Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrym Mieście wyjaśnia co będzie dalej z budżetem obywatelskim.

95

Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrym Mieście wyjaśnia co będzie dalej z budżetem obywatelskim.

 

 

ROZSTRZYGNIĘCIE NADZORCZE NR PN.4131.468.2019 WOJEWODY WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO z dnia 28 sierpnia 2019 r.

Działając na podstawie art. 91 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2019 r., poz. 506 z późn. zm.), stwierdzam nieważność uchwały Nr XIV/79/2019 Rady Miejskiej w Dobrym Mieście z dnia 8 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie Gminy Dobre Miasto konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego.

Uzasadnienie
Na podstawie art. 5a ustawy z dnia 8 marca o samorządzie gminnym, Rada Miejska w Dobrym Mieście, przyjęła uchwałę w sprawie przeprowadzenia na terenie Gminy Dobre Miasto konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego.

W niniejszej sprawie, doszło do rażącego naruszenie procedury podejmowania uchwał.
Regulacja dotycząca przebiegu obrad na sesji rady gminy należy, w przeważającej części, do materii objętej statutem. Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym, organizację wewnętrzną oraz tryb pracy rady i komisji powoływanych przez radę, a także zasady tworzenia klubów radnych, określa statut.

W Statucie Gminy Dobre Miasto, przyjętym uchwałą nr XVIII/122/2015 Rady Miejskiej w Dobrym Mieście z dnia 29 grudnia 2015 r., w § 37 ustalono w ust. 1, że po wyczerpaniu porządku obrad Przewodniczący kończy sesję, wypowiadając formułę: „Zamykam sesję Rady Miejskiej w Dobrym Mieście”, a w ust. 2, iż czas od otwarcia do zakończenia uważa się za czas trwania sesji.

Organ nadzoru na postawie protokołu z sesji Rady Miejskiej w Dobrym Mieście, odbytej w dniu 8 sierpnia 2019 r. ustalił, że Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrym Mieście poddał pod głosowanie uchwałę nr XIV/79/2019 Rady Miejskiej w Dobrym Mieście z dnia 8 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie Gminy Dobre Miasto konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego, już po zamknięciu ww. sesji.

Tym samym, głosowanie nad przedmiotową uchwałą miało miejsce poza sesją Rady Miejskiej w Dobrym Mieście. Należy zauważyć, że zgodnie z zasadą sesyjnego systemu prac, rada, jako organ kolegialny, może podejmować rozstrzygnięcia ze skutkiem prawnym tylko na sesjach (wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Sygn. akt II OSK 1458/13).
Zdaniem organu nadzoru, procedowanie z naruszeniem wymogów statutowych ww. uchwały, jest niezgodne z prawem, a uchwała podjęta w takim trybie jest nieważna
Mając na uwadze powyższe rozstrzygnięto, jak na wstępie. DZIENNIK URZĘDOWY
WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO Olsztyn, dnia 2 września 2019 r. Poz. 4282

Od niniejszego rozstrzygnięcia przysługuje prawo wniesienia, za pośrednictwem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie w terminie 30 dni od daty jego otrzymania.

WOJEWODA WARMIŃSKO-MAZURSKI
Artur Chojecki

Głosowanie odbyło się podczas XIV-a sesji Rady Miejskiej w Dobrym Mieście. Temat główny budżet obywatelski. 2019-09-08
Porządek obrad sesji:
 
 1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Podjęcie uchwały w sprawie przeprowadzenia na terenie Gminy Dobre Miasto konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego.
 4. Zamknięcie obrad.

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

95 KOMENTARZE

 1. Działanie za plecami Przewodniczącego Łańki i Rady Miejskiej. Burmistrz celowo nie poinformował o błędzie głosowania i wysłał pismo, aby nie było Budżetu Obywatelskiego. Jak można nazwać takie działanie burmistrza? Brak słów.

