Zebranie z mieszkańcami w sprawie działki po przedszkolu przy ul. Grudziądzkiej w Dobrym Mieście

210

Zebranie z mieszkańcami w sprawie zagospodarowania działki po przedszkolu przy ul. Grudziądzkiej w Dobrym Mieście.

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

210 KOMENTARZE

 1. Wytykać poprzednikom, że sprzedali sąsiednią nieruchomość, a samemu dążyć zaparcie do sprzedaży dla dewelopera kolejnej nieruchomości. Kowalski czy ty słyszysz co ty mówisz?

 2. Świetne spotkanie pod każdym względem. Pierwsze 20 minut doskonale obrazuje szczyty hipokryzji, kłamstwa, manipulacji i prostactwa Zadrogi i władcy. Jak można być tak bezczelnym i przekręcać fakty? Interpelacje są, odpowiedzi też więc o co kaman??? Mleko się rozlało, na szczęście. Ludzie nie debile, oczy przetarli i wnioski wyciągają. W końcu.
  Zadroga wyprasza z zebrania osoby z poza osiedla a sam jest przybyszem z Przysiółka Górnego! Gotuje się facet i nawet łyk mineralki nie studzi zagotowanych emocji 😊😂🙂
  Przewodniczący nie udziela głosu nikomu kto jest przeciwny jego wymysłowi. Zabiera mikrofon i w nogi. Panie Zadroga, a dlaczego kilka rodzin z blokunr 9 + pan jako przybysz z Przysiółka ma decydować o działce, na osiedlu gdzie mieszka kilka tysięcy ludzi? Muj bosze, jakich my zmian doczekaliśmy w mieście. Jedno jest pewne, nie są to zmiany na lepsze. Jesteśmy w czarnej dooopie. Dosłownie. Ciemno, brudno, bez żadnych potrzebnych inwestycji.
  Jednego mi szkoda. Otóż zebranie mogło potrwać jeszcze z kwadrans. Robiło się ciemno i mrok ogarniał Grudziądzką. Lampy powyłaczane, kuriozalne oszczędzanie trwa nadal. Czekamy na tragedię, wtedy będziemy szukać winnego.
  Reasumujc. Warto poświęcic te kilka chwil i obejrzeć to przedstawienie. Niech wnioski każdy wyciągnie sam.

 3. Brawo dla pana Wolaka niech pan Kowalski bierze przykład z tego pana powiedział prawde a pan nie potrafi przyjac na klate tego co sie mowi bo tylko pan ma racje i tylko pana zdanie sie liczy .Mam jeszcze jednon pytanie jak dlugo bedziemy słuchac zdania za poprzedniej władzy wina Trzaskowskiego ?Nas mieszkancow DM nie interesuje co bylo tylko co tu i teraz co pan zrobi .Mowi pan ze pan nie przekona tuch co na pans nie glosowali a czemu pan nie stara sie przekonac pan panie burmistrzu robi wszystko by podzieli sklucic zniszczyc nasze piekne miasto !Dlaczego pan nie powie ze na garbusy poszlo duzo kasy i był to niecwypał ?Ta kasa mogla isc na drogi !!Teraz motomajowka kto to slyszal zamykac połowe miasta ….

  • Trzeba zamknąć połowę miasta i kawałek gminy bo PAN BURMISTRZ chce pokazać się na czele kolumny ze swoim garbusem. Ma taką potrzebę i już !!!

 4. Jedna wielka kompromitacja, burmistrz nie wie co odpisuje, Zadroga nie wie co pisze, ale dobrze, że takie zebranie się odbyło. Pokazało jak wiele ludzi jest niezadowolonych z obecnego burmistrza i jeśli burmistrz nadal twierdzi, że to jego zasluga, że tyle ludzi przyszło to powiem tak,to Pana zasługa, przyszli pokazali swoje niezadowolenie. A co do stałej gadki o byłym przedszkolu i pretensji że wtedy nikt nie protestował, to przecież Kowal był radnym, mógł zorganizować protest zebrać podpisy, dziewczyny z Panią Radną dały radę A on wiecznie to samo, nie zrobił nic ale jako jedyny był przeciwny. Tutaj ponad 800 osób jest przeciwko.

 5. A kto by ten sprzeciw podpisał? Rencista był pewnie wtedy w Ciechocinku. Koleżanka właścicielka prywatnego przedszkola? Czy może pan Mietek co to od roku 65 marzy o jeziorze w mieście? 😂😂😂
  Brawo dziewczyny!

 6. Jeśli ludzie wychodzą na ulicę, żeby dać przeciw obecnej władzy a burmistrz się z tego cieszy, to nie wiem czy z nim wszystko dobrze. Został wysmiany, wygwizdany, przeklęty a on nadal ma powód do dumy . Brawo dziewczyny .

 7. Psy wieszacie na Burgmistrzu bo to tylko potraficie robić. Ja nie jestem zwolennikiem ani charań ani Kowala. Widzę tylko że w dość krótkim czasie chłop zakasał rękawy i wziął sie za robote. Rządy buchaja się skonczyły. Blokując Kowalskiego blokujecie miasto i rozwój. Panie Kovalski, niech Pan przestanie sie odwoływać do rządów i dokonań poprzednika. To nie Kindergarten.

  • Ty, burger coś tam, jaki rozwój? O czym ty bredzisz. Cofamy się w zastraszającym tempie. Jeszcze z rok a będziemy chodzić ze świeczkami po mieście. Jedynym pomysłem nikomu i niczemu nie potrzebne jest pomysł bajoro+. Za „nul” oczywiście. Te „nul” to było hasłem przewodnim garbatej imprezy, tymczasem okazało się, że ten niewypał kosztował Gminę 120 tysięcy! Podobno budżet katastrofalny, a tu na taki badziew lekką ręką wydano 120 tyś.zł. Teraz starosta kosztem powiatu próbuje ratować sytuacje finansujac imprezę w Smolajnach i jutrzejsze Moto coś tam.
   Klapki z oczu, mózg do myślenia.

    • Taka tragiczna sytuacja a Kowalski trwoni nasze pieniądze na głupoty i te swoje niewypały ale jego przemądrzała koleżanka Dzidzia co jest najmądrzejsza i wszystko wie najlepiej swoją propagandę ludziom sieje i wstydu nie ma ani Boga się nie boi bo pisze ,na zadania własne MOPS brakuje ok. 60 tys., bo za mało zapisano’ ale nie zająknie się że Kowalski mógł te 50 tysięcy przeznaczyć na te zadania.

     • Dzidzi priorytet to kibel w Śródmieściu. Czy na prawdę to sprawa najwyższej wagi? Wycieczkowicz zwiedzający Bazylikę niech zrobi siusiu na plebanii.
      Oj tak, Gmina zadłużona na 23 bańki, kasa pusta a tu jeszcze działki nie pozwalają sprzedać. Czy szerzenie nieprawdziwych wiadomości jest zgodne z etyką? Co na to rencista?

     • Przesadzasz z tym sikaniem na plebanii to tak jaky ktoś z ulicy przychodził do twojego domu siusiać w twojej łazience.

      Publiczy WC z odpowiednimi standardami jest konieczny i dla turystów i dla mieszkańców miasta i gminy.

 8. Zwracam się z prośbą do mieszkańców miasta o nie straszenie burmistrza referendum. Chlop chodzi zestresowany , bredzi, majaczy i przez to wydaje pieniądze na artykuły żeby się pochwalić robi imprezy garbusowe żeby pokazać jaki jest fajny. Ps. To kiedy to referendum? 😂😂😂

 9. Jaki rozwój? Chyba ludzie bronią przed upadkiem to miasto. Nie jesteś ani za tym ani za tamtym a jednak rzucasz obelgi na poprzednika. Czyli jesteś kimś od Kowala.

  • Przyglądam sie tylko poczynaniom obecnego włodarza. Źle, że chłop coś robi dla miasta?
   Lepiej nie robić nic…

   • Doprecyzuj co to jest coś? Lub jak to Zadroga mówi „cóś”?
    Lepiej nie robić nic, jak nasz robić byle co. Konkrety, burgerze, konkrety. Dosyć gadki o niczym.

