Czy wybory w Nowej Wsi powinny zostać unieważnione? [SONDA]

141

Zapraszamy do dyskusji na temat wniosku mieszkańców Nowej Wsi, który dotyczy unieważnienia wyborów Sołtysa sołectwa Nowa Wieś.

„W dniu 18 marca 2019 roku w Nowej Wsi Małej odbyło się zebranie wiejskie na którym wybrano Sołtysa oraz Radę Sołecką.
Ponownie na Sołtysa wybrano Krystynę Łowczyk. Podczas zebrania mieszkańcy Nowej Wsi Małej mieli okazję omówić najważniejsze problemy związane z wioską.”

Jak również do głosowania w naszej sondzie.

Czy wybory Sołtysa w Nowej Wsi powinny zostać unieważnione?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

.

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

141 KOMENTARZE

     • Ludzie w końcu przeglądają na oczy. Byle jak najszybciej doszło do referendum i oby ten niszczyciel i Krzyżak jak sam siebie nazwał z kolesiami nie zniszczyli nam naszego wspólnego domu.

  • A dlaczego nie ujawnicie publicznie że biegaliście przed wyborami sołeckimi i zbieraliście podpisy żeby ludzie głosowali na Jasinskiego ?? Przecież to jest zakazane . a dlaczego stary gruby facet darł się na ludzi przed świetlicą i zastraszał wyborców żeby nie głosowali na Łowczyk ? Dlaczego namawialiście ludzi i szczuliście do mieszkańców przeciwko p.Łowczyk ? Pokażcie swoje prawdziwe twarze niewdzięcznicy !

   • Obserwując zaistniałe zdarzenia powstałe na wyborach sołtysa i rady sołeckiej śmiem twierdzić, że niektórzy ludzie zgromadzeni na sali mają jakieś problemy z głową, zachowanie jakie panowało, było niedopuszczalne, Pan w drzwiach dziwnie się poruszał, wypowiadał słowa nietrzymające się kupy bez ładu i składu świadczące o płytkości intelektualnej, natomiast kandydujący na sołtysa Pan nie przedstawił ani jednego argumentu dla którego warto na niego zagłosować, można z tego wywnioskować, że przyszedł wygrać, a zamęt wprowadzony przez mieszkańców świadczy tylko o spiskowych poczynaniach. Biorąc na logikę Pan kandydujący na sołtysa chce coś ewidentnie kręcić, innego wytłumaczenia nie widzę. Natomiast Pani która próbowała „wygnać” zaznaczam „wygnać” obecną Panią sołtys z wioski nie potrafi pogodzić się z porażką i przelewa swoje frustracje na atmosferę wyborów dodając swoje 5 groszy i roznieca ogień. Skandaliczne zachowanie pomimo kamery, strach pomyśleć co by się działo bez kamery, ale to już można sobie tylko wyobrażać.

    • Temat dla Uwagi, wtedy by się skończył ten cały syf jeśli nikt nie jest w stanie się dogadać, ręka rękę myje to jest jedyna słuszna metoda, wtedy problemy szybko się rozwiązują. Znajdują się ludzie, którzy nie pozwalają na przekręty.

    • Ta kobita co chce ‚ wygnać’ Panią Sołtys – to wyganiała już niejednego Sołtysa . I śp. panią Baron i śp. Kazimierza Nef .Nikt jej nie pasuje od zawsze. jednak nie trzeba bierać na poważnie słów osoby przyjmującej na co dzień od lat ,leki psychotropowe.

     • Ten wpis jest naruszeniem prywatności. Ta Pani została na zebraniu wywołana z imienia i nazwiska, a teraz publicznie pisze się o przyjmowaniu przez nią leków. Czy ludzie nie zdają sobie sprawy co to jest RODO i jakie mogą być konsekwencje nieprzestrzegania tego prawa? Na miejscu tego grom, skasowałabym komentarz, bo w internecie nikt nie jest anonimowy, a za taki wpis można mieć ogromne nieprzyjemności.

    • Maciej, ta Pani została wywołana na zebraniu z imienia i nazwiska w zupełnie innej sprawie. Sprawa z wylewaniem jakichś ścieków nie miała żadnego związku z wyborami sołtysa i to Pani sołtys wywołała tę burzę. Dziwię się, że będący tam urzędnicy nie przerwali tego zebrania, bądź nie przywołali już na wstępie Pani sołtys do porządku, która to w niewiadomym lub może w wiadomym celu, rozpoczęła zebranie od informacji kto skłócił wieś.

  • Nie sądzę że 24 cztery osoby przeciwne to ‚większość’ mieszkańców.jeśli nie umiesz liczyć to może czas na powrót do podstawówki ??

 1. W takim razie w większości wsi trzeba powtórzyć wybory…w wielu miejscowościach w których przeprowadzone zostały wybory głosowali mieszkańcy którzy faktycznie mieszkają a nie są zameldowani a tym bardziej nie mieli zgłoszonej w urzędzie chęci udziału w wyborach, nikt z urzędników przed wyborami o tym nie informował. Nie którzy nawet nie świadomie.

  • W ramach demokracji i sprawiedliwości należałoby powtórzyć wybory we wszystkich wsiach, bo tam też mogło dojść do pomyłek i nieprawidłowości, bo ktoś mógł przyjść na wybory, a mieszkanie tam wynajmować lub tylko przebywać.

 2. Pan przewodniczący mówił na wyborach kto może głosować. W innych wioskach też udzielał takich informacji i nie które osoby się wykreslaly.

