XII-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście. 2019-06-27

222
Informuję, że XII-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście odbędzie się 27 czerwca 2019 r., tj. czwartek o godz. 9.00 w sali spotkań Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Dobrym Mieście, przy ul. Górnej 1 A.
 
Przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Łańko
 
Porządek obrad Rady Miejskiej w Dobrym Mieście w dniu 27 czerwca 2019 r.
 
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przedstawienie porządku obrad oraz wprowadzenie ewentualnych zmian do porządku obrad.
3. Informacja o pracy Burmistrza między sesjami.
4. Przedstawienie raportu o stanie Gminy Dobre Miasto za 2018 rok.
5. Debata nad raportem o stanie gminy.
6. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania Burmistrzowi Dobrego Miasta.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu za 2018 rok.
8. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Dobrego Miasta absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2019 rok.
10. Podjęcie uchwały w sprawie powołania zespołu, który przedstawi Radzie Miejskiej w Dobrym Mieście swoją opinię o zgłoszonych kandydatach na ławników do Sądu Rejonowego w Olsztynie.
11. Podjęcie uchwały w sprawie przeznaczenia mienia znajdującego się w zarządzie Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście oraz czynności likwidacyjnych podejmowanych w związku z likwidacją tej jednostki budżetowej.
12. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Dobre Miasto oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych od dnia 1 września 2019 r.
13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie cen biletów za korzystanie z krytej pływalni w Dobrym Mieście.
14. Podjęcie uchwały w sprawie podtrzymania stanowiska zawartego w Uchwale Nr VII/41/2019 Rady Miejskiej w Dobrym Mieście z dnia 28 lutego 2019 roku w sprawie rozpatrzenia skargi na bezczynność Burmistrza Dobrego Miasta.
15. Informacja na temat ładu, porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie Gminy Dobre Miasto.
16. Sprawozdanie z działalności Zakładu Usług Wodnych Sp. z o.o. w Dobrym Mieście za 2018 rok.
17. Sprawozdanie z działalności Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Dobrym Mieście za 2018 rok.
18. Sprawozdanie z działalności Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Dobrym Mieście za 2018 rok.
19. Wolne wnioski.
20. Zamknięcie obrad.

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

222 KOMENTARZE

 1. Impreza DNO!!! Warszawska pusta, zainteresowanie znikome, atrakcje beznadziejne, podobnie jak śpiewające „gwiazdy”. Nie chwalą mnie inni, pochwalę się sam. Wzmianka w Teleexpressie? To kpina. To żaden wyznacznik. Powtarzam ŻADEN! W Tele…. gadają nawet o ob…sranych chodnikach i wzroście ceny papieru toaletowego.
  Brawo Pani Elu. Pytania treściwe i konkretne. Odpowiedzi jak zwykle nie na temat, wręcz beznadziejne.
  Panie Jacku, post na Ckb zniknął ale…. To jakie tam koszty garbatej imprezy poniosła gmina?

 2. Panie Jarku Garbusy jedna wielka tragedia tak jak swieto policji widac na filmie zainteresowanie średnie .Mowi pan ze wina jest to ze był długi weekend .Bzdura program nie przyciogna turystow ani mieszkancowani Miasta ani bliskich miejscowosci poprostu byl beznadziejny tragiczny .Gwiazda muzyki niszowej poprostu wybrał pan pod swoj klimat a nie to co chcieli by mieszkancy .Wielu mieszkancow poprostu jak to nazwac „zbiesiła”i poprostu nie poszła .A Ci co byli twierdziła ze szkoda bylo czasu .Porownuje pan impreze gwiazdy rocka prosze popatrzec ilu bylo przyjezdnych ilu bylo mieszkancow bez porownania z lidzba na garbusach .Po za tym my mieszkancy nie chcemy ciagle słuchac co bylo i ile było wydane za poprzednika ile mozna ????Został pan wybrany i niech pan sie wykaze a obrał pan taktyke bo za Trzaskowskiego to bylo tak ….
  My wiem jak bylo wielu chce by było lepiej a niestety jest gorzej .Niech pan popatrzy na gminy oscienne np Dywity Orneta jakie imprezy letnie organizuja juz od maja przyciagaja turystów.A my niestety w tej kwesti lezymy i płaczemy

  • Radny ni to z Łużyckiej ni to z Przysiółka jakoś dziwnie przygotowany do sesji. Przez jedenaście wcześniejszych sesji nie zadał tylu pytań co dziś. Pytania przygotowane raczej z czyjąś pomocą. Druga sprawa to, że gość gada trzy po trzy, robiąc więcej złego niż pożytku. Adwokat w osobie burmistrza, próbującego wyjaśnić co Pan Mirek miał na myśli mówiąc to i owo, też bez przekonania i polotu.
   Ludzie to nie debile. Oglądają, słuchają i wyciągają wnioski. Ileż można wracać do osoby byłego burmistrza? Obrzydzenie bierze jak po raz dwieście sześćdziesiąty ósmy słyszę, że Trzaskowski to i tamto. Było, minęło. Miało być lepiej, przejrzyściej, a co jest każdy widzi.
   Garbusy beznadzieja i wielka porażka. Po co odświeżać w przyszłym roku coś co się w ubiegłą sobotę zupełnie nie przyjęło. PORAŻKA.

  • Pan Burmistrz Jaroslaw Kowalski urodzil sie w Sztumie.
   Moze nawiaze wspolprace ze swoim rodzinnym miastem?

   • Ta impreza ma sie dopiero odbyc moze Pan Burmistrz Kowalski zorganizuje wycieczke mieszkancom Dobrego Miasta na Zlot Garbusow w Sztumie.

 3. Pani Wasilewska bardzo merytoryczna Radna, zorientowana we wszystkich problemach DM, precyzyjnie formuje pytania.

  Bardzo dobra kandydatka w przyszlosci na Burmistrza Dobrego Miasta.

  PS
  nie naleze do zadnej opcji politycznej

  • merytoryczna tak samo jak Cejrowski, nie kpij z tym burmistrzem- to już wolę siwego łba aka przyjaciela rodziny, bo ten przynajmniej sam sobie pisał przemowy a nie jak Tej Pani wiecznie smsy z pytaniami od Beatris

   • Nie wiem czy zauważyłeś, ale pytania,które mają być zadawane burmistrzowi są przygotowane wcześniej. Burmistrz ma je na kartce.

     • Pytania, każdy radny musi przed sesją dostarczyć pytania, jakie chce zadać burmistrzowi, tak ażeby burmistrz mógł się przygotować na odpowiedź.

    • Szanowni Państwo! Kochani! Jak ma w zwyczaju mówić szanownego anonima protegowany. Jesteś mocno w błędzie uważając, że wszyscy, oprócz grupy kilku Pań, zachwycają się polityką uprawianą przez włodarza. Nawet ci, którzy oddali głos w listopadzie ub.r. uważają, że to co się dzieje to jakies wielkie nieporozumienie.

 4. Czy to już przesądz9ne że ponadziałowym prezesem będzie Pan Jasiński?

  Jeszcze nie mamy połączonych spółek, jeszcze nie ma nowej Rady Nadzorczej, która wybiera Prezesa, a juz mamy namaszczonego prezesa Jasińskiego?

  • Panowie z wodociągów przeciez maja przeprosic Pana Burmistrza Kowalskiego za to co napisali…Pan Burmistrz bardzo sie zdenerwowal i podkreslil ze to on jest ich zwierzchnikiem a oni sa jego pracownikami … a tu taki afront z ich strony … i co teraz będzie z Panami z wodociągów? 🙁

   afront – obraza,znieważenie,obelga,policzek,despekt,dyshonor,uchybienie.

 5. No właśnie panie Burmistrzu, dlaczego ciężkie miliony za budowę łynostrady z Knopina do Swobodnej wyszły z naszej gminy??? Miał Pan przecież tak ustawiać przetargi że wygrywać mają tylko firmy z Dobrego Miasta.

  • Kieeeedys, gdy plaże nad jeziorem i pomosty robiła spółka dobremiejska to Pan Kowalski kilka lat wykrzykiwal, ze to skandal, korupcja, układ! A teraz, gdy WSZYSTKO ma robić JEGO spółka z JEGO prezesem, to jest gospodarnosc i dbałość o gminę (pomijam kwestie przetargow). Moralność Małego czy choroba dwubiegunowa?

 6. Wstyd pora pakować walizki i spierdzielać bo tu szambo wylewa, chłopaki z wodociągów pewnie jutro będą zwolnieni i kto to szambo wywiezie.
  Wstyd ogromny wstyd

 7. Ok. 4 lata temu na polecenie burmistrza Trzaskowskiego były robione wstępne oceny kosztów przebudowy wieży ciśnień na kawiarenkę z punktem widokowym i małym obserwatorium astronomicznym. Koszt tych prac wyszacowany został na ok 4 mln. Do tego dochodziły koszty budowy stacji pomp, przebudowa znacznej części głównej sieci miejskiej. Łączny koszt był szacowany na ponad 5 mln zł. Projekt możliwy do zrealizowania przy wsparciu środkami unijnymi ale ze względu na wysokie koszty utrzymania projekt mógłby zrealizować inwestor prywatny po sprzedaży wieży i ta opcja została przyjęta jako najwłaściwsza.

 8. Zadam pytanie, na.które zapewne nie otrzymam sensownej odpowiedzi. Jak długo, my mieszkańcy Gminy Dobre Miasto, będziemy brać udział w tym żenującym przedstawieniu? W przedstawieniu, w którym król jest jeden i kilkanaście tysięcy błaznów. WSTYD, KPINA i KURIOZUM.
  Panie Przewodniczący proszę wyłączać mikrofon dla burmistrza za każdym razem jak tylko nie odpowiada na pytanie. Te godzinowe monologi, nic sensownego nie wnoszące są kuriozalne. Poza tym zabierają cenny czas, który można wykorzystać na merytoryczną rozmowę. Litości!

