądze na rzecz innych, tym razem dla Dzieci i Seniorów.
Tym razem zbiórka pieniędzy przez wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyła się pod hasłem: Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W godzinach 14:00-15:00 można było wylicytować przejażdżkę z Mistrzem, podczas której kierowcy rajdowi Automobilklubu Warmińskiego zaproszali do wspólnej jazdy. W kinie Przyjaźń o godz, 17:00 odbył się koncert olsztyńskiej grupy lekarzy The Doctors, dobromiejskich zespołów: Pasji, Rozśpiewanych Serduszek, Studia Piosenki oraz licytacje przedmiotów, loteria fantowa.

źródło: CKB Dobre Miasto

Zobacz wszystkie wydarzenia

265 KOMENTARZE

 1. Wojska w DM nie ma to się nie czepiam, ale żeby OSP się nie włączyło to smutne. Za chwilę po 1% poproszą to śmieszne.

 2. A gdzie dzieci z puszkami na przykład przy kościele? Kiedyś po całym mieście dzieciaki biegaly i zbierały pieniążki a teraz co się zmieniło? Dlaczego nie angazujecie dzieci w takie akcje? Słaby przykład na przyszłość.

 3. Nikt cię nie zmusza do wpłacania 1 % na rzecz OSP. I daruj sobie te złośliwe komentarze . Mam nadzieję , że w DM ludzie są bardziej rozgarnięci niż ci się wydaje i dobrze wiedzą na kogo zawsze mogą liczyć.

    • denerwuje mnie takie piepszenie głupot że pisiory nie daja na orkiestre ,a tak na marginesie wole bys w sekcie gdzie jest wiekszosc społeczeństwa niżeli byc w kod i zbierac na ifony dla złodzieja .

     • Dariuszu wiekszosc to ponad 50% poparcia a PIs ma tylko 32% sadaze z 3 stycznia . Chcesz zablysnac to chociaz sprawdz dane najprosciej siac zament wyzywac itd

     • Podawane do opinii publicznej 32% jest wielce przesadzone. Wiadomo przecież nie od dziś, że wyniki sondażu są przewidywalne. Zależy kto robi sondaż i komu zadaje pytania. Ale takich jak Dariusz na pewno jest z 15%. Ciągle zostaje jeszcze 85% społeczeństwa. Większość nie popiera PiSdekistanu. Nie zagłosują na PiSdekistan. Zwłaszcza po możliwości obserwowania, co dzieje się obecnie z Polską za rządów PiSdekistanu.

     • 32% i rok od wyborów pis ma dalej najwieksze poparcie i ciągle rośnie zaznaczam!,PiSdekistan no to wytłumacz mi co sie dzieje z polską czy tylko rzucasz hasłami pis jest zły pis niedobry ?tu dla przypomnienia oredzie kopacz https://youtu.be/V9jwz8uvcNU

     • PiS to najgorsza partia ze wszystkich partii, które rządziły po 1989 roku. UW była zła. AWS była zła. SLD była zła. PO była zła. PSL było złe. Ale najgorszy ze wszystkich jest PiS.
      Ale takim jak Dariusz nie ma co tłumaczyć. Bo Dariusz to członek sekty. Sam Dariusz wyżej przyznał, że jest w sekcie. To nic do niego nie dotrze. Żadne fakty. Bo Dariusz ma swoją sekciarską logikę jak w tym kiczu zatytułowanym Smoleńsk: ,, To nie jest proste, a nawet wręcz przeciwnie.”

  • Na forum Toneticu jest jeden zagorzały PiSuar „DARIUSZ” , a jeden jego durny komentarz jest w stanie obudzić lawinę komentarzy wyborców tzw „zjednoczonej hehe opozycji” xD

   • Na jakiej podstawie stawiasz tezę, że głupota i sekciarskie myślenie pisuara DARIUSZA śmieszy tylko zwolenników PO czy Petru?
    Jesteś w wielkim, wielkim błędzie.

   • weż pod uwagę to że pod tą „lawiną” komentarzy może kryc się jedna może dwie osoby tzw „HEJT” inaczej było by gdyby trzeba było sie rejestrowac z imienia i nazwiska wtedy to forum było by bardziej wiarygodne no i było by zachowane więcej kultury o ile ci hejterzy odważyli by sie pisac pod swoim imieniem i nazwiskiem tak jak to jest na fejsie .pozdrawiam „opozycje: 🙂

    • Dariuszu, czytając ciebie człowiek ma za to pewność, że jesteś jeden, ale w twojej głowie jest was co najmniej 3.

    • No jak to??? Dlaczego nasz DARIUSZ nie pisze pod swoim imieniem i nazwiskiem??? Wstydzi się??? Czego??? Kogo??? DARIUSZ nie ma odwagi???

     • Dariuszu, cebulaku! Nikt tak PiS nie obrzydza jak ty. Więc pisz, pisz, pisz! Pisz jak najwięcej i pisz jak najczęściej. Lepszej reklamy pisiakom-cebulakom nie zrobi nawet Jaruś-telefonista! Ha, ha, ha!

     • A czy ty, kolego DARIUSZU, masz pojęcie, że to chodzi o Polskę, Ojczyznę naszą? Że nie są to zawody o puchar sołtysa?
      I że dlatego nas Czesi czy Słowacy wyprzedzają, na przykład w sprawie Jedwabnego Szlaku, ponieważ oni myślą przede wszystkim o gospodarce i dobrym wizerunku kraju, a nie o zemście, czystkach, grzebaniu w aktach IPN po ponad 45 latach?
      PiS ma większość. Mógłby mądrze rządzić. A tymczasem PiS zmarnował szansę na stworzenie lepszej, silniejszej Polski. Twoje, kolego DARIUSZU ,,występy” już ani tu pomogą, ani zaszkodzą.

      Masz rację. Kot prezesa ma w tej chwili w Polsce większe znaczenie niż zwykły, chłopski rozsądek.

      ——-
      https://twitter.com/AsystentSoltysa

     • A najlepszym przykładem braku tego zwykłego, chłopskiego rozsądku jesteś ty, kolego DARIUSZU, oraz drugi znany powszechnie dobromiejski wielbiciel PiSu, co to zadzwonił do telewizji i ośmieszył nas wszystkich, nie uzyskując z tego nic sensownego, nic dobrego, nic lepszego dla Dobrego Miasta, poza swoją prywatną zemstą i niską, prymitywną satysfakcją.
      Są ludzie, którzy nigdy nie pojmą, że dla dobra ogólnego zapomina się o prywatnych sprawach i animozjach.
      Stąd najwłaściwsze skojarzenie w tej sytuacji i dla Polski, i dla Dobrego Miasta, to Wyspiański i jego: Miałeś, chamie, złoty róg…
      Bez odbioru.
      ——-
      https://twitter.com/AsystentSoltysa

     • widze że czytasz tylko o tym co istotne dla ciebie czyli czystki,zemsta inne wiadomości cie nie interesuja widze,a pocztaj sobie co pis zrobił przez rok dla polaków wtedy powrócimy do rozmowy .

    • Pewien rosły mężczyzna z barejowatym owłosieniem na głowie, znany ze swojej kultury i odwagi, namawiał kiedyś grupę pielęgniarek aby napisały ostry list do Starosty, w którym pod groźbą strajku będą żądać usunięcia dyrektora szpitala.
     Jakież to wielkie było zdziwienie pielęgniarek gdy „twórca listu” sam odmówił podpisu pod tym listem, twierdząc, że on sam o niczym skandalicznym nie wie, po za tym nie jest pielęgniarką i ogólnie zarobiony jest.
     ODWAGA, ODWAGA i JESZCZE RAZ ODWAGA charakteruzuje tego gada!!!

     • Każdy normalny facet ze wstydu by się spalił a on miał czelność kandydować do rady – społecznik się znalazł w dude kopany.
      Tacy ludzie potrafią tylko podpuszczać i anonimowo łypnąć swym krogulczym okiem i schować się do nory.
      Jeżeli Kowalski widzi w nim doradcę to niech garniturów nie kupuje

 4. Dariuszu nie zgadzam sie ze rosnie powiedziala bym ze spada nie wieka roznica .Rosnie za to niechec ogolna do wszystkich parti rzadzacych

 5. Czy tylko ja widze ze to jakies otumanienie narodu .Powtarzanie jak jakej modlitwy mantry PIs tylko Pis to jest chore .Pis to nie polska Polske tworza ludzie czy Psl cz sld po czy samobrona ludzie nie jakis jeden chory czlowiek Ktos kiedys napisal ze Kaczynski ma zapedy hitlera i coraz czesciej sie ztym zgadzam

 6. Drogii Dariuszu uwazasz sie za inteligentnego czlowieka nie przecze ze ze nie jestes ciogle podkreslasz ze duzo czytasz i masz spora wiedze …a nie potrafisz konkretnie odpowiedziec na zadane pytanie .Jedyna odpowiedz ze wszyscy sa glupi.Albo jak wielbisz pis .i nie ogladasz tvn.Dariuszu dyskusja to sa argumenty ktorych ty w zadnej swojej odpowiedzi nie podajesz .To ze gdzies znajdziesz informacje na jakisctemat zrobisz kopiuj wklej to nie jest Twoje zdanie .Tylko czyjes Pozdrawiam i mam nadzieje ,ze teraz konkretniej bedziesz sie wypowiadal.