   • Kto oglądał te wybory lub na nich był od razu zobaczy, że coś jest nie tak, Pan który kandydował na sołtysa nawet nie przedstawił w jakiś sposób swoich planów lub pomysłów na wieś, ciekawe co obiecał dla mieszkańców w zamian za głosy. Kto by nie był sołtysem i tyłek by miodem smarował, rodzynki którym coś nie pasuje zawsze się znajdą. 🙂

    • To pani sołtys Nowej Wsi zaproponowała żeby Jasiński kandydował do rady sołeckiej to Jasiński nie wyraził zgody. Wtedy ta pani sołtys powiedziała że chciał być sołtysem a tu nie chce współpracować.
     Bardzo nie ładnie to świadczy o Jasińskim. A tak wogóle to Jasiński wygląda na bardzo nie miłego człowieka i współczuję Nowej Wsi oraz pracownikom zgk.

    • A najciekawsze to jest to, że Kowalski z powodu swojego koleżki Jasińskiego zaskarży uchwałę do wojewody. Ludzie! Obudźcie się! W Barczewie szybko popędzili to tałatajstwo.

   • Anonim – piszesz bardzo mądre rzeczy . Popieram każdy Twój wpis. Pragnę zauważyć ,że również widzisz gołym okiem matactwa i pobratymstwo. Że nie wspomnę już o patologicznych zachowaniach ” pięćset plusów ” .Oby było nas więcej ..Na pohybel najeźdźcom!

 3. szkoda ze rada nie ma glowy i nie zaglosowala tak jak mieszkancy chcieli a chcieli ponownych wyborow! nie widzicie ze ta soltys nas zamecza? nie widzicie ze to farsa byla a nie wybory? nie widzieliscie tych falszywych glosow wyborcow? przeciez na wyborach byli radni Bilinska Wolodzko, Pan z Glotowa, Wasilewska, Lanko, sekretarz gminy i co? siedzieliscie i tylko sie smieliscie z tego co sie tam dzialo zamiast przerwac to posmiewisko na cala Polske. Opamietajcie sie ludzie ze stolkow wladzy gminnej. Wskoczyliscie na nie po to zeby nas godnie reprezentowac a nie robic posmiewisko z samych siebie. Chcemy ponownych wyborow! Sluchajcie ludzi !

  • Widziałam i szlak mnie trafiał ja jeden z mieszkańców wykrzykiwał żyjąc przy tm wszystkim gumę i wyciagał ludzi z grobu tak wstyd ja osobiście z takimi ludzimi nie chciała bym współpracować a co do Radnych mądrze postąpili czemusz to burmistrz się nie pofatygował na spotkanie teraz to się wypowiada

   • A gdzie był Bałknęłcht? Mógł zamiast kowalskiego być Bałknęłcht. Aaa. Jeździ sobie gdzieś tam po świecie w jakichś geszeftach.

  • Pisz w swoim imieniu a nie w imieniu wszystkich mieszkańców. Większość chce na stanowisku Sołtysa widzieć Panią Krystynę bo w przeciwieństwie do Ciebie to wspaniała kobieta .

 4. Skoro w tym przypadku zostało udowodnione ze część głosujących była nie uprawniona to chyba logiczne ze wybory trzeba powtórzyć tym bardziej ze między kandydatami było tylko 6 głosów różnicy więc istnieje podejzenie ustawki i fałszerstwa

 5. PS. Radni głosując przeciw unieważnieniu wyborów dali zgodę i zatwierdzili oszustwo
  Oki.idac tokiem myslenia naszych radnych-Jeśli coś ukradne i nie zostaną złapany na gorącym uczynku można uznać ze kradzieży nie było ? CZY TAK PANIE LANKO !!!

 6. A kto z Państwa ma pewność, że te 6 osób głosowało za Panią sołtys? Nikt, po drugie dlaczego osoby, które wniosły protest nie wniosły tego protestu na wyborach? Bo wiedziały, że to są mieszkańcy wsi. A czy zameldowani czy zamieszkałe tego zapewne dowiedziały się po wyborach i zapewne od burmistrza bo wydaje mi się, że to on dolewa oliwy do ognia.

  • Tu jest klu. Pani Sołtys i inni mądrzy ludzie z Nowej Wsi niech sprawdzą od kogo. Jakim cudem zwolennicy unieważnienia wyborów wiedzą kto nie jest zameldowany albo kto nie jest w rejestrze wyborców.

   • A może ludzie z Nowej Wsi faktycznie nie chcą Twojej ulubienicy Krysiuni, BO ONA NIC NIE ROBI, zamknieta świetlica i boisko, nic nie zrobiła, rozebranie stodoły jak widać było wielkim problemem dla niej ale uff udało sie heheh. Tylko by latała do Urzędu Miasta i by tam kawkowała i plotkowała na mieszkańców swego sołectwa. Na wyborach dziwne było to że pojawiły sie nowe twarze znikąd. Dlatego zapewne prosili o sprawdzenie tych list. Nie rozumiesz lizusie że oni chcą zmian? Zagłosowaliby na każdego kto by stanął przeciwko Twojej Ulubienicy Krysiuni. Jak sie z tym nie zgadzasz to wypunktuj tu ludziom na forum co zrobiła Krysia przez 8 lat. czekamy.

