Czy tak jest lepiej? Dobromiejski mural.

19

Czy tak jest lepiej? Dobromiejski mural.

Zrealizowano ze środków programu mikrodotacji „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie III” dofinansowanego przez NIW-CRSO w ramach FIO.

Źródło: Ludzie z Pasją

Nasz propozycja na mural jest taka:

Graffiti w Dobrym Mieście – czy tak nie byłoby ładniej?

Zobacz wszystkie wydarzenia

19 KOMENTARZE

   • Na zabytkowych murach nie powinno być żadnych ‚malunków’. Ta ściana-mur powinna być odnowiona przez konserwatorów zabytków. Po odnowieniu byłby to piękny zabytek sam w sobie.
    Myślę, że pod tynkiem są stare cegły, które powinny być odsłonięte a tynk usunięty. Prawdopodobnie tynk został położony w czasach PRL-u. Tu umieszczano różne ogłoszenia.
    Ściana-mur jest przechylona a wstrząsy powodowane przez przejeżdżające ciężkie ciężarówki powodują coraz większy przechył tej sciany-muru. Być może wkrótce się przewróci. Konserwatorzy zajmijcie się tym problemem.

    • Chce zaznaczyć, że w tym wpisie chodziło mi o odnowienie tego zabytku a nie o sam rysunek jaki powstał na tym murze. Jednakże, uważam, że na zabytkach nie powinno byc żadnych namalowanych obrazów.
     Nie ma tu z mojej strony żadnych złych intencji ani krytyki pomysłodawcy tego projektu (nawet nie wiem kto to jest). Chodziło mi głównie o to, że ta ściana jest bardzo zaniedbana i wymaga konserwacji. Jest także lekko pochylona i być moze konserwatorzy mogliby temu zaradzić. To wszystko.
     Bardzo proszę o nie odebranie tego wpisu jako złosliwosci albo złej intencji.

     • Apel- Prośba do Pana Burmistrza o zainicjowanie rozmów z konserwatorami o odrestaurowanie tego zabytku.

      Podtrzymuję moją opinię, że ta zabytkowa brama (ściana-mur)
      byłaby pięknym zabytkiem samym w sobie.

     • Pomysł nie jest zły. Praca tych młodych ludzi też kiepska nie jest. Zwłaszcza w porównaniu tego kiczu za Kamieniczkami. Gorzej, że ktoś przez swoje podejście do przepisów niepotrzebnie znowu chaosu narobił.

     • Żadnymi obrazami na muralach nie zamaluje się zaniedbanych zabytków, zrujnowanych kamienic czy też zapuszczonych, niszczejących bram i murów…
      Pomijając sprawę konserwatorów, w jakich ‚ramach’ został ten namalowany obraz umieszczony? W ‚ramach’ zabytkowej ale zniszczonej, popękanej i brudnej bramy. Przykro mi to powiedzieć ale w takim otoczeniu wygląda to załośnie.

     • Dom obok tej bramy to piękny zabytek ale tak zaniedbany, zniszczony i z tak brudną, starą elewacją, że aż przykro patrzeć…

 1. Przede wszystkim konserwatorzy zabytków powinni odświeżyć i wyczyścić cegły, zabezpieczyć pęknięcie oraz odrestaurować tę ścianę. Co więcej, wyraźnie widać, że ściana jest pochylona. Konserwatorzy powinni zadbać o to.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here