200-tu karateków trenowało w Jonkowie.

0
W dniu 12 stycznia 2019 r. Jonkowo stało się największą areną sztuk walk w regionie. W tym dniu blisko 200 karateków z Ostródy, Szczytna, Iławy i Jonkowa przystąpiło do sprawdzianu swoich umiejętności podczas egzaminu na stopnie uczniowskie kyu.

Najmłodsi z przystępujących do egzaminu mieli 4 lata, najstarsi prawie 80. Egzamin poprowadził sensei Dariusz Hrynowiecki, posiadacz stopnia mistrzowskiego 4 dan karate kyokushin. Uczestnicy musieli stawić czoła nie lada wyzwaniu. Dla najmłodszych egzamin trwał 1,5 godziny, zaś zdający na najwyższe stopnie musieli być przygotowani na kilkugodzinny test.

Spośród trenujących w Akademii Sztuk Walki Jonkowo do egzaminu przystąpiła 15 osobowa grupa: dzieci, młodzieży i dorosłych. Najmłodszą z nich była czteroletnia Martyna Szymańska. To pokazuje, że karate jest sztuką walki, którą można trenować w każdym wieku i każdy może w niej znaleźć coś dla siebie. Sport, samoobrona, lepsza kondycja i samopoczucie, zdrowie, a także sportowa rywalizacja to argumenty przemawiające za rozpoczęciem treningów karate.

Najmłodszym zawodnikiem ASW Jonkowo jest siedmioletni Jakub Smoliński, który karate zaczął trenować w wieku czterech lat, a od dwóch lat z powodzeniem startuje w turniejach sportowych rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej zdobywając na nich liczne medale.

Najstarszymi uczestnikami egzaminu, ale najmłodszymi duchem, byli senpai (uczniowie) Stasiu i senpai Kaziu z Ostródy. Razem mają ponad 150 lat, ale swoją charyzmą, zaangażowaniem na treningach i aktywnością sprawiają wrażenie wiecznie młodych. Tą pozytywną energią zarażają innych młodych adeptów karate.

Teraz wszyscy uczestnicy egzaminu muszą cierpliwie czekać na ogłoszenie wyników testu.

Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami zapraszamy we wtorki i czwartki (godz. 17:00 grupa dzieci 4-8 lat, 17:45 – młodzież i dorośli) do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszym profilu na facebook.com lub pod tel. 733 613 211 – sensei Marek Bębenek.
Źródło: GOPS Jonkowo

Zobacz wszystkie wydarzenia