    • warto by spojrzec wstecz i sprawdzić co było za kadencji Ś.P Kazimierza Nefa, jak ta wioska wyglądala i nikt nic nie mowil dopiero jak ktos chce dobrze dla wioski i ta wioska jakos wygląda przypomnijcie sobie jak to kiedys wygladalo a jak wyglada teraz

 7. Olu.Po każdych wyborach jest określony czas na skargi i zażalenia,w czasie wyborów nie było fizycznej możliwości sprawdzenia głosujących. Gdyby pani Krysia wygrała taka przewaga jak pan Mokanski w Bzowcu napewno nikt nie robilby problemu. Oliwy do ognia dolewa pani Beatka H.

  • Radni mądrze zrobili. Dodatkowo zachowanie Kowalskiego w tej sprawie pokazuje wszystkim rozsądnym jedno TO BYŁ TRAGICZNY BŁĄD NA NIEGO GŁOSOWAĆ.

   • Ja na niego głosowałem i nie żałuję, a jak ty nie zrozumiałeś bo nie słuchałeś, co mówił o prawach mieszkańców do ponownych wyborów to jesteś ignorantem. Albo udajesz głupiego. Radni z tych blokujących dwóch komisji to przeważnie poddani PBH i to nie dobro ludzi ze wsi było im na myśli a własna interesowność i układziki. Źle to świadczy o niektórych radnych i błędem było na takich głosować. Burmistrz i rada są dla ludzi a nie odwrotnie. Za coś im chyba płacimy?

    • Ja też głosowałam na p.Jarka. To był największy błąd jaki popełniłam.
     P. Jarek jest fajnym człowiekiem ale do rządzenia to się on nawet ubojnią nie nadaje.

    • Dokładnie TAK !!!
     Zastanawiam sie czy nie zacząć zbierać podpisów pod wnioskiem o referendum o odwołanie radnych,to ludzie starego układu interesów

     • Ha Dades nie decyduj za mieszkancow my decydowalismy na osiedlach kogo chcemy i nawet referendum ci nie pomoze chybaze cie boli ze cie na radnego nie wybrali .Kowal juz mial wiekszosc w radzie

 8. Temat trzeba zacząć od samej rady. Jedna lista na całą gminę 100 kandydatów ? Nie problem. Wybrani zostaną ludzie znani. Cwaniakom zabraknie gorzały by wszystkim wyborcom postawić. Obowiązkowa wiedza o pracy samorządu i zdany egzamin by startować w wyborach. Sołtys może mieszkać i w mieście czasy się zmieniły w dobie internetu. Jakie proste rozwiązania i to za darmo.

 9. Proszę Państwa ta Pani sołtys w ciągu 8 lat swojej kadencji zrealizowała 3 punkty. Chwali się stawem i kwiatkami. To ona zablokowała dostęp do świetlicy dla dzieci. Pytanie czemu wcześniej nie pomyślała o wodzie i kanalizacji. Dlaczego nie słucha ludzi i nastawia negatywnie do innych. Chcemy ponownych wyborów, poszanowania godności drugiego człowieka i sprawiedliwości oraz spokoju.

  • Przecież burmistrz mówi, że świetlica nie nadaje się do codziennego użytkowania, powtarza to niemal na każdym zebraniu sołeckim a po drugie osoby, które wniosły protest przed wyborami biegaly po nowych mieszkańcach i zbierały podpisy ażeby głosować za KJ .

    • Pani sołtys nie biegała? Nie ośmieszaj się człowieku, ona i jej lsługusy błagały na litość by na nią głosować. Cały czas twierdząc że wszyscy wiedzą jak wcześniej wieś wyglądała a jak teraz, przez osiem lat tylko staw został uporządkowany i rozebrana stodoła. Poza tym nic . Jeżeli się mylę, podaj przykłady działalności P. soltys. Druga sprawa dlaczego świetlica nie nadaje się do użytku? spytaj o to nie burmistrza a soltysową, co zrobiła by ją przywrócić do użytku?? Były pieniądze, dlaczego nie ma wody i WC w świetlicy? Dlaczego boisko to bagienne pole? Dlaczego transport ziemi na te boisko był finansowany dwa razy? Za dużo pytań bez odpowiedzi.

     • A kto mieszka przez ścianę z świetlica 😅? To jest odpowiedź dlaczego świetlica nieczynna
      Proszę poczytać wpisy wioletki na Facebooku – szyderstwa i ublizanie na tych co nie są pod butem Krysi

     • Hades ty chyba nieźle oberwałeś właśnie od tej Wioletki z buta albo tak ci się ona podoba co widać z twoich komentarzy . chętnie bym ją poznał mmm

     • Hahahades przecież został donos napisany, ze wszystkiego Pani sołtys się wytłumaczyła, zostały użyte wobec niej i rady sołeckiej poważne zarzuty choćby nawet za rzekome przekręty finansowe, o niczym pojęcia nie mieliście zielonego, a teraz rządzić chcecie, żałosne, wstyd, łazicie tylko chcecie knuć jakieś układziki macie co to ma być. Zróbcie jakieś porządne zebranie bez wyrzigiwania sobie jakichś problemów dogadajcie się w jakiś sposób, a nie zapałki w wiadro z paliwem wtykacie.

  • Odwolac rade i co myslisz ze ludzie zmienia zdanie o radnych to nie ty i kowal ich wybraliscie tylko mieszkancy osiedli i to my bedziemy decydowac kto bedziecw radzie juz Kowal mial swoich radnych wiekszoscia w radzie i co ….teraz winna Haraniowa i Trzaskowski a nie jego koalicja ?? Nawet sama Wercia napisala ze to nie burmistrzowi Trzaskowskiemu mam np kamieniczki slynny Ciechocinek. pomosty itd tylko dzieki im radnym nie przypisujmy zaslug burmistrza wiec zanim zaczniesz krzyczec jacy to radni zli a Kowal dobry poczytaj wpisy jego bylych radnych kto i na co glosowal bo on byl radnym i jak glosowal ..