 9. Chłop który sprzedawał piwo na imprezie leżał na leżaku wściekły bo ludzi nie było a tu na sesji info że takie tłumy…..
  Tłumy to były jak był Dżem, Wilki czy disco polo
  Szkoda że radny M.Z na tym czołgu mir wjechał
  ten chłop nie ma szacunku do nikogo, szacunek dla Pani Komendant że wytrzymała zestaw pytań od wszechwiedzacego.

  • O tak, radny Mirek jest (bez)błędny. O czym ten facet prawił na sesji? Żąda od Pani Komendant wizyt u preziów celem pokazania się? A co to koń, a raczej kobyła do oglądania? Riposta Pani Komendant bardzo przyzwoita. Brawo.
   A ja sie pytam gdzie jest bocian? Czyżby radny M.Z. wymachujac reklamówką przegonił go na dobre?
   Panowie i Panie popadajacy swego czasu w zachwyty na fb gdzie jesteście? Odezwijcie się.

  • Proponuję by wprowadzić też bezkosztową wodę, ścieki i ciepło. Gdy , jak to powiedział burmistrz, pracownicy tych firm siedzą i nic nie robią wtedy woda, ścieki i ciepło powinny być bezkosztowe czyli za darmo! A tytuł Ekonomisty roku w pełni zasłużony !

   • Co do czystości wody w kranach też miał obiekcje. Wodociągów też nie potrafią budować. 30 złotych za metr rury to kpina. Radny Mirek za zeta by to kupił. Pewnie że należy pytać, ale niech to ma sens.

 10. Ciężko słuchać tego co nas burmistrz mówi, dużo gada, tyle sesja trwała, a konkretów zero. Czas chyba podziękować temu Panu.

 11. Mam pretensję do Przewodniczącego Rady. Ewidentnie nie potrafi zapanować nad słowotokiem i rozbuchanym Ego pana Kowalskiego. Poza tym czuję się zniesmaczona – Nikt tego głośno nie powiedział, ale , jeśli decyzja Wojewody o uznaniu uchwały o powołaniu CKBis za nieważną, pozostanie w mocy, pracownicy OSIR zostaną na lodzie, bo uchwała o likwidacji tej jednostki jest ważna. Dlaczego żaden z radnych ostro nie zareagował na ewidentne groźby, kierowane przez burmistrza w stronę pracowników wodociągów? Dlaczego nikt publicznie nie uświadomił burmistrza, że ośmiesza się, publicznie zachwalając swoją kompletnie nieudaną imprezę garbusową? Nie mówiąc o tym, że nie wszyscy radni byli obecni lub obecni do końca tego żenującego przedstawienia.

  • Wydawało mi się, ze pan przewodniczący skomentował groźby burmistrza pod adresem pracowników ZUW, ale faktycznie powinien skracać monologi wodza o wszystkim i o niczym, powtarzane kilkakrotnie te same zdania, upajanie się własnymi wynurzeniami. Pod koniec to juz klepał bez udzielania mu głosu niczym pogaduchy pod daszkiem koło apteki

 12. Pani radna od burmistrza po podpisaniu listy się zmyła. Ciekawe czy dieta wpadła ? Radny (mumia) RJ, też się w pewnym momencie obudził i nie wiedział co powiedział. Żenada. Pani z Cerkiewnika, smutna postać, będąca przeciwko swoim wyborcom. Pan burmistrz faktycznie ma wielki problem z samym sobą. Mówi jedno, robi zupełnie co innego. Nie dogoni własnego ogona.

  • Czy Pani Radna Barbachowska z Cerkiewnika wie za czym głosuje i dlaczego? Zagłosowała za likwidacją OSiR-u bo jacys pracownicy napisali ze jak będzie likwidacja OSiR-u to będzie dobrze? Takimi argumentami sie Pani Radna Barbachowska kierowała głosując za likwidacją OSiR-u. Pani Radna Kobylinska podziękowała Pani Barbachowskiej za ‚własciwą’ uwagę i juz Pani Barbachowska podłechtana ‚komplementem’ Pani Profesor zagłosowała za likwidacją OSiR-u.

   Pani Radna Barbachowska nie ma Pani własnego zdania, nie rozumie Pani za czym i po co Pani głosuje to niech sie Pani nie kieruje co kto powiedział czy napisał. JEST JESZCZE OPCJA ‚wstrzymuję się od głosu’ i poproszenie innych radnych o Naukę.

   • Po zagłosowaniu za likwidacją OSiR-u przez Panią Radną Barbachowską – w dowod ‚wdzięcznosci’ – Pan Burmistrz za głosowanie po jego mysli zwraca się do Pani Radnej Barbachowskiej – Pani Radna Ania.

    PS (dla myslących)
    to taka metoda ‚usypiająca’ gdzie nie ma zadnej sympatii. Klepanie po plecach czy zwracanie się po imieniu jest stosowana przez Pana Burmistrza w celu ‚wyklepania’ albo ‚wykadzenia’ głosowania Radnych po swojej mysli w przyszłych głosowaniach…

    • Nie rozumiejąca bezradna Barbachowska nie chce nawet szkoły w swoim okręgu wyborczym.Straszne, że głosowaliśmy na nią. Po prostu brak słów.

     • Zgadza się. Pani Radna Barbachowska wyraźnie podkreślała, i to kilkakrotnie, że jest za istnieniem szkoły w Bacikowie, ale należy zachować darmowe dowozy dla wszystkich.
      Jedno, co można zarzucić Pani Barbachowskiej, to to, że zbyt ufa czułym słówkom Kowalskiego.

  • DO: Dyskutujmy, ale piszmy prawdę

   Jezeli Pani Radna Barbachowska „zbyt ufa czułym słówkom Kowalskiego” jak szanowny Pan(i) napisał(a) to znaczy ze Radna Barbachowska jest NIEWIARYGODNA. A to znaczy ze nie ma własnego zdania, nie rozumie za czym i po co głosuje a to jest bardzo niebezpieczne bo głosowania radnych decydują a losach miasta, gminy i mieszkancow.
   WYGLADA NA TO ze Pani Barbachowska NIE MA chociazby podstawowej wiedzy o ekonomice działania gminy.

   • Niewielu w tej Radzie ma taką podstawową wiedzę.
    Tak, niebezpieczne jest, że Radna Barbachowska zaufała Kowalskiemu w sprawie OSiR. Tak samo w sprawie współpracy ze stowarzyszeniami. Ale nie tylko Radna Barbachowska dała się nabrać na czułe słówka Kowalskiego.
    To nie Radna Barbachowska jest NIEWIARYGODNA.
    NIEWIARYGODNY jest Kowalski i nie można wierzyć jego czułym słówkom.
    Może Radni w końcu to pojmą. Bo tak jak ośmieszyli się z OSiR to od 1990 sobie nie przypominam, żeby jakakolwiek Rada tak się dała nabić w butelkę.

    • tak, słusznie nie tylko Pani Radna Barbachowska głosowała za likwidacją OSiR- inni Radni także. Większej rozwagi podczas przyszłych głosowań i
     współpracy między Radnymi.

 13. Nie wszyscy są specjalistami w każdej dziedzinie jak obecny burmistrz, przyznaję więc, że ja nie jestem specjalistą w sprawie wodociągów, ale oglądając wczorajszą sesję odniosłam jedno wrażenie. Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić… burmistrz Kowalski od kiedy tylko objął stanowisko powtarza w jak katastrofalnym stanie jest wszystko co pozostawiła po sobie dawna władza, jak tragiczne są drogi, kamieniczki, ławki, stadiony, ogrodzenia i wreszcie w jak opłakanym stanie jest oczyszczalnia, która dosłownie się „sypie”. Wydaje mi się więc, że należałoby zacząć od modernizacji tego co najważniejsze, a nie organizacji ŚMIESZNEJ kawiarni w miejscu, którego przystosowanie, jak stwierdzili specjaliści, ewidentnie pochłonie ogromną sumę pieniędzy. I tu, kłaniam się pracownikom wodociągów, którzy pokazali, że mają jaja i nie boją wyrazić swojego zdania, z którym utożsamia się zresztą większość Dobrego Miasta. Burmistrz Kowalski zapewnia bowiem, że jest otwarty na rozmowy, ale w rzeczywistości z nim rozmawiać się nie da, bowiem według niego prawda jest tylko jedna i zawsze leży po jego stronie. Nie rozumiem też oburzenia formą tego listu. Panie Kowalski, jest Pan nauczycielem, proszę więc przygotować się do następnych zajęć i odtworzyć nagrania z poprzednich sesji… zobaczyć w jaką furię pan wpada i jakich obraźliwych słów używa pan w stosunku do innych ludzi. Zachowanie pana Pakisza chciałam pozostawić bez komentarza, ale po wczorajszej sesji nie mogę. Proszę pana, moim zdaniem, bycie radnym do czegoś zobowiązuje. Nie wymagam, żeby każdy sztucznie się do siebie uśmiechał, ale proszę zachować chociaż minimum kultury osobistej. Jeśli nikt pana tego nie nauczył to proszę chociaż zacisnąć zęby i przez te kilka godzin poudawać. Jestem pozytywnie zaskoczona postawą kilku radnych, m.in. Pana Przewodniczącego, Pani Radnej Wasilewskiej, Pani Radnej Włodarskiej i Pana Radnego Tracewskiego. Cieszę się, że mamy takich radnych, którzy wśród chaosu wprowadzanego przed burmistrza i jego świtę wciąż pokazują klasę.
  Wracając do tematu kawiarni i muzeum. W kamieniczkach też znajduję się muzeum, które wg pana Kowalskiego jest jednym wielkim niewypałem. Czym będzie się różnić muzeum w miejscu wybranym przez burmistrza? tym, że jest wybrane przez niego? czy fantastycznym widokiem na bloki?
  Najbardziej absurdalnym punktem dyskusji był moment rozliczenia garbusów. „Proszę Państwa, miało być za darmo, ale się nie dało. Każdy bił się, żeby nas sponsorować, ale dopłaciliśmy prawie 100 tyś. za imprezę, która nie cieszyła się żadnym zainteresowaniem (Przepraszam, wg burmistrza były tłumy). Największym zainteresowaniem jednak cieszył się czołg, proponuję więc zakup jednego, miejmy własny, a co! I koniecznie napiszmy o tym jakiś artykuł”.
  Kolejne. Ogrodzenie przy Urzędzie Miasta. Czy przy tak katastrofalnym stanie innych rzeczy to, że jeden słupek jest krzywy wymaga natychmiastowej interwencji? Stał przez tyle lat i nikomu nie przeszkadzał. Co prawda, jak pan twierdzi, zrobił pan przecież sondę przed Urzędem i mieszkańcy stwierdzili, że aż nie mogą na niego patrzeć. Dlaczego nie zaproponowali pomocy w ramach czynu społecznego skoro tak ich raził? Pracownicy spółek mają swoje obowiązki, a zarzut, że pracują od 7 do 15 i rzekomo nic nie robią jest zdecydowanie krzywdzący. Pomijam koszty, o których mówił Pan Przewodniczący Łańko. Pojawił się też argument, że pan burmistrz pracuje dla miasta od rana do wieczora. Proszę jednak wziąć pod uwagę pana wypłatę, a wypłatę tych pracowników, którzy ciężko pracują by zarobić na swoje rodziny.
  Przetargi. Jestem w wielkim szoku. Proszę zdradzić tajemnicę w jaki sposób sprawi pan, że lokalni przedsiębiorcy zaczną wygrywać przetargi? Z tego co wiem przetarg wygrywa ten, kto przedstawi atrakcyjniejszą ofertę. Czy ktoś za poprzedniej, złej władzy zabraniał stawać do przetargów lokalnym przedsiębiorcom? Wydaje mi się, że jakiekolwiek zakazy i nakazy pojawiły się w naszym mieście dopiero w listopadzie.

