Czy nie było by ładniej gdyby w Dobrym Mieście powstały zielone przystanki? [SONDA]

24

Przystanki autobusowe na rondzie w Dobrym Mieście jakie są każdy widzi. Jest taki pomysł, żeby zastąpić mało estetyczne przystanki w centrum miasta „zielonymi przystankami” z pięknym napisem miejscowości Dobre Miasto. A może takie przystanki powinny powstać w całej Gminie Dobre Miasto.

Jaka jest Wasza opinia? Zapraszamy do udziału w dyskusji oraz oddania głosu w naszej sondzie.

Czym jest zielony przystanek? 
To dodatkowa zieleń w przestrzeni miejskiej – ponad 10 m2 zielonego dachu i 9 m2 roślinnej ściany z pnączy. Rośliny posadzone wokół niego produkują w ciągu roku nawet 10 kg tlenu, poprawiają jakość powietrza, zmniejszają ilość pyłów zawieszonych i innych zanieczyszczeń. To oznacza zdrowsze powietrze.
W słoneczny dzień dach na tradycyjnym przystanku rozgrzewa się nawet do 45 st. C. Roślinny dach przystanku obniży temperaturę i uprzyjemni oczekiwanie na autobus w upalny dzień. Zatrzyma także nawet 90% spadającego na niego deszczu w ciągu roku. Woda opadowa gromadzona pod przystankiem będzie wykorzystywana do nawadniania pnączy na ścianie. Źródło: bialystok.naszemiasto.pl

Czy w Dobrym Mieście powinny powstać zielone przystanki?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz wszystkie wydarzenia

24 KOMENTARZE

 1. O zielone przystanki trzeba będzie dbać, czy to uda się utrzymać w odpowiednim stanie wizualnym?
  Póki co, jak widać na zdjęciu, mamy zielone studzienki kanalizacyjne, którym to raczej ta zieleń nie sprzyja.

 2. A skąd pieniądze na to, przecież budżet w stanie katastrofalnym. Znowu od sponsorów?
  Sonda bezsenowna bo kto by dbał o to? Czy wy nie widzicie tego syfu na mieście?

  • Widzimy. Widzą też turyści (w tym słynni turyści z Niemiec). Widzą wszyscy przejeżdżający przez miasto. Ale bezradni nie widzą. Nic nie widzą, nic nie wiedzą.
   Kowalski na kolejnej sesji powie, że przedsiębiorcy muszą zasponsorować sprzątanie miasta i utrzymanie zieleni.

   • Inna sprawa:dla zachlanych wszędobylkich żuli byłoby milej. No i chyba byliby mniej widoczni dla turystycznych szwabskich oczu.

 3. Chyba nigdy dobre miasto nie było tak zaniedbane, syf wszędzie… A wy chcecie zielone przystanki…

 4. Nawet przewoznikow nie interesuje ze te ich tablice jak obrzygane wygladaja. Zapraszamy do Lidzbarka pokazemy wam co to jest miasto! A przez DM tylko aby szybciej przejechac zaslaniajac jedna reka oczy. Nie wiem czym wy sie podniecacie. Ze kosciol, ze jakies karlowate kamieniczki. Zaraz z bajorem i moze bajkonurem wyskoczycie. Z czym do nas!

 5. Najpierw zadbajmy może o to co jest przedmurze aż się prosi o porządek zwłaszcza z ludźmi którzy zrobili sobie w tym miejscu pub i miejsce spotkań do picia. Toaleta, hotel i bar w jednym miejscu? To możliwe u nas w Dobrym Miescie. Dawno nie było takiej sytuacji jak teraz że strach wyjść i przejść się deptakiem, bo nigdy nie wiadomo. A kolejne miejsce spotkań przystanek o którym mowa wyżej. Zapewnijmy takim ludziom przyjemniejsze warunki na spożywanie alkoholu i organizowanie imprez plenerowych. Co to się dzieje z naszym miastem….