 10. A czemu nie było was gdy sprzedawali tamto przedszkole?
  Może dla tego nie byliśmy, bo było jeszcze drugie obok, które wymagało wielkich kosztów?

  Czemu nie wychodziliście na ulicę wtedy jak tamta władza coś tam coś tam?
  Może dla tego, że takich dętych jaj tamta nie odprawiała?

  – Gaszenie latarni
  – pomysł sprzedaży kamieniczek a może i biblioteki
  – łączenie spółek
  – dzielenie OSIR
  – plany nie przystępowania do żadnych projektów o dofinansowanie budowy dróg
  – przedstawianie publiczne nowego prezesa Wielkiej spółki, gdy jeszcze nawet statut spółki nie był napisany
  – dziwne zachowanie i brak wytrzymałości na presję zastępcy, który prywatnie był przyjacielem
  – próba odebrania bazy morsów
  – opowieści o DFM ARENIE
  – opowieści o wielkim powrocie garbusów za pieniądze sponsorów, czyli jak się później okazało
  Budżetu Gminy (tu faktycznie się udało. Kilkanaście garbusów się pojawiło lecz czołg je przysłonił)
  – utworzenie nowej instytucji kosztem OSIR i CKB, które było przemyślane, przeanalizowane od strony
  prawnej i okazało się takim bublem, że nawet pisowski Wojewoda przekazał Uchwałę do utylizacji.

  Jeszcze mało panie burmistrzu Kowalu?
  Przecież pan rządzi tylko kilka miesięcy?

  Odniósł pan jednak sukces!!!!!!1
  W tak krótkim czasie zniechęcić, a nawet zohydzić do siebie tylu życzliwych panu ludzi, to SUK CES NIE BY WA ŁY.

  • Dzierżawa dla Veolii na 30 lat! Dwie dekady już nieaktualne.
   Radni do roboty i głosujcie przeciw tej nieprzemyślanej, nieuzasadnionej, nierentownej chorej ustawie łączenia spółek. NIE dla monopolisty, nie wsadzajcie Śródmieścia na minę. Sami mieszkacie w domkach z niezależnym od miasta ogrzewaniem więc uchrońcie Śródmieście od debilnego pomysłu.
   Miruś ustąp ze stołka i nie kompromituj się chłopie. Wstyd, kpina i kuriozum. Miej twarz chłopie. Sprowadzonego bociana przegoniłeś, dzieci spod garażu przeganiasz. A może pokaż moc i przegoń zachlane ryjki spod bloków przy Grudziądzkiej. Pokaż co potrafisz. Do dzieła!

   • Pani Harań była bardzo konkretna. Bardzo krótko i sensownie wyjaśniła że pieniądze ze sprzedaży działek nie miałyby wpływu na fundusz gminny. Ponadto wyraźnie powiedziała ze gmina Dobre Miasto wyjdzie z zadłużenia w 2025 r.
    PYTANIA

    DLACZEGO Burmistrz Kowalski od początku swojej kadencji na każdej sesji podkreśla, że sytuacja finansowa gminy jest tragiczna i kłamie ?
    Czy po to aby zmanipulować Radnych do sprzedaży czego się da zaczynając od próby sprzedaży kamieniczek, stodoły kultury, byc może byłego Kościoła Ewangelickiego, działek budowlanych i kto wie co jeszcze?
    Dlaczego wybrał polityke wyprzedaży majątku gminy Dobre Miasto?

    DLACZEGO od początku swojej kadencji Burmistrz Kowalski chce skupić w jedno ZEC-ZUW-ZGK i JEDNOCZEŚNIE wydzierżawić (za jednorazową rekompensatę) ZEC Veolii na 30 lat? Dzierżawca – Veolia – dyktowałaby ceny energii cieplnej.

    Jak wiadomo “Veolia to MIĘDZYNARODOWA grupa działająca w sektorach wodno-ściekowym , energetycznym, gospodarki odpadami” – na calym świecie (na 5-ciu kontynentach).

    Gdyby ZEC, ZUW i ZGK byly pod jednym “parasolem” a ZEC zostałby wydzierżawiony Veolii to ten kto dzierżawi – w tym wypadku Veolia – miałaby pierwszeństwo wykupu ZEC-u.
    Czy Veolia dzierżawiąc ZEC miałaby możliwość kontroli ZUW i ZGK? Czy z czasem, być może, wykupiłaby wszystkie 3-y Zakłady ZEC-ZUW-ZGK ? A po wykupie dyktowałaby ceny za energię cieplną , wodę i odpady?

    • Dokładnie. Kowalski w pewnym momencie mówi mniej więcej coś takiego: Proszę Państwa, ja nie jestem z tego osiedla, to nie mój problem, to wasz problem.
     Ludzie! Słuchajcie i wyciągajcie wnioski.

  • Zapomnieliśmy o spektakularnym sukcesie zwanym w Gminie
   REWOLUCJĄ ŚMIECIOWĄ

   Sukces, sukces i jeszcze raz sukces!!!
   Nawet zaproszeni z Polski goście się zdziwili o co Kaman 🙂

   Brawo Buchmiszcz!!!

   • Dobrze Kowalskiemu powiedział ten pan, żeby zaczął mówić do rzeczy. Inna sprawa, że w przypadku Kowalskiego to niemożliwe.
    Dlatego dobrze, że Kowalski w końcu został burmistrzem. Teraz już mało kto się łudzi, że Kowalski potrafi cokolwiek poza gadaniem od rzeczy.

    • Jest wielce prawdopodobnym, że nasz kochany burmistrz,
     nie widząc odpowiedniego audytorium, które jest w stanie
     ogarnąć kosmos niesamowicie samowitych i genialnych jego myśli
     przemawia do obrazu (tak jak pisała pewna Zośka w 1920 roku).
     Złość okrutna musi rozsadzać głowę, gdy przemawia się do obrazu
     a obraz ad vocem ani razu. Obraz, bez względu na to czy to obraz olejny czy nędzy i rozpaczy jest RZECZĄ!!!!!!!!!!!!
     Dlatego zasadne jest prawo krzyczeć „JA MÓWIĘ DO RZECZY” w myśli dodając, że nie do was LGBT_WC_LWP_ZHP

     na koniec dodam, że jak burzyli mur w Berlinie, to gdzie wy mądrale wtedy byliście?

     • To jest człowiek mały i słaby. On tylko zgrywa bohatera. Mocny w gębie tylko jak ma dookoła siebie klakierów jak rencista. Chwyci mikrofon i nikogo do głosu nie dopuszcza. Wczoraj pokazał całą prawdę o sobie. Człowiek bez klasy. Wszędzie widzi spisek. Skłóca ludzi, nie potrafi rządzić, nie dopuszcza ludzi do głosu, nie znosi sprzeciwu. Przy Jarku Wolaku jeszcze mniejszy i marniejszy niż zawsze.

     • Prezes Wolak kolejny raz pokazał, że byłby znakomitym Burmistrzem!
      Niestety za dobrą ma posadę.

      Opierniczył miszcza jak majester czeladnika.
      Zabrakło tylko tarmoszenia za ucho, ale tak jest że prawo nie pozwala.

  • Glupoty wypisujesz. To nie wojewoda zutylizowal tylko konkretny prawnik w urzedzie wojewodzkim ktoremu takie rozwiazanie funkcjonujace w conajmniej kilku innych gminach sie nie podoba. Wojewoda dostaje na biurko do podpisania. Ostatnio Gietrzwaldowi ta kobieta zutylizowala jak mowisz podobna uchwale http://www.gietrzwald.bip.net.pl/?a=2543

   • To chyba Kowalski i prawnik oraz Zenuś się utylizują takimi chorymi pomysłami. Skoro dalej twierdzą,że cała sytuacja z osirem i ckb to wina jakiegoś wymysłu wojewody, czy nawet konkretnego pracownika UW. Skoro są tacy pewni swego dlaczego nie poszli do sądu? Czyżby jednak kolejne krzyczenie Kowalskiego dla samego krzyczenia, że to nie ja jestem winny to oni, ale jak zwykle jest to krzyczenie niezgodne z prawdą.

