Dobre Miasto: „Garbusy wracają w świetnym towarzystwie”. Zobacz program imprezy.

35
Dobromiejski Zlot Pojazdów Zabytkowych – Garbusy wracają w świetnym towarzystwie – 22 czerwca, sobota, godz. 10.00 – Dobre Miasto, ul. Warszawska/ Zwycięstwa

Raz Dwa Trzy
Zespół należący do klasyki. Prostotą i szczerością przekazu trafiają do każdego słuchacza. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk, od jarocińskiej sceny po studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem. Uchodzą za jeden z najciekawszych i najlepszych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Grają zarówno na dużych festiwalach rockowych, jak i akustycznie w małych salach teatralnych, a ich koncerty wszędzie przyjmowane są bardzo gorąco.


Raz Dwa Trzy zostało założone w 1990 roku przez studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze: Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza i Jacka Ograbka. W trzy miesiące po powstaniu zespół wygrał 26. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Grupa została zaproszona do udziału w opolskim festiwalu w koncercie Debiuty i otrzymała wyróżnienie. Ich pierwsza płyta z 1991 roku nosiła tytuł „Jestem Polakiem”. Rok później muzycy wystąpili na festiwalu w Jarocinie oraz wydali drugi krążek „To ja”. Od tamtej pory kariera zespołu nabrała tempa. Kolejnym albumom: „Cztery” (1994), „Sufit” (1995), „Niecud” (1998), „Muzyka z talerzyka” (2000), „Złota kolekcja” (2001), „Czy te oczy mogą kłamać” (płyta z nowymi aranżacjami piosenek Agnieszki Osieckiej, 2002), „Trudno nie wierzyć w nic” (2003), „Raz Dwa Trzy” (2007), „Młynarski” (2007), „Skądokąd” (2010) oraz „Raz Dwa Trzy – Dwadzieścia” (2010) towarzyszyły liczne trasy koncertowe zespołu, które przysporzyły im rzesze fanów. Zespół jest laureatem wielu nagród przemysłu fonograficznego, m.in. Fryderyków w 2003 i 2008 roku, a ich płyty kilkakrotnie pokryły się platyną.

Muzyka, którą wykonuje grupa, stanowi specyficzne połączenie lirycznych tekstów i spokojnego rocka o balladowym brzmieniu. Raz Dwa Trzy wystąpi w składzie: Adam Nowak (gitara, śpiew), Grzegorz Szwałek (pianino elektryczne, akordeon), Jacek Olejarz (perkusja), Jarek Treliński (gitara elektryczna i akustyczna) oraz Mirosław Kowalik (gitara basowa, kontrabas).
Damian Ukeje

Zwykło się mawiać, że muzyka łagodzi obyczaje. Owszem, ale prawda jest jednak taka, że nie tylko. Muzyka to mowa duszy, może wyrazić miłość, ale też leczy rany złamanych serc. Może towarzyszyć w chwilach radości, ale też ukoić głęboki żal. Taką właśnie muzyką dzieli się z nami Damian Ukeje w projekcie „Moje Boskie Buenos”: muzyką legendarnego zespołu Maanam, pełną siły wpływania na ludzkie odczuwanie. Nie da się nie wspomnieć tu o Korze – niezwykłej, wyrazistej Wokalistce, która jak nikt potrafiła zamknąć w utworach prawdziwe emocje, by uwolnić je potem na scenie. Te emocje wpływały na wszystkich i wpływać będą nadal, jak długo będzie trwać legenda Maanamu.

Damian Ukeje postanowił dotknąć tych utworów, tych emocji, jeszcze raz, w hołdzie wielkiej Artystce, ale też aby muzyka jej Zespołu nadal żyła. Muzyka jest po to, by ją grać, piosenki po to, by je śpiewać – podczas koncertu Damian Ukeje zagra więc akustycznie najpopularniejsze utwory grupy Maanam jak również doda kilka swoich. Jednak wieczór zdecydowanie będzie należał do legendarnej, rockowej grupy. Koncert będzie swoistym hołdem dla zespołu, ale również próbą ponownego odkrycia tej muzyki, skupienia się na niej jako sztuce, a nie tylko legendzie.
Wydarzenia cykliczne.

Zobacz wszystkie wydarzenia

35 KOMENTARZE

  • Mlody chlopak na II-gim spotkaniu przedwyborczym Jaroslawa Kowalskiego, wtedy kandydata na Burmistrza, w SP2 dnia 27.10.2018 r. zaproponowal powolanie Mlodziezowej Rady Miejskiej.

   Ten mlody chlopak zadal pytanie: ” Ja mam tylko jedno pytanie: Czy jest szansa by zostala powolana MLODZIEZOWA RADA MIEJSKA ? ” Pan Kowalski, wtedy kandydat na burmistrza , zwrocil sie do niego ‘moj ty kochanu uczniu’ i powiedzial ze jezeli MLODZIEZOWA RADA MIEJSKA zostanie powolana to Pan Kowalski, wtedy jeszcze kandytat na Burmistrza, PĘKNIE Z DUMY . Powiedzial takze aby powolac MLODZIEZOWA RADE MIEJSKA nalezy zglosic sie z ta inicjatywa do Pana Przewodniczacego Rady Miejskiej, w tej kadencji Pan Łańko i Rady Miejskiej.