 6. To prawda, co tu piszecie.
  Wieczorami robi się niebezpiecznie w naszym miasteczku. Okolice kamieniczek – wygaszone światło, a panowie i panie w stanie dość duzej nieważkości polegują zmęczeni na ławkach. Starach przejść obok bo nie wiadomo kiedy to się obudzi i jak zareaguje. To samo na przystankach. Jeden człowiek mieszka w krzakach na rondzie, wychodzi czasami wprost pod jadące auta. Strach, ciemno, brudno…

   • Burmistrz nie chce widzieć. Tak wygodniej. Gdyby się przespacerował póki mrok zapadnie oceniłby beznadziejość swoich dokonań. Miasto jest brudne, zasyfione, ciemne, ale za to ze znaczną ilością śmierdzących żuli, że Warszawa Centralna może nam zazdrościć. Szybki przejazd po mieście zieloną poczwarką nie pokazuje ogromu zaniedbań. Podobno białe unowocześnione badziewie śmiga nieco szybciej. Tak więc szanowni państwo ale o co kaman?

  • Na przedmurzu libacje zaczynają się już w godzinach porannych mowa tu o 8-9 rano !!! Policja przejeżdża nie zwracając na to uwagi nikt nic nie robi… Przykro się na to patrzy piękne miasto, piękne miejsca, ale niestety niszczeje z każdym dniem. Monitoring ??niestety ale chyba takowe w naszym mieście nie funkcjonuje.

   • Trzaskowski kiedyś powiedział, że to będzie właśnie takie miejsce, gdzie będzie można sobie na legalu wypić piwko. Jak powiedział tak zrobił i mamy co mamy.

    • No i racje mial Trzaskowski. Debilny przepis warszawiaki wymyslily ze nie wolno sobie piwka na swiezym powietrzu lyknac. Dopoki nikt nie rozrabia to co to komu przeszkadza. We wszystkich normalnych krajach jakos wolno a tutaj warszawiaki za pysk nas trzymaja

   • Kiedyś takowy monitoring na przedmurzu był i był dyzurny który zgłaszał zaobserwowane na monitorach zdarzenia i tym samym dopingował i kontrolował policję.

 7. Jasiński – prezesuniu gdzie jesteś? Z tobą i po tobie jest tylko bałagan i syf w mieście. Za co bierzesz nasze pieniądze? Panie burmistrzu Kowalski nie panujesz wcale nad swoimi ludźmi!!!!!!!!!!

  • Prezio zbija z trzech foteli jeden duży. Objęcie stanowiska już niebawem, o ile Radni dadzą się w.y.d.y.m.a.ć drugi raz. Prezio nie panuje nad śmieciami w mieście, a ma panować jeszcze nad ciepłem i wodą? Szanowni Państwo to jakieś kuriozum!!!
   Powtórzę po wtóre: miasto jest w tragicznym stanie wizualnym. Trawniki nie pokoszone, śmietniki przepełnione, chodniki z toną piachu na metrze kwadratowym i ta przerażająca ciemność. Jest naprawdę niebezpiecznie. Czy władca tego nie widzi? Czy na prawdę uważa, że jest cacy?
   Panowie starosto i dobromiejski władco apeluję do was, abyście przy najbliższej wizycie kolesi z regionu Osnabrück, oprowadzili ich po zakątkach miasta w mroku. Gwarantuję będzie klimatycznie. Kolesie będą na pewno zadowoleni, dodatkowo zrobią darmową reklamę o ciemnogrodzie na Warmii i kolejnych 50 tysięcy nie trzeba będzie wydawać na żenujące prasowe artykuły. Znajduję jeszcze jeden pozytyw spaceru w czeluściach ciemności, otóż… Może kolesie zlitują się i podarują kilka lamp np. naftowych. Tak po prostu, z żalu. Z żalu nad nami mieszkańcami zmuszanymi do życia w tej szarzyźnie.

  • Koniecznie trzeba być aby na żywo zobaczyć szoł. Po ubiegłotygodniowej porażce, po której di dziś nie milkną komentarze, może być jeszcze bardziej żenująco. Taki akt desperacji. Obstawiam że:
   1. W pierwszym rzędzie zasiądą: dzidzia, Zadroga, wieczny rencista, halyna, wera i dwa Jurki. Będą miszczami zadawania pytań wcześniej skonsultowanych.
   2. Mikrofonu i głosu nie dostanie NIKT z tzw.opozycji
   3. Odpowiedzi na krótkie pytanie będą poprzedzone kilkunastominutowymi wywodami nt staśka i beaty
   4. Na żadne pytanie nie otrzymamy RZECZOWEJ I KONKRETNEJ odpowiedzi.
   5. Może być wesoło i strasznie. Merytorycznie na pewno nie.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here