Dobromiejskie kamieniczki zostaną sprzedane?

70

Dobromiejskie kamieniczki zostaną sprzedane.

 

Ze względu na duże koszty utrzymania dobromiejskich kamieniczek, jest pomysł żeby je sprzedać. Zapraszamy do dyskusji w komentarzach na temat pomysłu sprzedaży, a może pomysłu pozostawienia ich w mieniu Gminy Dobre Miasto tylko trochę inaczej je zagospodarować? Jakie jest zdanie mieszkańców?

Czy dobromiejskie kamieniczki powinny być sprzedane?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz wszystkie wydarzenia

70 KOMENTARZE

 1. Panie Kowalski jako Pana wyborca powiem wprost, że zawiodłem się na Panu…
  Dalsze Pana działania tylko mnie przekonują w tym że decyzja o Pana odwołaniu będzie adekwatna do Pańskich czynów.

  Pozdrawiam
  Zawiedziony wyborca

 2. Proponuje poczekać jednak do końca tego tematu.. Nawet jeżeli będą sprzedane to co? Czy ktoś z nich korzystał itp? Że stały i były ładne to nie sprzedawać.. Może ktoś zrobi z nich pożytek np jakiś klub albo coś z gastronomii. Najlepiej narzekać od razu na Kowala.. Rzygać się chce od tych komentarzy że teraz to macie za swoje itd.

   • szybka reakcja, już stronkę usunęli.
    zastępca – doradca & handlarz nieruchomościami ziem warmi i mazur 🙂
    wprowadzono nam tu kuchennymi drzwiami ukrytą opcję niemiecką 🙂

  • Widać, że jesteś zupełnie nie w temacie. Widziałeś kubature tych pomieszczeń? Jaki bar? Żadna instytucja typu sanepid, straż pożarna nie wyda pozwolenia aby w tak niskich pomieszczeniach była prowadzona jakakolwiek działalność gastronomiczna. Klaszczersie, klaszcz dalej. Zatracimy swoją dobromiejską tożsamość na rzecz bogatego szwaba. Tfuuu.

  • Klub Anonimowego Alkoholika czyli dawniejsze kabaretowo. Brawo za pomysł.
   Otwieraj gastronomię, nie czaj się. Miejsce rewelacja. Kamienice takie przestronne. Jedna rada: przy schodzeniu ze schodów nie uderz głową belki żeby kolejne idiotyczne pomysły nie przestaly wpadałać do głowy.
   A może od razu niech kupi pan zastępca. Ciekawy link już krąży po sieci.

   • tego tak szybko nie usunięto 🙂
    muszą mieć oficjalną stronkę w germaniji, żeby handlować warmińsko und mazurską ziemią.
    zastępcę – doradcę & handlarza wprowadzono do ratusza, gdzie pewnie będzie paczał, co i gdzie/komu zza ody opylić, przytulając ojroprowizję.

 3. Pamiętam dobrze, jak Burmistrz Trzaskowski na sesji przy kamerach również mówił o tym, że po zakończeniu trwałości projektu, po 5 latach, kamienice będzie można sprzedać. Było to wtedy gdy była mowa o sensowności tego remontu. Pewnie można to odszukać. Argument był taki, że łatwiej sprzedamy kiedyś wyremontowane niż rudery.

 4. Moim zdaniem Burmistrz powinien słuchać głosu mieszkańców, a w ankiecie tego artykułu na „Nie”- zagłosowało 73% (216 osób).
  Nie mam co do tego żadnych wątpliwości, że kamieniczki powinny być własnością gminy.
  Jestem pewien ,że większa część mieszkańców jest tak samo jak ja przeciwna sprzedaży naszego dobytku kulturowego.

