XIII-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście. 2019-07-29

88
Przewodniczący Rady Miejskiej informuje, że w dniu 29 lipca 2019 r., tj. poniedziałek o godz. 15.00 w sali spotkań Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Dobrym Mieście, przy ul. Górnej 1A odbędzie się XIII-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście, zwołana na wniosek burmistrza w trybie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. z 2019 r., poz. 506 z późn. zm.).

 
 
Porządek obrad sesji:
 
 1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2019 rok.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie zlecenia kontroli Komisji Rewizyjnej.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie przeprowadzenia na terenie Gminy Dobre Miasto konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr LIV/354/2018 Rady Miejskiej w Dobrym Mieście z dnia 22 marca 2018 r. w sprawie ustalenia opłaty za pobyt dzieci z Żłobku Miejskim w Dobrym Mieście, maksymalnej wartości opłaty za wyżywienie oraz warunków zwolnienia z tych opłat.
 7. Stanowisko Rady Miejskiej w Dobrym Mieście w sprawie dowozu dzieci z terenów wiejskich do szkół podstawowych w Dobrym Mieście.
 8. Zamknięcie obrad.
 
Przewodniczący
Rady Miejskiej
/-/
Ryszard Łańko

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

88 KOMENTARZE

 1. Pani Radna Barbachowska chyba zapomniała, że powinna reprezentować również inne wsie, a nie tylko „swój” Cerkiewnik. A krzyk, lub ciągłe powtarzanie, że się czegoś nie wie, niestety nie zastąpi merytorycznych argumentów.

  • Niech każdy walczy o swój okręg tak jak Radna Barbarachowska walczy o swoich mieszkańców to może coś jeszcze z tej rady będzie. Czasami lepiej się przyznać,że czegoś się nie wie niż udawać alfę i omegę.

   • Zgadza się. Podoba mi się jak Radna Barbachowska walczy. Ta Pani nie udaje alfy i omegi. Jest szczera. Może w końcu, po dzisiejszym zachowaniu Kowalskiego Radnym opozycyjnym opadną łuski z oczu i zobaczą, że Kowalski ciągnie ich w przepaść.

    • za Barbachowską to jest nam wstyd bo nasz okręg to około 1000 głosów a ona dba tylko o swój cerkiewnik ktory ma okolo 250 głosów … , Szkoda że Edek przegrał bo napewno wyglądało by to barziej sprawiedliwie a nie tylko Cerkiewnik i Cerkiwenik inne wioski też są !!! Barbachowska to kumpela Harań to czemu sobie będąc sołtysem nie załatwiła z była pani Wiceburmistrz żeby busy zajeżdzały do cerkiewnika a treraz pretensje do Kowalkiego !!!Kowal nie jest świety ale akurat do tego to niech ta babka to do swojej koleżanki z listy której startowałado wyborów pyta!!

     • Prawdę Maniek napisałeś. U nas ludzi więcej w okręgu niż Cerkiewnik. Teraz podpisywali z Kowalskim u Marszałka kolejną kasę dla Cerkiewnika. Z Kowalskim też dobrze żyje.

   • Na okręg Pani radnej składają się również inne wioski, nie tylko Cerkiewnik- szkoda, że nie walczy także o nie… Nie oczekuję, że się będzie znała na wszystkim, ale znając tematykę, która będzie poruszana na sesji, powinna się choć trochę przygotować do merytorycznej dyskusji. Podobnie zresztą, jak inni.

     • Wystawiajcie kandydatów którzy sobą coś reprezentują i mają wiedzę i obycie a nie takich którym „słoma z butów wystaje”.

 2. Ludzie patrzę i nie wierzę. Burmistrz oświadcza,że świadomie chciał wsadzić radnych na minę. Co można myśleć o takim człowieku sprawującym tak odpowiedzialną funkcję? Ciekawe,czy radni z jego opcji o tym wiedzieli, czy też mieli być mięsem armatnim? Odnośnie dojazdów uczniów do szkół, też chce radnych wsadzić na minę. Namawia do przegłosowania uchwały, a sam zgodnie z postanowieniami RIO powie, że wykonywał tylko rozkazy Rady. POWODZENIA!!!!!!!!