   • Masz takie samo pojęcie o prawie i przepisach jak i Kowalski.
    W tamtych gminach sytuacja jest inna, bo nie mają basenu Na fali dla przykładu a także ośrodka nad Limajnem.
    Kowalski podważa decyzje wojewody i miesza ludziom w głowie. Wstyd!

   • No faktycznie wojewoda, to tylko parafki marze.

    Wbij sobie w łepetynkę, że Wojewoda kieruje urzędem i to on jest odpowiedzialny
    aby mieć zatrudnionych douczonych prawników.
    U nas panuje system „ja nie dam rady? Pójdę nakrzyczę i będzie załatwione”
    Prawda jest taka, że coraz mniej osób pozwala na krzyki siwobrodego samorządowca.

    • Pewnie Kowalski ocenia wojewodę swoją miarą. Skoro on podpisuje dokumenty w ciemno, jak sam na spotkaniu potwierdził, że czasami coś podpisuje, a później tego żałuje, to pewnie myśli, że wojewoda też tak działa.

 11. Ja sobie zorganizowałem spotkanie i będę dawał mikrofon temu komu będę chciał.
  Cóś się nie podoba, to se idzcie na swoje osiedla bo tu jest moje osiedle, choć od lat tu nie mieszkam, ale myślami cóś tak jestem tu i tu mikrofonu nie dam.

  Ja nie kłamałem beSZczelnie że mam listę zadowolonych z apartamentowca, bo ja jak to pisałem, że mam tą listę, to ja wcale nie wiedziałem, że ktoś będzie chodził z listą i zbierał podpisy.
  Ja bym nie kłamał jak bum cyk, cyk, gdybym wcześniej wiedział, że ktoś mi udowodni to, że listy nie mam i nie miałem i w związku z czym jestem kłamcą, a do tego prostakiem. NIE, bym nie kłamał gdybym to wiedział.

 12. Pierwsze referendum jakie powinno się odbyć to powinni zorganizować mieszkańcy osiedla Za Miedzą I o odwołanie Zadrogi z funkcji przewodniczacego osiedla. Gdyby miał chociaż odrobinę honoru, to sam powinien zrezygnować.

  • A wszystko to stało się dlatego, że Kowalski jedyne, co potrafi, to składać winę na poprzedników. A sam nie potrafi dokonać N-I-C-Z-E-G-O.

   • Składa na nich winę bo musi po nich sprzątać. Na stanowisku jest 7 miesięcy i żeby posprzątać syf po poprzednim rządzącym musi minąć wiele miesięcy.

    • Na stanowisku jest już 9 (słownie: DZIEWIĘĆ) miesięcy. Że ty tego nie wiesz, to jeszcze do zrozumienia, ale Kowalski też mówi, że rządzi dopiero 7 miesięcy. Nie sądzisz, że jest to dziwne u człowieka, który piastuje tak ważne stanowisko?
     Nie pamięta, że rządzi już 9 miesięcy, a nie 7?
     Podobno jedną z pierwszych rzeczy, które sprawdza psychiatra, to orientacja pacjenta w aktualnej dacie.

 13. NIe no, po mięsku się nasz wygaszacz rozsądku zachowywał.
  Babom dawać mikrofon? NEWER!
  Baby+LGBT+ZHP+XYZ ŁON!!!

 14. p. Wasilewska tradycyjnie jątrzy i podburza, tak nie zachowuje się osoba na tak odpowiedzialnym stanowisku.
  p. Harań jak zawsze pieprzy o wszystkim i o niczym, jak zwykle wodolejstwo.
  Drogie panie chcecie dobrze, a tylko dzielicie społeczność.

  p. Wolak i Burmistrz konkretnie. Brawo! a krzyki o DEOMOKRACJI w kierunku obecnego burmistrza to jakaś pomyłka. za tej kadencji jesteśmy świadkami prawdziwej demokracji, czego przykładem są właśnie takie spotkanie. Za Trzaskowskiego to by było nie do pomyślenia.

  • Przesluchaj uważnie jeszcze raz co Panie Harań i Wasilewska powiedziały.
   Burmistrz konkretnie? O czym?
   Pani Harań była bardzo konkretna. Bardzo krótko i sensownie wyjaśniła że pieniądze ze sprzedaży działek nie miałyby wpływu na fundusz gminny. Ponadto wyraźnie powiedziała ze gmina Dobre Miasto wyjdzie z zadłużenia w 2025 r.
   Dlaczego burmistrz Kowalski kłamie i manipuluje że jest tragicznie? Dlaczego dąży do sprzedaży majątku gminy Dobre Miasto?
   Pani Wasilewska, uważam, bardzo rzeczowo i rozsądnie podchodzi do problemów i bardzo rzeczowo się wypowiada. Na sesjach Rady zadaje bardzo rzeczowe pytania i jest jedyną Radną, ktora doskonale się orientuje w tym o czym się dyskutuje i jakie decyzje się podejmuje na Sesjach Rady.
   Pan Wolak na tym spotkaniu ma takie samo zdanie jak Panie Wasilewska i Harań.
   Wyraźnie się mylisz w swojej ocenie.

  • Kamieni Kupa, za Trzaskowskiego nie było potrzeby organizacji takich demonstracji A z tym oszołomem zapewne nie pierwsza i nie ostatnia.

    • Raczej turnus odchudzajacy, fryzjer i stylista zeby sie potrafila ubrac a nie tym brzuszyskiem swiecila. Nie jest miss swiata

     • A ty jesteś misterem świata? Nawet jeśli, to jesteś podłym człowiekiem. Wystarczy, że Radna Wasilewska świeci bystrością i odwagą. To boli takich podlców i prostaczków jak ty.

     • Mozemy jeszcze zorganizowac konkurs na najmocniejszy zacisk macicy bo i takie przypadki juz to miasto widzialo 😂😂😂😂

     • Niech będzie i misterem wszechświata, wszechczasów ale niech nie kłamie na każdym kroku i zacznie brać odpowiedzialność za swoje czyny!

 15. Kamieni kupa to u ciebie zamiast mózgu…co ty bredzisz??? Niestety tego człowieka trzeba kontrolować…razem z zadroga z każdym słowem brnął w większe bagno niż te które planuję zrobić.

   • Do kamieni kupa Bredzisz i obrażasz. Słowo ,,pieprzy” o Pani Beacie. Strasznie też kłamiesz. Napisałeś, że za Kowalskiego ,,jesteśmy świadkami prawidłowej demokracji”. Kpina! Śmiech na sali. Ten człowiek gębę sobie tylko wyciera hasłami, że nigdy wcześniej takiej demokracji nie było i że on się cieszy. Ale tylko gębę sobie wyciera pod publiczkę. To despota. Miły tylko do kamery. Pani Beata jest zawsze taka sama. Nie przymila się, nie obiecuje bez pokrycia, nie kłamie.
    Kowalski kłamie, że nie chciał wcale.sprzedać działki, a za.chwile, że miał taki plan, ale teraz odstępuje.
    My ludzie nauczymy go, co to demokracja.

 16. Jest po prostu zwykłym kłamcą. Na początku zebrania zapewnia że nie miał zamiaru sprzedawać działki, miał to potwierdzić jego kierownik. Potem stwierdza że odstępuje od zamiaru sprzedaży tej działki. Jak można odstąpić od zamiaru którego się nie miało??? I jeszcze jedno. Kłamstwem jest że kiedyś nie było takich zebrań. Sama byłam na trzech: bardzo burzliwym dotyczącym budowy deptaka tzw Ciechocinka zwłaszcza od strony Jana Pawła II oraz dwóch na temat zagospodarowania plaży nad jeziorem.