 2. Brawo Panie Ryszardzie ….To się nazywa człowiek z honorem…A burmistrz brak słów, chamstwo i nic więcej

 3. Jak go oglądam to stwierdzam że jest to najgorszy przewodniczący w historii rady miejskiej w Dobrym Mieście, to on gra nie fair i swoimi działaniami rujnuje funkcjonowanie i rozwój gminy. Nastał czas pomówień, intryg i kłamstw – takie wprowadził standardy rodem z PGR-u.
  Przewodniczący powinien łączyć, a nie dzielić!!! Wstyd i hańba!!!
  Ps. Jednak pomyłka może się zdarzyć każdemu, bo nikt nie jest doskonały i tu nie robiłbym problemu, smutna jednak jest cała ta wypowiedź 🙁

  • Smutna to jest postawa burmistrza Kowalskiego. Smutna tak i dla samorządu, jak i dla kondycji człowieka. Teraz widać całe jego zakłamane i tchórzliwe oblicze. Burmistrz Kowalski nie chciał budżetu obywatelskiego w takiej formie i posunął się do takiego haniebnego zagrania. Pomyłka przy uchwalaniu była. Przewodniczący Łańko przecież to przyznał. Ale prawda jest taka, że burmistrz Kowalski powinien zawiadomić od razu Przewodniczącego i Radnych. Nie zrobił tego, bo jest małym i zakłamanym człowiekiem, który przy Panu Łańce wygląda teraz jeszcze nędzniej jako człowiek. Udowodnił teraz publicznie, że tak naprawdę (oprócz gardłowania na lewo i prawo o honorze, zasadach i odwadze) nie ma elementarnego pojęcia co to faktycznie jest.

   PS Przy ,,standardach” wprowadzonych przez burmistrza Kowalskiego PGR wypada dużo lepiej niż się Panu się wydaje.

   • Wszyscy już przeczytali po 100 razy o tym zakłamaniu, braku honoru, haniebnym zachowaniu, tchórzostwie i czym tam jeszcze. Dajcie spokój, Goebbelsa nie przebijecie.

 4. Trzeba krytykować i mówić prawdę. Panie Łańko, u Pana Kowalskiego, burmistrza, nie ma sentymentów, przyjaźni, honoru i wzniosłych idei. Jest tylko dążenie do własnych celów. Pan Burmistrz nie zawahał się działać za waszymi plecami, co jest świństwem. Trzeba to nazwać po imieniu. W końcu chyba Pan to zrozumiał?

  • Lanko przynajmniej z twarza I odwaga odpowiada na zarzut nieprawidlowosci uchwalania ustawy. Jak prawnie sie ma fakt, ze burmistrz posyla list do wojewody bez cc (carbon copy) do rady miasta (to o niej jest list I jej dotyczy). Odpowiedzi przychodzi tez tylko do burmistrza bez cc do komorki, ktorej list dotyczy? To wg mojego uznania emocjonalnie podyktowane dzialania upadajacego burmistrza, ktory wiedziony jest tylko I wylacznie wlasna imaginacja. A tak na marginesie to te bolace go 500 tys. Prawdopodobnie w swojej glowie ma przeznaczone na cementowy projekt za kosciolem a nie na rozwoj „gminnych pomyslow”.

  • Rada odbyła się bez obecności burmistrza, który był na chorobowym. Czy takie działanie Łańki i koleżanek było w porządku?… Jak oni jemu, tak on im.

   • Burmistrz jest gościem na sesji, może na niej być, ale nie musi. Nie ma więc podstaw do tego by czynić zarzuty radnym, że obradują bez burmistrza.
    Zresztą, gdyby burmistrz miał zastępcę, to w sytuacji gdy burmistrz był na chorobowym na sesji byłby obecny zastępca burmistrza.