  • DARIUSZ znajdzie usprawiedliwienie na bezprawie nawet kiedy jakiś szeregowy poseł wydaje rozkazy ministrowi. Szerefowy poseł może kazać Mariuszowi wymienić piasek w kuweJcie, to i może kazać ministrowi odebrać telefon. Dla Dariusza nie będzie istotne, że minister jest na spotkaniu. Na przykład z Donaldem Trumpem. Ale co tam Trump. Dzwoni przecież szeregowy poseł i minister ma odebrać. A Dariusz to usprawiedliwi i jeszcze resztę komentatorów z Toneticu nazwie niepatriotami i Targowicą czy kodziarzami i co tam jeszcze Dariuszowi ,,niepodległe” media podpowiedzą.

   https://youtu.be/JRJkrgCedMA

   • Zawsze mówiłem, że TVN to gówniana telewizja dla tępaków… Szukają taniej sensacji… Tutaj sytuacja jest klarowna i nie ma czego się czepić… Czy to dziwne, że prezes partii, który umieścił na listach wyborczych swoich ludzi, którzy zostali wybrani ministrami w demokratyczny sposób, żąda kontaktu z jednym z nich !? No ludzie – pomyślta logicznie… przecież to normalne ! Na tym właśnie polega nasza demokracja ! O gównianych zależnościach jakie powstają w naszej demokracji pisze co raz Pan Korwin i ma oczywiście rację !… No czego tu się dziwić ?… – że gość, który jest wodzem danej partii i dzięki któremu ktoś tam został ministrem i na którego to wszyscy głosowali w demokratyczny sposób, żąda natychmiastowego kontaktu z tym ministrem w sprawach nie cierpiących zwłoki ???!!! – Jeżeli ktoś uważa, że to jest nienormalne to powinien się zapisać na kurs logicznego myślenia… A telewizję TVN pozdrawiam z odsłoniętym lewym pośladkiem… :)

 7. Dobre jest od 6 min programu radny czterech kadecji Jaroslaw z Dobrego miadta to te miasto lezace na Warmi pyta prowadzacy ? Nie to jedyne miasto w polsce lezace na wschod polski miedzy Olsztynem a Lidzbarkiem Warm … Haha

  • Oczywiście że jest wiele takich materiałów na tv.republika… tv republika, tv trwam, radio ma-ryja, i inne gówno pro-pissowskie upublicznia takie i inne herezje.

   • Nie należę do zwolenników PiS’u. Każdy może sobie sam wyrobić zdanie. Jeśli nie obejrzałeś do końca lub nie sprawdziłeś innych materiałów na temat Owsiaka, to nic wielkiego się nie stało. Ja też pierwszy raz zareagowałem emocjonalnie i poprosiłem o jakieś fakty. Jak się im przyjrzałem to mam wielkie wątpliwości co do Owsiaka.

    • Nie oszukujmy się zwolennicy PIS zawsze byli przeciwko WOŚP czy Przystanku W. Więc takich materiałów będzie dużo z ich strony. I to nie są żadne dowody. Zazdrość, zawiść to niestety domena pseudo katolików i pseudo patriotów. Dla takich ludzi nawet Dobremiastock był jednym wielkim ćpuństwem i brudem. Jak ktoś nie prowadził nigdy fundacji to niech się nawet nie wypowiada bo łże!

     • Chciałbym, żeby było tak jak piszesz. Niestety jednak bardzo wiele wskazuje na to, że Jurek mataczy.
      Gdy ktoś podważa nasze autorytety lub coś, w co mocno wierzymy, reagujemy często agresją i wyparciem. Nawet mimo jasnych dowodów. Taka jest nasza natura 🙂
      Całkowicie to rozumiem, bo sam tak miałem dopóki nie poszperałem w sieci.
      Tutaj jest link:
      http://kontrowersje.net/jerzy_o_dosta_trzeci_wyrok_od_wsa_zobowi_zuj_cy_do_pokazania_faktur_i_um_w

      Jeśli nawet wyrok sądu nie Cię nie przekonuje no to chyba trudno w ogóle będzie rozmawiać.
      Żeby było ciekawiej mainstreamowe media siedzą cicho, cichuteńko.
      Takie to mamy niezależne dziennikarstwo…

   • Piszemy tutaj przecież o WOŚP a nie o Panu Rydzyku. Jeśli tym linkiem sugerujesz jakieś moje poparcie dla Pana Rydzyka to trafiłeś kulą w płot. Jeśli masz coś do powiedzenia na temat WOŚP i Pana Owsiaka, to jak najbardziej możemy zamienić parę zdań.

 8. A ja mysle innaczej WOSP gra 25 lat byly rozne partie polityczne i nie bylo jeszcze takiego gowna jak za obecnego PZSU .Moze mataczy moze nie wychodzi moze to tamto .Ale nie zrozumie tego ktos kto nie skorzystal ze sprzetu WOSP zrozumieja to matki ktore urodza wczesniaki .Rodziny osob starszych i osoby starsze i wiele innych osob ktore kozysta z tego co zakupi Owsiak . Jestem osoba ktora korzystala mialam ta szanse i dziekuje z calego serduch bo co by bylo gdyby nie tyle sprzetu z serduszkami.I nikt mi nie zabroni dawac na Owsiaka bo to moje pieniadze ja je zarobilam ciezka praca . Wkoncu wolny kraj !!! I KAZDY KTO UWAZA ZE OWSIAK NIC NIE ROBI TO NIECH PODPISZE PETYCJE ZE WRAZY POTRZEBY NIE SKORZYSTA Z SPRZETU ZAKUPIONEGO PRZEZ OLKIESTRE !!!I nosic taka kartke w portfelu jak dawcy organow czy krwiodawcy

  • Proponuję nie rozwadniać dyskusji do polityki lub innych podobnych tematów. Rozmawiamy o kontrowersjach dotyczących pana Jurka i o tym, czy w ogóle wolno o nich dyskutować i co z tym robić. Czasem taka rozmowa przypomina o dyskusję o niezbyt chwalebnych przewinieniach Kościoła Katolickiego, w których hierarchowie zamiast rozmawiać o konkretnych sprawach sugerują, że właśnie atakowany jest Kościół.
   Pan Jurek nie wykonał dwóch wyroków sądu zobowiązujących go do ujawnienia dokumentów finansowych. To jest problem i sygnał, że coś jest na rzeczy. Wiele wskazuje na to, że zarabia na tym miliony. I niech sobie zarabia! Tylko uważam, że to powinno być jasno powiedziane. Jeśli ktoś ma inne zdanie na ten temat to zapraszam do dyskusji.

   • observer – nikt tu niczego nie rozwadnia. Usiłujesz nas zmanipulować i zniechęcić do Owsiaka. Bo to jest wasz kolejny pisowski cel. Naiwna mądrze napisała. Każdy ma prawo robić ze swoimi pieniędzmi co zechce. Chcemy dawać Owsiakowi, dajemy. Dzięki WOŚP mamy sprzęt. Pokaż na co idzie zbierana kasa od Rydzyka? Nie mówiąc o tym, że jeszcze Państwo Pisowskie daje Rydzykowi państwowe pieniądze.
    Tu jest pies pogrzebany.
    A co do wyroków. Pewnie, że Owsiak powinien pokazać te dokumenty. Ale zdecydował inaczej. Z wyrobami sądów jest jak jest. W czwartek wyrok NSA o połączeniu muzeów, w poniedziałek wyrok WSA wstrzymujący połączenie. Tak to jest z wyrobami sądów w Polsce.
    Poza tym, NIK jakiś czas temu ocenił, że Owsiak jako jedyny z działających wielkich fundacji większość pieniędzy przeznacza na działalność statutową, czyli na pomoc potrzebującym. I coś tam w tych kontrolach NIK bardzo blado wypadł Caritas w porównaniu z Owsiakiem… Aha. Rydzyka nikt nie brał pod uwagę. Bo to jest biznes chyba, nie?Hehehe!

    • No ręce mi opadają po prostu. Ja o niebie Ty o chlebie. Nie łącz mnie ani z PiS’em ani z Rydzykiem, bo ich nie popieram. Wręcz jestem ich przeciwnikiem. Popieram też samą ideę WOŚP. Piszę o sprawach, których Owsiak nie wyjaśnił i nie chce tego zrobić. Gdyby WOŚP była prywatną spółką miałbym to w głębokim poważaniu, kto i ile jej płaci (oczywiście poza pomocą ze środków publicznych). I to wyjaśnianie nazywasz manipulacją? Winszuję rozumowania.
     Podobnie właśnie postępuje Rydzyk – nie wnikać tylko płacić.
     Naprawdę nie interesuje Cię uczynienie tej sprawy przejrzystej?
     Wiem, że jeśli okazałoby się, że coś jest na rzeczy, to myśl o tym, że nasz autorytet w jakieś części okazał się oszustem jest bardzo bolesna. Szczególnie wtedy jeśli w jego obronie opluło się kilka osób, które chcą tę sprawę wyjaśnić.
     Bardzo bym chciał, żeby ta sprawa została wyjaśniona i żeby okazało się, że wszystko jest OK. Ale wygląda mi na to, że jednak OK wcale nie jest.