  • było spotkanie, pogadali, a i tak zrobili co chcieli. tak jak w wielu innych przypadkach. pan i władca przez wiele lat robił co chciał. nawet kiedyś przyznał, że radni nie są mu do niczego potrzebni.

   szkoda, że niektórzy nie dostrzegają i nie potrafią uszanować tej diametralnej zmiany w stylu rządzenia. jak zaczarowani pragną powrotu do tego co było. niektórzy, bardziej radykalni, stawiają za wzór demokracji Parlament Europejski, który z tą prawdziwą demokracją nie ma nic wspólnego.

   Ludzie kochani nie dajcie się rozgrywać doświadczonym aparatczykom. Wygraliście, burmistrz uszanował Wasz głos i nie zrobi jak poprzednik, który nie konsultując z nikim zarządził budowę barków, w miejsce pięknego kawałka zieleni, a mógł chociażby wybudować przyzwoicie wyglądające mieszkanie.

   • Trzaskowski mial racje. Kierownictwo powinno byc jednoosobowe. Zadna rada nie jest do niczego potrzebna. Za wszystkie sukcesy i porazki odpowiadalby sam wojt czy tam burmiszcz. Najlepiej wlasnym majatkiem

   • Widać, że pod nawałą negatywnych komentarzy pan Jarosław Kowalski (obecnie piastujący stanowisko burmistrza, w skrócie: o.p.s.b.) zatrudnił profesjonalistę do pisania pozytywnych komentarzy w swojej obronie, nic to nie da. Skompromitował się pan Jarosław Kowalski, o.p.s.b., wielokrotnie i pewnie nieostatni raz. Mam nadzieję, że to jedna z jego ostatnich kompromitacji na stanowisku burmistrza. Skoro pan Jarosław Kowalski, o.p.s.b., sam wywołał temat referendum w sprawie jego odwołania, to wzywam radnych opozycyjnych (jak sam ich nazywa o.p.s.b.) do podjęcia tego tematu.

    • Uważam, że nie trzeba referendum. Niech Kowalski pokazuje na co go stać. Na Grudziądzkiej go wybuczeli i wygwizdali i Harań wcale na to wpływu nie miała. Ludzie mają Kowalskiego dość i już widzą, że on jest kompletnie nieprzygotowany do tak ważnej roli jak rządzenie miastem.

     • JK był radnym 4 (słownie cztery) kadencje. Nawet jego nadworne kundelki mają problem z wymienieniem trzech, czterecg rzeczy, które pan K. zrobił/ załatwił dla miasta przez ten długi, szesnastoletni okres zasiadania w RM.
      I to by było na tyle.

     • Nie 3, kadencje tylko 4. A mimo to jest kompletnie nieprzygotowany, aby być burmistrzem. Nawet ci, którzy na niego głosowali już to mówią.

     • Kowalski to nawet nie wie, że rządzi już 9 miesięcy. Ciągle powtarza, że 7.
      A patrząc na jego popisy na sesjach i teraz na Grudziądzkiej, wcale nie dziwi mnue, że normalny zastępca i człowiek na poziomie tak wykształcony nie chciał z nim współpracować i ośmieszyć się do końca życia.

 17. Poza tym, zebranie zostało zorganizowane przez radnego i burmistrza dopiero wtedy, gdy sprawy zaszły już dla za daleko, zrobiło się głośno, bo mieszkańcy nie odpuścili. W przeciwnym razie dowiedzieliby się o sprzedaży spornej działki jakiś czas po fakcie.

  • Pani Harań wspomniała ze sponsorem imprezy w DM była firma deweloperska której Burmistrz zamierzał sprzedać działkę? Ktoś napisał, że jest to Arbat. Czy są to znajomi Burmistrza? Za sprzedaż działki gmina DM uzyskałaby sumę która dla budżetu nie miałaby znaczenia. Czy ze strony burmistrza sprzedaż działki to działanie na rzecz interesu dewelopera a nie mieszkańców?

 18. Byli Ci co się ostro napracowali dla wielu mieszkańców , i Ci którzy potrzebowali zabłysnąć i ten co uciekał z mikroPortem i ten co mu biodro wypadło ale mimo to zastępcy nie potrzebuje. Byli tez tacy co byli i sie chowali. Ale byli tez Ci co ich wszystkich wybrali ,odważnie mówili co ich boli. Ale czy ktoś ich wysłuchał? Czy Ci wybrani przez nich słuchali ? Pan Wolak odważył sie i trzeba mu przyznać ze jak trzeba to potrafi bez blyszczenia stanąć w obronie swoich i chwala mu za to ze jest szczery i nie gra jak skrzypce zagrają.

  • Jak widać z nagrania spotkania, to ani to mała grupka, ani to nie byli przegrani w wyborach ( ba, nawet sa i ci, którzy byli w kowala komitecie, ostatnio lub wcześniej) . Większość to niezależni i niezadowoleni mieszkancy- po prostu.

  • Wolak klasa a Kowalski żałosny z tym biodrem. Śmieszny gostek. I taki ktoś nas reprezentuje. Toć Kowalski przy Wolaku polotu nie ma.

  • A tak na serio po co Pani Harań przybyła na spotkanie naszego osiedla?Jest wiele ważniejszych osób od tej Pani które zasłużone są dla NAS. Pod koniec debaty widać jak wpuszcza konia trojańskiego…..

   • Przybyła dlatego, że ma prawo. Nieobecni nie mają głosu. Kowalski jest bohaterem, kiedy może ludziom nawijać makaron na uszy. Zwłaszcza takim, którzy nic nie rozumieją. Bardzo dobrze, że Pani Harań przyszła i wyraziła swoje zdanie.
    To Kowalski zaczął swoją śpiewkę: Gdzie Państwo byli, jak sprzedawali… Gdzie Państwo byli, jak to i tamto. No to Pani Harań wyjaśniła i dostała brawa. Mówiła konkretnie, rzeczowo i nie kłamała.
    Kto zabronił tym ,,zasłużonym” przyjść? Kto to niby taki zasłużony?

  • Kowalski robi konsultacje, chyba sobie kpisz. Kowalski nie szanuje ludzi! Kowalski jest władcą absolutnym i jedyne zdanie z jakim się liczy to zdanie tego gościa, którego codziennie spotyka w lustrze.

   • Anonim, to już chyba jakaś fobia na punkcie Kowalskiego. daj sobie spokój. jest grupka przegranych w ostatnich wyborach i taką wybrali taktykę, że będą wykorzystywać wpływy poprzednika, aby sabotować działania obecnego burmistrza. maoją większość w radzie, a mimo to nie potrafią nic zrobić, bo Stach poblokował każdy ruch. ogromne zadłużenie, które pogłębiło by się jak wygraną byłaby ta pani i do tego projekty, które nie mają znaczącego wpływu na rozwój miasta, bo zamiast uzbrajać tereny, budować infrastruktórę, to mnustwo forsy poszło w bylejaką kulturę

    • Czy Twoim zdaniem Ci wszyscy mieszkańcy, którzy przyszli na zebranie i zechcieli wyrazić swój sprzeciw wobec szalonego pomysłu, szalonego władcy to ludzie którzy nie mogą pogodzić się z przegraną? Chyba nie. To porostu ludzie którzy widzą co się dzieje i reagują

    • do KAMIENI KUPA
     Masz rację. To właśnie zostanie z gminy jak Kowalski będzie rządził po swojemu.
     Dobrze, że te Panie wzięły sprawy w swoje ręce i przeszkodziły Kowalskiemu w sprzedaży działki.
     Mądrzy niech sobie odpowiedzą na takie pytania:
     1. Co Kowalski stworzył (oprócz piany) przez wszystkie kadencje jako radny?
     2. Co Kowalski stworzył (oprócz piany) przez te wszystkie miesiące, kiedy jest w ratuszu?

     • Nic nie stworzył Kowalski?
      1) Ciemność na ulicach.
      2) Kilka artykułów za kilkadziesiąt tysi.

      aaaaa i zlot czołgów w towarzystwie kilkunastu garbusów.
      Za rok proponuje te wszystkie garbusy ustawiś w szeregu i dokonać próby gąsienicowej.