   • 😅😅😅 Ciechocinek czy siłownia dla młodzieży ,na warszawskiej już się zaczął demontaż ławek- 6 tyś.sztuka- a to dopiero początek wiosny,te za baszta wyladuja w Lynie

    • No przeciez drigi Hadesie kowalowi nic nie potrzebne to co zrobil Trzaskowski terzeba rozebrac .Kilka dni temu gdy bylo dosc cieplo az mnie zdziwilo bylo tak wielu spacerujacch i wylegujacych sie na lezakach w tzw ciechocinku i nie mowie tu o mlodziezy na wagarach .

 10. HADESIE TY ZOBACZ JAK WYZYWAJA WIOLETKE I JEJ RODZINE ANONIMOWO A KAZDY WIE KTORA TO RODZINKA TAKUW BZDURY WYPISUJE .ALE CO SIE SPODZIEWAC JAK GOWNIARA Z TEJ RODZINKI POTRAFI DO STARSZEJ OSOBY POWIEDZIEC CO SIE KUR…PATRZYSZ ONI MOGA PEWNIE ALE JUZ W ICH STRONE TO JUZ NIE FAJNIE .PO ZA TYM TEN GOSC W SIWEJ BLUZE NACPANY ALBO PID WPLYWEM JAK SIE ZACHOWYWAŁ KABARET CHOCIAZ BY GUME WYJOL Z BUZI BO WYGLADAŁ JAK ROWA NA PASTWISKU

  • I co proponujesz zrobić w tej sytuacji,jest bardzo nie fajna i parowa,opozycja Krysi próbowała coś zrobić i zrobiła w grudniu choinke,Pani sołtys była zapraszana,nawet pani radna Ja prosiła by przyszła i NIE PRZYSZŁA
   Rozmawiałem i z nią i z wiola,zróbmy krok do tyłu,pogadam z opozycją by też tak postapili by nie odpisywali na wpisy Wioli i PAT- za godzine wiola juz bluzgala na necie
   Kurrrrr czy musi stać się coś złego we wsi by ludzie się opamietali

  • Do Ha Des . ” Wiola” jak piszesz to osoba bardzo kulturalna o ogromnej wiedzy na temat zachowań nielicznych „mieszkańców ” i nie „mieszkańców ” Waszej wsi. Mam wielką przyjemność gościć tę Panią w gronie moich znajomych na facebooku. Posty Pani Wioli są pełne humoru i życiowej mądrości i ja jako znajomy nie uważam abym osobiście był w jakikolwiek sposób obrażany. Jeżeli są osoby ,które w jakikolwiek krzywdzący sposób naraziły się tej kobiecie to słusznie mają prawo czuć się obrażone bo prawdopodobnie wpisy własnie to mają na celu.W każdym razie jak piszesz w którymś z komentarzy ,że owe wpisy docierają do mieszkańców ,chciałbym nadmienić o prywatności profilu i nieładnie jest „szperać” w czyichś osobistych rzeczach nie będąc zaproszonym do grona znajomych.

   • 😅😅😅 w Internecie buszowac każdy może.Osobiście mam zablokowana ta mądrość wioskowa ale biedaczyna nie wie że mamy wspólnych znajomych którzy o wszystkich jej wpisach melduję mi

    • To pan tak wymachiwał rękoma i krzyczał że burmistrz kogoś zniszczy czy załatwi? Może pan więcej o tym napisać? Widać, że ma pan info z pierwszej ręki.

 11. Termin „stali mieszkańcy uprawnieni do głosowania” oznacza, że nie można ograniczać kręgu głosujących do mieszkańców posiadających zameldowanie w sołectwie – tym bardziej, że obowiązek zameldowania został zniesiony w końcu 2010 r. Według art. 25 Kodeksu Cywilnego status stałego mieszkańca posiada osoba, która przebywa w danej miejscowości z zamiarem stałego pobytu, nawet jeśli nie jest zameldowana na stałe.

 12. Co przy stole prezydialnym w trakcie dyskusji przed głosowaniem robi p. Jasiński Kazimierz?????? Dlaczego w momencie debatowania ten pan siedzi przy sekretarzu gminy?????? Panie Kowalski!!!!!!!!!!!!!!!! To jest nieuczciwe!!!!!!!!!!!!!!! To jest nierzetelne!!!!!!!!!!!!!!!

  • Kowalski mówi: Bo tu nie chodzi o tą panią ani o tego pana, tylko tu chodzi o styl. Chodzi, o moim zdaniem, ewidentne złamanie zasad i norm samorządu.
   Kowalski mówi taki słowa, a jednocześnie w czasie wypowiedzi Radcy niezadowolony z wyników głosowania kontrkandydat p. Jasiński szepce sobie na ucho z sekretarzem? To jest od 17:53.

   Oj Kowalski, Kowalski, ty i ten twój styl poszanowania demokracji.
   Twój sekretarz szepcze sobie do ucha z Jasińskim, robi jakieś ustalania. Gdybyś ty Kowalski szanował demokrację, to Jasiński nie siedziałby w czasie dyskusji przy sekretarzu i nie szeptał sobie z nim o sprawie, która zaraz będzie poddana pod głosowanie.
   TO JEST DOPIERO EWIDENTNE ZŁAMANIE ZASAD I NORM SAMORZĄDU. Każde słowo sekretarza jest stronnicze i interesowne.