     • Kilkunaście lat temu Telewizja Trwam zrealizowała bardzo nieuczciwy dziennikarsko materiał o tym, jak straszne rzeczy dzieją się na Woodstocku: alkohol, narkotyki, demoralizacja itp. Panowie Rafał Ziemkiewicz, Łukasz Warzecha oraz Tomasz Terlikowski próbują tropić wpadki Owsiaka. Ziemkiewicz już kilka lat temu przy okazji finału WOŚP pisał w “Rzeczpospolitej” o tym, że Owsiak to przede wszystkim osoba, która “na Przystanku Woodstock wykorzystuje markę zdobytą działalnością charytatywną, by poddawać młodych ludzi indoktrynacji”, a sam finał WOŚP przypomina “wielką, hitlerowską doroczną akcję dobroczynną ‘Pomoc Zimowa’ ” i jest “propagandowym cyrkiem”. itd, itd, itd…. TO CZEGO TY observer SIĘ SPODZIEWASZ? ŻE OWSIAK BĘDZIE COŚ NA SIŁĘ KOMUŚ TŁUMACZYŁ, CZY UDOWADNIAŁ?! JA RÓWNIEŻ MIAŁBYM TO GŁĘBOKO W POWAŻANIU, JEŚLI KTOŚ BY NA MNIE RZYGAŁ OD WIELU, WIELU LAT. JEŚLI KIEDYŚ W POLSCE, ZDARZY SIĘ ŻE WOŚP BĘDZIE MIAŁA ZAKAZ ZBIERANIA KASY, ZROBI TO ZA GRANICĄ I TO Z WIĘKSZYM POWODZENIEM

     • Anonimie, spodziewam się bardzo prostego zachowania w czasie procesu sądowego – powiedzenia „sprawdzajta, co chceta”. Tego nie było. Było za to pajacowanie Pana Owsiaka, które niestety czyni sprawę bardzo podejrzaną. Pisze to z przykrością, ponieważ sam w czasie kilkunastu lat wpłaciłem kilkaset złotych na WOŚP. Niestety przestałem do czasu wyjaśnienia sprawy. Nie mam nic przeciwko temu, żeby Jurek brał za to kasę. Ale jawnie, skoro jest to organizacja pożytku publicznego. I nie mieszajmy w to polityki ona tylko zaciemnia sprawę.
      Poza tym piszesz, że Owsiak ma coś na siłę tłumaczyć. Na litość Boską! Przecież to jest proces sądowy! To jest jego obowiązek, a on się stawia ponad prawem!
      Poczytaj sobie co się działo na procesie z blogerem Matką Kurką. Tylko poczytaj całość, a nie wybrane fragmenty, które podawane są przez media głównego nurtu.
      Być może Cię to nie interesuje i „Jurek święty jest i basta”. Ale postaw wtedy sprawę jasno. Zakończymy dyskusję, bo nie będzie o czym dyskutować.

     • co ty tu wklejasz? 🙂 link typu republika tylko w wydaniu „Kukiz-Chorągiew” 🙂

     • Jeśli umiesz zliczyć do trzech, to chyba dasz sobie radę z takim prostym tekstem? To są materiały z sądu, a nie jakieś bzdury wyssane z palca.
      Odstawiasz tutaj błazenadę zamiast odnieść się merytorycznie do tego, co pokazuję.
      Jeśli masz problem z ich zrozumieniem to powiedz. Następnym razem przygotuję kolorowe slajdy – będą łatwiejsze do przyswojenia.

 9. Wywracaja sie ludziom flaki jak słuchają kłamstw Beaty H. I jej prezeskòw spółek komunalnych. Ile jeszcze będziecie nabijać nas w butelki?

  • dlatego jest pilna potrzeba wymiany tego starego układu ,i nie koniecznie musi wygrac PIS ,bo ci co sa to sa ludzie przyspawani do swoich stołków po 20 pare lat i im sie juz nic nie chce nie maja wizji rozwoju dobrego miasta,widac to chociażby w pozyskiwaniu środków unijnych ,nie bede tu wspominal o repertuarze letnim ,potrzebny jest ktoś młody który ma głowe pełną pomysłów dla którego nie ma rzeczy niemożliwych!!! ,od tej władzy tylko słysze nie da rady ,to nie nasza działka ,no ale skoro chcecie mieszkac na zadupiu na którym nic sie nie zmienia prosze bardzo jest demokracja!

   • I to cie boli DARIUSZ !!Ze ludzie od tylu lat wola Trzaskowskiego i Haran . Na co wydal bys te europejskie srodki ??? Jaki zrobil bys repertuar letni ??? Dlaczego ty tu mieszkasz ? Dlaczego sie nie wyprowadzasz ? Przeciez uwazasz ze tu zakupie !!!

    • uważasz ze gmina DM jest mlekiem i miodem płynąca ? człowieku zdejmij klapki z oczu i rozejrzyj sie na każdej ulicy jest coś do zrobienia nie wspomne o gminie a tłumaczyc ci nie zamierzam bo i tak nie zrozumiesz

     • Znowu Dariusz, wujek dobrarada… Dariuszu, więc uważasz, że wszystko zacznie płynąć mlekiem i miodem? Jak? Zawsze gadasz dużo oraz krytykujesz wszystko. Dariuszu, nigdy nie potrafisz podać choć jednego rozwiązania albo własnego pomysłu. Stale bijesz pianę a zapytany o konkretne rozwiązanie, nigdy nie udzielasz odpowiedzi. Najczęściej zasłaniasz się, że nie zrozumiemy. Już takich mamy. Wszystko krytykują a sami nic od wielu kadencji nie zrobili. Kompletnie nic. Żadnej inicjatywy. Radny Łańko zbudował drogę i mnóstwo innych rzeczy. Łańko jest w radzie dwa lata. Donosić do pisowskiej telewizji każdy potrafi.

     • może nie odrazu zacznie gmina kwitnąc BO WIELE JEST DO POPRAWIENIA PO TYCH RZADACH TEGO UKŁADU ! nie wiem czy wiesz ale burmistrz ma wiekszośc w radzie miasta i ci co tak wszystko krytykuja chociaż mają bardzo dobre pomysły nie mają wystarczajacej liczby głosów na poparcie tego pomysłu widac to na każdej radzie bardzo dokładnie kto za kim stoi rozumiesz ???a co do moich pomyslów no cóż wiele moich pomyslów zostało wyrzuconych do kosza ! ,ty masz jakąś fobie na punkcie pisowskiej tv czy co ?

     • Ty żartujesz, tak? Jakie bardzo dobre pomysły opozycji?
      O twoje pomysły nie pytam, bo nawet nie usiłuję wnikać i nie wiem, kto i co wyrzucił do kosza.

     • nie bede ci tłumaczył jakie pomysły ma opozycja obejrzyj sobie pare sesji wstecz ,albo serdecznie cie zapraszam na sesje .

     • DARIUSZ podaj jeden pomysł opozycji. Tylko jeden. Prawda jest taka, że nie potrafisz podać i dlatego znowu robisz unik. Jak to ty.

     • Nie pytaj Dariusza, toć on nie odpowie. Dariusz tylko potrafi kopiować i wklejać. Dariusz nigdy nie podaje dowodów. Dariusz zawsze tak kończy dyskusję. :/

     • Nie czekajcie na przykłady i jakiekolwiek dowody. Dariusz jak to pisuar, sieje propagandę a pytany o przykłady robi uniki. Odpowiedź Dariusza na wszystko: ,,a tłumaczyć co nie zamierzam bo i tak nie zrozumiesz.”

     • zagospodarowanie jeziora swobodna,remont przedszkola zamiast budowa od podstaw nowego ,sztuczne jezioro,i najważniejsze według mnie sygnalizacja świetlna na niebespiecznych przejściach dla pieszych których podobno przepisy nie pozwalaja postawic a to gówno prawda bo da sie ! a pan kowalski prawde powiedział w tv co nie prawda że dla tak duzej firmy jak dfm umożyli podatek ??!! ostatnio czytałem książke o toksycznych ludziach i do was taki przykład mi pasuje — Fanatycy

      Nieważne w jakiej sprawie. Czy chodzi o religię, ekologię, zdrowe jedzenie, czy służbowe zadania. Fanatycy patrzą tylko w jednym kierunku. Oni nie kochają ludzi, kochają idee. Dla niej podepczą Ciebie i twoja godność choćbyś był aniołem. Tylko spróbuj się nie zgadzać. Tylko odważ się powiedzieć, że przesadzają. Nie rozmawiam z fanatykami, nie udowadniam im własnych racji. Tam gdzie jest fanatyzm, nie ma miejsca na rozmowę. ŻADNĄ. Dziękuję, beze mnie.

     • Dariuszu, czyli czytałeś tę książkę o sobie. Bo ty jesteś książkowym przykładem fanatyka i melepety.
      Ad vocem podatku umorzonego fabryce DFM. Jestem przeciwko umarzaniu podatków bogatym. Fabryka DFM nie zasługiwała w żadnej mierze na umorzenie. Ale Radny Kowalski bardzo popierał umorzenie podatku tej firmie. Kiedyś już o tym była dyskusja i sam byłeś oburzony umorzeniem podatku tej firmie. Albo masz zaniki pamięci, albo jednak DARIUSZ tu nie jest tylko jeden.

     • Ten tekst o fanatykach jak zwykle wklejony. Daruś ciągle kopiuje i wkleja. Zaraz nam zapoda Smoleńsk i coś o Tusku.

     • Układ, mafia, brzoza, Kolegiacki Bajkał, pomnik garbusa, komuniści i złodzieje… S K A N D A L, kropka, tabletka na uspokojenie i ciszaaaaa.

   • w koncu jakies konkrety tutaj czytam a ci ktorzy neguja to co piszesz to dokladnie wiedza ze bez tych ukladow zgina marnie poniewaz sa uzaleznieni symbioza pokarmowa starym ukladem. Ot prawda najprawdziwsza z praw

   • Też za Panią H. nie przepadam. Nie oszukujmy się. Po tą ją Trzask wybrał, żeby u niego robiła za złego policjanta. Bo wtedy Trzask ma wizerunek milego i dobrego dziadka. Ale coś mi mówi, że kiedy Pani H. dostałaby szansę i zaczęła grać pierwsze skrzypce, pokazałaby się ze swojej lepszej strony. Głupia nie jest. Można jej nie lubić, ale jest pracowita i ambitna. Lepsza Pani H. niż jakiś pisowniec nawiedzony.