  • Nie obejrzałam sesji, ale z tego co pani pisze jestem w szoku, taka impreza ponad 100 tysięcy, szok!!!!!! Zimą światła wyłączone, a tu pożal się impreza za tyle naszych pieniędzy. Smutne to co się dzieje z naszym mieście. A jeszcze tyle czasu chyba, że my mieszkańcy w końcu zrobimy coś z tym.

   • W sumie, o ile dobrze pamiętam, 120 tysięcy. Sam zespół kosztował 30 tysięcy. Wynagrodzenia gwiazdy wieczoru nie podano, ponieważ zabraniała tego umowa. Jak można pomylić się o 100 tysięcy?! Miało być przecież za darmo jak wszystko, co zaproponuje burmistrz…
    Pan Kowalski na niemal każde wczorajsze pytanie odpowiadał „Dlaczego nie pytacie o 90? tysięcy, które zostało utopione w stadion?” Odpowiadam: panie burmistrzu, stadion funkcjonuje, lepiej lub gorzej, ale pana impreza trwała kilka godzin i prawie nikt z niej nie skorzystał.
    Podsumowując, panu już chyba podziękujemy. Proszę zastanowić się nad przeniesieniem do Belwederu… tam ogrodzenie pewnie równe, lub do Korei Północnej… tam, z tego co się teraz mówi, metody sprawowania władzy bardzo podobne do pańskich.

    • A czy ja dobrze zrozumiałam, że te prawie 120 tys zł to bez fajerwerków? Były niesamowicie głośne i było ich dużo, co najmniej za 10 tys zł.

     • do Anonima: nawet jezeli ta Pani nie ma matury to w niczym jej nie umniejsza. Ma srednie wykształcenie. Doskonale zdaje egzamin jako Radna. Moja opinia sie nie zmieniła po tej informacji.

     • Przyznam szczerze, że uważam, że gdyby doszło do zmiany i nie pojawiliby się inni chętni na to stanowisko to mieszkańcy mieliby rzeczywiście, z jednej strony, problem, ale z drugiej… no właśnie… Czy którykolwiek z kandydatów startujących w pierwszej turze ośmieszał by nas tak jak robi to obecny burmistrz? On sam twierdzi, że jest bardzo światowy, jeździ po całej Polsce i wszędzie gdzie się nie pojawi śmieją się z nas i pytają go o to, co narobił „Stachu”, ale prawda jest taka, że wielu mieszkańców okolicznych gmin pyta co wyprawia się w naszym mieście. Rozumiem, że ludzie chcieli zmian, ale czy rzeczywiście jest nam potrzebna aż tak drastyczna i krwawa rewolucja? Zawsze wydawało mi się, że miasto było zadbane i czyste. Oczywiście, można się przyczepić do pomników, niezależnej od nikogo awarii (kto ma dom ten wie, że coś zawsze wymaga remontu, a na to potrzeba środków i czasu) czy koncertu, który nie spodobał się wszystkim, ale jednego nie można zarzucić poprzedniej władzy. Nikt nie był wypraszany z sesji w taki sposób i traktowany w taki sposób. Burmistrz, który otwarcie mówi po usłyszeniu listu „nie musiałem liczyć się z pracownikami i nie będę?”, czy też kolejna sytuacja: po usłyszeniu pytania od jednej z Pań radnych (niestety nie pamiętam czy była to Pani Wasilewska czy Pani Włodarska) o to dlaczego Radni nie zostali poinformowani o porozumieniu prezesów spółek, które de facto zostało opublikowane już na stronie, burmistrz odpowiada w dużym skrócie „Sam się nie zapoznałem, ale dobrze, że Radni tego nie dostali, bo byłoby się o co czepiać, dostaną w swoim czasie” (Jeśli ktoś z Państwa też zwrócił na to uwagę i może zlokalizować ten fragment to byłabym bardzo wdzięczna o podpowiedź 😉 ). Nie rozumiem też zarzutów co do tego, że miasto zamiast inwestować w drogi itp. zajęło się renowacją kamieniczek czy tworzeniem „Ciechocinka”. Miasto składało na to wszystko projekty o dofinansowanie. Niestety, z tego co wiem, nie jest tak, że środki, które są przeznaczone na ochronę zabytków czy rozwój kultury mogą być wydane na remont drogi. Mimo wszystko, to chyba dobrze, że takie wnioski były składane. Jestem pewna, że gdyby było więcej możliwości na rozwój infrastruktury drogowej to też starano by się je wykorzystać. Wróćmy do „Ciechocinka”. Mieszkam w domu jednorodzinnym, a mimo wszystko byłam tam kilka razy. Znajomi z bloków też są zdania, że w mieście potrzebne było takie miejsce. Jestem pewna, że gdy rośliny, które zostały tam posadzone urosną powstanie z tego piękny park. Siedziałam na ławkach, żyję.
      Podsumowując, świadomie wybieram nudę lub powolną ewolucję zamiast chorej rewolucji i uważam, że każdy kandydat, który charakteryzuje się wysoką kulturą osobistą, który nie wpada w furię i daje innym, mądrzejszym w danej dziedzinie, dojść do głosu byłby lepszym kandydatem na burmistrza niż obecny.

  • Już myślałam, że w naszym mieście tylko kilka osób dostrzega fanaberie burmistrza. Cieszę się, że coraz więcej osób to dostrzega.

   • Być może wygląda tak, że kilka osób ma odwagę pisać, a kolejne kilkanaście lajkować, ale rzeczywistość jest zupełnie inna. Bardzo liczna grupa fejsbukowiczów czyta, wyciąga wnioski i łapie się z przerażenia za głowę. Nie udzielają się z wiadomych przyczyn.

 14. Smutna i przerażająca jest ta nasza dobromiejska rzeczywistość. Czasy rozwoju miasta póki co bezpowrotnie minęły. Bujamy się na razie z likwidacją wszystkiego co tylko mozliwe. Prawnie czy bezprawnie, nieważne.
  Państwo radni katastrofa. Dwie, trzy osoby zabierają głos, pytają, dyskutują. Reszta. No cóż…sparaliżowani przez strach czy olewajacy stosunek do arcyważnych spraw Gminy. To jest niedopuszczalne aby radny ani razu nie zabrał głosu podczas kilkunastogodzinnej sesji. Zdaje sobie sprawę, że nazbyt długie monologi włodarza mogą zmęczyć, ale radnymi zostaliście świadomie.
  Ponawiam apel do Pana Przewodniczącego. Wyłączamy mikrofonik wraz z włączeniem się paplaniny nie na temat.
  Kolejna sprawa. Przełykamy gorzką pigułę w postaci beznadziejnej garbato ~czołgowej imprezki i rezygnujemy z tego badziewia na przyszły rok. No i co ważne, impreza okazała się jednak KOSZTOWA. Za ile to coś zorganizowano? Zainteresowanie znikome więc nie rozumiem pomysłu powrotu na rok 2020.
  Długo można by tak wymieniać, oj dlugo.

 15. Nie trawię Trzaskowskiego, ale trzeba mu przyznać że gadanę ma dobrą. Nie rozwleka i nie powtarza pięć razy tego samego jak Kowalski. Najbardziej drażni ten pretensjonalny ton Wasilewskiej. Zamiast niej mogłaby tam równie dobrze siedzieć Beata

    • Chyba poloneza na fujarce sobie mogła wygrać. Na Pana Burmistrza Trzaskowskiego bym zagłosowała. Fajny facet i zna się na rządzeniu ale nie na tą Beata O’Hara Przeminęło z wiatrem. Prawie 1000 głosów przewalić z takim kowalem to dużo. To co może teraz Aramowiczowa wystartuje hahahahaha

     • Mecenas to porażka. Poziom sobie wystawił. Wasilewska brawo! Niech się mecenas dalej ośmiesza.