   • Pani Krysia Łowczyk zgłosiła p . Jasińskiego do rady sołeckiej.Dlaczego p . jasiński nie zgodził się .?Pani Krysia dobrze powiedziała ze trzeba razem współpracować.
    Nie podobało mi się zachowanie p.Jasińskiego.

    • Pani Krysiu jak miło, że Pani sie w końcu odezwała 😀 Chyba po wysłuchaniu Pani Krysi wrzasków i oskarżeń wobec mieszkańców w trakcie wyborów darował sobie tę wątpliwą przyjemność? Tego nie wie nikt. Chciałem zapytać przy okazji co sie stało że odwołano dzisiejszą akcję sprzątania Nowej Wsi?? Miotel zabraklo? A chcialem pomoc 😀

     • Kowalski nie szanuje prawa i mieszkańców to dlatego Jasiński siedział przy Połockim przed głosowaniem radnych.

  • wstydzie co jest nieuczciwe? prócz wykrzykników w twoim wrzasku nie ma nic logicznego. Uważaj bo ci gumka pęknie. Nie ważne gdzie kto siedzi a co ma do powiedzenia. Pan J zapewne miał odpowiadać , jednak P. Łańko mu to uniemożliwił. Przepraszam, czy ten człowiek miał stać tam gdzieś w rogu sali i odpowiadać krzycząc z daleka? To samo tyczy Anonima, co tam ma być na 17:53? NIC. Szeptanek pani sołtysowej z przewodniczącym z kolei nie zauważyłeś. Anonimie z braku argumentów wymyślaj dalej, a o demokracji masz tyle wiedzy co brudu za paznokciem. Wiesz dlaczego? bo radca wprowadził w błąd radnych i słuchaczy tej sesji. Nie wiem co masz do sekretarza, nie był stronniczy ani interesowny jak widać na sesji i w przebiegu wyborów w innych wsiach. To tylko Ty tak widzisz. Poza tym wytłumaczył sprawę uprawnionych do głosowania tak prosto jak chłop krowie na rowie, prościej sie już się nie da, nie zrozumiałeś ? To wracaj na lekcje WOS dzieciaku.

   • Ja też teraz to obejrzałam i uważam że ten sekretarz jest stronniczy. Niepojęte dla ciebie dlaczego Jasiński miał nie stać jak wszyscy inni? Stał Pan Trzaskowski, wszystkie kobiety, prezesi a wielmożny pan Jasiński ma szczególne prawa?
    sekretarz tłumaczył jak mu Kowalski kazał. Radca wam już nie pasuje? Bo powiedział prawdę? Prawda że Jasiński nieladnie postępuje i nie ma ochoty współpracować z Panią Krysią.

 13. Tu chodzi tylko o to kto nie został, w Łęgnie też szukali nieprawidłowości, sprawdzali listy obecności z mieszkańcami ale nici z tego Pani Jola musiała pogodzić się z porażką….A tu myśleli że coś zdzialaja a tu nic, rada się nie zgodziła.

  • zanim pani jola poległa w wyborach na sołtysa, dostała posadkę w urzędzie, oczywiście „zwyciężając” konkurs (jak pozostali zwycięzcy kowalskiego) i będzie teraz dbać o nasze finanse 🙂

 14. Ja w tej wiosce chce tylko chodnika resztę mam w nosie. Dlaczego pani sołtys przez 8 lat nie potrafiła tego załatwić.
  Jeżeli chodzi o P. Wiole to sama sobie zasłużyła na takie komentarze. Pani sołtys proszę się ogarnąć i zobaczyć z kim pani się zadaje. Wszyscy już by zapomnieli o całym konflikcie ale jak to zrobić jak pewna osoba wciąż wypisuje i obraża mieszkańców. Proszę mi uwierzyć że nie działa to na pani korzyść Pani sołtys.
  A po za tym dlaczego sołtys, a przede wszystkim osoba dorosła która powinna dawać przykład dzieciom nie potrafi odpowiedzieć dzieciom DZIEŃ DOBRY co one pani zrobiły.

     • Napisze to jeszcze raz.
      Osoba która od początku wypisywala obraźliwe komentarze na mieszkańców na swoim profilu jest P. Wiola w związku z RODO nazwiska podać nie mogę. Wiem że to jest jej profil ale proszę pamiętać, że w internecie nie jesteśmy anonimowi i wiele osób ma dostęp do naszych profili.
      Czy wystarczająco zrozumiale napisane.

     • Ms jaka ty głupia jesteś. Najpierw poczytaj sobie o RODO i kogo ono obowiązuje.
      Powinna cię ta pani co ją oczerniasz pozwać bo nie trzeba podawać nazwiska żeby naruszyć ustawę o ochronie danych osobowych. Łatwo się zorientować kogo oczerniasz i obrażasz.

    • Ms a wiesz może kto skasował te komentarze żony pewnego pana co ona tam pisała że nagrał ktoś bez wiedzy prywatną rozmowę p. przewodniczącego i p.sołtys?