  • Ludziska nie rozumiecie jaka to piękna perspektywa z tym Bajkałem za kolegiatą. Cała robota praktycznie za darmochę a może i da się na niej zarobić. Wypuszcza się tych z „układu” do roboty przy kopaniu dołu (nie będą siedzieć w więzieniu za darmo) a oni kopią i paczkują ziemię. Worki z ziemią ładujemy na statki (kanał elbląski się przedłuży) i do San Escobar. W San Escobar mamy takie chody, że każdą ilość naszej Świętej ziemi odkupią. Jak już dół będzie gotowy, to z jednej strony otwieramy Łynę a z drugiej zamykamy i czekamy spokojnie aż się jeziorko napełni – za darmochę. Halę sportową przerobi się na luksusowy hotel a altany pobliskich ogródków uzupełnią ofertę noclegową.

   • Cała prawda i tylko prawda. Przecież ten Bajkał za Kolegiatą to szaleńczy pomysł bez pojęcia o konsekwencjach takiego absurdalnego pomysłu. Niestety, i tak zawsze znajdą się podatne na manipulację jednostki. One uwierzą nawiedzonemu Zbawosławowi we wszystko. Ich nic nie przekona, że białe nie jest czarne. Dziękii Bajkałowi turyści przestaną jeździć na Dominikanę. Dobre Miasto znajdzie rozwiązanie problemów gospodarczych i demograficznych. Jednym prostym wykopem, gdyż tłumy turystów wybiorą Bajkał za Kolegiatą. Byle tylko potem mieć fotkę z pomnikiem garbusa i żeby wszyscy znajomi wiedzieli, że byli w tym mieście, co o nim cała Polska usłyszała w TVPInfo. A może i uda im się ustrzelić samoróbkę z celebrytą Zbawosławem.
    ——-
    https://twitter.com/AsystentSoltysa

    • ma ktoś lepszy pomysł na zagospodarowanie tego terenu czy tylko krytykowac potraficie ? bo tym to jesteście mistrzami ,chętnie poczytam jakie pomysły macie .

     • To, co było po wojnie. Coś na wzór Parku Jordanowskiego.
      Nie wiem, czy wiesz, ale przy Łynie były m.in. boiska i trampoliny. Wiele atrakcji, w tym kort do tenisa. Oraz otwarty basen. Tak, tak, koleżko. Wystarczy, że się to odtworzy. Doda na przykład przystań kajakową z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA i pole namiotowe. Monitorowane. To miejsce jest warte nawet lepszego pomysłu. Ale nie zalew, który podmyje Kolegiatę i całą Łużycką.
      Owszem, można zrobić groble, ale zdajesz sobie sprawę, jakie to koszty przy tego typu inwestycji?
      Termy Warmińskie przy tym zalewie to byłby pikuś marnotrawienia funduszy europejskich.

     • Mądry historyk powinien też wiedzieć, że ten teren był tak zagospodarowany już przed wojną. Ale nie ma w tym przypadku mowy ani o historyku, ani o mądrości.

     • Ekonomia, głupcze! zarąbiście to wygladało w necie można znależc stare fotografie na ten temat ,swoja drogą powinni coś zrobic z tym terenem bo to prawie centrum DM ,

     • 1. Usypać Kopiec Smoleński (wykorzystać na to piach z wykopu zalewskiego).
      2. Na kopcu ustawić wykuty ze stali niezłomnej, pomnik jedynego prawdziwego Prezydenta RP.
      3. Obok kopca utworzyć Muzeum Alternatywnej Myśli technicznej im. profesora Rońdy.
      4. Muzeum wyposażyć w eksponaty, dzięki którym śledztwo zamachowskie ruszyło z kopyta.
      Podczas degustacji parówek z radiowęzła będzie można posłuchać np. jak Garbik obnażył przed całym światem „Układ Dobromiejski” oraz innych sensacyjnych an-faktów publikowanych w „Dudzie wizji”.

      CAŁY ŚWIAT a może i nawet cała gmina, walić będzie do nas każdą dostępną drogą. Dzięki ogromnym wpływom z biletów wybudujemy jedyną w galaktyce obwodnicę, którą samochody będą przemieszczały się dzięki technologii WiFi.

      Po kolejnych wyborach przyłączymy do D.M. Olsztyn, Elbląg, Morągowo i Kunik (oj nie, Kunik nie, tam podobno mieszka rodzina Stanisława).

     • Może nasz Zbawosław po tej znajomości z Naczelnikiem Państwa, którą tak się na lewo i prawo chwali, dołączy naszą Gminę do Metropolii Warszawskiej? Oczywiście, te okręgi, w których mieszka rodzina i zwolennicy BURMISTRZA-NIE-DO-RUSZENIA, wykluczy się z IV RP stosownym dekretem. Potem się tam zwinie nawet asfalt. Nie mówiąc o przejściach dla krów. Ale na otarcie łez w te wykluczone okręgi przeniesie się pomnik zardzewiałego Garbusa z Warszawskiej oraz Kamieniczki i Stodołę Kultury. A na mur oddzielający to niepatriotyczne getto drugiego sortu da się zdjęcie Zbawosława. Może nie na koniu. Ale na garbusie. Żeby było widać z Nowogrodzkiej. Zbawosław oczywiście w pozie Napoleona.

    • a ty seplenisz aby seplenic czy masz cos madrzejszego w glowie poza sieczkarnia? chrzanic kazdy umie ale rozmawiac o konkretach nikt a nikt.

     • Czy można mieć w głowie coś mądrzejszego poza sieczkarnią?
      Oczywiście można mieć młockarnie i kombajn buraczany!!!

      Za stwierdzenie – „chrzanić każdy umie ale rozmawiać o konkretach nikt a nikt” przyznajemy Sebie złoty medal za zasługi dla obronności kraju oraz order Misiewicza!!!

     • Hahaha! Można mieć też bocianie gniazdo. Obrzucać wszystko i wszystkich odchodami swojego. Nawet kolegę pisowca. Tylko po cichu. Za plecami. Żeby go ośmieszyć. Choć na plecach kolegi wjechało się w politykę i na plecach kolegi chce się wjechać do rady. Kolega podatny na manipulację. Niech cały obciach idzie na niego. A cwaniak schowany. I potem będzie co wiesz czym DARIUSZ: ,,znajdzie się jedyny sprawiedliwy spoza ukladów”

      https://naekranie.pl/wp-content/uploads/2015/12/fo_tym_stanislaw_portret_en_06_49254.jpg?x17663

     • Niejawny doradca uczy nauczyciela kowalskiej roboty. Sam oficjalnie kowalską robotą gardzi – to nie jest dla niego robota. Nauczyciel pręży się i tęży jak by tu jeszcze swój fach doszlifować a doradca uśmiecha się zza modlitewnika i pokazuje innym, że jego uczeń jest E.T (czytaj Iti).
      Nasuwa się pytanie, który jest głupi a który głupszy. Jeden myśli, że większość ludzi nie wierzy, że koń to przeżytek i szanuje ponad wszystko „kowalską robotę”. Drugi nie rozumie, że wszyscy dookoła uwielbiają jego „szczerość” i taką zwykłą ludzką przyzwoitość.

     • BRAWO! BRAWO! BRAWO! Świetna analiza. Po przeczytaniu nasuwa się jednak kolejne pytanie… Który z nich gorszy. Stanowczo ten ,,doradca zza modlitewnika”.

      ,,Klęka z trzaskiem na środku świątyni,
      W głos się modli, przewraca oczyma,
      A wciąż słowom Jezusa wbrew czyni,
      Bo miłości bliźniego w nim nie ma…
      Modli się pod figurą, a diabła ma za skórą”.
      (Władysław Ludwik Anczyc)

  • Przed ostatnimi wyborami do parlamentu myślałem sobie –
   Eh, niech ten PiS w końcu wygra wybory. Niech pokażą swoje pomysły na polepszenie życia w Polsce. Niech mają swojego Prezydenta i większość w sejmie i senacie. Nie będą mogli zwalać winy na nikogo.
   No i poszło:
   – Trybunał Konstytucyjny – nie potrzebny
   – Uwagi komisji europejskich dotyczące praworządności – nie wiążące
   – Media publiczne – dom publiczny
   – Rekordowe zadłużanie kraju – Yes, yes yes
   – Gowin ministrem MON – może sobie pomarzyć
   – Niezależna władza sądownicza – już niedługo, bo nie może tak być, że minister lub prezes nie mogą mieć
   wpływu na wyroki sądowe
   – Koniec z układem i kolesiostwem – MISIEWICZOSTWO
   – Puszcza białowieska – już nigdy się nie będzie puszczać
   – Pomoc ludziom uciekającym z płonącej Syrii – nawet koni arabskich nie uszanujemy

   Można by wiele pisać o tym o czym jeszcze niedawno nawet by się nie przyśniło.
   I co? W Gminie też warto ryzykować?
   Znudziła się normalność? Chcesz mieć garbatą rzeczywistość?

   • -Trybunał Konstytucyjny–w 2016 TK jest w rękach Platformy. Spośród 15 sędziów wchodzących w skład TK 14 jest z nominacji Platformy. A zatem celem PO było dokonanie zamachu na Trybunał, obsadzenie go wyłącznie swoimi ludźmi tak, aby sparaliżować rząd Pis -Uwagi komisji europejskich dotyczące praworządności– wysocy komisarze UE byli w Turcji i po rozmowach z Erdoganem stwierdzili że nie ma podstaw do obaw o demokrację w tym kraju. Ot taki obiektywizm. -Media publiczne-8 lat było tvp-PO to było ok ?ponad 350 milionów złotych wydanych na propagande zostało za rządów koalicji PO-PSL na reklamę. Pieniądze były wpłacane przez spółki Skarbu Państwa głównie do mediów sprzyjających ówczesnym szefującym opcjom politycznym. -Rekordowe zadłużanie kraju– Rekord Tuska (wzrost zadłużenia +70 mld zł w 1 rok) ale o tym sie nie mówi ,natomiast rząd szydło- (+76,2 mld zł)i z tego idzie na 500+ a tusk na co wydal ???do tego nasza kasa z OFE na co poszla ?? -Niezależna władza sądownicza– zawsze jest zależna zależy kto rządzi i nie wierz w bajki jakie opowiadają w tv . -Pomoc ludziom uciekającym z płonącej Syrii– https://youtu.be/23XtoujJbjM?list=PLX5VqGt3a319vtWxSqRnGT1_cN2N3Gph9 ,a tak na marginesie dla polaków brakuje mieszkań odmawia sie im pomocy a dla musliinów bedzie !!wystarczy że niemcy pomagaja a jakie dostaja podziękowanie to widac.także jak coś piszesz przygotuj sie lepiej .