  • Pan Komendant pewnie do dnia dzisiejszego jest w przeogromnym szoku. Burmisrz da kasę na wóz policyjny, ale pod warunkiem, że:1. Policja nie bedzie łapać rowerzystów. 2. Nie będzie łapać pieszych. 3. Będzie łapać tylko piratów drogowych 😠😂😯 i da słowo, że w całej gminie nie będzie żaden pajac hevhal z niedozwoloną prędkością.
   Pytanie: czy nawalony rowerzysta nie stanowi zagrożenia w ruchu drogowym? Czy dajemy oficjalne przyzwolenie na przechodzenie pieszym gdzie się komu podoba? Litości. Oby żaden rowerzysta na podwójnym gazie, ani napruty pieszy nie wlazł pod koła zielonego auta.

  • Na szczęście znaczna część wyborców obecnej władzy żałuje swojego jesiennego wyboru. Na nieszczęście została garstka wiernych klakierów. Najwierniejszy z wiernych J. właśnie tworzy na fb wypociny o niezrozumiałej treści. Nie ma facet zdolności przelania na papier swoich złotych myśli. Panie J. poświęć pan 5 minut swojego cennego czasu i przeczytaj pan, powoli i ze zrozumieniem, artykuł o tym jak obecny burmistrz zachwyca się wyśmiewanym przez pana „Ciechocinkiem” i ogólnie zachwyt nad Projektem Cittaslow. Nie głupio panu? Zdaje sobie sprawę, że artykuł w GO jest jednym wielkim kłamstwem napisanym dla potrzeby chwili. Nie zmienia to jednak faktu, że jesteście zakłamani do granic możliwości. WSTYD. KPINA.KURIOZUM.
   Ps. GO to Gazeta Olsztyńska jakby były problemy z rozszyfrowaniem skrótu.

     • Jacenieńku jesteś? Dawaj tutaj. Co się tam pompujesz na temat żłobka.Porównywałeś DM do Pasłęka, pamietasz jeszcze? A Spręcowo ci się nie podoba? Coś o Ciechocinku piszo! Podobno jest super elegancki. Tak samo świetny jak garbata impra za 120 tysięcy polskich złotych z BUDŻETU GMINY. Miało być od sponsorów ale z lekka nie wyszło. Podobno wpłacajo dalej, przynajmniej tak piszesz. Za rok na kolejne garbate nieszczęście jak znalazł 😂😂😂

     • Przeczytałam. Wszystko pięknie. Jednego nie rozumiem- w jaki sposób pan burmistrz chce wybudować i utrzymać tę wspaniała infrastrukturę, jeśli zapowiedział, że nie zaciągnie już ani złotówki kredytu? To jest po prostu niewykonalne! Każda dotacja wymaga wkładu własnego. Aż się boję pomyśleć, skąd pan burmistrz chce uzyskać na to środki? Sprzeda pół miasta? Opodatkuje mieszkańców?Panie Kowalski- jest już dawno po wyborach. Nie czas na bajkowe zapowiedzi, lecz na konkretne, rozumne działania.

 3. Pan Burmistrz zmienia zdanie co chwilę odnośnie dowozu dzieci do szkół w DM. Nie widzi Pan Burmistrz celowości w ponoszeniu kosztów z tego tytułu..? Jaka jest celowość dopłacania powyżej 20000 zł. do ucznia w szkole w Barcikowie? Jeżeli na ok.120 uczniów z obwodu, uczęszcza ok. 40?