     • Nie ufam Aramowiczowej . Takim jak ona nie ufa sie . Ona raz z Kowalskim raz z Haraniową a teraz jej woda sodowa do głowy uderzyła . Z czym do ludu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     • ‚Młoda jest i mądra.’ No poprostu nastolatka-mędrzec. Niech jeszcze w konkursie na miss wystartuje

     • A co???? Nie miał racji ten mecenas.??Chłop jeden pokazał jakie jest prawdziwe oblicze tej bezradnej Jaka ona musi być za kamerami?!!! Za oczami jak nie gra??Ludzie!!!! Obudźcie się!!!! Taki ktoś ma nas reprezentować???? Klepać tylko z podpowiedzi Haraniowej i Trzaskowskiego.każdy by potrafił nawet przedszkolak ,to i matura nie potrzebna Ja czekam że Kowal.dotrzyma słowa i odwoła te rade i nie będą się panoszyć nie godne paniusie.Wstyd!!

   • Absolutnie nie! Beata byla dodatkiem do butonierki. Nie uwlaczajac, prawdopodobnie ma inne cenne zalety ale nie burmistrzowskie. Trzaskowski reprezentowal „poziom”, jakas dostojnosc, klase funkcji, ktora piastowal.
    Kowalski pod tym wzgledem do piet mu nie dorasta, papla o niczym i brodzi jak w blocie, zero konkretow.

   • W I turze Beata dostała ledwie 30% głosów, w drugiej jej przybyło jej 600 ale to nie były głosy za nią tylko przeciwko Kowalskiemu. Zapomniała że nie była na stanowisku z wyboru tylko Trzaskowski ją wyznaczył. No i gdyby była taka super to by się w innych gminach o nią bili żeby przyszła do nich do pracy

    • A co, w tych innych gminach nie mają swoich ludzi na stanowiska? Haraniowa musiała się sprawdzać , bo inaczej Trzaskowski znalazłby sobie kogoś innego na jej miejsce. Jej słabością jest to, że nie ma charyzmy. Tylko, czy o to nam chodzi? Mamy w tej chwili charyzmatycznego burmistrza i jak jest, każdy rozsądny człowiek widzi.

     • Co znaczy sprawdzać by nie robila tego co Trzaskowski chcial to by poleciala ze stolka. On wzial sobie role dobrego policjanta jej dal zlego

    • Poczekamy, zobaczymy gdzipe po zakończeniu kadencji wyląduje obecny super władca. Ciekawe czy ościenne gminy będą „biły się” o tego fachowca w każdej dziedzinie. Powtarzam w każdej! Gdyby to dziś były wybory wynik byłby zupełnie inny.

 16. Obserwujmy uważnie w jakim przetargu i co wygrają wymienieni „sponsorzy” tej głośnej imprezy. Które działki kto kupi i na jakich zasadach oto jest pytanie! A po mostku na Kwai za 50 tys zł (czytaj euro) bedziemy mieli następny ufundowany przez małżeństwo przedsiębiorców. Czy też za 50 tys (czego?)? „Literki” będą niebawem miały zajęcie w naszym mieście.

  • Nie strasz nie strasz bo się …. Można mówić co się chce o Kowalskim, ale nie można jemu zarzucić nieuczciwości. Ma swoje pieniądze i jemu wystarczą

   • Nikt nie powiedział, ze ma wziąć dla siebie, to jasne, ze nie weźmie. Chodzi o układ, nikt nie chce dzisiaj być sponsorem za darmo, bez dowodu wdzięczności …

    • Twój problem Anonim polega na tym, że swoją miarę przykładasz do wszystkich. Na wszystkim trzeba zrobić interes. Po kurpiowsku. A ja widzę że Kowalskiemu chodzi tylko o walkę. On żyje walką a nie biznesem i tak dobiera sobie ludzi

     • Nie liczą się dla niego pieniądze? To dlaczego tak wił się i pienił histerycznie, kiedy mu chcieli obniżyć pensję? Gdyby Kowalskiemu nie zależało na pieniądzach, to sam na nadzwyczajnej albo ostatniej sesji wprowadziłby tę uchwałę, tak jak on i ta cała Dzidzia przecież zapowiadali. Senior+ też wtedy tokował jak to on impertynencko, a teraz myśli, że dobromieszczanie zapomnieli. Przecież Senior+ też chciał przesunięcia dyskusji na temat obniżenia pensji i uzasadniał, że należy ją przesunąć, żeby burmistrz przygotował się merytorycznie.

      Gdyby Kowalski miał odrobinę honoru i szacunku do wyborców, razem z tą całą Dzidzią i Seniorem+, to wprowadziłby tę uchwałę, odpowiedziałby merytorycznie na zarzuty, doszłoby do debaty i po temacie. Dobromieszczanie zobaczyliby, kto ma rację.
      Ale Kowalski nie zrobił tego z kilku powodów. Jest tchórzem. Jest despotą. Jest mimo wszystko pazerny nawet na te 2 czy 3 tysiące.
      Ale najważniejsze, że wie, że dobromieszczanie w czasie debaty nad uchwałą pojęliby co najmniej dwie sprawy. Zrozumieliby mianowicie, że zarzuty są zasadne. Wszyscy pojęliby też, że ten człowiek nie nadaje się do rządzenia gminą.

      PS A poza tym sądzę, że Kowalskiego należy odsunąć od władzy, ponieważ niszczy Dobre Miasto.

   • Panie Anonim, nieuczciwosc to nie to samo, co złodziejstwo! Kowalski złodziejem nie jest, to oczywiste, ale do uczciwego człowieka to mu daleko. Jeżeli ktoś posługuje się kłamstwem w tak ważnych sprawach, robi to, co on robi z ludzmi- straszy, szantazuje, mści się…- to czy można o kimś takim powiedzieć UCZCIWY CZŁOWIEK?

 17. Nie ładnie blokować transmisji . A wygląda na to , że jest blokowana bo komuś jest to nie wygodne. Nie dość, że transmisja na żywo przez nie wiem jaką firmę była do kitu, to teraz jest dalej ni do odtwarzania. Zmieńcie operatora oraz wymieńcie baterie w mikrofonie. Bo wstyd jak ktoś coś mówi a nic nie słychać. Dotyczy to również mojej wypowiedzi. Chyba, że to jest celowe działanie. Pozdrawiam.

 18. 6,44 minuta Nasz gminny mecenas kpi sobie z nas. Z nas Mieszkańców. Ta sprawa tak się nie zakończy . Mam już przygotowane pismo z argumentacją prawną. Udostępnię je na Stronie Podleśna – Sołtysowe wieści na FB. Składam je już w ten poniedziałek. I niech pójdzie w pięty odpowiednim osobom. Pozdrawiam naszych mieszkańców gminy.

 19. drogi Panie Przewodniczący Rady.
  zapomniał Pan chyba, że to Rada jest u siebie. ten niebawem były burmistrz jest u Was drodzy Radni w tym szczególnym dniu tylko gościem. Gościem i nikim innym.
  zapomniał Pan chyba, Panie Przewodniczący, że to Wy Radni jesteście władzą ustawodawczą, a ten niebawem były burmistrz jest tylko wykonawcą Waszej woli. Proszę coś do poduszki poczytać – zaoszczędzicie wiele Waszego cennego czasu.
  paplaninę nie na temat, tego niebawem byłego burmistrza powinien Pan gasić w zarodku.
  nawet, jak sesja jest zwołana na wniosek tego niebawem byłego burmistrza, to nadal jest on na sesji tylko gościem.
  monologi niech sobie ten niebawem były burmistrz prawi przed lustrem i puszy ile wlezie, ale niech Pan nie dopuszcza by gość zajmował Wasz cenny czas
  dlaczego Pan, Pqanie Przewodniczący nie karci tego pyszałka ????
  klapsa za każdym razem, jak głos podnosi
  klapsa, jak odnosi się do Was drodzy Radni per kasiu krzysiu misiu pysiu. Brak kultury – klaps.
  Jeśli ślinotok wzbudza u tego niebawem byłego burmistrza zwrot „Pan Kowalski” bez burmistrz, to proszę za każdym razem wypunktować brak kultury za każdorazowe misiu-pysiu-krzysiu-zdzisiu.
  Panie Przewodniczący, oszczędź sobie i nam pozostałym czasu w tym spektaklu. To Pan i Radni są w tym szczególnym dniu u „siebie”. proszę o powagę waszego Urzędu i gaszenie zapędów gości.
  Hough.

 20. Kilka wniosków po sesji:
  1. Z sesji na sesję poziom konstruktywnej debaty sięga coraz niżej dna. Jeszcze jedno spotkanie i rozmowa będzie toczyła się na poziomie mułu. Państwo Radni, Panie Przewodniczący nie pozwalajcie sobie na utratę 95% czasu na bezsensowne monologi. Powtarzam, bezsensowne monologi. To jakiś obłęd i nieporozumienie.
  2. Garbata impreza miała być bezkosztowa. Okazuje się bowiem, że na zlot garbusów BEZ GARBUSÓW, ale za to z czołgiem, wydano bagatela 120 tysięcy pln. Tak szanowni państwo, powtarzam, sto dwadzieścia tysiecy polskich złotych! Impreza bez ładu, składu, z minimalnym zaintetesiwaniem, ale za to z pogrzebem gimnazjum, kupą śmieci i zamkniętym miastem przez dwa dni.
  3. Uchwała dot. połączenia sportu z kulturą. Bubel prawny zaopiniowany orzez nadętego mecenasa, w który dało się wrobić stado radnych. Brawo. Nauważyliście piwa to spijajcie mętne, taniej jakości piwo. Do spijania śmietanko-pianki są inni.
  4. Niewiedza radnych na poziomie podstawowym w różnych dziedzinach jest przerażająca. A to akcja policji źle przeprowadzana bo radny nie widzial tysiecy gliniarzy przeszukujących teren, a to nie wiem za czym mam głosować bo się z lekka pogubiłam. Itd., itp. No i oczywiście ponowne wychodzenie z sesji bo przecież są ważniejsze sprawy.
  5. Szacuneczek Panowie z ZUW. W końcu konkrety, a nie owijanie gó…wna w papierek.
  6. Szapoba działającej grupce radnych. Jeśli dla jakiegoś pajacyka kryterium wartości jest matura to dno. Wykształciuchów ci u nas pod dostatkiem. Tępych, ograniczonych i zupełnie nieżyciowych. Nie papierek czy jego brak świadczy o tym co mamy w głowie.