  • Też jestem za tym żeby nie sprzedawać wielu mieszkańców oddało swoje rodzinne pamiątki by można było promować miasto

  • Wcale nie powinien się słuchać. Żaden wójt, burmistrz, prezydent miasta czy premier. Ludzie dziś chcą jednego a jutro czego innego. Taka jest natura ludzi

   • Anonimie – jedna podstawowa zasada: to nie my jesteśmy dla burmistrza tylko on dla nas.
    Nic bez nas o nas.
    Zaprzeczasz sam/sama sobie. Dokładnie jak piszesz: Ludzie dziś chcą jednego a jutro czego innego. Dziś nie chcą, jutro będą chcieli. Zaorałeś/aś się doskonale 🙂

 5. Na polityce się za bardzo nie znam….nie lubię tego tematu ale czytam, słucham, obserwuję co się dzieje.
  Głosowałam na Pana Kowalskiego, bo Go znam osobiście, wydawało mi się, że będzie dobrym gospodarzem tego miasta.
  Niestety troszeczkę się zawiodłam. Robi się niefajnie. Zwolnienia ludzi, jakieś dziwne akcje itp. Panie Kowalski, kadencja trwa tylko 4 lata. Możesz się nie wyrobić ze swoimi szalonymi planami i zanim dobrze się rozgościsz, będziesz musiał się pakować.

  • Moj glos tez zostal oddany na Pana Kowalskiego.
   Posluchajcie jego wypowiedzi na Sesjach Rady Miejskiej – jakis chaos, niezwiazane ze soba zdania, belkot… po prostu klamie i kluczy dookola nie wiadomo o czym. Cos kombinuje na niekorzysc miasta to pewne.

 6. Trzeba to oddac w rece prywatne ale z przeznaczeniem na komercje,bary kawiarnie w angli budynki o podobnej kubaturze funkjonuja bez problemu czemu nie u nas.W tej postaci budynki sie marnuja

  • Nie u nas, bo mamy inne prawo niż tam. A podobne, nie znaczy, że takie samo. Z tego co pamiętam Pan Kowalski od zawsze był przeciwny tym kamieniczkom i nie zdziwiłoby mnie to, gdyby organizował tę sprzedaż tak po prostu na przekór Trzaskowskiemu, i tak po prostu jak w większości jego decyzji „bo tak!” Bo tak kiedyś wymyślił i tego sie trzymać będzie bez względu na wszystko.

 7. Jakiego rzędu to są te niby olbrzymie koszty? Konkrety proszę.
  Sprzedaż kamieniczek i Stodoły to utrata naszej dobromiejskiej historii. Nie dopuśćmy do tego. Radni obudźcie sie w końcu, do roboty!

 8. kowalski wszystko likwiduje bądż wyrzuca ludzi z pracy ,ROZUMIEM CIĘCIE KOSZTÓW ! JEŻELI DOBREGO MIASTA NA NIC NIE STAĆ TO KOWALSKI JAK SPEŁNISZ OBIETNICE WYBORCZE ??????????KOWALSKI HAMUJE ROZWÓJ DOBREGO MIASTA !!! SPRAWE TRZEBA ZGŁOŚCIC DO PROKURATURY !!!!!!!!!!!!KAMIENICZKI TO CZĘSC HISTORI MIASTA !!!!

  • Pretekstem do sprzedazy sa duze koszty utrzymania? Panie Burmistrzu Kowalski prosze przedstawic do wiadomosci mieszkancom jakie sa koszty utrzymania i jakie ewentualne dochody? Do publicznej wiadomosci.
   Zastepca – v-ce Burmistrz Bauknecht jest Prezesem Zarzadu Spolki ‚Zamieszkaj w Palacu’ ktora zajmuje sie pośrednictwo w obrocie nieruchomościami – byc moze bedzie posredniczyl w tej sprzedazy.

 9. nie kamieniczki są problemem tylko co zamiast nich moglo byc. kamieniczki to koszty a z uzbrojenia i zagospodarowania barcikowa by byly pieniadze. ale co tam pieniadze w miescie i miejsca pracy. wazne jest kilka ruder i dalej ten sam syf w ktorym zyjemy.