    • O jakim zadłużeniu mówisz? Lidzbark Warmiński ma większe zadłużenie i pisze piękne projekty, pozyskuje pieniądze na modernizację oświetlenia i nie musi lamp wyłączać. Starostwo olsztyńskie ma jeszcze większe zadłużenie i składają projekty i pozyskują pieniądze. Ale do tego potrzebna jest umiejętność zarządzania finansami, w tym zwłaszcza zarządzanie kredytem, umiejętność planowania. A tych umiejętności obecny burmistrz nie posiada nawet w elementarnym stopniu. Ukrywa to opowiadając bajki o złej sytuacji gminy . jest po prostu bezsilny, stanowisko przerosło go.

    • Jak widać z nagrania spotkania, to ani to mała grupka, ani to nie byli przegrani w wyborach ( ba, nawet sa i ci, którzy byli w kowala komitecie, ostatnio lub wcześniej) . Większość to niezależni i niezadowoleni mieszkancy- po prostu.

    • Ciężko z wami merytorycznie rozmawiać, jak co drugie słowo to obelga.
     Jeśli dobrze odczytuje politykę obecnego burmistrza, to chce najpierw ustabilizować finanse gminy po wieloletniej hulance poprzedników (i dlatego tak często do tego nawiązuje), a później zabrać się za realny rozwój miasta i wsi. Atmosferę pracy ma ciężką, ale to normalne po tylu latach autorytarnych rządów arbuzów – wpływy nadal mają i przeszkadzają jak tylko mogą. Szkoda tylko, że jest, co prawda niewielka, grupa ludzi, którzy się jeszcze nie obudzili. Tych którzy działają z pełną świadomością i premedytacją te słowa nie dotyczą.

     • Nieładnie kamieni kupa oj nieładnie koleżko.
      Co drugie słowo obelga a aam piszesz tak np Haraniowa pieprzy i jak kto przeczyta twoje komentarze sam zobaczy jaki jesteś mądry Drogi koleżko tak się składa ze ja i moja rodzina daliśmy głos na Jarka ale nas zawiodl tym wiecznym Trzask to Trzask tamto. Kasa pusta wina Tuska Oszukał ludzi i tyle.
      Wyprzedawać tylko chce sam żadnego pomysłu nie ma.Jak patrzę na to zebranie to już lepszy byłby Wolak albo i ta cała Haraniowa. Porażka te rządy Kowala.

     • koleżko, „pieprzyć” to najłagodniejsze, jakie znalazłem słowo, adekwatne do reprezentowanego tutaj poziomu dyskusji.

     • Zrobię „kopiuj wklej”, bo z trollami tak trzeba: Widać, że pod nawałą negatywnych komentarzy pan Jarosław Kowalski (obecnie piastujący stanowisko burmistrza, w skrócie: o.p.s.b.) zatrudnił profesjonalistę do pisania pozytywnych komentarzy w swojej obronie, nic to nie da. Skompromitował się pan Jarosław Kowalski, o.p.s.b., wielokrotnie i pewnie nieostatni raz. Mam nadzieję, że to jedna z jego ostatnich kompromitacji na stanowisku burmistrza. Skoro pan Jarosław Kowalski, o.p.s.b., sam wywołał temat referendum w sprawie jego odwołania, to wzywam radnych opozycyjnych (jak sam ich nazywa o.p.s.b.) do podjęcia tego tematu.

     • Skończ już z tym referendum. Nie ty go wybrałeś i nie ty będziesz odwoływał. Kwik jest wielki, ale to oznacza, że coś się po 30 latach zmienia na lepsze.

     • Wybrali go mieszkańcy i mieszkańcy mogą zadecydować w referendum jak długo jeszcze ta farsa będzie trwała.
      Mówisz żeby skończyć mówienie o tym referendum, a co ma to zły wpływ na władcę?

     • do KAMIENI KUPA
      Nie masz racji. Odwołać Kowalskiego może każdy, i ten, który go wybierał, i ten, który go nie wybierał. Osobiście jestem przeciwnikiem referendum. To Kowalski ciągle mówi o referendum. Widać, że Kowalski boi się referendum jak ognia. Jest tchórzliwy i ma słuszne poczucie, że jest bardzo kiepskim burmistrzem.
      Jestem przeciwnikiem referendum. Uważam, że najlepiej dla Dobrego Miasta byłoby, gdyby Kowalski podał się do dymisji. Ale do tego trzeba mieć honor i odrobinę samokrytycyzmu. Żadnej z tych cech Kowalski nie posiada. O kulturze Kowalskiego już tu się wypowiedział Grzech w innym wątku.

     • To, że grupie nienawistników nie podoba się, to co robi burmistrz nie oznacza, że są podstawy do jego odwołania. Okłamujecie sami siebie z tym rzekomym tchórzostwem, brakiem kompetencji, honoru i czego tam jeszcze.

     • Nie głosowałem na J.K. o.p.s.b. ale mój głos może przyczynić się do jego odwołania. Nie widzę powodu, dla którego miałbym skończyć z pisaniem o referendum tym bardziej, że to w wypowiedziach J.K. o.p.s.b. temat referendum powraca jak mantra i … uważam, że nie powinien się go obawiać jako wielki demokrata wsłuchany w głos ludu.
      Najlepszy władca D.M. (tak wnioskuję po jego zachowaniu, że się za takiego uważa) przynajmniej od 1990 r., jeśli nie od 1326 r. drwi sobie z kilku, zapewne opłaconych przez określone siły krzykaczy, wszak on jest emanacją dobra, wiedzy i krynicą wszelkich cnót … czegóż zatem ma się bać?

    • A twój władca myśli o rozwoju? Jedyne o czym mówi to:
     1. Bagno+ mylnie zwane zalewem a czasem nawet jeziorem. Za NUL 😂😂😂. Tylko bezmózg uwierzy w te brednie.
     2. Łączenie spółek +
     3. Veolia +. Autorytetem zachwalającym zajebistość Veolii jest koleś burmistrza. Koleś, który mieszka w bloku w którym ogrzewają się swoim własnym piecem! To jest dopiero kuriozum.
     4. Była władza+. Przy każdej możliwej okazji wypominanie dzualań byłej władzy. Ileż można żygać o tym samym. Obecny burmistrz był radnym przez 16 lat więc doskonale zdawał sobie sprawę w jakiej kondycji jest Gmina. Trzeba było nie mydlić oczu w kampanii wyborczej tak ambitnym i nierealnym planem.

  • Kowalski zachowuje się jak typowy tchórz. Jak przestraszył się, że jest ponad 800 podpisów przeciw.sprzedaży, to wtedy robi ,,konsultacje”. Zobaczycie te jego ,,konsultacje” i jego popisy we wtorek.
   Czy działką na Grudziądzkie zainterwsowana jest ta firma, która zafundowała Kowalskiemu fajerwerki? Padło takie pytanie na nagraniu, ale czy Kowalski odpowiedział honorowo, czy jak to on, gadał od rzeczy?

  • Tak. Normalny człowiek jak jest burmistrzem i rządzi, to mówi, że jest burmistrzem i rządzi 🙂
   Normalny dorosły człowiek, który bierze pełną odpowiedzialność za swoje czyny.

   • Nie. Normalny człowiek, gdy staje się burmistrzem, ZARZADZA miastem, a nie krzyczy na każdym kroku JA JESTEM (wreszcie) BURMISTRZEM, JA RZĄDZĘ.
    Różnica między ZARZĄDZAM, A JA TU RZĄDZĘ jest olbrzymia!

   • On mówi co mu mówią że ma mówić bo im się wydaje że ludzie nabiorą się na te sekciarskie zagrywki a jak na osiedlu u Jarka Wolaka ludzie nie takie głupie to Kowalski kpniec zwbrania ogłasza po kwadransie.

   • To niech w końcu rządzi, a nie ciągle szuka wymówek. To, że Ty wiesz, jak trzeba rządzić, nie oznacza, że Kowalski potrafi. 🙂

    • Gdyby nawet do czegoś takiego doszło, to on prędzej zje ten stołek niż go odda.
     Piszę to oglądając jego zachowanie spoza kamer, bo mam tę wątpliwą okazję. Przy kamerach to on i tak jest kulturalny.