   Tak jak ten chlopak zaproponowal zorganizujcie sie w Mlodziezowej Radzie Miasta a wtedy swoje propozycje bedziecie mogli przedstawiac Panu Burmistrzowi i Radzie Miejskiej co chcielibyscie zobaczyc w swoim miescie i jaka impreze zorganizowac a takze bedziecie mieli swoj glos w decyzjach dotyczacych Dobrego Miasta 🙂

   • Mariuszku, a skąd ten pomysł, że to nienawiść? To trzeźwe myślenie. Dlaczego akurat zlot tego hitlerowskiego pojazdu? Utożsamiasz się z tym w jakiś sposób? Gdy czytam komentarze typu „fajnie, że COŚ się dzieje” to mnie trzęsie. Dobromiejskie pajacyki rajcują się właśnie CZYMŚ i COSIEM. Jeśli satysfakcjonuje Ciebie COŚ to może zorganizujmy Festyn Krowiego Placka lub Gdakającej Kaczki. To też COŚ i pewnie znacznie taniej wyjdzie. W końcu budżet jest w katastrofalnym stanie, prawda?

 1. Program zbyt ogólny. Proszę o szczegóły: co, gdzie, kiedy, o której? Raz, Dwa, Trzy, grupa bardzo OK. Potrafili zagrać i zaśpiewać piosenki Młynarskiego, których w wersji autorskiej nie dało się słuchać. Są po prostu zdolni zrobić coś pięknego z byle czego. Prawdziwi artyści.

 2. Burmistrz nie patrząc na resztę myśli tylko o realizacji swoich fantazji. Ok że coś jest dla ludzi, ale że akurat garbusy to słabo. W Dobrym Mieście jest jakiś fan club garbusa ??? Bo co ma na celu ten zlot w naszym mieście?

  • Mnie, moich znajomych nie bedzie więc nie wszyscy. Będą na pewno pajacyki, którzy z byle czego osiągają szczytowanie. Wiesz moze czy środowisko homo ma wstęp czy jednak zakaz?

  • I co? Przyszli? Miało być 10 tysięcy. Hahaha. Nawet w TVPiS kłamali, że rzesze wielbicieli. Zrobił sobie imprezkę a wy głupki się na to składaliście. A to dopiero początek.

 3. Na garbuski przyjdą tylko sebki, madki i ludzie nieświadomi, co tam się będzie działo. Już wyborcy wybrańca mają pretensje, że tylko dzień, a miały być trzy dni. Życiowe dobromiejskie kozaki zostały wyrolowane. Hahaha!

 4. Czy ja dobrze widzę? Garbusy w towarzystwie T-72 – wytworu myśli technicznej towarzyszy radzieckich? 🙂 I nie pogryzą się???

  • Tamte fajerwerki na swieto Niepodleglosci, przypuszczam, ze tak naprawde byly na czesc zdobycia po 20 latach ‚walki’ mandatu burmistrza przez Pana Kowalskiego (dopiero po odejsciu do Powiatu Pana Trzaskowskiego) na tle muzyki Vangelisa – Conquest Of Paradise – Podboj Raju.
   Nareszczie Pan Kowalski podbil RAJ – URZAD Miejski Dobrego Miasta!
   PS
   ponoc fajerwerki byly sposorowane przez kolege ze Smolajn.

   Prosze czytac ten wpis na tle muzyki Vangelisa
   Muzyka napisana przez Vangelisa do filmu o Krzysztofie Kolumbie z 1992r.
   Vangelis – Conquest of paradise
   https://www.youtube.com/watch?v=WYeDsa4Tw0c

 5. Miały być igrzyska dla ludu. Słabe te igrzyska. Samochodów jak na lekarstwo. Pod basen przychodziło około 3 tys mieszkańców. Dziś było o wiele mniej. Utrudnienia w ruchu za to jak na dobrym weselu 3 dni! Słabe to!

 6. Jaka „władza”, takie igrzyska. Miało być wielkie BUM , a był mini SIK jak w dawnej zardzewiałej przebrzydłej garbusowej fontannie 😤. Porażka! Ile tych hitlerowskich pojazdów było? 100, 200? Bo się doliczyć nie mogę 😂😂😂

  • Jak to zrobiłem se? Mówili w tv że dla rzeszy impreza nie dla se.
   Powiadali, że se Sam Se ( w skrócie SS) garbuski skręca i rozkręca.

 7. Żyjecie po imprezie? Jak tak ludziska opowiadać co się działo się, wybawili się, wyskakali, poklaskali?
  Było hucznie?
  Było tłumnie?

  • Brak organizacji, brak ładu i składu. Garbusowych nieszczęść było może z kilkanaście sztuk. Niby Zlot Garbusów, a połowę miasta robiło zdjęcia z czołgiem. KPINA.
   Tłumu nie było. Soczysta zapowiedź włodarza o co najmniej 10 tysiącach imprezowiczów legła w gruzach.
   Było jakieś 1000-1500 osób. Jakbyś dobrze poprosił/a ochronę do byś na parking do chińczyka wjechał/a 🙂
   Oj, nie o taki zlot ludzie czekali.

 8. Burmiszcz podbił sobie ego i zrobił obciachową imprezę za publiczną kasę. Wstyd! Radni siedzą i udają a na takie badziewie kasa jest.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here