  • No pewnie- najlepiej zamknijmy wszystkie szkoły wiejskie, upchajmy w szkołach w Dobrym Mieście po 30 uczniów w klasach i koniecznie wprowadźmy 3 zmiany, bo sale lekcyjne się cudownie nie rozmnożą…. A tak serio- rodzice mogą oddać swoje dziecko do szkoły, którą sobie wybiorą, ale uwaga! Gmina nie ma obowiązku finansować dowozu dzieci do innej szkoły niż ta, która znajduje się w obwodzie. I tak to działa w wielu gminach- chcesz zapisać dziecko do innej miejscowości, to płać za bilety, albo sam woź swojego potomka. I rodzice, którzy wysyłają dzieci do szkół niepublicznych też nie robią z tego problemu.

   • Szkoła nr 3 jest dosc duza polowa klas bedzie stała pusta a czesc juz oddana na złobek .Chyba nie wiesz co mowisz kiedys przywozono z wszystkich wiosek do gimnazjum pełne autobusy i sie miesciły dzieci a teraz garstka sie nie zmiesci bo ty tak chcesz a moze twoje dziecko jest tak ach och ze mu wiejskie dzieci nie pasuja ???Maja prawo dzieci oddac gdzie chca a burmistrz powinien zrobic wszystko by te dzieci zostały w gminie na kazde dziecko dostajemy dofinasowanie nie dadza do miasta dadza do innych szkół my na tym stracimy a Barcikowo i tak zamkna .Powinnismy walczyc o nasze dzieci tak bo nasze gmine dzieci .Po za tym trzeba cofnoc sie do sesji kiedy burmistrz byl radnym jak zachecał by rodzce puszczali do szkol miejskich jaki tu maja kofort itd a teraz zmienił zdanie chyba ze wszystkim tak zmienia

   • Gmina nie ma obowiązku… Ale zakazu też nie ma.. Jest wiele gmin, które finansują te wydatki. Poza tym do tej pory nikt nie robił problemu z tego, że Gmina finansuje bilety do szkół poza obwodem. Nagle gdy jest zagrożenie zamknięcia szkoły w Barcikowie pojawia się problem 🙂

 4. kiedy Pani Wasilewska, która według Pana Burmistrza obiecała, że nie będzie nawiązywała do Uchwały (OSiR+CKB)- uchylonej przez Wojewodę – a nawiązała. 3:07:00

 5. Nie powinno być takich sytuacji że ktoś komuś obiecuje o czym będzie czy nie będzie mówił na Sesjach. Wygląda na to że Pani Wasilewska obiecała Panu Burmistrzowi że na Sesjach nie będzie wracała do ustawy uchylonej przez wojewodę o czym Pan Burmistrz wyraznie powiedział.

  • No kto kazal wpuszczac lisice do kurnika? No kto? Wszyscy na czele z p. Haran zapomnieli ze Wasilewska (przed zmiana nazwiska Aramowicz) kandydowala od Kowalskiego i to jego prawa reka byla. Nie pamietacie co pisała wtedy w komentarzach?

  • Akurat tu wierzę bardziej Kowalskiemu i Wyszyńskiemu. Wiadomka, radna dwojga imion i w zasadzie dwojga nazwisk teraz zaprzecza i robi z Jarka wariata ale kto ją zna to wie że jej na niczym bardziej nie zależy niż na byciu w tej radzie. Może robić to co najbardziej lubi czyli odgrywać celebrytkę. No i może udawać mądrą i spijać pracę innych. Hahaha

  • Dlaczego Wasilewska po cichu z nim się umawiała na takie rzeczy? Przed kamerami i na Facebooku gra honorową a tu mówi, że ,,załatwi ze swoimi’? Za kogo ta cała Wasilewska się uważa? Jakie ma prawo podejmować decyzję za innych Radnych?
   Ludzie, nie dajcie się nabierać Wasilewskiej.

   • Jakie Wasilewska ma prawo wspólnie coś z Kowalskim ukrywać? Nawet jeśli to miało dotyczyć tylko jednej sesji. Gdzie tej pani troska o przejrzystość? Pod publikę tylko udaje że jest za przejrzystością a jak jest to widać. Kowalski tylko obnażył jej hipokryzję.