    • DARIUSZ, ty masz swoje wsparcie z rydzykowej propagandy. Już nas przyzwyczaiłeś, że kopiujesz albo z Wsieci, ewentualnie z tv Republika no i z pisowskiej telewizji. Mieczysław pisze samodzielnie. Ty masz samodzielne tylko zdanie: ,,nie będę ci tłumaczył bo i tak nie zrozumiesz”.

     • i znowu kopiuj-wklej ,gierek komunista zastał polske drewnianą zostawił murowaną ,PIS zadłużył najwięcej zgadza sie ale na co ta kasa idzie to raczej w waszych propagandowych gazetach tego nie napisza ,a PO co zrobiło ??!! pieniądze z OFE poszły na załatanie dziury budżetowej bo jakby nie OFE polska skończyła b y jak GRECJA ale o tym głośno się nie mówi ,pozdrawiam

     • Przeczytane w innym miejscu:
      ,,ludziom naprawdę można wcisnąć nawet największą bzdurę, w myśl zasady Jacka Kurskiego, że ciemny lud wszystko kupi”.
      Niby nic dodać, nic ująć…
      A jednak śledząc ,,twórczość” DARIUSZA, można dodać dość dużo: to jest przerażające, jak ludzie dają się manipulować telewizji Kurskiego, Gazecie Polskiej, tv republika i wSieci, itd. Co najciekawsze, ludzie pokroju DARIUSZA wierzą, że posiedli prawdę objawioną.
      DARIUSZ ma misję. Musi głosić nam glupim swoją pisowską prawdę. Jak Świadek Jehowy.
      ——-
      https://twitter.com/AsystentSoltysa

    • a ty dariuszu jak zwykle brednie wypisujesz bezpośrednio skopiowane z internetu, nie mam pojęcia skąd masz takie informacje, ale chyba troszkę wyimaginowane 🙂 Ile pislam płaci ci za hejtowanie? 😉

     • Przeczytane w innym miejscu:
      ,,ludziom naprawdę można wcisnąć nawet największą bzdurę, w myśl TVN, że ciemny lud wszystko kupi”.
      Niby nic dodać, nic ująć…
      A jednak śledząc waszą ,,twórczość” , można dodać dość dużo: to jest przerażające, jak ludzie dają się manipulować telewizji TVN, Gazecie WYBORCZEJ, POLSAT i SZKŁO KONTAKTOWE, itd. Co najciekawsze, ludzie pokroju waszego wierzą, że posiedli prawdę objawioną.
      Musicie głosić nam glupim swoją platformerska prawdę. Jak Świadek Jehowy.widzisz idealnie do was pasuje a takich bredi jak wypisuje Mieczysław już dawno nie czytałem on sam chyba nie wierzy w to co pisze 🙂

     • No proszę! DARIUSZ cytuje Asystenta Sołtysa! Ale DARIUSZ, jak to typowy pisuar, zmienia co mu wygodne.
      Jedyne, co widać, DARIUSZU, to to, że Asystent Sołtysa ma rację. Jak zresztą, często. Nie tylko co do ciebie i twojej pisowskiej misji specjalnej.

    • Drogi Dariuszu!
     1. TK obsadzony przez PO? Jeżeli nie rozumiesz czemu tak się stało, że w TK pracowali sędziowie z nominacji PO-PSL to znaczy, że masz trudności z myśleniem. Osiem lat rządów PO-PSL – mówi to panu coś? Czy w związku z faktem, że stało się coś niebywałego od 89roku, że jedna koalicja rządziła przez dwie pełne kadencje, to następcy mają demolować TK? Pomijam już fakt w jakim celu to robią i nie pisz mi tu, że TK sparaliżowałby rząd PiS. TK nie ma „siły” by paraliżować rząd. TK może uniemożliwić wprowadzanie złego, niezgodnego z Konstytucją prawa (tak Dariuszu jest coś takiego jak Konstytucja RP do której zmiany nie dał prawa PiSowi suweren 🙂 ).
     2. Nie interesuje mnie co oficjalnie mówią komisarze UE na temat praworządności w Turcji, która od wielu lat nieskutecznie stara się o wejście na ścieżkę prowadzącą do wejścia do UE. Turcja to „inny świat”, którego nie można izolować i obrażać choćby z powodów militarnych. Taka jest polityka, Drogi Dariuszu. Oczywiście dyplomaci Unijni to amatorzy przy naszym ministrze z San Escobar 🙂
     3. Porównywanie słabej telewizji Juliusza Brauna do telewizji bulteriera vel „ciemny lud to kupi” jest nie na miejscu. Tamta telewizja była upolityczniona a ta jest tubą propagandową partii rządzącej.
     4. Na co wydawała środki koalicja PO-PSL to widać „na oko”, wystarczy wyjść z mieszkania. Najlepiej wsiąść do samochodu i przejechać się po Polsce. Oczywiście „łobuzy” żarli także ośmiorniczki za „nasze” ale co one dziś znaczą przy „Misiewiczostwie” – koń by się uśmiał, gdyby nie fakt tego co „dobra zmiana” robi wśród arabów.
     5. Oczywiście, że niektórzy sędziowie ulegają pokusie podlizania się do rządzących. Niestety dziś minister „0” chce stworzyć takie prawo, że sędziowie „będą musieli się pytać” polityków jaki ma być wyrok. Sędzia, który zasądzi nie zgodnie z linią partii będzie miał zerowe szanse na awans a może nawet na to czy będzie mógł pracować jako sędzia.
     6. Na temat „uciekających z płonącej Syrii” odpowiem ci tylko tak – żal mi ciebie i twoich bliskich. Pewnie to nie do końca twoja wina. Tak cię wychowano 🙁
     7. Czytając jak „pieszczotliwie” nazywasz kogoś „muslinem” jestem pewny, że lubisz kowalską robotę szczególnie pewnego Mariana.

 10. A ja uważam że burmistrzem powinien zostać prezes SP”PEWNOŚC” przynajmniej chłop rzetelny i z „jajami”. Wysłucha każdego kto do niego przylezie.

  • Gdyby to były cechy podstawowe i niezbędne, burmistrzem Dobrego Miasta powinien zostać Wróżbita Maciej. On też wysłucha każdego… kto słono zapłaci za rozmowę.

  • Ale masz rację. Mamy w Dobrym Mieście problem oderwania Władzy od ludzi. Chyba już nie potrafią ludzi słuchać. Problem jest o tyle poważniejszy, że Władza nie słucha, a ten co niby słucha od 4 kadencji, nie rozumie, co ludzie do niego mówią.
   No i mamy problem. A Biedroń się raczej do rządzenia u nas od 2018 nie wybiera…

 11. Prezes Spółdzielni Chłop mądry, po co mu to burmistrzowanie, siedzi w spółdzielni, ma się dobrze i nie musi wyzwisk słuchać oszołomów miejskich.

 12. Najlepszym pomysłem jest budowa świetlicy na wsi dla pana radnego Zygla za ponad 600 tysiecy! To dopiero marnotrawienie naszych pieniędzy i prywata nad prywatą. Gratulujemy panie radny Zygiel! Oby więcej takich trafionych pomysłów. Na układy nie ma jednak rady. Wystarczy startować z komitetu Stanisława i masz to co sobie ubzdurasz.

  • Napisz pismo do Rady albo Burmistrza. Przedstaw swoje racje. Podpisz się. Albo zadzwoń do TVPInfo. Nie masz numeru, to poproś Jarka.

  • A ty kim? Konkurentem/konkurentką Zygla? Sianiem dezinformacji oraz biciem piany przygotowujesz sobie pole pod kolejną kampanię?

 13. Ja nie wiem co wy chcecie od wsi i budowania świetlic wiejskich. Jasne jak się mieszka w mieście ma się wiele alternatyw na wyjście z domu a na wsi taką alternatywą jest świetlica. Bo właśnie na świetlicy organizuje się zajęcia dla dzieci dla mieszkańców, na świetlicy jest aerobik i Zumba np. I dzięki takim swietlicom ludzie się integrują i nie narzekają, że ciągle coś im nie pasuje.

  • kampanie to sobie robi radny Zygiel jak sobie te swietlice za ponad 600 tysiecy postawi a dlaczego w innych wioskch maja metalowe garaze za 3 tysiace postawione i jakos moga sie w nich spotykac i integrowac i tanczyc i spiewac ???? a co to ma byc? jedna wioska lepsza a druga gorsza??? my tez na swoich chcemy za 600 tysiecy !!!! sprawiedliwosci ludzie a nie tylko uklady do cholery!!!!

 14. Panie Jaroslawie Pana wypowiedź w tv jest poprostu żenująca. Ale może też dzięki temu kilka osób obejrzy sesje i zobaczy jakiego prymitywa radnego mamy od kilku kadencji.

   • i tu akurat radny ma całkowitą racie !!! to co dzieje sie w urzedzie wiem od dawna ,mam nadzieje że po wyborach zostanie zrobiony porządny audyt i wtedy może wreszcie zdejmiecie klapki z oczu ,

    • Ty i powalony kowalski wszystko wiecie, tylko czemu przez tyle lat nic nie zrobiliście? Czyżby brak dowodów? Weź się człowieku nie osmieszaj.

    • Zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję. Użyte określenie oznacza, iż jest to moralny obowiązek każdego praworządnego człowieka. Zwolennika PiS też.

     • Masz rację Dariusz, zobaczymy po wyborach, jak będzie pięknie jak już kowala nie będzie ? świat stanie się piękniejszy ?

     • DARIUSZ, chłopie! Ale kto ma zrobić ten audyt? Kowal, który sam podpisał protokół Komisji Rewizyjnej w sprawie ,,zaginionych” ok. 700 tysięcy złotych z ZBK?
      Kowal, który od czterech kadencji krzyczy o układach i przekrętach, a nic nikomu nie potrafi udowodnić?
      DARIUSZ, nie ośmieszaj się. Jeszcze wierzysz Kowalowi? Kowalowi nawet Kaczyński nie uwierzył. Sam Kowal przecież mówił W tyle wizji, że Panu Kaczyńskiemu nawet mówił o tym, co się dzieje w Dobrym Mieście i nic. ?

     • poczekaj aż poznamy kandydatów ,wierze że znajdzie sie jeden sprawiedliwy nie powiązany z tym „układem ” który przeprowadzi rzetelny audyt ,

     • ,,Jeden sprawiedliwy nie powiązany z tym układem który przeprowadzi, rzetelny audyt”. DARIUSZ, już może masz kogoś na oku?
      Od początku było wiadomo, że Kowal wpuścił szczwanego lisa do swojego kurnika.

    • Jaki audyt. Już kiedyś na spotkaniu radnych mówiłem o audycie na temat dróg gminnych. I cooooo? Do dnie dzisiejszego nie ma.

     • Audyt? Nie wiem, czy źle, że go nie było. Bo było już kilka w innych sprawach i zakończyły się tak naprawdę wydaniem kasy podatników a efekty audytów żadne.
      Na pewno jest Pan mądrym człowiekiem. Czyli chyba już Pan zauważył, że w tym spotkaniu nie chodziło o rozwiązywanie problemów i poprawianie tego, co trzeba poprawić. Komuś tak naprawdę chodzi o wejście na stołki i mydlenie oczu wyborcom udawaniem, że się słucha tych wyborców. A audytu do dnia dzisiejszego nie ma. Tu nie chodzi o bycie lepszym. Tu chodzi o wejście na stołek i robienie tego samego, co na stołkach robi większość. 😉

 15. Sesji jak na razie nie ma, ale ten artykuł powinien trafić do większej grupy ludzi. Myślę, że Tonetic powinien to udostępnić na swojej stronie, zarówno tę zenujacą rozmowę w tv jak i odpowiedź Pana Burmistrza.

 16. Jarek, Jarek! Mieszkam tu 50 lat, ja sobie wypraszam obrazę miasta i ludzi, którzy wolą większości wybrali Radę i Burmistrza. Jarek, Jarek! Trzeba pogodzić się z przegraną wieloletnią. Zachowujesz się jak chłopiec tupiący nóżkami bo Pani w szkole Stasia wybrała na Gospodarza. Jarek! Uszanuj ludzi, weź się w garść i przestań wylewać pomyje z żalu! Czasem trzeba odpuścić z godnością, Twoje użalanie się jest żenujące. Akceptacja porażki to lekcja!

 17. Lola Lola zlituj sie dziecinko bo tupia ci ktorych grunt pod nozkami juz sie usypuje i zbliza sie ich nieublagany koniec. Lola Lola zacznij po rozaniec siegac bo oni do kosciola nie chadzaja a jedyne co robia to z proboszczem z przysiolka sie lansuja na jakichs wycieczkach i wyjazdzikach. ZENADA

  • Takich głupot jakie tutaj czytam to już dawno bajek w telewizji takich również nie pokazywano. Jak burmistrz może mówić że synowa to z przypadku została kierownikiem biblioteki? Przecież to zakłamanie i takich bajeczek to nawet dzieci już nie oglądają i się na nie nie nabierają. Dajta spokój ludziska!

   • To, co wy ”wiecie swoje”, powiedział całej Polsce twój serdeczny kolega. A że jak zwykle u was były to oskarżenia bez pokrycia, to wiedzą nawet dzieci.

 18. Wygląda na to, że radny, Jarosław K sprawił wiele radości swoim zwolennikom. Te przejście -wg. radnego- dla krów, moim zdaniem wygląda bardziej na przejście dla wielbłądów. Wielbłąd. to zwierze garbate, a niektóre nawet podwójnie garbate, idealnie pasują do radnego. Po co ten krzyk?

   • Anonim co pis robi każdy widzi ,a ty powiedz o ile nie wstydzisz przyznac którą partie popierasz co twoja partia zrobiła dla polaków ,bo jakoś nie chwalisz sie czyżby nie było czym ?czy tylko potrafisz krytykowac innych a sam od siebie nic nie dajesz bo na takiego typa mi wyglądasz .

    • Ohohoho! Nasz DARIUSZ wyszedł z kryjówki. Uciekł przed tyloma pytaniami i myśli że wszyscy zapomną. A ty DARIUSZ? Co ty sam od siebie dajesz? Poza dawaniem nam rozrywki. No i mistrzowskim zniechęcaniem wszystkich do złej zmiany?

     • dlaczego mam odpowiadac na pytania skoro moje też są bez odpowiedzi po prostu olewam ciepłym moczem ,uwielbiam czytac niektóre wasze wypowiedzi są lepsze niż kabaret dlatego to robie z ukrycia żeby nie przeszkadzac waszej bujnej wyobrażni .

     • DARIUSZ, DARIUSZ… Biedny człowieku, ktoś musiał cię nieźle skrzywdzić w dzieciństwie. Ewentualnie upadłes na ten swój czerep z wysoka. No i teraz nawet to twoje ,,z ukrycia” tego twojego ,,zwichnięcia umysłowego” nie ukryje.

    • DARIUSZU nie sądzisz że te wypadki z udziałem twoich bożków to jakieś znaki? …do trzech razy sztuka grzesznicy!

     • Do zakutego łba DARIUSZA i jemu podobnych:

      Z tymi ,,niefortunnymi wypadkami” nie chodzi o życzenie śmierci. Pilsamiści dorobią swoje śmieszne teorie. Wiadomo, wasze zamachy, wasze sztuczne mgły, wasze spiski. A to chodzi o proste prawa fizyki. I zwykłą ostrożność i przewidywanie skutków.
      Kolumna Szydło nie była uprzywilejowana, ponieważ nie spełniała warunków koniecznych (brak sygnałów dźwiękowych). Kolumna jechała chaotycznie – miała za dużą odległość pomiędzy pierwszym a drugim samochodem. Kierowca Fiata Seicento nie zmieniał pasa, tylko skręcał w lewo na skrzyżowaniu, gdzie na podwójnej ciągłej przemknął obok niego pierwszy samochód. Odległość pomiędzy samochodami w kolumnie była tak duża, że biedak nie spodziewał się, że na lewym pasie na podwójnej ciągłej są jeszcze dwa samochody, Właścicielom Polski dobra zmiana i woda sodowa uderzyły do łbów i tyle. Nie przestrzeganie procedur skończy się jak w Smoleńsku. Tragicznie. To kwestia czasu, ponieważ pisobolszewia znarkotyzowała się władzą i bezkarnością.

     • zeznania kierowcy –21-letni kierowca fiata seicento zauważył pojazd uprzywilejowany i zjechał na pobocze. Jednak zaraz potem – nie dostrzegając pozostałych aut z kolumny – wrócił na pas ruchu. Kierowca, funkcjonariusz BOR – chcąc uniknąć zderzenia, bądź złagodzić jego skutki – odbił w lewo. Na poboczu jednak uderzył w drzewo ,ale ty jesteś alfa i omega nawet zeznania podważysz haha.a swoją drogą w zime raczej należy zachowac odstęp odpowiednio do prędkości

     • (NA POWAŻNIE): Kierowca osoby ochranianej wg procedur nie powinien takiego manewru wykonać. Głównym zadaniem kierowcy osoby ochranianej jest ochrona tej osoby. Uderzenie w drzewo było błędnym odruchem.
      (MNIEJ POWAŻNIE): Oczywiście, linię ciągłą w miejscu, w którym audi wyprzedzało fiata, namalował Putin z Tuskiem. A Komorowski, wiadomo, myśliwy, to swoją dubeltówką uszkodził co trzeba i dlatego sygnały dźwiękowe były słyszalne tylko dla lepszego sortu. Między innymi słyszał je sam DARIUSZ przechadzający się akurat przy Kolegiacie w Dobrym Mieście.

     • ale kierowca sam zeznał że sygnału nie słyszał bo słuchał muzyki,( NA POWAŻNIE ) procedury swoją drogą życie swoją droga ,pewnie każdy z nas żeby uniknąc wypadku odbiłby bo gdyby nie odbiłby to tego chłopaczka nie było by wśród żywych,na podjęcie decyzji mamy ułamki sekund i my tu na forum możemy gdybac co by było gdyby,ale jak to w polsce najwięcej mają do powiedzenia ci co nigdy kierownicy w ręku nie mieli.

     • I z tego chłopaczka, jak to określasz, zrobi się kozła ofiarnego. Nasz DARIUSZ usprawiedliwi wszystko.
      Typowy PISowiec.
      Ale naród głupi nie jest. Dlatego pewnie po zaledwie roku od ZŁEJ ZMIANY PiSowiec dla większości oznacza to samo co dwulicowiec, oszust, kłamca, karierowicz, religijny oszołom, wazeliniarz, zakuty łeb.