  • marian to powiedz kowalskiemu, żeby nie myślał o kopaniu bajora tylko o uzbrojeniu i zagospodarowaniu Barcikowa.

   Ludzie myślący szybko odpowiedzą na pytanie jakie dno ma Łyna i jakie dno będzie miało bajoro, które chce wykopać kowalski.

  • Ćpiesz? Przestań. Właśnie ostatnia szara komórka odmówiła posłuszeństwa.
   Kto by Ci dał te kamienice? Pewnie po niedługim czasie wszystkie wyremontowane wyglądałyby jak ta jedna „zadbana inaczej” prywatna.
   Nie ma co dyskutować z klakierem, rajcuje Cię bajoro, narty i skocznia? Skocz i spadaj. Dołożysz cegiełeczkę do budowy bagna?

 10. Nie sztuką jest coś wyremontować za publiczne pieniądze – sztuką jest sprawić, żeby dane działanie miało sens i komuś/czemuś służyło…
  Więc jeśli ktoś ma na coś pomysł, chce coś ulepszyć/ożywić, sprawić aby lepiej funkcjonowało, to chwała mu za chęci, zaangażowanie, pomysł.
  A jeśli będzie skuteczny i odniesie sukces w działaniu, to podwójna chwała.
  Ps. Najgorsi są ci, którzy sami niczego nie dokonali i pewnie już niczego nie dokonają, ale w krytykowaniu są najlepsi…
  I przykre jest to, że w naszym mieście takich ludzi jest mnóstwo 🙁

  • Jasne jak słońce, że to nie przypadek. Ktoś się przestraszył, że dobromieszczanie zobaczyli jakiego specjalistę od kupowania polskich nieruchomości mamy w Ratuszu.
   Oto część komentarza Bo Bos, który to pan widać doskonale zna wypowiedzi Pana Bauknechta (WarmiaTV. pod V-sesją). Cytat:
   ,,Na 9 Niemiecko-Polskim Kongresie Polityki Komunalnej Zwiazku Ziomkowstwa Prus Wschodnich (Wrzesien 2013 w Olsztynie) Pan Bauknecht, ktory jest specjalista w dziedzinie samorzadnosci niemieckiej, wyglosil referat pt. ”Wplyw prawa niemieckiego na polska samorzadnosc po 1989 roku.” (po polsku strona 172-176). Miedzy innymi napisal ze ten wplyw zaczal sie juz w sredniowieczu, poprzez zabory do czasow wspolczesnych. Przedstawil takze zmiany struktur i zasady samorzadnosci poprzez wieki. Referat jest opublikowany na internecine mozna poszukac i przeczytac.
   O zaborach calosci terytorium Polski (w 1795r.) przez Austrie, Rosje i Niemcy napisal ze zabor ziem polskich nie byl ‘zadna szczegolna, podstepna podloscia’ bo Polska zrobilaby to samo panstwem zaborczym gdyby byla od nich silniejsza(?) Ja osobiscie z ta opinia sie nie zgadzam i uwazam ze to byla ‘szczegolna i podstepna podlosc’.”
   Dalej Bo Bos napisał:
   ,,cd………jeszcze jedno chce dodac… Pan Bauknecht w referacie wygloszonym na 9 Niemiecko-Polskim Kongresie Polityki Komunalnej Zwiazku Ziomkowstwa Prus Wschodnich (Wrzesien 2013 w Olsztynie) miedzy innymi takze powiedzial (chodzi o zsady samorzadnosci): ”Polska strona, jako duzo mlodsza i mniej doswiadczona demokracja w nowoczesnym sensie, jest raczej zdana na to, aby uczyc sie od niemieckiej strony, anizeli na promowanie wlasnych rozwiazan” (?) Jezeli nie to nastapi regres? Czyzby? ”

   Piękne zdanie ma Pan Bauknecht o Polakach i ich możliwościach.

