Przelew pieniężny z Polski do Anglii – możliwości

0
Przelewy zagraniczne zlecane są zwykle przy okazji zakupów w sklepach internetowych w UK. Z międzynarodowych przekazów korzystają także przedsiębiorcy przesyłający środki brytyjskim kontrahentom. Dowiedz się, jak możesz wykonać przelew pieniężny z Polski do Anglii i gdzie zapłacisz za niego najmniej.

Przelew bankowy SWIFT

Przelewy bankowe typu SWIFT zlecimy w dowolnej walucie. Środki prześlemy do wybranego kraju na świecie. Duży zasięg transakcji wiąże się jednak z bardzo wysokimi opłatami. Koszt realizacji przelewu zagranicznego do Anglii składa się z prowizji banku nadawcy oraz spreadu osiągającego nawet kilkanaście procent w stosunku do rynkowego kursu funta. Wielkość opłaty za wykonanie transakcji zależna jest od wysokości przesyłanej kwoty. Również w sytuacji, gdy przelewamy nieznaczne sumy, zostaniemy zobowiązani do zapłacenia od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. W przypadku, gdy zamierzamy przekazać większą ilość środków, koszt transakcji wyniesie kilkaset złotych.

Przelew bankowy SEPA

Transgraniczny przelew bankowy SEPA pozwala na przesłanie pieniędzy do państw członkowskich UE i do innych wybranych krajów, na przykład do Wielkiej Brytanii. Najistotniejszą zaletą tego rodzaju przekazów wydaje się być ich powszechność. Transakcję zlecimy bowiem w dowolnym polskim banku – w najbliższej placówce i przez internet. Odbiorca otrzyma przesłane środki maksymalnie po 3 dniach od daty nadania przelewu. Konieczna okaże się znajomość numeru zagranicznego rachunku w formacie IBAN, jak również kodu SWIFT/BIC angielskiego banku. Zlecenie obsługi przekazu SEPA nie kosztuje zbyt wiele – opłata wynosi zwykle ok. 5 złotych. Należy jednak wiedzieć, że przelew z Polski do Anglii musi być wykonany w euro, dlatego zapłacimy dodatkowo za jego przewalutowanie. Trzeba pamiętać, że banki oferują niezbyt korzystne kursy walut. Ostateczna opłata za transakcję przekroczy więc wspomniane 5 złotych.

Przelew z Polski do UK – firmy pośredniczące

Jeśli szukamy sposobu na szybkie, tanie i bezpieczne zlecanie przelewów zagranicznych do UK, warto poznać ofertę pozabankowych operatorów. Środki wyślemy wygodnie przez internet, wypełniając formularz z naszymi danymi oraz szczegółami transakcji. Obniżymy w ten sposób koszty wykonania międzynarodowego przelewu do Anglii. Firmy pośredniczące w przekazach środków udostępniają swoim klientom atrakcyjne kursy walut, nie będące obciążeniem dla portfela, tak jak w przypadku tradycyjnych bankowych przeliczników. Koszt przewalutowania jest niższy, podobnie jak opłaty za zlecenie i obsługę operacji pieniężnej. Niektóre spośród firm pośredniczących w przelewach zagranicznych wprowadziły możliwość przesłania pieniędzy za darmo, w sytuacji gdy robimy to po raz pierwszy lub przykładowo – 5 czy 10 raz. Korzystanie z usług pozabankowych operatorów transakcji okazuje się bardzo proste i opłacalne, dlatego warto rozważyć tę opcję, jeśli planujemy międzynarodowy przekaz środków.

Najtańsze przelewy z Polski do Anglii wykonamy za pośrednictwem renomowanych firm nadzorujących poprawną realizację operacji finansowych. Niskie koszty, atrakcyjne kursy walut i intuicyjna obsługa systemów transakcyjnych zachęcają do wypróbowania oferty pozabankowych operatorów. Dzięki nim zaoszczędzimy znaczne sumy pieniędzy.

Zobacz wszystkie wydarzenia