     • A DARIUSZ jak jehowy. Nic go nie przekona. DARIUSZU, DARIUSZU… Ależ ty jesteś ciemniak…

     • I jeszcze tego biednego chłopaka 21 letniego wrabiają w wypadek Szydło. Wstyd za PiS. Zostawiliby biednego chłopaka w spokoju skoro jechali 120 km/h bez sygnałów dźwiękowych wyprzedzając na ciągłej. Ale PiS nie ma odrobiny przyzwoitości, bo są tchórzliwymi chrześcijanami. Już nie wspomnę jak chciał Macierewicz z Misiewiczem wrobić kierowców stojących na czerwonym świetle w jego wypadek.

     • człowieku jakiego kozła ,21-letni kierowca PRZYZNAŁ SIĘ DO WINY SAM !! Prawda, półprawda i PISprawda…nastepnym razem opanuj swój język ,

     • BO??? Nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz. A ty, pisowcu, masz prawo Prezydenta Komorowskiego nazywać Komoruskim albo Prezydenta Wałęsę zdrajcą?

     • Dowody na 120 to elementarne prawa fizyki. Wygląd pancernego audi z 2016 mówi sam za siebie. Ale takiemu ciulowi się nie przetłumaczy.

     • Anonim -120 km/h DOWODY MASZ ?zaczołeś to daj dowody czy wstyd przyznac sie do kłamstwa ?

     • Jak poinformował rzecznik prokuratury w Krakowie, na miejscu wypadku pracowało również dwóch biegłych z Instytutu Ekspertyz Sądowych. Ocenili oni wstępnie, że prędkość kolumny rządowej „nie była duża, w granicach 50-60 km/h”. „Pod znakiem zapytania, czy to w ogóle była kolumna uprzywilejowana” – Według świadków… czytaj dalej » – Widzieli państwo szkody, które były w tym pojeździe, to też może każdego z nas dziwić, dlaczego takie szkody w takim pojeździe – przyznał prok. Hnatko. – Akurat ten samochód uderzył centralnie w drzewo, częścią, która najmniej jest wzmocniona w pojeździe. Akurat tak się składa, że wzmocnienia są na bocznych częściach pojazdu, a nie w środkowej części – wyjaśnił. (http://www.tvn24.pl) dla niedowiarków .

     • Ten pisuar uwierzy tylko co mu pisowska sekta powie. Ale już tego, że są eksperci podważający tę prędkość to nie wkleił Dariuszek-kłamczuszek. Od razu widać, że się na Kurskim wzoruje.

     • jeżeli wczoraj przyznał się do winy a dziś nie przyznaje sie to oczywiste że za składanie fałszywych zeznań jest paragraf,jak było naprawde tego nikt nie wie,co chwila każdy portal inaczej pisze ,jedno jest pewne że prawa z lewą bedą walczyc a chłopaczek bedzie wciągnięty w walke polityczną zostanie kozłem ofiarnym .

     • Trzeba zauważyć, że mamy XXI wiek, a nie średniowiecze i „przyznanie się do winy” nie jest „królową dowodów” – jak wtedy. W obecnym systemie prawnym winę TRZEBA udowodnić. Ludzie mogą się przyznawać (i robią to) do bardzo wielu rzeczy z niewiedzy, strachu, chęci zaistnienia, a wreszcie nawet dla żartu.
      To dla pisowskiego ciemnigrodu przypomnienie, że wyroki wydaje sąd, nie PiS i jego oczadziali zwolennicy tyłu DARIUSZ.
      O jakim składaniu fałszywych zeznań mówisz?
      Kierowca seicento ZAPRZECZA, że przyznał się do winy.
      Za podawanje fałszywych informacji społeczeństwu odpowiadają ci, którzy podali taką informację mediom.

 19. Nominacja na najlepszy komentarz dnia:
  Nr. 1
  (NA POWAŻNIE): Kierowca osoby ochranianej wg procedur nie powinien takiego manewru wykonać. Głównym zadaniem kierowcy osoby ochranianej jest ochrona tej osoby. Uderzenie w drzewo było błędnym odruchem.
  (MNIEJ POWAŻNIE): Oczywiście, linię ciągłą w miejscu, w którym audi wyprzedzało fiata, namalował Putin z Tuskiem. A Komorowski, wiadomo, myśliwy, to swoją dubeltówką uszkodził co trzeba i dlatego sygnały dźwiękowe były słyszalne tylko dla lepszego sortu. Między innymi słyszał je sam DARIUSZ przechadzający się akurat przy Kolegiacie w Dobrym Mieście

  • jeżeli słuchał muzyki to oczywiste że nie słyszał sygnałów ,no ale są sygnały ŚWIETLNE a o godz 19 są widoczne z dużej odległości tym bardziej że jeden pojazd przepuścił tylko ślepy nie zauważy że w lusterkach jadą nastepne ! zreszta młody bo 21 lat dzieciak zero doświadczenia i takie są efekty ! podejrzewam że gdyby to jechał ambulans też szczyl postąpił by podobnie .

   • Pojazd uprzywilejowany musi emitować sygnały świetlne oraz dźwiękowe JEDNOCZEŚNIE.
    Pominę kwestię, że kolumna wyprzedzała przed skrzyżowaniem i na linii ciągłej.

    • widze że kwestią sporną jest czy były użyte sygnały dzwiękowe(świadkowie różnie twierdza jedni że słyszeli drudzy że nie ) a co do linji ciągłej to– Ze względu na konieczność szybkiego przybycia w docelowe miejsce, pojazd uprzywilejowany ma szereg uprawnień ułatwiających mu poruszanie się po drogach. Zachowując szczególną ostrożność może nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych, jednak tylko w sytuacji gdy uczestniczy:

     1) w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia albo koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego albo
     2) w przejeździe kolumny pojazdów uprzywilejowanych,!!!!!!!!!!!
     3) w wykonywaniu zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, którym na mocy odrębnych przepisów przysługuje ochrona.Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego, w szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się.takaże patrzmy w lustereczka a wypadków bedzie mnej !

     • Dariusz, już wiemy, że słyszałeś syreny. Ale czy widziałeś też ich rybi ogon?

     • Kolumna musi być kolumną. Oprócz przywilejów są też obowiązki.

     • DARIUSZU, DARIUSZU… Wklejasz, wklejasz. Jak ten Reksio przybijał pieczątki. Tam jest napisane: Zachowując szczególną ostrożność. Jaką zachowali kierowcy kolumny szczególną ostrożność? Mając takie hamulce w limuzynie pancernej? Chłopie! Ty masz pojęcie jaką ta maszyna ma drogę hamowania? Mówi ci to coś? Czy nadal nie możesz dojść do siebie po tych odgłosach syren?

    • może syren nie słyszał ale sygnały świetlne napewno widział ich sie nie da nie zauwazyc ! jeżeli też nie widział to ma problem z oczami .także chłopaczek powinien przejśc badania lekarskie i test ze znajomości przepisów !

     • Zaraz się okaże, że dziadek kierowcy to żydowski ubek pochodzenia rosyjskiego, a ojciec i matka to byli pracownicy SB, siostra natomiast należy do KOD.

     • Przy takim wyprzedzaniu przez kolumnę rządową przed skrzyżowaniem, na ciagłej musiał być i sygnał dźwiękowy, i świetlny jednocześnie. Ale i tak, aby takie uprzywilejowane było prawnie uzasadnione, musiała być zachowana SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ i musiał istnieć UZASADNIONY POWÓD takiego uprzywilejowania.

     • UZASADNIONY POWÓD takiego uprzywilejowania. buahahah teraz wymyślasz teorie że to nie był pojazd uprzywilejowany hahaha,tu jest ewidentna wina młodego niedoświadczonego kierowcy !

     • Chłopie! A skąd ty wiesz, że to wina tego chłopaka??? W Gazecie Polskiej wyczytałeś??? Wyrazy współczucia dla twojej familii!!! Co za kaczy łeb z ciebie Dariuszu.

     • Żeby pojazd uprzywilejowany mógł korzystać z przysługującego mu uprzywilejowania do nie stosowania się do przepisów ruchu drogowego, MUSI istnieć powód.
      Czy karetka za każdym razem jest pojazdem uprzywilejowanym? Nie. Nie wiem jak będzie z kierowcą seicento, ale to nie o jego oczy i uszy powinieneś się martwić, DARIUSZU. I nie o jego znajomość przepisów.
      Przepisy są takie, jak zacytowałeś. Ale zaślepia cię fanatyzm pisowski. I nie rozumiesz treści przepisów.
      Owszem, ,,ze względu na konieczność szybkiego przybycia w docelowe miejsce, pojazd uprzywilejowany ma szereg uprawnień ułatwiających mu poruszanie się po drogach. Zachowując szczególną ostrożność może nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych”. Z takiego uprzywilejowania może korzystać kolumna. Ale nie zawsze. I nawet jeśli sygnały dźwiękowe i świetlne były, to jeszcze musi być POWÓD do ich używania.
      Są przywileje, ale i obowiązki.

      Sąd orzeknie, czy zachowano szczególną ostrożność.
      Sąd orzeknie, czy kolumna jechała prawidłowo (odległości między limuzynami).
      Sąd orzeknie, czy kolumna oprócz sygnałów świetlnych wysyłała też sygnały dźwiękowe.
      Sąd orzeknie, czy kolumna rządowa miała powód do skorzystania za swojego uprzywilejowania.
      Pojazd staje się uprzywilejowany TYLKO po spełnieniu WSZYSTKICH warunków.
      Podobnie z kolumną samochodów.
      DARIUSZU, ludzie są naprawdę podzieleni na głupich i mądrych. Ja wierzę, że mądrych jest więcej. ?