  • Pan Prawnik nie wiedział, że nie wolno łączyć sportu z kulturą w jedno (OSiR+CKB) i dlatego Wojewoda uchylił Uchwałę. Uchylenie tej Uchwały jest wg. mojej opinii kompromitujące ponieważ i Pan Starosta naciskał na Radę o głosowanie za ta uchwałą i Pani Profesor i Pan Burmistrz. Przypuszczam, że dlatego Pan Burmistrz nie chce poruszania tematu uchylonej uchwały, uważam że tematu jednak kompromitującego, na Sesjach. OSiR i CKB dalej funkcjonują jako oddzielne jednostki a pracownicy nie zostali zwolnieni. Pan Burmistrz nie zaoszczędzi pieniędzy przez zwolnienie pracowników gdyby OSiR+CKB zostały połączone.

   • A Wasilewska? Ona umawiala sie z Kowalskim ze nie bedzie poruszac tematu ze to uchylone a gra teraz ze jest oburzona .

 6. Wielkie rozczarowanie, Pani Radna Wasilewska! Zapomina Pani dzięki komu Pani jest w tej Radzie. Za każdym razem kiedy Kowalski wspomina coś o Pani Beacie Harań, to Pani zapiera się związków z Panią Harań jak niewierny biblijny Judasz. A tu się Pani ,,układa” z Kowalskim i nie Pani z tym żadnego problemu?

 7. Brawo wyborcy 👏🏻👏🏻👏🏻
  Naprawdę jestem pod wrażeniem, jakimi jesteście dobrymi i czujnymi obserwatorami.
  Budujące jest to, że poza ludźmi którzy są ślepo po czyjejś stronie, są mądrzy obserwatorzy, którzy potrafią wyciągać wnioski- szacun 😉

 8. A MI DZIS ZROBIŁO SIE SMUTNO …..DLACZEGO A NO MAMY HISTORYKA BURMISTRZA A NIE UPOMIETNILISMY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO WSZEDZIE ZA WYŁY SYRENY A U NAS KLOPS CISZA .”MOWIE DO DZIECI ZARAZ ZAWYJA SYRENY BEDZIEMY WSPOMINAC POWSTANCOW WIELU TAKICH JAK WY POSZLIBWALCZYC ….. JAKIE BYLO MOJE ROZCZAROWANIE .TRZCIMY JAKIES SZWABSKIE SAMOCHODY A NIE PAMIETAMY O NASZYCH POLAKACH PRZYKRO

  • Taki z niego historyk jak i burmistrz. Na sesji poucza prawników, podważa decyzje wojewody. To i nic dziwnego, że ktoś taki czci hitlerowski samochód, a nie pamięta o tak wielkim dniu w historii Polski.

  • a gdzie mieszkancy Dobrego Miasta? gdzie mlodziez Dobrego Miasta? gdzie nauczyciele historii i polonisci ktorzy powinni uczcic ta rocznice i to 75-ta wybuchu Powstania Warszawskiego.
   Jezeli Burmistrz – historyk – nic nie organizuje to sami wy mieszkancy, mlodzi ludzie sie zorganizujcie.

   • To po co nam taki burmistrz zeby siedzial pierdział w stołek ?My mamy organizowac a on bedzie sobie medale przyznawał albo po gazetach pisal jaki to on dobry burmistrz

    • powinien organizowac ale tego nie zrobil wiec mozna wyjsc z inicjatywa i sie zorganizowac np. za murem spiewanie piosenek powstanczych itd.

  • ten wpis powyzej
   „Jest takie miasto które zatrzymuje się co roku na 1-ną minutę”
   specjalnie dla Mamy aby nie bylo juz smutno ze nie bylo syreny w godzinie „W” 🙂
   jest miasto
   jest syrena
   pozdrawiam gorąco 🙂

   • A polszczyźnie będzie weselej, jeśli m.in. przed słowami: ,,które” i ,,aby” oraz ,,że” zaczniesz stawiać przecinek. O kropkach i wielkich literach nie wspomnę.