  • Racja. Świetne podsumowanie. Nie zgodzę si tylko z jednym, żeby zabierać głos burmistrzowi. Niech chłop gada, niech gada jak najwięcej, wtedy pokazuje swoje prawdziwe oblicze

 21. Ależ ten Radny Senior, co ciągle siwe wlosy poprawia, się zachowuje.
  On jeszcze nic konkretnego nie powiedział w tych swoich przemowach. Próbuje tylko zdyskredytować pozostałych radnych, dbając wciąż o zaczesane za ucho włosy. Ciągle coś mu nie pasuje.

 22. Mam nadzieję, że radni rozliczą burmistrza za ten zlot, bo tu już nie chodzi o to , że nie było ludzi czy garbusow tylko o fakt co obiecywał przed….Że on nie ruszy złotówki z gminnych pieniędzy, że na wszystko dadzą sponsorzy…..I co się pytam….oczywiście okazuje się, że to nie on organizował tylko winę złożył na CKB tak samo jak nie on zlikwidował Osir-em tylko radni . Także drodzy radni przetrzyjcie troszkę oczka i zobaczcie jak Was traktuje burmistrz, jak dzieci w szkole.

 23. Jak czytam to całe forum to mam wrażenie że Harańiowa razem z Wasilewska piszą tu jakieś dialogi do siebie wymyslając co sie da …. MI tylko szkoda że do tej pory w dobrym miescie nie buduje sie osiedli , brak mieszkaniówki totalny jeden bloczek na Górnej i koniec … Jak tu maja sie ludzie rozijac i zasiedlać tereny jak nikt o tym do tej pory nie myslał … z mojego rocznika ze szkoły wiekszość wyjechała w ciągu ostatnich 10 lat … Trzeba coś z tym zrobić

  • Haraniowa to niech lepiej się zajmie byciem babcią bo polityka jest zdecydowanie nie dla niej a Aramowiczowa ubezpieczeniami i spuści z tego pouczającego tonu. Dobrze by też było gdyby w czasie sesji miała wyłączoną komórkę i sama wymyślała swoje pytania

   • Panie Jacku, nam nie potrzeba polityków, tylko urzędników , pracujących dla dobra wszystkich mieszkańców. Mam nadzieję, że ktoś taki pojawi się w naszej gminie, bo inaczej czarno widzę rozwój Dobrego Miasta. Nie wyobrażam sobie 5 lat kadencji obecnej władzy.

   • Szanowny Bobku, panie JR.Ależ ma pan obsesję na punkcie Pani Beaty. Daj pan już spokój tej Pani. To po pierwsze.
    Po drugie powtarzałeś pan do znudzenia, że Gmina jest zadłużona na 23 miliony zł, a teraz wyskakujesz pan z pomysłem budowy bloków? Przy podobno katastrofalnym budżecie i zadłużeniu Gminy skąd wziąć kilkanaście milionów zł na budowę? No, chyba że inwestorami będą ci słynni sponsorzy 😂.
    A co z bezkosztowym garbatym niewypałem? Pisał pan pod postem na profilu CKB że miasto nie poniosło żadnych kosztów. Post z komentarzem co prawda zniknął, ale..
    I ostatnio sprawa. Gdzie się podział tresowany bocian?

    • No i dobrze, że mają obsesję na jej punkcie, bo takie osoby są niewygodne. Ale przypominam po to ją wybrano ażeby pilnowała interesu gminy i nas wszystkich i sprawdza się w tym znakomicie.

     • Wasilewska miała racje, dzisiejszy artykuł w Gazecie Warmińskiej potwierdził słowa tej radnej.

     • Nic nie miała racje bo nikt nic nie łączy. Znowu robi zamieszanie. Może by tak sama coś zrobiła konstruktywnego a nie tylko ę ą yyyy uuuu. Na nagraniu wyraźnie słychać że CKB nazywający się tera CKBIS dostał byłe zadania OSIRU. Słowo radcy wojewody przeciwko słowu radcy burmistrza tak jak słowo Wasilewskiej przeciwko słowu Kowalskiego

     • Sobanska blah blah blah… to rada w Dobrym bedzie musiala zmienic tresc uchwaly. Nic nie mowi o niezgodnosci procedury, tylko o niezgodnisci tresci uchwaly, co jest totalnym bzdetem biurokratycznym!

 24. Czyli coś jest na rzeczy, tylko patrzeć jak firma Arbet , czyli sponsor, kupi za grosze działeczke pod bloki. A może tą po byłym przedszkolu? Bob już coś wspomina czyli coś wie. Przecież ta firma nic nie robi bezinteresownie.

 25. Żadna, absolutnie ŻADNA firma prywatna nie działa dla bezinteresownego sponsoringu albo żeby robić komuś dobrze. Każda, absolutnie KAŻDA firma nastawiona jest na zysk. Koniec i kropka. Zresztą co tu dużo pisać koszt zlotu faszystowskiego auta to skromne 120 tysięcy pln, a kwota od „wielkodusznycg sponsorów” to tylko 18 tyś zł czyli jakis 15% kosztów. Mało, maluteńko. Słabo, słabiuteńko. Kurtyna.

  • faszystowskie, hitlerowskie, zgłoście się do VW jak się wam nie podoba bo to już nudne z tymi epitetami. W poczuciu patriotycznego obowiązku z pewnością jeździsz tarpanem albo nysą

 26. Nie czytaj. Jest faszystowskie? Jest. Jest Kowalski germanofilem? Jest.
  Epitety mogą padać jakie chcą, byle Kowalski otrzymywał słowa.
  Twierdził, że ani złotówka z gminnych pieniędzy nie zostanie wydana na ten jego zlot hitlerowskich, faszystowskich, niemieckich, germańskich itp. 😆 samochodów. Twierdził, że zapłacą sponsorzy.
  Kłamał. I to jest ważne. Znowu kłamał. Znowu oszukał.
  To Ci nie przeszkadza?

  • A ja się pytam co dalej z OSiR-em i z basenem? Od dziś Osir nie istnieje, CKBis nie może powstać, więc teraz co się pytam? Szanowni radni, którzy głosowali za , co dalej? Czy burmistrz nie wprowadził Was w maliny?

   • Też mi wielka tragedia. Ot, najwyżej kilka osób straci pracę. Przecież burmistrz powiedział, że mamy teraz czasy pracownika i ludzie coś sobie znajdą. A burmistrz wie co mówi. Jak tak mówi, tak jest.
    Zupełnie poważnie to w ubiegły piątek miało być spotkanie w UW. Ktoś coś wie jaki jest skutek tych rozmów?

 27. 1. Czy jakiś radny nie mógł w trakcie paplaniny burmistrza, wyjaśnić mu, że
  nie jest właścicielem ZUW? Nie jest właścicielem ZUW, nie jest Prezesem ZUW, nie jest nawet kierownikiem administracyjnym w ZUW.
  PAN PANIE KOWALSKI to może jesteś pan pracodawcą sprzątaczki ogarniającej wiatę koło apteki, ale nie pracowników ZUW!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  2. Czy jakiś radny, a może i Przewodniczący wytłumaczy panu burmistrzowi, że takie zachowanie jakie prezentował w czasie, gdy mówił były Burmistrz, nie dość, że nie licuje z powagą stanowiska Burmistrza, to nie dopuszczalne jest nawet w trakcie dyskusji radnych. Koniuszy, zbieracz zlewek lub koleś otumaniony jabolem może tak się zachowywać ale nie Burmistrz!!!!!!!!!!!!!
  3. Czy Pan Przewodniczący nie może w końcu się przełamać i postawić zapory pustosłowiu pana Kowalskiego?

  Nauczyciela też należy uczyć:
  – proszę odpowiedzieć na pytanie.
  – Dziękuję za tłumaczenie historii, proszę odpowiedzieć na pytanie.
  – Czemu nie odpowiada Pan na pytanie a opowiada jakieś historie o które nie pytamy.
  – Panie Burmistrzu kończymy wycieczki po prehistorii i rozmawiamy o teraźniejszości.
  – Szanowny Panie Burmistrzu czy moje pytanie było wystarczająco jasne?
  – Panie Burmistrzu pytanie brzmiało tak …
  – Panie Burmistrzu, gdyby to Pan Trzaskowski był na stanowisku Burmistrza, to wtedy zadawalibyśmy pytania o to co zrobił Pan Trzaskowski. Niestety, to Pan jest Burmistrzem i do Pana kierujemy swoje pytania,
  – Panie Burmistrzu jeżeli Pan powsiada wystarczające dowody na to, że były Burmistrz świadomie działał na szkodę Gminy, to proszę to zgłosić do prokuratury lub jeżeli Pan takich dowodów nie ma, to proszę nie robić cyrku z Gminy.
  – Panie Burmistrzu, w czasie kampanii wyborczej to Pan przekonywał wyborców do tego, że ma pomysły, umie je realizować lepiej niż inni kandydaci. Przed wyborami zapewniał Pan, że znajdzie na wszystkie swoje pomysły finansowanie.
  – Panie Burmistrzu pani Aniu lub panie Adasiu, to może Pan się zwracać prywatnie ale na sesji prosimy aby nie traktował Pan podwładnych jak swoich uczniów.

