Wyposażenie ogrodu – jak zadbać o swoje zacisze?

0
Każdy posiadacz ogrodu zapewne wie, jak ogromny luksus wiąże się z własnym zaciszem. Kontakt z naturą po godzinach pracy pozwala na niesamowite odprężenie się, które może równać się nawet z wizytą w profesjonalnym SPA. Niestety, własny ogród to także obowiązki, gdyż zaniedbany przerodzi się w nieprzyjazną dzicz, w której relaks będzie praktycznie niemożliwy. Jest to szczególnie ważne, jeśli na naszej posesji znajdują się dodatkowe konstrukcje, takie jak altana, szklarnia czy wewnętrzna barierka. Aby uprzyjemnić sobie pobyt w nich, należy najpierw pomyśleć o ich prawidłowym zabezpieczeniu.

 

Niektóre czynniki wynikające ze zjawisk atmosferycznych mogą doprowadzić do zauważalnej degradacji materiałów, z których taką konstrukcję wzniesiono, warto wymienić tutaj:

l Wiatr

l Deszcz

l Promieniowanie UV

l Mróz i śnieg

l Mgła i poranna wilgoć

Aby ochronić przed nimi siebie oraz swój dobytek, przydatna może okazać się siatka maskująca. Jest to podłużna, niezwykle wytrzymała mata, która izoluje delikatne drewno lub metal od wody i nadmiernych ilości światła. Szacuje się, że obłożony siatką budulec wytrzymuje znacznie dłużej, niż jego standardowy odpowiednik. Materiał ten jest także bardzo pomocny w walce ze szkodnikami, które mają utrudnione zadanie przy ataku na te obiekty.

Praktyczne zastosowanie oraz stylowy wygląd – czy to się wyklucza?

Urządzając swój ogród, powinniśmy myśleć nie tylko o jego funkcjonalności, ale także ogólnej estetyce. Warto jest dobierać taki sprzęt, który dobrze spełni swoją rolę, pasując jednocześnie do wystroju naszej posesji. Całe szczęście, standardowa siatka maskująca zazwyczaj dostępna jest w naturalnie wyglądającej barwie zielonej, dzięki czemu nie jest rażąca i dobrze komponuje się zresztą ogrodu. Do nabycia są także modele brązowe, które, odpowiednio użyte, mogą wykazać się równie atrakcyjnym wyglądem. Rzecz jasna, produkty te nie tracą przy tym na swojej funkcjonalności – wręcz przeciwnie!

W trosce o własną prywatność – jak uchronić się przed ciekawskimi spojrzeniami?

Jeśli posiada się kilku sąsiadów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przynajmniej jeden z nich okaże się raczej nieprzyjemny i wścibski. Czasem natrafia się na ludzi, którzy nie mają lepszych zajęć poza śledzeniem dnia innych, dlatego można czuć się dość niekomfortowo, będąc przez kogoś takiego obserwowanym. Okazuje się jednak, że dobra siatka maskująca wystarczy, aby na stałe odciąć ciekawskie spojrzenia od naszych ogrodowych aktywności. Wystarczy starannie obłożyć nią płotek, barierkę lub ściany altany, a efekt jest gwarantowany. Jak widać, ta prosta instalacja ma bardzo wiele funkcji – wie jak pomóc się zrelaksować, chroni ogrodowe konstrukcje, a na dodatek wygląda bardzo modnie!

Zobacz wszystkie wydarzenia