    • Dziekuję za zwrócenie mi uwagi. 🙂
     Uważam, że takie wpisy nie wymagaja aż tak bardzo rygorystycznego przestrzegania zasad pisowni.
     Jednakże, jeżeli Anonim uważa, że „polszczyźnie będzie weselej” poprawię się.
     Pozdrawiam. 🙂 Mam nadzieję że Mama się nie obrazi. 🙂
     PS
     Proszę o naukę.
     Czy symbol uśmiechu umieszczamy po kropce na końcu zdania? Czy kropka nie jest potrzebna i wystarczy sam symbol uśmiechu?

     • To, że ,,słuszna uwaga” uważa, że takie wpisy nie wymagają aż tak bardzo rygorystycznego przestrzegania zasad pisowni, nie oznacza, że ,,słuszna uwaga” ma słuszność. 🙂

      PS
      Mądrej głowie dość dwie słowie…

     • Dziękuję za odpowiedź. Jednakże, szanowny Anonim nie zrozumiał mojej odpowiedzi, że poprawię się, aby „polszczyźnie było weselej.” 🙂
      PS
      Mądrej głowie dość dwie słowie…

     • Szanowny ,,Do Anonima”,
      Wręcz przeciwnie. Zostało to przeze mnie doskonale zrozumiane.
      ,,Jednakże, jeżeli” nie daje takiej rękojmi jak ,,Na pewno”.
      Jednakże, możliwe, że polszczyźnie jest weselej, skoro ktoś się zauważalnie poprawia.

      PS
      Przyszła kryska na matyska i oto dynda.

     • Dziekuję za ciekawą i pouczającą konwersację. Szanowny Anonim zinspirował mnie do kupienia książki Juliana Krzyżanowskiego.
      Pozdrawiam.
      Nie oczekuję odpowiedzi.

     • No teraz to polszczyźnie jest naprawdę miło, skoro ,,Do Anonima” tak się zainspirował, że będzie usiłował kupić książkęJuliana Krzyżanowskiego. Siłą rzeczy nie pożyczę… Ale proszę się łatwo nie poddawać. Liczą się chęci. Kto szuka, ten znajdzie. Kto chce, ten dostanie.
      Tym bardziej, że towarzyszy temu zauważalnie szczere postanowienie poprawy…

      PS
      ,,Nie oczekuję odpowiedzi”… Swoją drogą, ależ władczo to zabrzmiało. 🙂
      Dodam, że chcąc podtrzymać tę krotochwilną konwencję, można było to oziębłe zdanie zastąpić ,,Pisz do mnie na Berdyczów”. Polszczyzna omdlałaby z wrażenia.

     • Szanowny ,,Do Anonima”,
      Przepraszając za błąd dobrze byłoby nie popełniać kolejnych błędów…

 9. DO POWSTAŃCA
  Stanisław Marczak “Dziennikarz”, “Juliusz Oborski”

  Pamiętaj: nie wolno ci zwątpić
  w wolność, co przyjdzie, choćbyś padł.
  Pamiętaj, że na ciebie patrzy
  ogromny i zdumiony świat.

  I wiedz, że krokiem w nędznym bucie
  jak pomnik dziś w historię wrastasz.
  I wiedz, że w sercu twoim bije
  uparte serce tego miasta.

  Choćby zawiodła wszelka pomoc,
  choć przyjdą dni głodu i moru;
  ostatniej stawki nie przegramy
  – stawki naszego honoru.

