XI-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście. 2019-05-30.

14
Przewodniczący Rady Miejskiej informuje, że w dniu 30 maja 2019 r., tj. czwartek o godz. 14.30 w sali spotkań Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Dobrym Mieście, przy ul. Górnej 1A odbędzie się XI-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście, zwołana na wniosek burmistrza w trybie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. z 2019 r., poz. 506 z późn. zm.).
 
 
Porządek obrad sesji:
 
 1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dobrym Mieście.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany nazwy i statutu samorządowej instytucji kultury Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia stanowiska w zakresie wszczęcia procedury określenia herbu, flagi i pieczęci Dobrego Miasta.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do inicjatywy Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego dotyczącej Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego od 2019 roku.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wzoru wniosku o wypłatę dodatku energetycznego.
 8. Zamknięcie obrad.

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

14 KOMENTARZE

 1. Nie angażuje się w politykę ale totalnie nie rozumiem nagonki na Kowalskiego.
  Te żenujące komentarze, nie dajmy robić z siebie idiotów!!! Ewidentnie czuje się traktowany jako wyobraca jak kretyn przez „opozycje”… społeczeństwo nie liczy 20 osób i kilku radnych …
  Panie Kowalski podziwiam Pana i szanuję zdając sobie sprawę, że bardzo trudno rozmawiać z ludźmi na innym poziomie i jednocześnie być zmuszonym do tłumaczenia tak banalnych spraw…

  • Zmień lekarza i prochy bo niekorzystnie działają Ci na pozostałości tego co zwiee się rozumiem. Facet przejawia ogromną nienawiść do wszystkich, którzy mają inne zdanie niż on. Kłamie, kręci, łże. Kpi z uśmiechem na ustach ze wszystkich i wszystkiego. Podniecasz się starym gratem niby karetką, którą dostaliśmy w prezencie od starego szwaba? Przecież ten grat nie spełnia podstswowych wymagań obowiązujących w naszym kraju. Jacy wy jesteście płytcy, prawie tak samo jak płytkie będzie bajoro burmiszcza. Schowaj w kieszeń nienawiść do byłej władzy i pomyśl. Proszę uwierz mi, to nie boli. Nie pozdrawiam klaskających bezmyślnych pajacyków.

   • Gratuluję odpowiedzi na powalający wysokim poziomie!
    Chyba ktoś ma duże ambicje aby dokopać Kowalskiemu.. przy niskim wyksztalceniu… Ale spokojnie macie na to jeszcze 4 lata, żeby bluzgac i obrażać ..
    Kowalski ma klasa czego wam niestety brak …

   • Papier wszystko przyjmie .. zero konkretów …. i same obelgi… Czyja wypowiedź jest przepełniona nienawiścią?
    Problem ludzi z zaburzeniami psychicznymi jest taki, że przypisują swoje problemy innym.

    • Dobrze prawisz, papier przyjmie wszystko, podobnie jest z ciemnym ludem. Pajacyki uwierzyli w magiczne pojawienie się tresowanego bociana, rychłe rozpoczęcie budowy zbiornika retencyjnego zwanego raz jeziorem, innym razem zalewem, a w rzeczywistości jeśli powstanie będzie to śmierdzące bajoro. Wierzą, że nic im więcej do szczęścia nie potrzeba niźli zlot faszystowskiego wozu dla mas. Mój Boże! Dno.

    • do Marki napisz lepiej a nie sie popisujesz ą ę i włosy poprawiasz jak taki jeden oszolom bezradny jakie konkrety podaje ten burmiszcz co tak jego podziwiasz , jaka on ma klasę??? smiech na sali , bredzisz ty i ten twoj burmiszcz. Złomostwo jak ta germański szrot i gdzie tu masz chłopie bluzganie i obrażanie ???? sama prawda o tym pożal się Boże burmiszczu WSTYD na całą Polskę robią szrot

     • Obrażasz mnie ale niestety poziom Twojego rozwoju intelektualnego jest na tyle niski, że nawet tego nie rozumiesz.
      Trudno jest wchodzić w polemikę z kimś kto nie zna znaczenia podstawowych pojęć, a tym samym jego zdolność interpretacji faktów jest niewielka.
      Jeżeli używanie dla Ciebie normalnego języka jest popisywaniem się… niech każdy mądry człowiek wyciągnie wnioski kim jesteś…
      Burmistrz mówi konkretnie, jest konsekwentny i podpiera się logiką co widać na filmie. Jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć mowy….. myślę, że z pismem może być tylko gorzej.

 2. Nie soczysta mowa świadczy o wykształceniu. Krasomówczych wizjonerów ci u nas dostatek. Potok słów nic nie znaczących zalewa okolicę niczym powstające w myślach płytkie bajoro za Kolegiatą.
  Lepiej?
  Nadworny, wierny błazen grający jedną z pobocznych ról w tym cyrku satysfakcjonuje Ciebie swoimi bełkotliwymi i prostackimi komentarzami?

 3. Czy Pani Radna Barbachowska z Cerkiewnika wie za czym głosuje i dlaczego? Zagłosowała za likwidacją OSiR-u bo jacys pracownicy napisali ze jak będzie likwidacja OSiR-u to będzie dobrze? Takimi argumentami sie Pani Radna Barbachowska kierowała głosując za likwidacją OSiR-u. Pani Radna Kobylinska podziękowała Pani Barbachowskiej za ‚własciwą’ uwagę i juz Pani Barbachowska podłechtana ‚komplementem’ Pani Profesor zagłosowała za likwidacją OSiR-u.

  Pani Radna Barbachowska nie ma Pani własnego zdania, nie rozumie Pani za czym i po co Pani głosuje to niech sie Pani nie kieruje co kto powiedział czy napisał. JEST JESZCZE OPCJA ‚wstrzymuję się od głosu’ i poproszenie innych radnych o Naukę.

 4. Po zagłosowaniu za likwidacją OSiR-u przez Panią Radną Barbachowską – w dowod ‚wdzięcznosci’ – Pan Burmistrz za głosowanie po jego mysli zwraca się do Pani Radnej Barbachowskiej – Pani Radna Ania.

  PS (dla myslących)
  to taka metoda ‚usypiająca’ gdzie nie ma zadnej sympatii. Klepanie po plecach czy zwracanie się po imieniu jest stosowana przez Pana Burmistrza w celu ‚wyklepania’ albo ‚wykadzenia’ głosowania Radnych po swojej mysli w przyszłych głosowaniach…

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here