XIV-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście. Temat główny budżet obywatelski. 2019-09-08

28
Przewodniczący Rady Miejskiej informuje, że w dniu 08 sierpnia 2019 r., tj. czwartek o godz. 15.00 w sali spotkań Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Dobrym Mieście, przy ul. Górnej 1A odbędzie się XIV-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście, zwołana na wniosek grupy radnych (1/4 ustawowego składu rady gminy) w trybie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. z 2019 r., poz. 506 z późn. zm.).
 
 
Porządek obrad sesji:
 
 1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Podjęcie uchwały w sprawie przeprowadzenia na terenie Gminy Dobre Miasto konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego.
 4. Zamknięcie obrad.

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

28 KOMENTARZE

 1. Radna Kobylińska powinna najpierw te swoje ewangelizacje na temat oszczędzania zacząć od Kowalskiego. To bezczelność proponować do Budżetu Obywatelskiego sumę od 50 do 100 tysięcy.

 2. Taka nie za długa i nie za krótka ta sesja. Taka w sam raz. Główny mówca nie zaszczycił swoją obecnością to i Radni i słuchacze zaoszczędzili sporo czasu na słuchaniu dyrdymałów i kłamliwych monologów.
  Brawo Radni za głosowanie. Kolejny pomysł z czapy stłamszony w zarodku.
  Pani etyczka, no cóż. Paplanie studenciakom pustych frazesów to zupełnie inna bajka jak życie codzienne. A polityka to już zupełnie inny świat. Tu z etyką nikomu nie po drodze.

 3. Pan Zagroda to jednak burak , nie ma pojęcia jakimi prawami rządzą się wsie i krytyuje lepiej niech idzie pić wina z kolegami za garażami z którymi trzyma sztame . Pozdro z Cerkiewnika

  • A w Cerkiewniku to piją na przeciwko sklepu z t tego co pamietam stała tam tasza szopka i grupa miejscowych panów robi sobie tam całodniowe popijawki … TO pewnie dlatego że nie zajrzdzają tam zadne autobusy jak mówi Pani radna z Cerkiwnika ….

    • Jak kupują leki z zawartością opiatów w tej aptece, co o niej Kowalski wspomina praktycznie na każdej sesji, to Kowalski ma swój udział w szerzeniu narkomanii?

     • Każdy ma wybór, chce to kupuje i pije, nie chce nie kupuje i nie pije. Jeżeli nie kupi na miejscu to kupi gdzie indziej. A wieś jest piękna i zadbana 🙂 Pani sołtysowa i radna dba 🙂

    • Przy okazji dziękuję i gratuluję Pani Radnej Annie Barbachowskiej za to, że jest dobrą Sołtys, która wkłada całe swe serce i szczerość w to, co robi.
     Wierzę, że będzie nie mniej dobrą Radną, która nie zlęknie się niesprawiedliwych i niezgodnych z faktami komentarzy.

     • Fajne napisane jak o jakiejś bochaterce jak z flimu Avengers !!! Tylko szkoda że ona zawsze powtaża że nie wie co to bedzie i że ona nic nie rozumie – gdy są poruszane tematy na sesji coś jak były kandydat na prezydenta białegostoku !!!! Kononowicz

     • Czy są tacy wspaniali i zorientowani we wszystkim ? Oceniajmy sprawiedliwie wszystkich a nie tylko jedną radną

  • Panie Marcinie M., Pan Zadroga rozmawia z ludzimi, niezaleznie czy z miasta czy ze wsi czy spod sklepu, pomaga im, z pewnoscia wyslucha i Pana.Przedstawia na sesji problemy zglaszane przez ludzi a Pan co robi dla ludzi, bo poziom Pana wypowiedzi wskazuje na niewiele a zdecydowanie na brak kultury. I wyszla wies z chlopa Panie Marcinie.

   • Pani ,,Zainteresowana tematem” może i z miasta, może i rodzice Pani ,,Zainteresowanej tematem” wyszli ze wsi, ale wieś z Pani i tak nie wyszła.
    Pozdrowienia z Nowej Wsi.

   • Zainteresowana, bzdura. To radny Mirek słucha to jedno, a to co bredzi na sesji to drugie. Facet ewidentnie ma problem z akceptacją mieszkańców wsi, słychać to w każdym wypowiadanym zdaniu. W wypowiedziach brak taktu, sensu i podstaw znajomości zasad co do funkcjonowania np. budżetu obywatelskiego. Dlatego czasem lepiej siedzieć jak radny mumia niż pleść trzy po trzy.

 4. Nasze biedronkowe Świeżaki w radzie ; Kartofel Kasia i Burak Joasia wymiatają !!! Robią pod górkę panu Grabusowi ile sie da !!! Beatka rośnie w oczach przed TV gdy odląda tą sesje

 5. Dla czego 500 000 A nie okrągły. Milion 1 000 000 można by było w ramach konsorcjum w Urbanowie park linowy wybudować.

  • Kętrzyn ma milion więc taka suma to nic szokującego.
   A co do konsorcjum… Kto broni Zadrodze zrobić konsorcjum z Pakiszem, Janikiem i Kobylińską? Mogą wybudować na przykład drogę krzyżową przy każdej drodze wylotowej z miasta. Zanim ktoś wjedzie i wyjedzie, będzie musiał na kolanach z jedną stację zaliczyć.
   Z takiej kasy to jeszcze zostanie na stragany z różańcami.

    • Siwa głowa pana „cóś” nie ogarnia tematu. Panie Radny szukasz Pan kasy w budżecie? Zrezygnuj Pan z diety radnego, diety przewodniczącego osiedla to ładne kilkanaście tysięcy (za rok) polskich złotych zasili budżet. Podobnie pani etyczka i radny Jureczek. Wstyd.
     Żadnych dróg krzyżowych ani żadnych „cós” tam.

 6. Ludzie czym wy się zajmujecie,gdzie jest komisja d/s zdrowia. Kto z was był ostatnio na oddziale wewnętrznym naszego Szpitala. Syf, i wylęgarnia zarazków. Pani ordynator chyba tego nie widzi. Opieka pod psem. Tam należy skierować sanepid i inne do tego powołane instytucje. Panie Starosto i Panie Burmistrzu tym się zajmijcie, a nie jakimiś imieninami Krasickiego. Warunków pobytu w szpitalu tym nie poprawicie. Przecież ten szpital jest dla nas, żeby nam tam pomagano, a nie uśmiercano. Mam nadzieję, że ktoś mnie poprze.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here