 10. Nasz najukochańszy burmiszcz nie rozumie po co ktoś wymyślił jakiś budżet obywatelski.
  Szczególnie nie możliwe jest to do zrozumienia, gdy widzi, że Gmina ma długi.
  Nie dość, że długi, brak pieniędzy na remont pałacu biskupów, to jeszcze miejscowe duractwo ma sobie decydować na co pójdzie pół nowej bańki.
  Ludzie nie są od tego, aby o czymś decydować!
  Lud ma iść na wybory i Go wybierać, bo on jest najlepszy i najlepiej wie, że wszyscy się na niczym nie znają, są durni i wara im od podejmowania decyzji.
  Jedyna decyzja jaką mają ludziki podjąć, to postawić X na karcie do głosowania.

  Lud jednak chce decydować.
  Ludkowie mają swoją mądrość i rozsądek.

  Eh, gdyby tak jakąś choć jedną kompanię ZOMO zreaktywować, maluśką jednostkę UB lub SB.
  Tyle lat walczyłem aby przekonać ludzi, że nie jestem taki na jakiego wyglądam a teraz jakieś niemęskie baby rzucają mi kłody pod nogi 🙁

  LGBTABCJejożeze+BABYWPORTKACH+iwiadomoktojeszcze WON!!!!!!!!!!!!!

  • Na nasze, mieszkańców szczęście, mamy fantastyczne babki, które patrzą na ręce władcy. Ogromny szacunek za odwagę, chęci i poświęcony czas. A przede wszystkim za jasne, klarowne i PRAWDZIWE informacje dotyczące działań władcy, wydawanych publicznych pieniędzy. BRAWO!
   Mam nadzieję, że to pierwsza i zarazem ostatnia kadencja burmistrza. Miasto umarło. Przeraźliwa cisza dudni po uszach. Ciemność opanowała dobromiejskie ulice, a na koncert trzeba jechać do sąsiedniej gminy.
   Garbaty czerwcowy niewypał pochłonął 120 tysięcy złotych z budżetu Gminy. Wstyd i hańba. Obecnie jesteśmy świadkami usilnego ocieplania wizerunku władcy. Kolega Starosta pompuje pieniądze z powiatu żeby cokolwiek się zadziało. Pomysły chłopy mają od czapy. Chcą odbudować pałac należący do kleru, za publiczne pieniądze. Jeśli Kościół przejął pałac na swoją własność niech Kuria wykłada kasę. Proste.
   Druga sprawa to goście na wczorajszym zlocie Ignacych. Polityk, polityka, politykiem poganiał. Przecież to była kampania przedwyborcza. I lewaki i prawaki, i z prawa i z lewa, aż do mdłości.
   Jaki plan na dalsze wstrzymanie rozwoju Gminy? Wyprzedaż działek? Bo tak sobie umyślił siwy radny z drugiego końca miasta? Proponuję budowę apartamentowca niedaleko domu radnego. Czemu nie. Miejsce super. Mieszkanie z widokiem na las, marzenie.

   • Uważam, że Burmistrz lubi otaczać się ludźmi których wykorzystuje, aby pracowali na jego wizerunek, wyrażali się pozytywnie publicznie na jego temat a innych, aby wypowiadali się w jego imieniu i dyskredytowali jego przeciwników. Sądzę, że zaprasza znane osoby aby pokazać jaki jest ważny, jakie ma znajomości i jakie ma wsparcie, aby powstrzymać krytykę jego oponentów.

    • ani on ważny, powiedziałbym nawet coraz mniej ważny, a wręcz niepoważny i mniej uważny.
     znajomości są takie, że coraz więcej ludzi chce go znać, a nawet wstydzą się, że go znają lub znali, wolą raczej nie przyznawać, że znają
     wsparcie to on ma sam w sobie. nikt mu tu niczego wspierać nie będzie, bo on ci, łooooon jest dla siebie jedyną opoką, skałą, wyrocznią 🙂

