Zapraszamy do Dobrego Miasta na MotoWarmię!

10

Piękne sylwetki oraz dźwięk motocykli i klasycznych samochodów będzie można
podziwiać już 24 sierpnia w Dobrym Mieście. Tu samorząd powiatu olsztyńskiego organizuje
bowiem Muzyczną MOTOWARMIĘ.

Zgodnie z nazwą, na imprezie nie zabraknie też muzyki.
Gwiazdą wieczoru będzie grupa Tales of PINK FLOYD, grająca covery tego zespołu.
– Jedną z cech powiatu olsztyńskiego jest jego różnorodność. Tu mieszkańcy powiatu, jak i
turyści mają okazję uczestniczyć w imprezach kulinarnych, tradycyjnych, sportowych, po koncerty różnych gatunków muzycznych. Choć wakacje się kończą, lato ciągle jeszcze trwa, chcemy więc z tego skorzystać i zaprosić całe rodziny na imprezę, podczas której każdy znajdzie coś dla siebie – zapowiada Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Impreza rozpocznie się paradą motocykli i samochodów. Trasa rozpoczynająca się pod
Stodołą Kultury powiedzie tzw. „ósemką dobromiejską”, czyli dotrze do Głotowa i Smolajn. Popowrocie na miejsce startu pojazdy można będzie oglądać, a może nawet się nimi przejechać.Motocykliści przygotowali specjalne zawody dla twardzieli. Wśród konkurencji znajdą się m.in.rzut silnikiem motocyklowym w dal, wkręcanie śrubek na czas i gra w siatkówkę oponą. Miłośnicymotoryzacji będą mieli okazję wsiąść na symulator jazdy na jednym kole lub do symulatora„dachowania”.

Organizatorzy pomyśleli też o najmłodszych mieszkańcach Warmii. Na nich czekać będą
animatorzy z chustą, watą cukrową i fotobudką. W Stodole Kultury wystawione zostaną praceplastyczne Natalii Sary Likas, czerpiącej inspirację z kultury Japonii.

Na scenie od godz. 17:00 usłyszymy lokalną Świąteczną Kapelę i raperów z grupy Ludzie z
Pasją. Na godz. 19:15 zaplanowany został występ Bridge Band, grającego przeboje polskiego rocka lat 80., 90. i współczesne. Gwiazdą wieczoru będzie Tales of Pink Floyd, olsztyński cover bandwykonujący utwory Davida Gilmoura i Rogera Watersa w swoich autorskich aranżacjach.

Jak zapowiadają muzycy, wśród utworów znajdą się największe przeboje angielskich klasyków rocka progresywnego, jak choćby Another Brick In The Wall, Shine On You Crazy Diamond, Wish You Were Here, czy Money.

Powiat Olsztyński organizuje Muzyczną Motowarmię przy współpracy z samorządem
Województwa Warmińsko-Mazurskiego, gminą Dobre Miasto, Centrum Kulturalno-Bibliotecznym i Klubem Motocyklowym SPARTANIE z Dobrego Miasta, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.

Harmonogram · sobota, 24 sierpnia 2019

 • 16:00 – 17:20
  Parada motocykli i klasycznych samochodów „ósemką dobromiejską”
 • 17:00
  Koncert: Świąteczna Kapela, Ludzie z Pasją, Bridge Band
 • 17:00 – 20:00
  Strefa DZIECI: animacje, bańki mydlane, fotobudka
 • 17:30
  Strefa MOTO: wystawa pojazdów, konkurencje, symulatory dachowania i jazdy na kole
 • 21:00 – 22:30
  Tales of PINK FLOYD

Zobacz wszystkie wydarzenia

10 KOMENTARZE

  • Anonimie, a czy coś jest obecnie w mieście? Dobre Miasto jest w stanie wegetatywnym, powoli umiera.
   Dzień krótszy więc ponownie zapanowała ciemność, chodniki niepozamiatane, kwiaty pousychane, śmietniki przepełnione. Nie ma gospodarza, oj nie ma.
   Proponuję zająć się sprawami przyziemnymi, niezbędnymi dla podstawowej egzystencji mieszkańców, a nie jakimiś wymaiginowanymi pomysłami. W Gminie potrzeba dróg, publicznych przedszkoli, porządnego domu starców a nie bajora, błędnie zwanego jeziorem czy ryczących jeleni przy ratuszu.
   Muj bosze! Niech ta kadencja kończy się jak najszybciej. Niech ten czas leci szybciej. Być może uda się to miasto uratować przed przedwczesnym zgonem.

 1. Zapowiada się fajna imprezka, w końcu „COŚ” narzekających zawsze się znajdzie. osobiście bym ubolewałam na disco polo. Będzie dobra muzyka, rozrywka dla dzieci, coś dla miłośników motoryzacji. Do niedawna podobna impreza była w Olsztynie i gromadziła sporą publikę. Teraz kwestia reklamy i promocji by to nagłośnić.

  • Adam zrobiłby więcej, ale biedaczysko tańczy, jak mu właTca rozkazuje.
   Burmiszcz lubi garbusy, były garbusy. Burkszcz lubi Pink Floyd, będą śpiewać piosenki Pink Floyd. I ty piszesz, że narzekający zawsze się znajdą?
   Zdejmij klapki z oczu.

   • Garbusy, Pink Floyd. Kroi się kolejna celowa inwestycja w mieście. Jeszcze w Lubominie burmiSZCZ skakał w dal jak był młody i piękny, no to będzie skocznia.
    Trzeba obejrzeć jak on to mówi. Prawie płacze. Myślałem że wstanie i zacznie skakać żeby przed kamerami pokazać. Szkoda że nie przyszło mu to do głowy.
    Hahaha!

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here