   • A bezmyślne klakiery dalej będą wstawiać serduszka tu i tam. Pan zastępca nie pojawil się tu z miłości do naszego miasta i gminy. Myślący wiedzą, klakierom oczy zalewem zarosły.
    Radni do roboty! Zajmijcie się tym co ważne dla mieszkańców: drogi, kanalizacja, monitoring a nie strugane bociany.

 11. Można zrobić w jednej z nich urocza kawiarnie lub inne tego typu miejsca. W tej chwili się marnuja bo rzadko są otwarte żeby nawet je zwiedzić.

  • Kamienice sa otwarte codziennie wisza nawet plakaty w gablotach po calym miescie w jakie dni i o ktorej godz mozna zwiedzac .Kawiarnia nie przejdzie bo sanepit ani stra na to nie pozwoli takie sa przepisy ….

 12. Panie Burmistrzu a te drewniane chodniczki spacerowe nad Łyną też będą na sprzedaż bo ja trochę desek potrzebuje i nie wiem czy jechać do tartaku czy poczekać na wyprzedaż miasta ? 🙂

  • Odpuść sobie. Kupiec będzie swój. My dobromiejskie szaraki możemy się tylko przyglądać tej dewastacji i prywatyzacji gminnego mienia.

 13. Panie redaktorze/moderatorze.
  Usuwanie postów i linków o przeszłości osoby publicznej, jaką jest nowy zastępca burmistrza w przedmiocie tematu sprzedaży kamieniczek nic nie da. Mleko się wylało, informacja poszła w świat internetu.
  To, że zastępca jest „przyjacielem” i doradcą niemieckich inwestorów szukających na warmii i mazurach nieruchomości, powinno dać tym medium impuls do baczniejszego przyglądania się działalności obecnych władz, a nie usuwania komentarzy, które na tą działalność starają się rzucić promyk rozświetlający intencje, jakie kryją się za pomysłem wyprzedaży mienia gminnego.
  Poddaję pod rozwagę usuwanie komentarzy, które nie naruszają niczyich dóbr chronionych, a mogą rzucić światło na działanie naszych nowych władz.

  • Celny komentarz Pana/Pani observer. Może dzięki temu komentarzowi Pan Redaktor Szydłowski przemyśli swoje postępowanie. Albo chociaż odpowie, DLACZEGO usunął komentarze i linki dotyczące bulwersujących powiązań Pana Bauknechta, zastępcy burmistrza Dobrego Miasta.
   Na koniec jeszcze taka uwaga a propos tych powiązań. Tu nie chodzi tylko o to, że ,,zastępca jest ,przyjacielem’ i doradcą niemieckich inwestorów szukających na Warmii i Mazurach nieruchomości”.
   Pan Bauknecht jest/ był wspólnikiem kilku spółek. W Krajowym Rejestrze Sądowym figuruje nawet jako prezes Spółki ZAMIESZKAJ W PAŁACE.
   Spółki te zajmują się handlem nieruchomościami, w tym m.in. nieruchomościami zabytkowymi.
   To, że burmistrz nie widzi w tym problemu, nie oznacza, że nie ma problemu.

   ——-
   https://twitter.com/asystentsoltysa

   • To nie jest przypadek ze Pan Burmistrz Kowalski zatrudnil na swego zastepce Pana Bauknechta. Obstawil sie prawnikami aby wysprzedac majatek Dobrego Miasta?

  • Szanowny Panie, komentarze są usuwane tylko i wyłącznie dlatego, że są dublowane po kilka razy takie same. Algorytmy strony uznają to za spam. Proszę napisać komentarz jeden raz a nie wklejać go kilkakrotnie a na pewno nie zostanie usunięty.
   Pozdrawiam. Krzysztof Szydłowski redaktor/moderator

   • Moje z linkiem o Bauknechcie nie były dublowane, a jednak zostały usunięte.
    Ale jest na kogo zrzucić. To nie Niemcy. To algorytm.