 28. Szanowni Pracownicy ZUW!
  Powinniście Państwo niezwłocznie podjąć kroki prawne w stosunku do Burmistrza Kowalskiego
  w związku z tym jak publicznie komentował Państwa pismo odczytane podczas sesji Rady Miasta.
  Państwo macie prawo nie zgadzać się z pomysłami Burmistrza, a nawet te pomysły wyśmiewać.
  Pan Burmistrz ma prawo nie zgadzać się z Państwa opiniami ale nie ma prawa:
  – sugerować, że jako pracodawca może rozwiązać z Państwem umowę o pracę
  – oceniać Państwa inteligencji, wiedzy, wykształcenia i doświadczenia

  Publiczna wypowiedź Burmistrza o jakimkolwiek mieszkańcu a w szczególności pracowniku spółki gminnej jako o człowieku o inteligencji „jakiegoś ptaka” to niedopuszczalny SKANDAL.

  Państwo nie stanęliście po żadnej stronie barykady!
  Te barykady tkwią w czyimś umyśle, ale to nie Państwa problem.

  Mieszkańcy widzą i słyszą co wyprawia włodarz i jestem przekonany, że większości, nawet tym co głosowali na pana Kowalskiego, nie podoba się takie zachowanie.

  • Brawo, dwa komentarze trafione w sedno.
   Pierwsze kilka zdań włodarza, po przeczytaniu listu pracowników ZUW, to jawne zastraszanie i mobbing. Takie słowa nawet w największych nerwach absolutnie nie powinny być wypowiedziane. Co się usłyszało to się nie odsłyszy.
   Zasnanawiam się gdzie są te zajadle szczekające kundelki dotychczas nadwyraz wyrozumiałe co do poczynań włodarza. Czyżby poszli po rozum do głowy czy raczej mają zakaz pyblicznych wypowiedzi żeby nie trzeba było usuwać postów z fejsbuka?

 29. Ludzie dajcie temu Burmistrzowi realizować w spokoju to co obiecał, przecież on niczego nie wymyśla, chce zrobić tylko to co obiecał i skoro wygrał tzn. że ludzie tego chcieli!!!
  A ci wszyscy, którzy go tak bezmyślnie atakują, to są tylko narzędzia w rękach mściwej Pani Beaty, która nie może się pogodzić z przegraną i nie spocznie dopóki Kowalskiego nie strąci.
  Pani Beato, kiedy Pani to zrozumie, że ludzie już Panią poznali i Pani nie chcą!!!
  Ps. Żądza władzy odbiera ludziom rozum i proszę zwrócić uwagę jacy ludzie skupili się w opozycji,
  i proszę nie dać się nabrać, że oni robią to z miłości do ludzi, wystarczy zwrócić uwagę na ich zachowanie i od razu widać jak są zdetronizowani, żeby dorwać się do władzy i jacy to są bezwzględni ludzie…
  – szkoda tylko, że mieszkają w Dobrym Mieście 🙁

  • A co obiecał? Główne inwestycje już zrealizował: jelonek wywalony, ogrodzenie przy Urzędzie rozebrane, jeszcze tylko został do rozbiórki pomnik na rondzie i koniec realizacji.

  • Faktycznie smutna ta cała nasza dobromiejska prawda. Zapewniam Cię, nie mam rządzy władzy, tym bardziej nie steruje mną żadna P. Beata. Mam za to rozum, który używam, mam swoje zdanie i zdolność chłodniej analizy. Mam to, czego znacznej liczbie lokalnego społeczeństwa niestety brak.
   O jakim Ty programie piszesz, przecież to wyborcze mżonki. Program wymyślony na 20 lat kadencji dla najbogatszej gminy w północnej Polsce. Rzeczywistość podobno jest inna, biedota i 23 mln długu.
   Kolejna rzecz to kultura w mieście. Garbaty niewypał ze 120 tysiącami złotych w tle to kpina z nas mieszkańcow. Było tak cudownie, że ani na profilu burmistrza, ani oddanej radnej nie ma nawet jednozdaniowej wzmianki. Są za to udostępnione posty imprez z sąsiednich miast np. Ornety. Wspomniana Orneta organizuje kilkudniowe imprezy z bardzo szerokim programem. Dywity podobnie. A my co? NIC. ZERO. DNO. O, przepraszam. W sierpniu możesz udać się do czarnosukienkowców na obiadek. Do samego pałacu. Starosta zaprasza. Ale jeden warunek: musisz mieć na imię Ignacy. Litości. Klelękajcie narody!
   Destrukcja trwa. Niebawem byłe popegeerowskie wsie wyprzedzą nas we wszystkim.

   • ‚kpina z nas mieszkańcow’, ‚litości’, ‚klękajcie narody’ i zwłaszcza ‚Zapewniam Cię, nie mam rządzy władzy, tym bardziej nie steruje mną żadna P. Beata.’ Byś się podpisała chociaż bo i tak widać kim jesteś. A może tak donosik jakiś wysmarujesz?

    • Zwłaszcza to ty przetłumacz (jeśli zdołasz, bo wątpię, czy to w ogóle możliwe), aby Kowalski przestrzegał prawa i nie niszczył wszystkiego, bo tylko niszczyć potrafi. Sam ani nie potrafi nic zbudować, ani nic sensownego zrobić.

    • Utwierdzasz mnie w przekonaniu o płytkości wyborców. Na prawdę uważasz, że tylko 3 Panie są w opozycji włodarza? Mylisz się bardzo. Pudło. Bolą pytania, oj bolą. Po raz kolejny potwierdza się teza o tym, że ludzie to czytają. I bardzo dobrze.

  • Wątpię by Pani Harań miała takie niezwykłe moce i zawładnęła większością umysłów osób piszących na tym forum. Skoro Ci sami ludzie którzy wybrali z jakiś powodów Pana Kowalskiego teraz piszą niezbyt pochlebne komentarze, to znaczy że Pan Kowalski powinien się zastanowić gdzie popełnił błąd w sposobie realizacji swoich zamierzeń… Burmistrzowi nikt w rządzeniu nie przeszkadza, co chce to robi, wedle swoich planów. Jako mieszkańcy możemy wydawać opinię na temat kontrowersyjnych decyzji i zachowań Pana Burmistrza, co nie znaczy że w jakiś sposób mu to przeszkadza w działaniu, co najwyżej denerwuje… jak list załogi ZUW.

 30. Miałam na myśli uwagi Całej smutnej prawdy. Nowy burmistrz, jak dotąd s…..wszystko, czego dotknął, dzieli a nie łączy ludzi, posuwa się nawet do gróźb zwalniania z pracy. Nie taki program polityczny nam przedstawiał.

 31. Mnie nie dziwi Burmistrza reakcja na taki szyderczy i oczerniający go list odczytany publicznie.
  Uważam, że dobrze to skomentował, że wszystko byłoby ok, gdyby usunąć z listu te „złośliwości” i nie dziwię się, że był poruszony. Okropieństwo!!!

  • Poruszony?! Błagam… nie mylmy pojęcia „poruszony” z byciem w jakiejś kolejnej furii. Spektakl „burmiszcza” obserwujemy już od samego początku przejęcia przez niego stołka. W takim razie dlaczego Burmistrz Trzaskowski nie był „poruszony” sposobem w jaki odzywał się do niego obecny burmiszcz tylko mimo wszystko potrafił zachować klasę? Dlaczego każdy musi obchodzić się z nim jak z jajkiem i cenzurować swoją opinię w momencie kiedy burmiszcz nie ma do nikogo za grosz szacunku i zachowuje się na każdej sesji jakby był nakręcony? Jemu można a innym nie? Skomentował to w ten sposób, że byłoby ok, ale jego zdania i tak by to nie zmieniło, bo pracownicy są jego pracownikami i nie mają nic do gadania. Ot mi „OK”…

 32. Dla mnie żenujące jest to że grupka radnych z opozycji atakuje Burmistrza na sesji, człowiek jest tylko człowiekiem więc często reaguje emocjonalnie, a potem Ci sami radni komentują zachowanie Burmistrza pod nagraną sesją. Jest to z góry przemyślana i zaplanowana strategia.
  Jakie to jest smutne, małe i nikczemne…

  • Dla mnie żenujące jest to iż niby najbardziej wykształcona radna Kobylinska związana z PiS niema tak na prawdę za grosz wstydu. Za grosz !!!!
   Czy ona nie widzi ze Kowalski nie siebie ośmiesza ??. Toć Kowalski ośmiesza też PiS i nas .Prawa nie szanuje i daje wadliwe uchwały). Co robi radna Kobylińska ???!!
   Nic niewidzi a tez niewstydzi się za to jak rządzi jej kolega Kowalski. A tylko głupi nie zauważy że Kowalski ciągle ośmiesza radę i miasto.
   Pośmiewisko z nas zrobił .
   Naszczęście PiS jest u władzy i nasz Wojewoda nie pozwoli na taką hucpe jak się za Kowalskiego odbywa.

 33. Problem w tym ,że są to zwyczajowe zachowania pana burmistrza. Jeśli cały czas przeżywa tak silne emocje, w sumie należałoby mu współczuć. Emocje mogą być negatywne lub pozytywne. Te pierwsze w przypadku włodarza miasta niestety przeważają.

 34. Nasz władca wszechwiedzący wprowadził nową walutę „ławka”.
  Krzyczy wszędzie , że za poprzedników były przekręty i marnotrawstwo publicznych pieniędzy.
  A jak mu się zgłasza sprzeniewierzenie majątku gminy za jego teraźniejszej kadencji to udaje, że nic się nie stało.
  Za swoje wycieczki i artykuły 5 ławek.
  Za pseudo zlot 12 ławek. I tak dalej.
  Przecież gmina ma długi więc sprzęt chodzi na powietrze i wodę – bezkosztowo.
  I ciągle na każdym spotkaniu, czy też sesji te same wywody o przeszłości.
  Ciągle klapki na oczach i uszach.
  Oburzenie jest wielkie jak ktoś powie coś nie po jego myśli.
  Nasz „burmiszcz” miasta uzurpuje sobie pełną władzę niczym KIM w Korei.