  • Zniża się do naszego poziomu? Jaki on ma poziom to już wiedzą wszędzie. Jego Wojewoda i Wojewody prawnicy też zrozumieć nie mogą.
   Chwalisz kogoś kto niszczy wszystko, co dobre, a sam nie potrafi zrobić nic dobrego.

  • Zniżanie zawsze oznacza zmianę położenia na niższy.

   Poziom tego człowieka nie bardzo pozwala na jakikolwiek ruch w dół. Jedyna praktyczna możliwość to w górę, ale jakoś nasz górol z Limanowej wychowany w Sztumie tego nie umie.

   Coraz więcej ludzi to widzi, a łon udaje, że wsio orajt.
   Kto z najbliższych kolegów popiera jego obecną działalność?
   Alex? Prezes? Drugi Prezes? Doktor, który doktorem nigdy nie był? Prawdziwy doktor?

   Andzia z brzytwą mu zostali i Dzitka, która by chciała, ale nie wie jak i gdzie się ustawić, aby w czasie wyborów błyszczeć w świetle a nie chować się w ciemności.

   Sromota

     • ze swojej pozycji widzisz to jako chaos. Inni widzą jako robienie porządków w chlewie. poczekamy zobaczymy, kto po sobie zostawi porządek 🙂

     • Inni widzą jako robienie porządków? Oszukujesz sam siebie? Widziałeś niezadowolenie ludzi tymi jego porządkami? A tak jest w całej gminie. To dopiero początek. Będziesz się jeszcze wstydził, że dałeś się nabrać.
      Zostawił to go w popłochu kolega prawnik. 🙂

     • Tak mi się wydawało, że masz uraz do Stacha. Ale dlaczego przez to ma cierpieć całe Dobre Miasto? 🙂

     • urazu nie mam, ale kawał cwaniaka z niego 😉 całe miasto przeze mnie cierpieć nie będzie, w końcu mamy demokracje i liczy się głos większości 😀

     • do WE THE PEOPLE
      A teraz nie wstydzisz się, że dałeś się nabrać ekipie Kowalskiego?
      Ja mam swoje si do Trzaskowskiego, ale nie przekładam swoich osobistych sprawa na Miasto.

     • argumenty się nie kończą, tylko poziom abstrakcji tej dyskusji jak dla mnie za wysoki 😉

 19. Oj Jajek Jarek czas mija a ty dalej swoje. Prywatnie jesteś taki sam to dlaczego publicznie miałbyś być inny? Dalej jesteś tylko prostym chłopakiem z Lubomina, któremu wydaję się że może być burmistrzem miasta. Pamiętaj trzeba mieć trochę klasy a ty jej nigdy nie miałeś. Ot zwykły Bufon i tyle.

  • Prosty chłopak to nie wada. Wada to jak ktoś jest prostakiem. I tu jest problem tego pana. Marynara nie pomoże jak ktoś co najwyżej powinien rządzić w oborze.

  • Z czym do ludu! Stachu nawet na koniu wygląda jak Marszałek. Na Kowalskim to nawet garnitur leży gorzej niż na Aniele z Alternatywy 4. Nie mówiąc, że po spotkaniu z nim bocian dał drapaka. To o koniu zapomnij.

 20. Wolak powinien twardo pomyśleć o wystartowaniu w przyszłych wyborach. Ma chłop jaja, prawdę powiedział która ubodla a organizator uciekł na drzewo taki bohater.

 21. Wróćmy do Zadrogi. Czy facet, który zajmuje stanowiska zaufania publicznego czyli pełni funkcję radnego oraz przewodniczącego osiedla poniesie jakieś konsekwencje w związku ze ŚWIADOMYM OSZUSTWEM? Radny Zadroga składa w urzędzie pismo fałszywej treści, kłamie i łże na spotkaniu z mieszkańcami i co? I tak nic? Bulwersujące zachowanie, chamstwo, prostactwo, kłamliwe pisma przejdą ot tak płazem? Panie Zadroga z podatków mieszkańcow całej Gminy ma pan płacone diety, a nie tylko od bloku nr 9. Od tajemniczych mieszkańców dziewiątki co to mieli się podpisać na liście a żadnej listy nie ma!

  • Pan Zadroga notorycznie kłamie, na sesjach, wprowadza w błąd radnych mieszkańców burmistrza, szopki na osiedlu. czepia się wszystkich a sam nic nie rozrobi. Brak szacunku dla mieszkańców, byłych włodarzy – nie ważne kto był, brak szacunku do urzędników, instytucji, służb do których nie raz przychodził po pomoc. To ze miasto się cofa to już fakt.

 22. Najlepiej tylko krytykować pan Kowalski dopiero zaczął kadencję więc potrzeba trochę czasu żeby to wszystko rozkręrcić …..ja widzę ciągła krytykę co by nie zrobił to jest żle a co do placu zabaw na Łużyckiej 32 to czysta kpina plac zabaw przy śmierdzącym śmietniku i z latającymi szczurami tam strach puścić dziecko …..najwięcej do powiedzenia mają Ci co nie mają małych dzieci i to prawda że się jeszcze nikt nie narodził co by wszystkim dogodził.Trzeba zrobiś normalny plac zabawa a nie prowizorkę

  • Dopiero zaczął? Mija dziewięć miesięcy. Widocznw efekty:
   1. Wszechogarniająca nas ciemność
   2. Syf na całym mieście – niepozamiatane chodniki, niepokoszone trawniki, uschnięte kwiaty,wszechobecne śmieci.
   3. Uchylenie orzez pisowskiego Wojewodę uchwały połączenia ckb z osirem, na ktorą dali się nabrać Radni.
   4. Organizacja garbatej imprezy bez garbatych pojazdów. Imprezy, która miała znikome zainteresowanie. Imprezy, ktora miała być za NUL, z budżetu Gminy nie miała być wydana ani złotówka a wydano na ten badziew bagatela 120 tysięcy złotych.
   5. Sprowadzenie do miasta ku uciesze klakierów tresowanego bociana. Podejrzany bociek nie wytrzymał ciśnienia i zniknął razem z przyjacielem zastepcą.
   Mało? Wymieniać dalej?

  • Osiemset osób, które są przeciwne to jest nic? Tak jak powiedział prezes Wolak: Kowalski źle rządzi i skłóca ludzi. Musi być zawsze tak jak on sobie wymyślił. Tak jak wczoraj ten badziewny koncert, ale zmusił bo to piosenki jego ulubionego zespołu. Kpina!

 23. Prawda jest taka ze Kowalski i Trzaskowski całe życie robili sobie na złość ,jeden drugiemu pokazywał i pokazuje swą męskość polityczną.
  Całe życie wojuja a powinni pokazać społeczeństwu ze wojna jest ZŁA. Gdyby zrobili cokolwiek razem, podali sobie rękę? Nakręca sie spirala wojny w mieście prZez ich konflikt rodzinny

  • Kowalski przez ponad 16 lat sam tworzył i hodowal swojego wroga, aż do chorobliwej obsesji, z której wyjść nie może. Najgorzej, ze w imię tej fobii cierpią inni- mieszkańcy i gmina. To takie słabe i prymitywne, ze aż trudno uwierzyć.

   • Masz rację. A kto mądry, ten się zastanowi, czy to normalne tak szaleć z powodu szczęścia siosty żony? Powinien się cieszyć, że kobieta jest szczęśliwa i sobie życie układa.

  • A co to jest: „wojuja”, nowy taniec, czy potrawa? A i jeszcze ta: „męskość polityczna” – wybaczcie rozbawiło mnie to setnie 😉 Ludzie piszcie po polsku a nie po „polskiemu”.

 24. Mnie szczęście Pana Trzaskowskiego cieszy. Mam tylko nadzieję, że znajdzie czas w tym swoim szczęściu i nie pozwoli Kowalskiemu zniszczyć Dobrego Miasta doszczętnie.