    • To nie algorytm, to za duża ilość zjedzonych bułek w kształcie … jakby to nazwać…? Ma ktoś pomysł? Kogoś nieźle musi ponieść fantazja żeby w tym czymś o bliżej nieokreślonym kształcie móc zobaczyć garbusa 😂😂😂

     • No panie! Jak redaktor/ moderator pisze, że algorytm, to algorytm.

      Ktoś wczoraj pod Basztą wrzeszczał i wymachiwał rękoma, że wiatr chce go zniszczyć, jak pół miasta, to kto komu zabroni za cenzurę obwiniać algorytm?

    • Nie ma nawet minimalnej szansy na „wywiad” z takimi pytaniami. Pan redaktor bardzo chętnie zadaje pytania takie, aby można było w odpowiedzi odnieść się do byłych włodarzy. W przypadku poruszenia tematu pt. „Spółki pana zastępcy” nawet najlepiej wijący się piskorz w długiej i bezsensownej wypowiedzi nie będzie miał punktu odniesienia to byłej działalności SGT.
     No, ale poczekajmy, może pan redaktor pokaże jeszcze na co go stać.

 14. Ludzie, koniecznie zajrzyjcie na profil Pani Aleksandry, córki byłej pani wiceburmistrz. Robi się ciekawie i gorąco. Informacja tylko dla myślących. Klakiery i była gimbaza dalej wystawiają serduszka 😠😠😠

 15. …słów kilka o stronniczości i interesowności.
  Kto mnie przekona, że w powyższym przypadku te okoliczności nie zachodzą, temu konia z rzędem i … flaszkę!

  Stanowisko pracownika samorządowego a prowadzenie innej działalności:
  Jak pokazuje praktyka, pracownicy samorządowi, którzy jednocześnie prowadzą działalność gospodarczą, często nie wiedzą, że obejmując urzędnicze stanowisko, podlegają rygorom ograniczającym swobodę wykonywania dodatkowych zajęć.
  Naturalnie nie każdy pracownik samorządowy będzie zmuszony zrezygnować z prowadzonej wcześniej działalności – wszystko zależy od tego, jakie stanowisko w samorządzie będzie piastował. Im wyższe funkcje, tym więcej ograniczeń dla możliwości dorobienia do pensji.

  Przyszły pracownik samorządowy musi liczyć się z koniecznością spełnienia warunków wynikających z przepisów ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (dalej: ustawa).

  Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych (art. 30 ustawy). Oznacza to, że:

  ● ustawa nie ustanawia generalnego zakazu podejmowania dodatkowych zajęć przez urzędników samorządowych,

  ● nie wymaga zgody przełożonego na ich podejmowanie,

  ● zabrania podejmowania tylko takich zajęć, które są sprzeczne bądź związane z obowiązkami służbowymi pracownika samorządowego lub z jego obowiązkami wynikającymi z ustawy.

  Ponadto zajęcia dodatkowe nie mogą wywoływać uzasadnionego podejrzenia o stronniczość lub interesowność oraz nie mogą być sprzeczne z obowiązkami wynikającymi z samej ustawy, a dotyczącymi wszystkich pracowników samorządowych.

  Samorządowcy na stanowiskach kierowniczych
  Pracownicy tzw. wyższych szczebli samorządowych, czyli np. kierowniczych stanowisk urzędniczych, również nie mogą wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonują w ramach obowiązków służbowych. Prowadzona przez nich działalność nie może wywoływać uzasadnionego podejrzenia o stronniczość lub interesowność oraz być sprzeczna z obowiązkami określonymi w ustawie.

