Starosta Andrzej Abako osobiście sprawdził jak idą inwestycje drogowe w powiecie, oraz przygotowania do zimowego utrzymania dróg.

8

Starosta Andrzej Abako robił objazd po drogach powiatowych. Sprawdził, jak idą prace przy największej tegorocznej inwestycji drogowej powiatu, czyli w gminie Jonkowo, a także etap przygotowań do zimowego utrzymania dróg.

– Cieszę się, że nasze inwestycje drogowe idą w dobrym kierunku. Sporo jeszcze przed nami, ale dużo zostało już wykonane, by mieszkańcom lepiej i bezpieczniej podróżowało się po powiecie – podsumował swoją podróż po drogach powiatowych Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Rozpoczął ją w Barczewie, gdzie sprawdził stan przygotowań do termomodernizacji budynku Obwodu Drogowego Powiatowej Służby Drogowej (PSD), która będzie skutkować znaczną redukcją kosztów utrzymania jednostki w zakresie opłat za energię, a przy tym przyczyni się do ochrony przyrody. – Chciałem też sprawdzić, jakim sprzętem dysponują drogowcy w Barczewie oraz  na jakim etapie znajdują się przygotowania do akcji „Zima” i zmiany sposobu utrzymania dróg w tym najtrudniejszym okresie  – mówi A. Abako.

Skontrolowane zostały także zasoby sprzętowe, materiałowe oraz lokalowe w Obwodzie Drogowym w Olsztynku. Stamtąd starosta pojechał do Jonkowa, gdzie obecnie trwa  największa tegoroczna inwestycja powiatu. Projekt pod nazwą „Poprawa ekomobilności miejskiej na terenie gminy Jonowo” realizowany jest dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Od października ubiegłego roku, czyli momentu podpisania umowy z wykonawcą, drogowcy ułożyli nawierzchnię ścieralną na odcinku 1,5 km od ronda na drodze wojewódzkiej 527 do zjazdu na Mątki, niższe warstwy wiążące z kolei wyłożono w Godkach wraz z  chodnikami i krawężnikami.  W Węgajtach na chodnikach i zjazdach leży już nawierzchnia z kostki betonowej. Na zaawansowanym etapie są także prace przy traktach pieszo-rowerowych. Powstało 70 % całej kanalizacji deszczowej oraz rowy po obu stronach jezdni. W najbliższych miesiącach planowane jest wylewanie asfaltu.

– Widok szerokiej, funkcjonalnej drogi, z utwardzonymi poboczami cieszy oko. Naprawdę wiele zostało zrobione. Chciałem jednak osobiście sprawdzić stan inwestycji. Tym bardziej, że niedawno pojawiły się nowe elementy, wymagające dodatkowego finansowania.  Zarząd Powiatu będzie musiał się zastanowić nad przedstawionym przez PSD nowym zakresem prac do realizacji, które nie były przewidziane w pisanym pięć lat temu projekcie. Zrobimy jednak wszystko, co w naszej mocy, by droga była dobrze wykonana i przez długie lata służyła mieszkańcom. Mam nadzieję, że już wkrótce będzie jeszcze lepiej – podsumowuje starosta.
Źródło: Powiat Olsztyński

Zobacz wszystkie wydarzenia

8 KOMENTARZE

 1. Kowalskiego szlak trafia bo Abako się wyrobił. Z każdym pogada, szuka kompromisu. Śmiali się z niego wielcy poprzedniej władzy a to on został starostą. Pozdro Andrzej!

 2. jak za czasów utęsknionej pzpr – wyjazdy gospodarcze i pańskie oko konia tuczy albo jakoś tak.
  albo też:
  powiatowy kimdzon-endriu osobiście zwizytował asfalt. pod czujnym spojrzeniem ukochanego kimcośtam asfalt nie miał prawa zmięknąć, a biel koszuli naszego ukochanego kimandrieja była bielsza od kilimandżaro szczytu jego ego.
  niedouczonym pracownikom osobiście wskazał palcyma szczeliny we w tym asfalcie i dał instrukcje łatania, a nawet osobiście wyłatał pińcet meterów tego asfalta ku zdumieniu drogowców.

 3. Najwieksza tragedia polega na tym ze Kowalski jest ślepym wyznawcą Kaczyńskiego czyli wierzy że państwo powinno być silne kosztem obywateli

 4. na stronie dobremiasto.com.pl jest informacja że w dniach 20-23.08.2019 będzie układana warstwa asfaltu (http://dobremiasto.com.pl/wydarzenie/1339/informacja) – czy to oznacza że obecnie powiat na to beznadziejne podłoże bez wymiany i wzmocnienia warstw dolnych drogi zamierza wylać nowy dywanik asfaltowy?! Przecież to zwyłke marnotrawstwo a tak „naprawioną ” drogę powiatową wkrótce znowu będziemy naprawiali…..

 5. Niech pad randy przejdzie się do parku na warszawskiej i zobaczy co tam się dzieje, dzieci na placu zabaw, zaraz obok ci sami panowie albo śpiący, albo spożywający alkohol.. Wszędzie syf brud. Ludzie weźcie się za to szkoda takiego ładnego miejsca z tego parku naprawdę korzysta wiele rodzin. Policja nic sobie z tego nie robi, powinni ich przeganiac, bo wszystko w koło jest już obsikane i smierdzace

  • Mmm, ale o to chodzi żeby było zniszczone. Przecież to Ciechocinek zbudowany za kadencji znienawidzonego SGT. Serce boli obecnego władcę, że akurat tam jest sporo ludzi.
   Śmierdzące bezdomniaki są wszędzie. Śpią, szczają na wszystkich ławkach w mieście. Sytuacja z ubiegłego tygodnia. Grupa turystów próbuje dostać się do Skansenu. Serce boli bo Skansen zamknięty (celowe działanie aby pokazać bezzasadność istnienia tego miejsca). Turyści otwierali każde drzwi z nadzieją, że Skansen jednak zwiedzą. Niestety. Gwoździem do trumny była spora grupa nadwornych alkoholików zajmujących znaczną część ławek, rozpijajacych właśnie nową butelkę wina byk. Ci degustatorzy tanich trunków siedzą na widoku, zazwyczaj przy fontannie więc widać ich doskonale.
   Swoją drogą, czy władca nie widzi że jedna fontanna nie tryska? Chociaż w mieście ciemno jak w przysłowiowej dooopie to pewnych rzeczy nie da się nie zauważyć pod przykrywką wszechobecnego mroku.

 6. Witam serdecznie Panów drogowców!

  Jak idzie robota?
  Idzie Panie Starosto!

  A ten asfalt to na pewno doby?
  Dobry Panie Starosto!

  Ale jak to możliwe, że rozlewacie go taki miękki
  a on się robi taki twardy?
  Bo my mamy taką maszynę, co robi tak!

  A nie boicie się tak sobie asfalt kłaść?
  NIe, bo my tu kierownika mamy i Pani Zosia przywozi napoje chłodzące!

  A czy ja też mógłbym tak asfalt asfaltować sobie tu?
  Oczywiście Panie Starosto. Tylko musiałby Pan uważać
  aby się Panu krawat w walec nie wwalcował!

 7. Tak to prawda, że obecny burmistrz nie będzie inwestowal w nowo powstany park… Czyli przez kolejne lata panowania do końca pierwszej i ostatniej kadencji wsysstko zostanie zniszczone… Chyba, że radni w końcu wezmą się za to i wpłyną, albo na zmianę burmistrza, albo żeby tam było miło, sympatycznie i czysto.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here