 25. Demokracja nawaliła, że tacy ludzie dostali się do rady. Wniosek trzeba chodzić na wybory. Wyrywanie mikrofonu, niedopuszczanie do głosu „poprzedniczki” co to jest?. zero szacunku, zero dialogu. Panie Zadroga co Pan zrobił dla osiedla, którym niby Pan zarządza a na nim nie mieszka? Płacimy podatki na pana dietę radnego i oczekujemy kultury i działania z Pana strony. Kolejne dotacje uciekają dla miasta, zaniedbywanie inwestycji, brak nadzoru, dość tych kpin z mieszkańców i dość już tych kłótni.

 26. Wiec Haraniowej sie udał przyszła ze swoimi waflami żeby robić dym na zebraniu na temat osiedla !!!! Zaczeła opowiadac jakies bajki ze gmina wyjdzie z zadłuzenia 2025 haha to co przez najbliższe lata nie mozna nic budowac itd … do dług sie powiekszy i wyjdziemy z niego w 2050 hahah . A poza tym to smieszy mnie ten mały tłusty prezes którego zastepca tak walczył o mikrowfon ze ledwo na nogach stał !!! Haha Panie Wolak wstyt za takie coś !! Kim pan się otaczasz , co to za towarzystwo taki asystem no tylko kur.. chu… potrafi żenada . Może i kowal troche bredził ale to co ze strony pana prezesa wstyd !!!

  • Nie masz racji. Wolak i Harań mają takie samo prawo mówić jak Kowalski. Sam przyznajesz, że Kowalski bredził. Kowalski zawsze bredzi. Mamy dość jego bredzenia i skłócania nas. Kowalski jest słaby. Ucieka z mikrofonem i nie szanuje nas.
   Wolak nie odpowiada za jakiegoś pijanego. Oczywiście teraz Kowalski tym będzie próbował przykryć prawdę o sobie. Wolak powiedział samą prawdę. Kowalski nie potrafi rządzić i nie nadaje się do żadnej dyskusji. Dobrze mu ten pijany powiedział. Garbusy to była porażka. Wszystko, co robi Kowalski to porażka.

   • Porażka, to były rządy PSLu w tym mieście z don Trzaskowskim na czele. Wydawanie kasy na rzeczy nie dające korzyści rozwojowych gminie. Chore układy i układziki. Taki szał jest właśnie dlatego, że Kowalski odważnie je rozbija i mówi prawdę, co jest nie na rękę niektórym. Kowalski jest na stanowisku takim jak jest w rzeczywistości. Trzaskowski i Harań ładnie prezentują się na zewnątrz, a za kulisami to już inna bajka. Niestety, zmanipulowani nie zauważają tego. Panie burmistrzu konsekwentnie do przodu, a pod koniec roku uda sie sprzątnąć bałagan po poprzednikach, a później pełna na przód i wyciągniesz pan to miasto na poziom, który zasługuje.

    • Jakie układy i układanki do cholery? Podaj przykład! Kowalski ustawia wszystkie konkursy, rozdaje stołki swoim klakierom, długo przed konkursem wiadomo, kto wygra. To nie uklady ?

  • Porażka, to człowiek na stołku burmistrza który nie szanuje nikogo kto choć raz nie zgodził się publicznie z jego zdaniem. Ludzie mają prawo wyrażać publicznie swoje zadanie, nawet jeśli nie podoba się ono Kowalskiemu.
   Ten człowiek na punkcie ludzi, którzy mają zdanie inne od jego zdania. Doskonałym przykładem jest Pani siedząca na ławeczce, jak zaczął się zachowywać, gdy zwróciła mu uwagę, że każdy ma prawo zabrać głos? Furia!

  • Pan prezes Wolak to nic a nic na naszym osiedlu dobrego nie robi….a na zebraniu krzyczy…zajmij się pan osiedlem i społecznością a pani Harań po cholerę przychodzi na spotkanie jak nie jest z naszego osiedla….ze sztabem swoim a na koniec wpuszcza w tłum swojego wyborcę aby zrobić szum z Kowalskim….

 27. Porażka, to człowiek na stołku burmistrza który nie szanuje nikogo kto choć raz nie zgodził się publicznie z jego zdaniem. Ludzie mają prawo wyrażać publicznie swoje zadanie, nawet jeśli nie podoba się ono Kowalskiemu.
  Ten człowiek na punkcie ludzi, którzy mają zdanie inne od jego zdania. Doskonałym przykładem jest Pani siedząca na ławeczce, jak zaczął się zachowywać, gdy zwróciła mu uwagę, że każdy ma prawo zabrać głos? Furia!

  • Nie zgodzę się z tym, że każdy ma mieć prawo zbierać głos na wszystkie tematy. To prowadzi do bałaganu i chaosu, co widać na załączonym obrazku. Co wniosła wypowiedź ex-burmistrzycy? Co wniosła wypowiedź radnej Wasilewskiej? Po za tym, że podkręciły podziały między mieszkańcami, to dokładnie nic! Jeśli piastuje się jakieś ważne stanowiska, to należy zważać na słowa i to co się mówi. Tak samo jak te wypowiedzi na różnych internetowych forach – w kółko te same osoby nakręcają spiralę nienawiści, a na profilach mają płomienne grafiki sprzeciwiające się „mowie nienawiści”. Hipokryzja i tyle. Kowalski ma trudne zadanie, bo ma mniejszość w radzie, i lata zaniedbań poprzedników, ale życzę mu powodzenia i konsekwentnych działań stabilizujących finanse gminy. Nie będzie sobą i nie słucha „dobrych rad”.

   • Czyli kto myśli inaczej niż burmistrz, ten nie ma prawa głosu? A to ciekawe. I ta zwarta płyta o wyimagonowanych zaniedbaniach- propaganda szyta bardzo grubymi nicmi. Tylko coś mało skuteczna, jak widać

   • do Porządek
    Czy ty w ogóle wiesz, co to mowa nienawiści? Gdybyś to wiedział i był choć odrobinę obiektywny, to wiedziałbyś, że nikt bardziej niż Kowalski nie odpowiada za to, jak wygląda i dyskusja, i stan gminy. On może krzyczeć WON przed kamerami? Kowalski może zabraniać komuś przychodzić na sesję i przyjeżdżać do Dobrego Miasta? Kowalski może mówić ciągle i nie na temat? On może mówić od rzeczy i to nie jest chaos?
    Kowalski może skłócać?
    O stabilizacji finansów to on ma takie pojęcie jak i o wszystkim. Ten wstawiony człowiek najlepiej podsumował jego garbusy tak jak i całe jego rządy. Na szczęście już każdy prawie widzi, że on jest kompletnie nieprzygotowany do pełnienia takiej funkcji.

   • Porządnicki, piszesz: „Jeśli piastuje się jakieś ważne stanowiska, to należy zważać na słowa i to co się mówi…” . Tym jednym zdaniem zaorałeś/aś swoją błyskotliwą wypowiedź. Pytam zatem o Twoje zdanie na temat fałszywych informacji zawartych w interpelacji Zadrogi do burmistrza. To po pierwsze. Po drugie: jak osądzasz kłamliwe i mijające się z prawdą pokrętne wypowiedzi burmistrza? Każde kolejne wypowiedziane zdanie wykluczało stwierdzenie zdania poprzedniego. Tylko klaszczący pajacyk ślepo wierzy i nie analizuje wypowiedzi. Ech, błazny w marnej jakości przedstawieniu cyrkowym.

 28. Pani Harań! Jaka jest różnica między „decyzją podjęta” a „decyzją wypowiedzianą”? Czy każdy sponsor każdej imprezy jest potencjalnym nabywcą mienia gminnego? Dlaczego dzieci Wasilewskiej zmyły się z Dobrego Miasta? Czy wrócą jak mamusia zostanie już burmistrzem? Ile Pani Natalia schudła zbierając podpisy?