  Ta grupa zawodowa podlega jednak dodatkowym wymogom wynikającym z przepisów ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (dalej: ustawa o ograniczeniu prowadzenia działalności).

  https://samorzad.infor.pl/temat_dnia/462750,Stanowisko-pracownika-samorzadowego-a-prowadzenie-innej-dzialalnosci.html

  • /…/ często nie wiedzą, że obejmując urzędnicze stanowisko, podlegają rygorom ograniczającym swobodę wykonywania dodatkowych zajęć. /…/

   cogito, niestety zapominasz, że to nie pierwszy lepszy pośrednik w obrocie nieruchomościami. Trzeba mimo wszystko doceniać inteligencję i wiedzę Pana Aleksandra W. Bauknechta. On to na pewno wiedział. Być może z powodu dystynktywnej w jego przypadku pychy sądził, że nikt nie dotrze do informacji, że ten obrót nieruchomościami to do spółki z Niemcami.
   Na pewno zaś nie sądził, że dobromieszczanie – tak nieotrzaskani w przeciwieństwie do niego w świecie – odważą się głośno nazwać te powiązania bulwersującą stronniczością i interesownością. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy ledwo minęły trzy miesiące, a tu okazuje się, że Kowalski chce sprzedawać wszystko na pniu.

   Sądzę, że wkrótce Pan Aleksander W. Bauknecht ,,zrezygnuje” ze stanowiska, a oficjalnym powodem oczywiście nie będą te jego spółki z Niemcami.

   ——-
   https://twitter.com/asystentsoltysa

 16. To może, żeby wyłożyć „kawę na ławę”.
  A nóż któryś z Radnych pochyli się i przeczyta, nie mając inszych jakowyś ciekawszych zajęć:
  A może i Szanowny zwierzchnik vice-…

  Dz. U. 2008 Nr 223 poz. 1458
  U S T A W A
  z dnia 21 listopada 2008 r.
  o pracownikach samorządowych

  Art. 30. 1. Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym,
  w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, nie może wykonywać zajęć
  pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje
  w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie
  o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami
  wynikającymi z ustawy.
  2. W przypadku stwierdzenia naruszenia przez pracownika samorządowego
  któregokolwiek z zakazów, o których mowa w ust. 1, niezwłocznie rozwiązuje się
  z nim, bez wypowiedzenia, stosunek pracy w trybie art. 52 § 2 i 3 Kodeksu pracy
  lub odwołuje się go ze stanowiska.
  Art. 31. 1. Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym,
  w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, jest obowiązany złożyć
  oświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej.
  2. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej pracownik jest
  obowiązany określić jej charakter. Pracownik ten jest również obowiązany składać
  ©Kancelaria Sejmu s. 14/23
  20.09.2018
  odrębne oświadczenia w przypadku zmiany charakteru prowadzonej działalności
  gospodarczej.
  3. Pracownik samorządowy, o którym mowa w ust. 1, jest obowiązany złożyć
  kierownikowi jednostki, w której jest zatrudniony, oświadczenie o prowadzeniu
  działalności gospodarczej, w terminie 30 dni od dnia podjęcia działalności
  gospodarczej lub zmiany jej charakteru.
  4. W przypadku niezłożenia w terminie oświadczenia o prowadzeniu
  działalności gospodarczej na pracownika samorządowego, o którym mowa
  w ust. 1, jest nakładana kara upomnienia albo nagany. Przepisy art. 109 § 2
  i art. 110–113 Kodeksu pracy stosuje się odpowiednio.
  5. Podanie nieprawdy lub zatajenie prawdy w oświadczeniu o prowadzeniu
  działalności gospodarczej powoduje odpowiedzialność na podstawie art. 233
  § 1 Kodeksu karnego.

  • cogito, podałeś przepisy, a ja podam taką niebagatelną w tym przypadku informację (gdyby nasi Radni jakimś cudem nie wiedzieli).
   Otóż, w Urzędzie Miejskim w Dobrym Mieście zwyczajowo za dział nieruchomości odpowiada…
   zastępca burmistrza.