     • Proszę mi przytoczyć jakieś zdanie w którym ublizylam p. W. Napisałam tylko że wypisywala głupie komentarze na temat mieszkańców czy to jest ublizanie. Nie napisałam przecież, że jest głąbem, matałem czy oszołomem bo przecież to nie kulturalne i wcale tak nie uważam 😜😂

     • Ms, kobieto, ty pisz o podsłuchach i kto usunął na fb komentarze żony pewnego pana. W tych komentarzach ta żona pewnego pana pisała, że nagrano rozmowę p. przewodniczącego z p. sołtys. Głąbem, matołem i oszołomem to jest ktoś, kto od czapy dodaje komentarze w innym zupełnie wątku. 😜😂

 15. Głosowanie, którego Kowalski nigdy by nie zaskarżył:

  1. Na głosowanie nie przychodzi nikt poza zwolennikami Kowalskiego.
  2. Kowalski mówi, reszta słucha.
  3. Połocki liczy bez liczenia.
  4. Wygrywa ten, który najgłośniej klaszcze, zwłaszcza przy fragmencie o budowie sadzawki Kowalskiego.
  5. Wyszyński odczytuje list Kaczyńskiego z gratulacjami dla najlepszego burmistrza w Polsce.
  6. W tym miejscu jakieś starsze panie wchodzą i śpiewają Życzymy, życzymy, życzymy, życzymy, i zdrowia, i szczęścia, i błogosławieństwa…
  7. Potem wszyscy potakują, gdy Kowalski mówi, że to wina Trzaskowskiego, że Kowalski nie skorzysta z dofinansowania w wysokości 80% na budowę dróg.
  7. Zebrani ocierają łzy wzruszenia, gdy Kowalski odjeżdża na pilne spotkanie w sprawie budowy sadzawki.
  8. Kamerzysta uwiecznia APLAUZ, żeby Kowalski mógł sprawdzić kto szczerze ocierał łzy wzruszenia i wiwatował na cześć Kowalskiego.

  ,,Proszę Państwa, ja muszę to powiedzieć”. Czy Państwo w końcu pojmą, że to są dopiero demokratyczne wybory?

  • Po zastanowieniu, jednak musi być zmiana po punkcie 5.
   5. Wyszyński odczytuje list Kaczyńskiego z gratulacjami dla najlepszego burmistrza w Polsce.
   6. Kowalski szepcze coś na ucho Połockiego, Połocki szepcze coś na ucho Wyszyńskiego, Wyszyński oddaje list Kaczyńskiego Kowalskiemu.
   7. Kowalski dopisuje do listu Kaczyńskiego: GRATULACJE DLA NAJLEPSZEGO BURMISTRZA W POLSCE I W CAŁYM WSZECHŚWIECIE.
   Reszta porządku bez zmian.

   ,,Proszę Państwa, ja muszę to powiedzieć”. Mam nadzieję, że Państwo w końcu pojęli, że to są wzorcowe wybory.

  • „Proszę Państwa ja też muszę to powiedzieć” muszę bo się uduszę 😀
   1. Na głosowanie nie przychodzi nikt poza zwolennikami sołtysowej.
   2. Ona mówi, reszta słucha.
   3. Pani W liczy głosy bez liczenia.
   4. Wygrywa ten, który najgłośniej klaszcze, zwłaszcza przy fragmencie o rozebraniu obory.
   5. Przewodniczący Ł czyta list od Kaczyńskiego z gratulacjami dla najlepszego sołtysa w Polsce.
   6. W tym miejscu jakieś starsze panie wchodzą i śpiewają Życzymy, życzymy, życzymy, życzymy, i zdrowia, i szczęścia, i błogosławieństwa…
   7. Potem wszyscy potakują, gdy Ł mówi, że to wina UE, że p.Sołtys nie skorzystała z dofinansowania w wysokości 80% na budowę chodnika, świetlicy,sracza w świetlicy, aneksu kuchennego i zlewu w świetlicy, boiska nie ukończyła itd .
   7. Zebrani ocierają łzy wzruszenia, gdy Ł odjeżdża na pilne spotkanie czytaj wybory w kolejnej wsi.
   8. Kamerzysta uwiecznia APLAUZ, żeby Ł mógł sprawdzić kto szczerze ocierał łzy wzruszenia i wiwatował na cześć Ł i sołtysowej.
   ,,Proszę Państwa, ja muszę to powiedzieć”. Czy Państwo w końcu pojmą, że to są dopiero demokratyczne wybory?

   Ps. Ta wersja też Ci się podoba? Dlaczego robisz sobie jaja z mieszkańców i burmistrza?

    • Anonim kiepsko kojarzysz, tak, robię jaja z autora tego „arcydzieła” —> „Proszę Państwa ja też muszę to powiedzieć” . Dla porównania na jego tworze stworzono podobny z odwróceniem ról. Przecież punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 😀 Korzystaj z weekendu po co te nerwy ? Czas pokaże co się zdarzy, zamiast cieszyć się słonecznymi dniami , wiele osób tu uprawia połajankę.

 16. Nie wiem o jakie podsłuchy chodzi i to nielegalne ale przypuszczam że chodzi o to, że na sesji jak jest przerwa to nie ma obrazu ale jest dźwięk. W tedy jest słychać jak przewodniczący rozmawia z P. Sołtys.
  Niestety teraz już tego nie slychac

  • do Ms
   Nie łżyj. Tego nagrania nie było słychać na żadnym nagraniu z sesji. Żona pewnego pana napisała dzień po sesji na fb w rozmowie z inną panią o tej nagranej bez wiedzy rozmówców rozmowie pana przewodniczącego z panią sołtys. Ta żona pewnego pana twierdziła, że po tej nagranej rozmowie widać, że coś z tymi wyborami było nie tak.
   Kłamstwo ma krótkie nogi, pani Ms.
   1. Kowalski po powrocie od Wojewody mówi mniej więcej coś takiego: jesteśmy nagrywani chociaż tego nie wiemy.
   2. Skąd Kowalski to wie?
   3. Jakim cudem Kowalski nie będąc na sesji w trakcie głosowania nad sprawą unieważnienia wyborów w Nowej Wsi może w ogóle coś takiego wiedzieć?
   4. Kto żonie pewnego pana udostępnił nagranie rozmowy przewodniczącego z panią sołtys?

