Buty na crossfit – moda czy konieczność?

2
Jeśli chcesz usprawnić swoją kondycję i wybrałeś trening crossfit wiedz, że nie obejdzie się bez dobrego obuwia crossfitowego. To właśnie od niego zależy skuteczność Twojego treningu, amortyzacja stopy podczas wysiłku i wygoda!

Czy buty na crossfit to konieczny zakup?

Buty do crossfit to zdecydowanie warta swojej ceny inwestycja, dzięki której unikniesz wielu bolesnych kontuzji i nieco poważniejszych schorzeń zdrowotnych. To właśnie tego typu obuwie przeznaczone do intensywnych treningów z obciążeniem zapewni Twojej stopie elastyczność, stabilność i wygodę. Buty biegowe, trampki, tenisówki i buty sportowe nie będą im dorównywać pod względem wytrzymałości czy konstrukcji, dlatego takie należy od razu odrzucić. Jeśli nie wiesz na co zwracać uwagę podczas zakupu tego rodzaju obuwia to w pierwszej kolejności należy sprawić w jaki sposób są wykonane buty. Następnie dokładnie zapoznać się z tym jak wygląda podeszła oraz nie zapomnieć o przymierzeniu butów. Właściwe obuwie treningowe do crossfit powinno być wytrzymałe, zapewniać stopie trochę elastyczności, a zarazem być wygodne.

Jakie buty do crossfit wybrać? Bardzo dobrym wyborem będą buty treningowe Reebok Crossfit Nano, które wyróżniają się bezszwową cholewką, która stopie zapewnia swobodę i dopływ powietrza. Na uwagę zasługuje też podeszwa środkowa i wkładka w tym obuwiu, która pełni funkcje dodatkowej amortyzacji stopy podczas treningu. Natomiast podeszwa zewnętrza jest wyjątkowo wytrzymała ze względu na gumę odporną na ścieranie, co podczas intensywnych treningów crossfit ma szczególne znaczenie.

Obuwie crossfit – dla kogo i jakie?

Butów crossfit nie należy traktować jako przejściowego trendu modowego. To konieczność dla wszystkich tych, którzy marzą o bezpiecznych i efektywnym treningu crossfit. Buty do crossfit przydadzą się zarówno osobie, która dopiero rozpoczyna treningi crossfit jak i doświadczonemu sportowcowi, który regularnie trenuje i oczekuje bardzo dobrej amortyzacji od wybranego modelu obuwia. Warto zwrócić uwagę na obuwie do crossfit marki Reebok np. buty treningowe Reebok Crossfit Nano 7, które zostało starannie wykonane i zapewnia największą stabilność podczas wymagających treningów dzięki niskoprofilowej konstrukcji. Ponadto dodatkowa wkładka amortyzująca wewnątrz obuwia chroni stopę przed obciążeniami i zapobiega powstawaniu kontuzji. Tego typu obuwie do uprawiania treningu crossfit jest rekomendowane wszystkim, wymagającym sportowcom niezależnie od stopnia doświadczenia treningowego.

Zobacz wszystkie wydarzenia