   Na zainteresowanie zwierzchnika aferą z vice nie ma co liczyć. Powiem szczerze, że nie sądzę też, aby Radni mieli odwagę, a przede wszystkim wolę zainteresować się sprawą. No, wyjątkiem może być Pan Radny Mariusz Borek. Na marginesie, czarny koń tej Rady.

   ——-
   https://twitter.com/asystentsoltysa

   • to ja kamyk do tego ogródka zwierzchnika wszystkich zwierzchników 🙂
    końcówka ostatniej sesji rady miejskiej – pytanie radnego Borka o pewne podpisy radnych na pewnej liście i …..
    < wyjaśnienie przewodniczącego – bezcenne
    < prośba burmistrza o to, by nie roztrząsać tematu przed kamerami – bezcenne
    < milczenie radcy prawnego siedzącego tuż obok swego szefa – jest złotem 🙂
    < komentarz jednego z radnych dotkniętych zapytaniem i ad`vocem odpowiedzi w temacie – bezcenne i szacun za prośbę o rozstrzelanie.
    ale na miły bogu :), coś w tym urzędzie ewidentnie nie trybi, jeśli do takich qriozum dochodzi.

     • To nie mój komentarz wyżej ale jestem uprzejmy i podam. Zaczyna się od 7:22:10.

     • były policjant zapytuje
      aktualny przewodniczący wyjaśnia i niby wymierza karę – a co gdyby nikt o to nie zapytał ??????
      były prokurator, prawnik urzędowy milczy wymownie
      burmistrz prosi o milczenie w sprawie, no chociaż by nie gadać przed kamerami 🙂
      radny sypie głowę popiołem, bo ktoś jego i paru innych na minę wsadził, prosi o kulkę 🙂
      Art. 271 § 1. Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
      § 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
      § 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

     • Radny Pakisz ,,sypie głowę popiołem”? Dobry żart tynfa wart. Większym pyszałkiem od niego na tej sali nie jest chyba nawet Bałknęłcht.

 17. A nóż widelec… 😉
  Jeśli pozostajemy przy tematyce gastronomiczno-personalnej, to z uporem maniaka zapytuję: co na stanowisku kierownika spółki komunalnej robi osoba z wyrokiem za przestępstwo umyślne?
  Taka oto zagadka.

  • skoro już jesteśmy w kuchni tej stajni augiasza,
   chyba zastępca ma pozamiatane na amen, bo teraz, jedyną czynnością zwierzchnika zwierzchników jest klepnięcie zarządzenia o odwołaniu kamienicznika.
   coś pan zastępca-prawnik przeholował, nie doceniwszy wiedzy prawnej maluczkich, ich zdolności do gmyrania po internetowych śladach i wiedzy, że trzeba zgodnie z prawem polskim prawa i terminów dotrzymywać 🙂
   a jak pełni się funkcje publiczne, to z niektórych funkcji gospodarczych, udziałów trzeba zrezygnować lub ograniczyć ich posiadanie w określonym terminie.
   no i masz, a tu klops – polski krs co innego pokazuje 🙂
   zapewne prawo niemieckie jest wyższe w tym temacie nad prawem polskim 🙂
   pewnie można zgodnie z prawem niemieckim zasiadać w fundacjach i mieć udziały w spółkach nieograniczone, no ale cóż, jesteśmy w dzikim kraju – a tu wiadomo, jest po polsku i be 🙂

 18. Nie narzekajcie na Kowalskiego, widać, że facet stara się. Gniazdo zbudował dla bocianów. Może przylecą i zamieszkają w nim. A jeśli nie, to bociany zabierze się byłemu burmistrzowi – wiem, że ma, widziałem na zdjęciach. Straż pożarna ulokuje je na baszcie, dorzuci się jeszcze parę jajek, no i trza czekać, aż wyklują się młode.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here