     • a jak myślisz jedziesz z premierem Polskiego rządu to jesteś uprzywilejowany czy nie ?pewnie wysnujesz teorie że nie byli uprzywilejowani i że nawet ochrona sie nie należała BOR bo po godzinach pracy haha,fakt jest taki że młody nie zachował ostrożności nie spojrzał w lusterko ,zobaczysz po wyroku sądu że mam racje.

     • ? DARIUSZ, DARIUSZ, ty to jednak jesteś cep wszystkich cepów.
      Pojazd uprzywilejowany nie może stale korzystać z uprzywilejowania.
      Muszą być spełnione warunki, cepie.

     • dzięki tak napisanemu tekstowi, całe mnóstwo wtórnych analfabetów w nieodległej przyszłości nawet nie zjedzie na skraj jezdni, by ułatwić szybki przejazd pojazdowi czy to karetce,straży,czy tam borowikom.

     • Bo tę brzozę Tusk sadził z Putinem. A Trzaskowski zakupił tę brzozę z funduszy europejskich, a powinien przecież wybudować pomnik garbusa i przejście dla turystów z Niemiec.

     • Po pierwsze, życzę Pani Premier Szydło i oficerowi BOR szybkiego powrotu do zdrowia.
      Po drugie, za falę mocno niepochlebnych komentarzy wobec PiS w Polsce odpowiadają nie ubecy i opozycja. Za falę tzw. hejtu odpowiadają przede wszystkim tacy zwolennicy PiS jak choćby kolega DARIUSZ.
      Społeczeństwo polskie ma dość robienia z obywateli głupków, ma dość manipulowania informacjami, ma do narzucania, co obywatele mają myśleć i odczuwać.
      Społeczeństwo polskie nie lubi, kiedy ktoś zaprzecza faktom. A PiS i tacy jego zwolennicy jak DARIUSZ, zaprzeczają faktom.
      Społeczeństwo nie lubi PiSu za arogancję i pychę polityków tej partii i… za arogancję, pychę i głupotę takich zwolenników tej partii jak DARIUSZ.

      Nikt nie ośmieszył bardziej katastrofy Tupolewa pod Smoleńskiem niż sam PiS i jego zwolennicy.
      Z wypadkiem Pani Premier jest tak samo.

      ——-
      https://twitter.com/AsystentSoltysa

     • poczytaj sobie wypowiedżi opozycji bo to od ich wypowiedżi zaczeła sie fala hejtu i nienawiści,te szczucie i te ich porównania do smoleńska ,tak tak opozycja niewinna .

     • Dariusz dokładnie słyszał sygnały dźwiękowe pancernej audicy oraz Zenka Martyniuka z głośników Seicento.
      Dariusz cały czas coś słyszy. Gdy po wieczornej modlitwie o wszystkie plagi egipskie dla Tuska kładzie się spać, słyszy – DARIUSZU TO TY BĘDZIESZ ZBAWCĄ DOBREGO MIASTA!!!

   • Kierowca seicento ZAPRZECZYŁ, że słuchał muzyki.
    Kierowca seicento ZAPRZECZYŁ, że kolumna rządowa miała włączony sygnał dźwiękowy.
    Kierowca seicento NIE PRZYZNAŁ się do winy.
    Od wydawania wyroków JEST SĄD, nie PiS.

   • DARIUSZ, DARIUSZ zarzucasz innym, że nie odpowiadają na pytania i chowają się. Jak na razie to ty słyniesz z uników.
    A co odpowiesz na to, że wszystko wskazuje na ti, że to nie była najprawdopodobniej kolumna (nieprzepisowa odległość pomiędzy 1 a 2 samochodem, brak właściwych sygnałów świetlnych i brak sygnałów dźwiękowych zupełnie) i że
    przy wykonywaniu manewru skrętu w lewo na drodze dwukierunkowej kierujący zamierzający skręcić w lewo nie musi upewniać się i patrzeć w lusterko czy go wyprzedza jadący niezgodnie z przepisami inny samochód. Jeżeli okaże się, że pierwszy pojazd nie wysyłał łącznie NIEBIESKIEGO I CZERWONEGO ORAZ DŹWIĘKOWEGO SYGNAŁU (CO OZNACZA KOLUMNĘ), to kierowca seicento jest niewinny.

    Wyrok Sądu Najwyższego – Izba Karna z dnia 1 grudnia 2005 r. III KK 151/05

    „Wymóg zachowania szczególnej ostrożności, określony w art. 22 ust. 1 p.r.d., przez zmieniającego kierunek jazdy w lewo, nie obejmuje obowiązku upewnienia się w chwili wykonywania tego manewru, czy nie zajeżdża on drogi nieprawidłowo (z lewej strony) wyprzedzającemu go.”

 20. Chlewiki są nadal w centrum miasta za budynkiem Kobuza podpartym drągiem gdyby pan nie wiedział. HIHIHI

  • Ty podła kreaturo! Śledzisz profil Zastępcy Burmistrza na Facebooku i czytasz komentarze do tego profilu. Dlaczego więc nie masz odwagi napisać tej informacji temu komuś tam na profilu? Dlaczego człowieka z imienia i nazwiska tu wypisujesz, podły czlowieku?

 21. Co Wy tlumaczycie chlopowi, przecież to był zamach, zaraz powolaja komisję śledczą. Kowal już dzwonił do Kaczyńskiego i wszystko wie dlatego Dariusz tak uparcie stoi przy swoim.

  • Bo Kowal zanim zadzwoni do Kaczyńskiego, robi regularnie posiedzenie dla jedynych uczciwych patriotów spoza układu. Tam z nimi omawia jedyną słuszną wersję. A potem miastu i światu objawiają swoje odkrycia. Stąd prawilna wiedza DARIUSZA. Zgodna oczywiście z linią Gazety Polskiej i tv republika.

 22. Jarosław Gowin ujawnił, iż dotarły do niego informacje, że jedna z agencji, która specjalizuje się w tzw. czarnym PR, stoi za medialną kampanią wymierzoną w rząd premier Beaty Szydło oraz Prawo i Sprawiedliwość. Wskazał też, kto może stać za wynajęciem agencji. Jego zdaniem, „tego typu tropy najczęściej prowadzą do opozycji”, ale – jak zaznaczył – mogą też prowadzić do różnych zagrożonych grup interesu.

  • DARIUSZ ujawnił, iż dotarły do niego informacje, że jedna z agentur szpionów ruskich, która specjalizuje się w tzw. czarnym PR, stoi za medialną kampanią wymierzoną w Zbawosława, jego zwolenników oraz oczywiście Prawo i Sprawiedliwość. DARIUSZ wskazał też, kto może stać za wynajęciem agentury. Jest to pewnikiem BURMISTRZ-NIE-DO-RUSZENIA. Zdaniem DARIUSZA, „tego typu tropy najczęściej prowadzą do układu”, ale – jak zaznaczył – mogą też prowadzić do różnych zagrożonych grup interesu, które stracą wszelkie zyski instanowiska kiedy burmistrzem zostanie w końcu jedyny i niezastąpiony Zbawosław.

 23. Istnieje bardzo duże nieprawdopodobieństwo, że za autokompromitacją przyszłego naczelnika D.M. Jarosława stoi nieznana nikomu grupa hakerów potrafiących włamać się do resztek zdrowego rozsądku człowieka i sparaliżować je.

  • Dobre! To bardzo zabawny komentarz. Niestety prawda jest taka, że za autokompromitacją gościa z syndromem Napoleona stoi głównie on sam oraz jego doradca, ten z bocianim gniazdem na głowie. Ten rozmodlony, szepcze mu do ucha, a potem śmieje się z durnia zza modlitewnika. Byle zostać rajcą.

 24. Takie wypadki, jak „wystrzelona opona” samochodu Prezydenta oraz „staranowanie” pancernego audi przez seicento, nigdy nie powinny mieć miejsca. To nie były wypadki losowe. To były niestety wypadki za które odpowiedzialność ponosi niechęć do przestrzeganie procedur. Wiara w to, że Jezus zapisał się do PiS pozwala na to, że „będziemy próbowali do skutku” i „zmieścisz się śmiało”.
  Najgorsze jest jednak to, że osoby winne nie poniosą żadnych konsekwencji.
  Przepraszam jednak nie to jest najgorsze. Najgorsze jest to jak na konferencji prasowej zachowuje się minister Mariusz.

  • W tej ciemności widać jednak światło. Wielki szacunek Panowie/ Panie, a zwłaszcza komentatorzy i nickach Homer Wells, Głowa nie jest najlepszym miejscem na bocianie gniazdo, Proszę o nieregulowanie odbiorników i Fałszywym gniazdom bocianów mowimy stanowczo NIE!!! oraz wszystkim pozostałym, którzy nie godzą się na to, aby PiS i jego fanatycy tak nam urządzali Polskę.
   Chce się dzięki Wam żyć, choć wokół tyle mentalnych gnid.

   • Po analizie tego, co wyczyniają niektórzy członkowie i fanatycy PiS z Dobrego Miasta, może mój podpis jednak powinien brzmieć nieco inaczej…

 25. Zastanawia mnie ile % zebranej kwoty jest przekazywanych dla osób potrzebujących bądź szpitali które przekażą całą kwotę na potrzebne aparatury. Współpracowałem krótko z jedną z firm , która zbiera ubrania i pomaga biednym ludziom… tylko jak wczytać się w ulotkę to okazuje się że owszem pomaga, ale najpierw sprzedają gdzieś te ciuchy, potem muszą zapewnić odpowiednie sobie środki na funkcjonowanie fundacji, a to co zostanie to dla tych potrzebujących ludzi. Ja osobiście wolę pomagać konkretnym osobom z naszej miejscowości i okolic. Nie robię tego codziennie. Ale zdarza mi się kilka razy w roku i wiem do kogo trafia moja pomoc

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here