   • INWIGILACJA gdybyś oglądał i słuchał uważnie sesje NA ŻYWO nawet momenty podczas przerwy nie zadawał byś głupich pytań o jakieś podsłuchy.

    • Słuchałem. Kowalski sam powiedział po powrocie mniej więcej tak: JESTEŚMY NAGRYWANI WTEDY KIEDY O TYM NIE WIEMY.

     • „nawet rozmowy kuluarowe nasze rozmowy idą w świat. Mikrofony są włączone i wyłapuja nasza rozmowę”
      Prosze sobie obejrzeć jeszcze raz.
      A jak jest jakiś problem to proszę się czepiać wiadomości warminskie, że nie wyłączają mikrofonów a nie wymyślać podsłuchy. To wcale nie jest śmieszne. Nie wymyslajcie ludzie nie macie nic lepszego do roboty.
      Lepiej zaproponujcie jak pomóc mieszkańcom wszystkim, bo może jest jakieś wyjście z tej całej beznadziejnej sytuacji, bo wątpię żeby sami się dogadali. Jeżeli twierdzicie, że pani sołtys jest takim dobrym i uczciwym człowiekiem niech pomoże mieszkańcom. Jeżeli sama nie da rady rozwiazac tego konfliktu niech poprosi o pomoc. Zróbcie coś z tym

     • Skąd Kowalski wiedział że rozmowy kuluarowe idą w świat, bo mikrofony są włączone i wyłapują? Mówił to w czasie swoich ,,gorzkich żali” w związku z odrzuceniem uchwały o unieważnieniu wyborów. Mówił i patrzył na p. przewodnicacego. To jemu dawał do zrozumienia że jakaś rozmowa zakuluarowa została nagrana. Jak Kowalski mógł wiedzieć że przypadkowo było słychać rozmowę p. przewodniczacego z p.sołtys? Kowalski przecież nie oglądał sesji ja żywo.
      Nie wspominając że Kowalski był w tym czasie u wojewody.

      Nie łżyj. To nie wiadomości warmińskie nagrywają na żywo.

 17. Nie do pokonania jest Pani Sołtys wsi Nowa Wieś Mała .. To nie tylko Sołtys ale i kobieta o złotym sercu .Pomagała każdemu kto o pomoc poprosił. Dawała pieniądze i schronienie kobiecie maltretowanej przez męża,wysłuchała każdego mieszkańca i zawsze niosła chęć pomocy wszystkim potrzebującym.Po obejrzeniu relacji z wyborów jestem wstrząśnięty brakiem kultury mieszkańców ( wyborców) zwłaszcza tym siedzącym w pierwszych rzędach z prawej strony.Wiele do życzenia pozostawia również zachowanie człowieka wrzeszczącego i wymachującego rękoma przed oczami przedstawicieli UM . Człowiek ten wygląda na odurzonego alkoholem bądź środkami typu LSD.Taka osoba powinna być wyprowadzona z sali wyborczej poprzez służby porządkowe ale oczywiście wielki szacunek Pani Sołtys do mieszkańców ,nie pozwolił na tego typu zachowanie i tworzenie niezdrowej atmosfery. Ww osobnik – to najprawdopodobniej przedstawiciel typowej rodziny 500 + ,korzystający najbardziej z dobrodziejstw sołeckich . Przykry fakt,że takie osoby w tak perfidny sposób „dziękują ” Pani Sołtys. Czytałem również post WG – z jej prywatnego profilu dotyczący pisma do UM z ubiegłego roku.Jestem pod wrażeniem ogromnej inteligencji i odwagi tej Pani ,która zaciekle broni sprawiedliwości i przedstawia w sposób jasny i czysty i zrozumiały postępowanie nielicznych mieszkańców.Reasumując całość wywnioskowałem,iż 24 osoby podpisane pod pismem żądającym powtórzenia wyborów to nie jest cała społeczność Nowej Wsi a Burmistrz DM nie powinien rozogniać i utwierdzać w agresji ” nagonki” na Panią Sołtys . Pozdrawiam Pani Krystyno i życzę wytrwałości

 18. Dzięki protestowi mieszkańców Nowej Wsi Małej dowiadujemy się że dotychczasowe wybory w sołectwach zostały przeprowadzone wadliwie i można je unieważnić. Okazuje się że na każdym zebraniu sołeckim prowadzący wybory Zenon Połocki zapomniał wyjaśnić mieszkańcom kto jest uprawniony do głosowania oraz sprawdzić listy obecnych na zebraniu z rejestrem wyborców. Dodatkowo przygotował uchwałę o wyborze sołtysa i rady na podstawie statutu sołectwa w którym nic się nie mówi o rejestrze wyborców. Uważam że uchwała jest wadliwa. Konsekwencją tej niekompetencji jest ogromne zamieszanie w którym wszyscy potracili głowy. Radni zarzekali że głosowali zgodnie ze sumieniem, burmistrz zbulwersowny postawą radnych stwierdził że sprawę skieruje do wojewody albo znajdzie się z sądzie a pan sekretarz ładnie się uśmiecha. Współczuję mieszkańcom Nowej Wsi Małej. Mieszkaniec miasta

   • Kowalski odwalil kawał dobrej roboty – ruszył skawalony beton układów towarzysko- interesowych gdzie zwyklay mieszkaniec nie miał nic do powiedzenia,gdzie za poprzednika taka akcja niezależnych mieszkańców została by zagluszona i zignorowana przez urzędników
    Brawo Kowal

    • Przemyśl raz jeszcze co ty wypisujesz. Kowal ruszył beton towarzysko -interesowny? Chyba, rozkręcił kolesiostwo do niewyobrażalnych rozmiarów. Mamy teraz w Gminie układ pod tytułem krewni i znajomi Olusia od stanowisk w urzędzie do spółek i rad nadzorczych. Kolesie siedzą w radach nadzorczych i jeszcze łoją dodatkową kasę za bycie niezależnymi i obiektywnymi doradcami w sprawie łączenia spółek. Kpina.