  • Oooo tak, już ktoś wcześniej trafnie napisał świetnie odnalazł by się w Korei Północnej. Wszystko co było jest złe, ale jego pomysły coraz lepsze i coraz tańsze. Nikt nie ma nic do powiedzenia, bo tylko on ma rację. Na wszystko brakuje pieniędzy tylko nie na jego wizje. To co mnie jeszcze denerwuje to to, że co drugie zdanie powołuje się na Niemcy. Panie Kowalski, żyjemy w Polsce, a świat jest duży. Rozumiem pana fascynację, ale słuchanie o tym, że u nich jest tak a u nas tak też staje się nudne. Udaje pan burmiszcz światowego i mówi gdzie to pan nie był a prawda jest taka, że cały pana świat zamyka się na Berlinie i miastach, do których pan jeździł załatwiać artykuły promujące samego siebie.

 35. Oooo tak, już ktoś wcześniej trafnie napisał świetnie odnalazł by się w Korei Północnej. Wszystko co było jest złe, ale jego pomysły coraz lepsze i coraz tańsze. Nikt nie ma nic do powiedzenia, bo tylko on ma rację. Na wszystko brakuje pieniędzy tylko nie na jego wizje. To co mnie jeszcze denerwuje to to, że co drugie zdanie powołuje się na Niemcy. Panie Kowalski, żyjemy w Polsce, a świat jest duży. Rozumiem pana fascynację, ale słuchanie o tym, że u nich jest tak a u nas tak też staje się nudne. Udaje pan burmiszcz światowego i mówi gdzie to pan nie był a prawda jest taka, że cały pana świat zamyka się na Berlinie i miastach, do których pan jeździł załatwiać artykuły promujące samego siebie.

 36. Panowie z ZUW, nawet nie wiecie ile osób Was popiera! Mieliście odwagę wyrazić swoją opinię, a nasz Jarosław -zapienil się i tupnal nóżką. Walczcie o siebie, bo w grupie siła!

  • Hahaha święte słowa, wszystkich ich przecież nie zwolni bo przy dzisiejszych oszczędnościach sam bedzie musiał wywozic to gó… 😂 trzymajta się!

 37. Prawdopodobnie juz zwolnił się z ZUW technolog . Słychać od pracowników ,że to fachowiec jedyny w swoim rodzaju. Czy ktoś wie coś więcej?

 38. Jak dziś człowiek przejdzie się po mieście, to można odnieść wrażenie że cała radnych i burmiszcza praca w gówno się obraca. Śmierdzi krowim plackiem, czyżby faktycznie ktoś z zuwu się zwolnił? Nigdy wcześniej w całym mieście tak nie śmierdziało. Ktoś wie co to się dzieje? Jakieś nawożenie, czy ki czort?

  • Lubię to!
   Faktycznie śmierdzi niemiłosiernie. Może i Panowie z ZUW zrobili psikusa, niech radni z włodarzem poczują ten słodki zapach.

 39. Ludzie opiętajmy się, przecież tu chodzi o naszą przyszłość, o przyszłość naszych znajomych z ZUW , ZEC czy Komunalnej, pomimo, że nie znam ich osobiście ale może wstawmy się za nimi wspólnie. Niech burmiszcz zobaczy, że w narodzie siła, niech radni to zobaczą że nie wyrażamy na to zgody. Zbierzmy się o pokażmy, przecież to nasi mieszkańcy, to My

   • Typowa polska cebula… „Co nas obchodzi los innych mieszkańców, czym mają gorzej tym dla mnie lepiej”. Na ciebie tez przyjdzie czas, nie martw sie, kim wezmie sie za wszystkich

     • Ja osobiscie przepraszam ciebie za to ze ktos nazwal ciebie ‚cebulakiem’ (nie ja). Nie bierz sobie tak doslownie do serca.
      Na pewno jestes wartosciowa osoba (nie wiem czy Pan czy Pani) a ten ktos kto ciebie tak nazwal zdenerwowowalo to ze widzisz tylko koniec wlasnego nosa.
      Ludzie powinni siebie nawzajem wspierac i pomagac sobie… a moga nastac takie czasy (nie daj Boze) ze bedziemy potrzebowali wzajemnej pomocy. Powinnismy widziec innych i ich problemy z ktorymi poradzic sobie sami nie moga. Nie mozna myslec jednostkowo trzeba myslec wspolnotowo.

     • DO ANONIMA
      przeprosiny za nazwanie ciebie ‚cebula’ wyslane od mnie chociaz ten ‚komplement’ nie byl ode mnie
      osobiscie lubie cebule bo jest smaczna 🙂

   • NIE! Nie sami siebie! Musimy w jednosci upominac sie o kazdego mieszkanca Dobrego Miasta! Musimy sie wspierac razem i zainteresowac sie krzywda kazdego mieszkanca.
    Opinia „Niech znajomi sami siebie broni” ???? Jest wyjatkowo egoistyczna i nie do przyjecia. Tworzymy jedna spolecznosc i musimy sie wspierac nawzajem. To dotyczy wyzej wymienionych pracownikow ale NAS – wszystkich mieszkancow.

    A zainteresowac sie czy np. czy sasiad -sasiadka- w tym miesiacu ma na chleb? A moze sasiadowi spod 4-ki zabraklo pieniedzy na wykup lekarstwa bo dopiero za 5 dni przyjdzie emerytura-renta na konto? A moze biednej rodzine mimo pomocy MOPS-u brakuje na jedzenie i zrzucic sie w bloku – kogo stac – po 2 zl albo 5 zl w bloku na zakupy jedzenia dla nich chociaz raz w miesiacu? Inicjatywa aby pomagac sobie wzajemnie. Poprosic Przewodniczacego bloku o wywiad sasiedzki a napewno w kazym bloku potrzebujacy sie znajdzie. A potrzebujacy nie wstydzcie sie ze brakuje wam na chleb, lekarstwo. Wspierajmy sie wzajemnie.

 40. Pan i Wasilewska sama się chwali że zadaje” merytoryczne i przemyślane” pytania, chyba rzeczywiście chce w przyszłości być Burmistrzem tylko czy aby posiada ku temu predyspozycje

  • Proszę zmień aptekę bo w tej w której się zaopatrujesz ewidentnie źle dobierają leki.
   Boli Was postawa radnej Wasilewskiej. Bezmyślny klakier wolałby postawę służalczą, poddaną. A tu klops. Jest ktoś kto nie daje się manipulować. Nie wstyd Wam za ośmieszanie Gminy przez dobromiejskie trio?
   Jest szansa- że Szymonek zadzwoni do prokuratury skarżąc się na Wojewodę. Niedobory odrzucił prawny bubel 😂😂😂Zadzwoniłby pewnie do profesora Karola, ale ten już na stołku w PE i nasze Dobre Miasto ma w głębokim poważaniu.

  • Bardzo dobrze, niech się chwali. Bardzo duża część mieszkańców Ją popiera. Nie znam planów Radnej na przyszłość, ale podobno radny Pakisz miał teraz chrapkę na stanowisko vice, a w przyszłych wyborach ma startować na to stanowisko.
   Co do naszego dobromiejskiego trio masz jakies zdanie? Ośmieszają naszą Gminę raz po raz, zupełnie nie przyjmując do wiadomości, że nie są tak nieomylni jak się im wydaje.
   Może w końcu Szymonek zadzwoni do płokułatuły. Poskarży się na Wojewodę. Do Kurskiego nie ma co lecieć na skargę bo chłopina już w PE już zapomnial że istnieje taka cofająca się w rozwoju mieścina o nazwie Dobre Miasto.

  • Niewygodna wam ta Radna, ach niewygodna. Pajacyków w Radzie pod dostatkiem. Chłoną manipulację władcy niczym gąbka wodę.
   Z tego co wiem to rządny stanowiska burmistrza jest Radny Jerzy. Problem w tym, że burmistrz na vice go nie chciał. Wiadomym jest skąd te pobłażanie do włodarza.
   A jakie predyspozycje miał obecny burmistrz? To, że był radnym 16 lat czy może to, że wielbi hitlerowskie auto? Staliśmy się pośmiewiskiem dzięki bezbłędnemu i nieomylnemu trio. Wrr…
   Szymonek lepiej niech zadzwoni do profesorka Karolka żeby palcem pogroził dla niedobrego Wojewody za odrzucenie uchwały. Problem w tym że profesorkowi udało się utrzymać stołek w PE i już dawno chłopina zapomniał gdzie leży mieścina cofająca się w rozwoju zwana Dobrym Miastem.

 41. Tu ewidentnie widać prace zbiorową w porozumieniu z redakcją. Gratulujemy Pani Joanno znajomości. Ciekawe są te kryteria usuwania wiadomości

 42. George Bernard Shaw w swojej sztuce napisal tak: „ten, ktory potrafi robi, ten, ktory nie potrafi uczy”
  Moze Pan Kowalski powinien byl zostac na posadzie nauczycielskiej.