  • Tylko kmiot najniższego szczebla osądza po wyglądzie. Ty prostaku i tchórzu nadęty. Nie to że kmiot to jeszcze głupi bo wierzy w brednie burmiszcza. Proponuję abyś w uroczystej chwili otwarcia bajora skoczył na główkę ku uciesze władcy. Tylko uważaj! Bo głębokość tego bagna to jakiś metr 😂😤😂😤

   • Zajmij sie Aga asystowaniem soltysowi albo tez sie zabierz za troche sportu bo niedlugo nawet do tego swojego zecha nie wsiadziesz

    • Wieczny rencisto
     Wieczny kuracjuszu
     Twoje kocopoły
     Każdy puszcza mimo uszu

     Nudne stają się twoje śpiewki
     Idź w pole kopać marchewki
     Tylko nie zapomnij zabrać ze sobą brzytewki

    • Lepiej asystować mądremu sołtysowi, niż głupiemu burmistrzowi.
     Co do pozostałych Pana uwag. Takie rzeczy można zmienić stosunkowo szybko. Lepszym człowiekiem, co widać po Pana przykładzie, się jednak nie zostanie. 😎
     Współczuć kobietom z Pana bliskiego otoczenia nie będę. To jakim jest Pan prostakiem to w dużej mierze ich wina.

  • Raz dwa trzy szczekasz Ty.
   Najpierw Jacek
   Później Werka
   Zaś Halinka w blokach stoi
   I niczego się nie boi
   A u plota już kobyłka
   I to nie jest żadna zmyłka

 29. Burmiszcz mówił dużo o służbie, słuchaniu i służeniu mieszkańcom. Jeżeli jednak pomimo jednoznacznej opinii mieszkańców z takim uporem dąży do sprzedaży tej działki, świadczy o tym kolejne zebranie na ten temat to komu i za co zobowiązał sie sprzedać tę działkę???

  • Proszę zauważyć, że Radna Wasilewska w interpelacji z dnia 18.07.2019r. w pytaniu nr 2 zapytuje o konkretne wkłady poszczególnych sponsorów. Proszę zobaczyć, że burmistrz nie odpowiada na tę część pytania. Podaje tylko ogólną kwotę bez rozbicia na poszczególnych darczyńców. Robi to celowo bo jednym ze sponsorów był Arbet czyli prywaciarz budujacy apartamentowce. Interpacja dotyczy oczywiście garbatej imprezy i jest dostępna na profilu fb Radnej. Post z dnia 24.07.2018

   • Zatem to już nie tylko typowo urzędnicza manipulacja. To już matactwo.
    Wierzę, że coraz więcej osób przegląda na oczy, do czego tak naprawdę zdolny jest pan Kowalski ze swoją ekipą trzymającą władzę. Zwykli zwolennicy pana Kowalskiego w dużej mierze pojęcia zielonego nie mają o takich matactwach. Ale na szczęście kiedy te matactwa są nagłaśniane, efekt jak przy działce na Grudziądzkiej natychmiastowy.
    Cieszy mnie też, że coraz więcej osób pojmuje, że nie można biernie przyglądać się bezprawnym poczynaniom pana Kowalskiego.
    Nie można też bać się tchórzliwych kanalii. Trzeba odważnie stawiać im opór.
    Wściekłość pana Kowalskiego wynikła z wielu powodów. Ale trzy były najistotniejsze.
    Pierwszy, że Mieszkańcy mają czelność mieć odwagę wyrażać własne zdanie. Tu wielkie uznanie dla Liderek. Drugi powód furii pana Kowalskiego był taki, że zauważył on, iż Pani Beata Harań stanowi dla niego poważne zagrożenie polityczne. Pani Harań jest szanowana, a jej głos jest ceniony.
    Trzeci powód wściekłości pana Kowalskiego był taki, że Pani Harań miała odwagę obnażyć prawdę, że to deweloper Arbet sponsorował imprezę marzeń pana Kowalskiego i to Arbet jest najprawdopodobniej zainteresowany zakupem tej działki.

  • Przecież od początku swojej kadencji burmistrz nastawił się na wyprzedaż majątku miasta. Jego zakusy jak dotąd zostały zablokowane. Przecież Pani Harań wyraźnie powiedziała, że finanse gminy DM są pod kontrolą a dług zostanie spłacony do 2025 r. Dlaczego burmistrz to robi ? A może inne pytanie. Czy być może ma jakieś zobowiązania np. za sponsoring imprez w DM? A może są jakieś inne powody? Kto wie?
   PS
   Powiedział, że nie jest zakorzeniony w DM ale, że „kocha” to miasto. To co to za miłość? „Ślepa”?

   • Żaden sponsor czytaj prywaciarz nie będzie dawał kasy dla kilku braw na mizernej imprezie z frekwencją poniżej minimum. Sponsoring to działanie dwubiegunowe – ja tobie, a ty mi. Biedny władca razem z Wyszyńskim szuka działki gdzie deweloper mógłby wybudować blok. A tzw.doły czyli teren za basztą w kierunku ul. Lotników, a działka za SP2 w stronę Łużyckiej? Wracając do „dołów” pewnie burmistrz woli mieć widok na łąkę niz betonowy blok.

 30. A nasza radna-gwiazda, dobrze że się dwa razy przedstawiła, bo biada temu kto nie zapamięta pani przewodniczącej, która w zastępstwie za pana przewodniczącego, który jest na żniwach, a ona przemawia w jego imieniu do prostego ludu, prostymi słowami i tłumaczy to co sama niedawno zrozumiała, że ona- radna, to jest władza uchwałodawcza i nie może chodzić po domach, bo ona-radna- przewodnicząca, tylko uchwala… 😂😂😂
  – żenada!!! ale jakie SZOŁŁŁ

  • To wszystko to jedno wielkie ŻENUA!!! Pani Radna przedstawiająca się 2-krotnie żeby czasem ktoś nie zapomniał nazwiska, wykładnia (prawie prawna) jaka jest jej rola (jedynie uchwałodawcza)-widać wiedza na świeżo chapnięta i przekazana przez jej mentorkę Panią Harań.
   Kolejna ŻENUA to te LIDERKI, co maja parcie albo na stołek radnej, urzędniczy albo na stołek prezydialny…masakra. Takie młode, a już w układach i sterowane przez starych wyjadaczy, którzy ciagle nie mogą pogodzić się ze sromotna porażka. BURMISZCZ – człowiek który jak nie skłamie to chyba prawdy nie powie.
   Ludzie, to wszystko to jest tylko „polityczka” na dennym poziomie. Co to za poziom rozmowy? Walka na jakie argumenty? To jest obrzucanie się błotem i robienie szoł, tylko po to, żeby nikt czasem nie zapomniał ze w gminie mamy potencjalnych Liderów, upadających „polityków” i aspirujących radnych. ŻENUA

   • Co proponujesz? Jak mieli działać? Czekać aż Kowalski sprzeda Arbetowi? Co wg Ciebie nie byłoby ,,żenua”?

   • Burmistrz ma wyjątkowe zdolności do manipulacji. W jakie tony uderza. Najpierw buńczuczny, ” JESTEM BURMISTRZEM, JA RZĄDZĘ”, ale pod wpływem argumentów wielu osób , które się wypowiadały zaczął grać rolę oddanego ‚woli ludu’. Powiedział: „Wszystko co państwo zechcą. Ja jestem po to, żeby wam służyć.” Zdolności do manipulacji ma wyjątkowe. A jak potrzeba to i płaszczenie się przed zebranymi jako oddany woli ‚ludu’ i „służący ludowi”. Obserwuje nastroje i w odpowiednim momencie w odpowiednie tony uderza aby je wyciszyć i skierować sympatię i uwagę w swoją stronę. Nie ma tu prostolijności tylko manipulacja.

   • Tematyka Dobrego Miasta zdominowalismy Wiadomosci Warminskie. Jest inna gmina w wojewodztwie w ktorej jest tak chucznie?

  • Zdanie kilkuset mieszkańców się nie liczy? Czy uważasz że ci wszyscy ludzie to ustawieni przez trzaskowskiego?
   Ciebie kowal ustawia, skoro tak bardzo nie możesz się pogodzić się z zaistniałą sytuacja.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here