 11. Jako pierwszy ambitny, ale za to dzielący społeczeństwo projekt wziął burmister „wygaszanie latarni”.
  Od podjęcia działań minęło ładnych parę miesięcy i jak to mówi nasz De Best of De best, wygaszenie latarni spowodowało efekt domina. Może nie w dobrym słowa znaczeniu, jak to mówił w przypadku budowy jeziora co się zbiornikiem ma nazywać, ale jednak efekt jest.
  W środku lata w mieście cisza jak po śmierci organisty. Nic się nie dzieje. Bida z nyndzą, ale jeżeli społeczeństwo by świata liznęło tak jak Ów Herr Owalski, to by wiedziało, że normą jest ciemności i nicość.
  Niemce holcwagena wymyśliły, bo gasiły latarnie i ludzi z ulic przepędzały do domów oszczędzać piniądze.
  Nie ma światła, nie ma imprez, nie ma straganów z watą i nie ma debetu na koncie. TAK ma być a komu się nie podoba to Dzek bież pasa i ostrz brzytwę.

  Co powiedzą dziś ci młodzi miłośnicy Zlotów Garbusów Jakoś To Będzie?
  Gdzie wasze oklaski bojsy i girlaski?

  Jak tam Miszka i Oleńka już wrócili do Dobrego Miasta, bo wszędzie gówniano,
  ale w Dobrym Mieście najbardziej?

  Jest takie powiedzenie, gdy kiepsko się dzieje, że ostatni gasi światło.

  • Oj tam oj tam! Zrobił znacznie więcej bo wywalił jelonka, rozebrał kawał muru przy urzędzie. Teraz kolej na zburzenie pary tańczącej na rondzie i może coś jeszcze. Następnie będzie całkowite zamknięcie basenu i kamieniczek, potem sprzedaż stodoły. Jak widać ambitnych planów full. No i teraz potrafi przyrządzać szalej, uważajcie (Szalej jadowity (Cicuta virosa L. ) – gatunek silnie trującej rośliny) 🙂

 12. ‚Szanowny Anonim’ , który był stroną pouczającą, nazwał naszą konwersację „krotochwilną konwencją” i tak było. Oboje prowadzilismy ją na poziomie, kulturalnie, chociaż, z lekką dozą ironii. ‚Pisz do mnie na Berdyczów’ zostało przeze mnie uzyte w sensie ‚zakończmy tę konwersację’. Ani strona pouczająca (‚Szanowny Anonim’), ani pouczana (‚ja’) nie zasługuje na miano ‚buca’.
  Dziękuję za odniesienie się do tej ciekawej i pouczającej konwersacji. 🙂

 13. Jakże krzepiące, że szanowny ,,Do Anonima”, na marginesie, strona pozornie pouczana, nie założył opacznie, że każdy Anonim to ten sam Anonim. 😊

  PS
  Ten akurat Anonim docenia, że szanowny ,,Do Anonima” utrzymuje (przynajmniej pozornie), że obie strony nie zasługują na miano buca.
  Inna sprawa, że Autor komentarza o bucu wcale nie musiał odnosić się do ,,ty” i ,,ja”.
  Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

  • Jeżeli Szanowny Anonim uważa, że jednak jestem ‚bucem’, chociaż konwersacja byla na jednakowym poziomie, to mimo wszystko dziękuję za ‚komplement’. I na tym kończę.

   • Zanim ,,na tym skończę”, widzę, że chociaż konwersacja była faktycznie na jednakowym poziomie, nie obejdzie się bez wyjaśnienia.
    Szanowny ,,Do Anonima” opacznie przypisuje mi autorstwo czegoś, co mym autorstwem nie jest.
    To, czy ktoś jednak jest ,,bucem” wiedzieć nie sposób, gdy przywdziane są maski.
    Nawet przez chwilę nie zaprzątało mi to głowy w tej dyskusji. Co mnie nurtować mogło, to tylko, czy ,,Do Anonima” racjonalizuje brak syreny z godzinie ,,W”, czy nie.

    PS
    Nie oceniaj historii przez rozdział, w którym się zjawiłeś.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here