 43. A brzmiało to tak: „Ten, który potrafi, robi. Ten, kto nie może, uczy.” to chyba nie to samo, sens jest zupełnie inny …
  Napisał też: „Pierwszym warunkiem postępu jest eliminacja cenzury”
  Jednak matura się do czegoś przydaje. Może jednak warto byłoby ją zrobić i nie ośmieszać się….
  Ile wam zajmie usunięcię kometarza tak jak innych? Mamy screeny usuniętych komentarzy, może ktoś powinien się tym zainteresować…

   • NIE ZAKRZYWIAJ RZECZYWISTOŚCI PO RAZ KOLEJNY…. NIE MA TAM NIC WEDŁUG MOJEGO SENSU, JEST PRZEDSTAWIENIE PRAWDZIWYCH SŁÓW I ICH KONTEKSTU.
    KŁAMSTWO, TYM SIĘ CIĄGLE POSŁUGUJESZ, TO TWOJA LOGIKA!
    WKŁADASZ W USTA LUDZI, SŁOWA KTÓRYCH NIGDY NIE WYPOWIEDZIELI. POWOŁUJESZ SIĘ NA AUTORYTETY PRZEKRĘCAJĄC FAKTY. ZGODNIE ZASADĄ, ŻE KŁAMSTWO WYPOWIEDZIANE WYSTARCZAJĄCĄ ILOŚĆ RAZY STAJE SIĘ PRAWDĄ. BO LUDZIE SĄ BARDZIEJ SKŁONNI WIERZYĆ, JEŚLI PODEPRZESZ SIĘ SŁOWAMI AUTORYTETU? PÓŹNIEJ ZARZUĆ SWOJE WYSTĘPKI INNYM.
    OCH BOLI JEŚLI KTOŚ NIE ŁYKA TYCH WAŁKOWANYCH BZDUR I TANICH CHWYTÓW Z KSIĄŻEK O MANIPULACJI …
    W STYLU PAJACYKI, NIEWYGODNA WAM TA RADNA, MERYTORYCZNE WYPOWIEDZI, MANIPULACJE , NIE WSPOMINAJĄC O EPITETACH W STOSUNKU DO KOWALSKIEGO.. ZERO KLASY…
    ALE MAMY OCZY I USUWANIE NIEPOCHLEBNYCH KOMENTARZY NIC NIE DA. MOŻE WAS TO ZASKOCZY ALE LUDZIE PROWADZA WIĘCEJ ROZMÓW W RZECZYWISTYM ŚWIECIE NIŻ TU. I MOŻECIE BYĆ ZASKOCZENI ALE LUDZIE NIE SĄ PAJACYKAMI I POTRAFIĄ WYCIĄGAĆ WNIOSKI DO CZEGO NIE POTRZEBUJĄ BZDURNYCH KOMENTARZY JAK SIĘ ZDĄŻYLIŚMY DOWIEDZIEĆ PANI ASPIRUJĄCEJ NA STANOWISKO BURMISTRZA.

    • Zero klasy to pokazałaś ty w bzdurnym komentarzu. O tym, dlaczego piszesz o sobie MY powinien wypowiedzieć się psychiatra.

 44. Największym problemem Włatcy Mhóf jest ignorancja.
  Gdy samodzielnie wkręciłem żarówkę, to nie oznacza od razu, że jestem elektrykiem?
  „Koło od roweru żem dokręcił kluczem płaskim,
  bom mechanik chyży, co nie potrzebuje łaski.”

  Chyba największy, historyczny dowód na to, że palcem to ewentualnie w nosie można podłubać, a nie z niego strzelać jest Most na rzece Kłaj.
  Gdy przedstawiono koszt wykonania kładki, od razu zagrano „wsiadanego”.
  Uuuuu, na koń rodacy, moskal nadciąga!!! Pieniądze chce zabierać, gdy można taniej, lepiej, tylko czeba chcieć.
  „Projektantów mam bez liku, co potaniom cyku, cyku.
  Super, brawo, ja poproszę!
  Nie dam, spadaj, cie nie znoszę.”
  Gdy za czas jakiś na most Andriusza wydał 5 ławek ale europejskich, to i tak racja była po stronie wprost przeciwnej do strony, która to stroną do kulturalnej dyskusji nie jest, bo nie i KROP-KA, przestań szwagier.

  Ludzie jednak znudzeni przeciętną normalnością pomyśleli, że gdy srru mokre paluszki w gniazdko elektryczne włożą, to coś w końcu zacznie się dziać i nie mylili się.

  1. Rewolucja śmieciowa. Wizyta w „zagranicznym przodku”. Ogłoszenie Wielkiej Przemiany. Zaproszenie włodarzy z okolicy i dalej. Przedstawienie Mega Systemu z Nakła, które rewolucyjnie polepszy gospodarkę odpadową, jednocześnie obniżając koszty iiiii… i dupa blada Panie Docent.
  Nawet sympatycy Włatcy ze zdziwieniem przecierali oczy. Mamy wydawać grube pieniądze, stawiać na osiedlach mini sortownie co wcale nie śmierdzą i dzięki temu koszt odpadów będzie praktycznie taki sam?
  Niebywałym trafem, po cichu cała rewolucja została sprowadzona gdzie czeba niczym woda ze zlewu po poluzowaniu korka 🙂

  2. Instytucja Energetyczna. Niiiieeee będzie mi tu jeden z drugim światła palił na korytarzu w szkole, gdy przerwy nie ma. Dość przegrzewania budynków w trakcie ferii lub łikendów. DOŚĆ. KONIEC EDUKOWANIA!!! NIE, NIE, NIE!!!
  To co będzie robił inspektor, karał dyrektorów placówek? – zapytał redaktor.
  Nieeee, noooo. eee o karaniu jeszcze nie myśleliśmy. Inspektor przede wszystkim będzie uczył.
  Wasss? Cooo?Uczył? Koniec z edukacją, a początek nauczania?
  Minęło już kilka miesięcy a
  „Na ulicy cicho sza,
  na Orliku cicho sza,
  inspektora nie ma,
  w mors bazie afera ”.

  3. Arenę stadion na miarę FIFA wybuduje nam największy nasz przedsiębiorca, bo czemu ma nie wybudować, przecież głupi nie jest.
  Rozmowy trwają, wszystko jest na dobrej drodze. Nie dopowiedziano tylko, że ta droga, to droga do Fiaska. Przed Fiaskiem zahaczyliśmy trochę o Wielkie Zaskoczenie i Żenadę Małą, ale nie szkoda róż, gdy Fiasko tuż, tuż.

  4. Uwaga, uwaga, ogłoszenie sponsorowane – Bociek żywy potrzebny na gwałt rozsądku!
  Do czasu zagnieżdżenia się bociana typu nówka,
  na gnieździe stanie atrapa betonówka.
  Gdy strażnik Riczard nadlatującego zobaczy ptaka,
  strąci podróbę kijem i jaka to draka”

  „Halo, halo! Tutaj ptasie radio w kowalowym gaju,
  Nadajemy audycję z ptasiego kraju.
  Gustaw? Gutek, czy jakiś żartowniś ponury?
  Dobra, bierzemy go w ciemno, tylko powiesim maszt z rury.
  Proszę, niech każdy nastawi aparat.
  Z reklamówką fotę można, nie będzie to dramat?
  Bardzo proszę do zdjęcia, uśmiech, fryz i noga,
  oby tylko odbitka nie była dla pana zadroga.
  Lecz gdy kurczaki pieczone cwaniakowi się przejadły,
  poszedł pieszo do Derca, a ludziom emocje opadły”

  5. Pyk i prawie pół roku przeleciało.
  Niespodziewanie jak rozwolnienie po bigosie popitym mlekiem, chandra dopadła Aleksandra.
  Gdzie jest Alex? No gdzie jest gdzie, się pytam ja? O co mu chodzi, przecież ja
  mieszkam w wysokiej wierzy otoczonej fosą,
  mam pepegi, które w krzaki wciąż mnie niosą.
  Ciśnienie panie, ciśnienie przez tą cholerną wierze ciśnień okrutne. Gdym ławeczek kilka ja wydał na press, Oluś stwierdził, że press-ja nie do wytrzymania i się spakował, ale generalnie to ostatnio dziwnie się zachowywał i nie będzie niemiec zza kamienicy pluł nam do miednicy.

  6. Jednym swym telefonem sprawię,
  że kupa wody zalegnie w trawie.
  Elektryczny melex budżet napompuje,
  śpiewajmy radośnie LGTB to Ch…e.
  O jedno tylko Docenta już dziś proszę,
  gdy jesieniom przegrają, ja poproszę nosze.

  7. Trzyyynastego – grudnia czołgi na mieście,
  czterrrnastego w szkole wolne się cieszcie.

  Garbusów powrót w towarzystwie znakomitym czas zacząć!
  Jak już mówiłem, należy dołożyć wszelkich starań,
  aby ciężar cuzamen do kupy wszystkich garbusów,
  równał się ciężarowi jednego radzieckiego tanka.
  Małe dzieci cieszyły się z czołgów w grudniu, będą i w czerwcu.
  Starsze dzieci niech mają satysfakcję z zakopania trumny paskudnej „budy”.
  Sprawimy pogrzeb gim-zaraziee, uczcimy to Minutą Zdziwienia i radośnie obwieścimy
  wszystkim, że
  „już nigdy, żadne dziecko nie będzie dręczone przez tą szkołę”.

  „A WSZYSTKO TO, Ooooo Ooooo,
  ZA DARMO, Ooooo Ooooo,
  bo nie wiem jak bez darmo mógłbym żyć.
  Choć pokażę ci czym katastrofa jest,
  bez katastrofy nie umiem żyć.”

  p.s.
  Jak mawiał jeden z twórców grupy Monty Pythona
  „bez kury by takich jaj nie było”
  Może nawet tak nie mówił, ale jestem głęboko przekonany, że gdy
  płaczesz ze śmiechu podczas oglądania w kinie filmu katastroficznego, to znaczy
  że
  „Świat się pomylił.”

  haj!

  • Kazda dotknieta tu kwestia jest klopotliwa. Olusiowy „NIEDOCHODOWY” biznes obrotu nieruchomosciami to szczegolnie ciekawe cudo 21 wieku.
   Moze dlatego czul presje, i na kazdym spotkaniu Rady, w ktorym uczestniczyl olewal wszystkich.

  • Rewelacyjne podsumowanie! A co na to Jacek i Halinka? Kochani ustosunkujcie się do powyższego komentarza. Proszę! Mieszkańcy uwielbiają czytać Wasze komentarze przepełnione mądrościami. A może pan J. znowu w Ciechocinku albo bociana szuka 😂😂😂

 45. Dzbańczuk pracuje nad odwołaniem od rozstrzygnięcia ws. nieważności głupich uchwał.
  Czy Radni o tym wiedzą?

 46. Taaa…nie wie gdzie w BIP-ie odszukać interpelacje i odpowiedzi na nie, a tu taką poważną robotę odwala? Szuka bociana i zaginionych 120 tysięcy przefikanych na katastroficzny zlot garbatego potworka.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here