   • Nawet malowanie na żółto i na niebiesko wykracza poza możliwości. Na jeden kolor jeszcze by ogarnął ale dwa to zdecydowanie za dużo jak na jednego

 19. Kowalski to odwala manianę – zamienił jakieś tam układziki układami znacznie gorszymi. Takie cyrki ‚niezależnych’ mieszkańców nie miałyby miejsca bo urzędnicy przestrzegaliby prawa i procedur.
  Jedyne co Kowal potrafi robić to ośmieszać urząd burmistrza już nie na arenie powiatu ale całej Polski bo leci do faktu i nas ośmiesza.

 20. Do HAHAHA- Znasz powiedzenie o piesku za płotem – czyżbyś był tak samo odważny jak on- no nie bój się 😅😅😅 i powiedz kto to jest ten KAMAN

 21. To jest skandaliczne! Czy administrator tej strony nie widzi tej eskalacji nienawiści wśród wypowiadających się na forum? Żądza pieniądza administratora z wejść na te stronę jest tak wielka, że pozwala na bezkarny hejt? Na co czekasz Redakcjo Wiadomości Warmińskich? Żeby ludzie pozabijali się w tej wsi? Będzie nowa sensacja na całą Polskę- o to Redakcji chodzi? Wasz zapis „Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych” – co zrobiłaś Szanowna Redakcjo by zatrzymać hejterstwo ? Pozwalając na tę awanturę dolewacie oliwy do ognia a wystarczy opcja – dodawanie komentarzy zablokowane. Na rzetelnej stronie taka „dyskusja” zostałaby z miejsca zablokowana. Pozwalając na to co się dzieje na forum, schodzicie do poziomu brukowca, tracicie wiarygodność. Pozdrawiam.

 22. Niech ktoś mi wytłumaczy:
  DLACZEGO W XXI WIEKU, TYLE LAT PO WOJNIE, W ODLEGŁOŚCI 3 KM OD MIASTA ISTNIEJE WIEJSKA ŚWIETLICA, KTÓRA NIE SPEŁNIA PODSTAWOWYCH WYMOGÓW SANITARNYCH I POŻAROWYCH? I DLACZEGO PANI SOŁTYS , ZWOLENNICZKA DAWNEJ WŁADZY – PO DWÓCH KADENCJACH „współpracy”z burmistrzem Trzaskowskim i jego zastępcą nadal jest wybierana?

  Czy mieszkańcy wioski Nowa Wieś Mała naprawdę nie potrafią myśleć? Czy też dokumentnie „zwisa” im los ich małej ojczyzny?

 23. Jako osoba postronna – inny region polski – czytam wasze wpisy i zaistniałej sytuacji i już mnie nie dziwi dlaczego olsztynskie ma miano chamowa- wpisy są w większości prymitywne a i osoba sołtysa nie reprezentuje wysokiego poziomu kultury osobistej- jako osoba publiczna w zaistniałej sytuacji powinna wręcz ZARZADAC POWTORZENIA WYBOROW by rozwiać wszelkie pomówienia i wątpliwości- ale to tylko moje skromne zdanie- pozdrawiam i zycze udanego dozynania się

  • Jasne, jasne. Powinna według takich ‚postronnych’ jak ty zażądać powtórzenia i poprosić aby Jasińskiego wybrali przez aklamację.
   NIEDOCZEKANIE! Jasiński nie sprawdza się jako prezes zgk i nie dorasta do pięt Szulcowi. Miasto brudne i spółka źle zarządzana. Co stoi na przeszkodzie aby Kowalski zrobił go prezesem w aptece? My już mamy swoją Sołtys i Kowalski nam nie będzie wybierał ani jakiś Jaś Fasola!!!!!!

   • Czyli przyznajesz ze wasza sołtys ma powody do obaw czy przy powtorce udałoby się jej jakimś cudem wygrać
    Fakt- smrodek po peegerach jeszcze wam nie wywietrzal

    • Chłopie co ty wiesz w nogach śpisz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     A tobie głupota nie wywietrzeje nigdy nawet jak myślisz żeś mądrzejszy od ludzi ze wsi.

   • te te te Fasola ‚inny region Polski’ hahaha a może wygwizdowo kolonijne ?? nie osmieszaj się idiotycznymi wpisami bo razem z Jarre’m na taczkach z łajnem pojedziesz

 24. 1.protokoł z zebrania nie ma uwag 2.lista obecności nie jest listą wyborczą 3.listy wyborczej brak 4.miejsce zamieszkania jest prawem do głosu 5.sekretarz nie przerwał zebrania z powodu nieprawidłowości

  • Masz rację. Na sesji Połocki nie wie, co mówi. Albo w sumie wie. Mówi, co mu Kowalski kazał i co mu Jasiński na ucho szeptał.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here