Dobre Miasto: „Garbusy wracają w świetnym towarzystwie”. Zobacz program imprezy.

35
Dobromiejski Zlot Pojazdów Zabytkowych – Garbusy wracają w świetnym towarzystwie – 22 czerwca, sobota, godz. 10.00 – Dobre Miasto, ul. Warszawska/ Zwycięstwa

Raz Dwa Trzy
Zespół należący do klasyki. Prostotą i szczerością przekazu trafiają do każdego słuchacza. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk, od jarocińskiej sceny po studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem. Uchodzą za jeden z najciekawszych i najlepszych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Grają zarówno na dużych festiwalach rockowych, jak i akustycznie w małych salach teatralnych, a ich koncerty wszędzie przyjmowane są bardzo gorąco.


Raz Dwa Trzy zostało założone w 1990 roku przez studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze: Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza i Jacka Ograbka. W trzy miesiące po powstaniu zespół wygrał 26. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Grupa została zaproszona do udziału w opolskim festiwalu w koncercie Debiuty i otrzymała wyróżnienie. Ich pierwsza płyta z 1991 roku nosiła tytuł „Jestem Polakiem”. Rok później muzycy wystąpili na festiwalu w Jarocinie oraz wydali drugi krążek „To ja”. Od tamtej pory kariera zespołu nabrała tempa. Kolejnym albumom: „Cztery” (1994), „Sufit” (1995), „Niecud” (1998), „Muzyka z talerzyka” (2000), „Złota kolekcja” (2001), „Czy te oczy mogą kłamać” (płyta z nowymi aranżacjami piosenek Agnieszki Osieckiej, 2002), „Trudno nie wierzyć w nic” (2003), „Raz Dwa Trzy” (2007), „Młynarski” (2007), „Skądokąd” (2010) oraz „Raz Dwa Trzy – Dwadzieścia” (2010) towarzyszyły liczne trasy koncertowe zespołu, które przysporzyły im rzesze fanów. Zespół jest laureatem wielu nagród przemysłu fonograficznego, m.in. Fryderyków w 2003 i 2008 roku, a ich płyty kilkakrotnie pokryły się platyną.

Muzyka, którą wykonuje grupa, stanowi specyficzne połączenie lirycznych tekstów i spokojnego rocka o balladowym brzmieniu. Raz Dwa Trzy wystąpi w składzie: Adam Nowak (gitara, śpiew), Grzegorz Szwałek (pianino elektryczne, akordeon), Jacek Olejarz (perkusja), Jarek Treliński (gitara elektryczna i akustyczna) oraz Mirosław Kowalik (gitara basowa, kontrabas).
Damian Ukeje

Zwykło się mawiać, że muzyka łagodzi obyczaje. Owszem, ale prawda jest jednak taka, że nie tylko. Muzyka to mowa duszy, może wyrazić miłość, ale też leczy rany złamanych serc. Może towarzyszyć w chwilach radości, ale też ukoić głęboki żal. Taką właśnie muzyką dzieli się z nami Damian Ukeje w projekcie „Moje Boskie Buenos”: muzyką legendarnego zespołu Maanam, pełną siły wpływania na ludzkie odczuwanie. Nie da się nie wspomnieć tu o Korze – niezwykłej, wyrazistej Wokalistce, która jak nikt potrafiła zamknąć w utworach prawdziwe emocje, by uwolnić je potem na scenie. Te emocje wpływały na wszystkich i wpływać będą nadal, jak długo będzie trwać legenda Maanamu.

Damian Ukeje postanowił dotknąć tych utworów, tych emocji, jeszcze raz, w hołdzie wielkiej Artystce, ale też aby muzyka jej Zespołu nadal żyła. Muzyka jest po to, by ją grać, piosenki po to, by je śpiewać – podczas koncertu Damian Ukeje zagra więc akustycznie najpopularniejsze utwory grupy Maanam jak również doda kilka swoich. Jednak wieczór zdecydowanie będzie należał do legendarnej, rockowej grupy. Koncert będzie swoistym hołdem dla zespołu, ale również próbą ponownego odkrycia tej muzyki, skupienia się na niej jako sztuce, a nie tylko legendzie.
Wydarzenia cykliczne.