    • Owszem. Ale 1. radni wiedzieli, że burmistrz jest przeciwny i nie mieli skrupułów, aby zwołać nadzwyczajną sesję pod jego nieobecność. 2. Rada jest autonomiczna i nie potrzebuje żadnego urzędnika miejskiego, aby zgodnie ze statutem gminy obdarować na sesjach. Wystarczy znać statut gminy i ustawę o samorządzie. Po prawie roku można już było to opanować, a nie zasłaniać się biernością sekretarza czy radcy.

     • To Radni zwołując sesję mają uwzględniać czy przypadkiem burmistrz nie pójdzie na zwolnienie? Z tego co pamiętam to Sesja została ogłoszona przed pójściem kowalskiego na zwolnienie. Więc w czym tkwi problem?

     • Sesje mogą się odbywać bez burmistrza i całego jego ratusza. To są sesje Rady a nie rady i ratusza. Byłoby lepiej gdyby ratusz zajął się wykonywaniem a rada ustanawianiem. Nie byłoby całodziennych tyrad i przepychanek

   • Kowalski na sesjach straszy, że wyjdzie z sesji a razem z nim wyjdą urzędnicy.
    Była obecna Kobylińska. Role rozpisane i rozdane. Z Kowalskim czy bez byłoby tak samo. Kowalski i tak tańczy jak Kobylińska chce. Widać, że się jej boi.

    • Niech zbiera manatki, przyjaciół i wychodzi. Proponuję Radnym kupić wielkie znaki informujące o drodze ewakuacyjnej, żeby sobie biedak poradził z odnalezieniem drogi, jak już podejmie decyzję o wyjściu z sesji.

 5. Bardzo niepoprawne działanie władcy. Samozaoranie i kompromitacja na najwyższym poziomie.
  Brawo Panie Przewodniczący.
  A co na to „etyczka” warmińsko-mazurska? Pani radna czy to takie działania pani popiera? W niedziele do spowiedzi, potem komunia i cacuńko – można działać dalej. Byle do kolejnej niedzieli. Wstyd, hańba i kpina.

 6. Klub opozycji po swojej tajemnej naradzie uznał że trzeba przyznać się publicznie do błędu i wziąć to na klatę, a potem foki będą klaskać i wystawiać Rysia na piedestały krzycząc jaki Rysio jest mądry, wielki i honorowyyyyyy
  – ludzie jakie to jest żałosne płytkie i pod publiczkę!!!
  – mam nadzieję że mądrzy ludzie na takie przedstawienie nie dadzą się nabrać.
  … i To opozycja cały czas działa za plecami burmistrza, donosi na niego gdzie tylko się da i dąży za wszelką cenę do osiągnięcia własnych celów, kręcąc, kłamiąc i tworząc intrygi.

  • Wystarczy spojrzeć na fb jaka farsę uprawiają aramowiczowa i spółka.

   Od początku bawią się w intrygi a teraz biedni….

    • Uważam, że wypowiedz „Ksiądza” jest niesłuszna ponieważ te Panie zawsze mają dokumenty na to o czym piszą na fb.
     Natomiast nie podoba mi się twoje określenie ‚typowy katol’, który ‚pomawia bliźnich’. Obrażasz w tym momencie katolików jako ogól. Katolicy to ludzie. A wśród ludzi są różni. Stawianie wszystkich pod jedną kreską to pomówienie. Ja jestem wierzącym katolikiem i mnie to określenie obraża.

     • Katol to nie katolik. Ja też jestem wierzącym katolikiem i nie czuję się obrażony tym określeniem. Pewnie dlatego, że jestem katolikiem, nie katolem.

     • W którym miejscu ÓSME PRZYKAZANIE nazwał katolików katolami?
      Jeśli jeden katolik jest alkoholikiem, to każdy katolik to alkoholik?
      Jeśli ksiądz jest pedofilem, to każdy ksiądz to pedofil?

  • Fragment:”…opozycja cały czas działa za plecami burmistrza, donosi na niego gdzie tylko się da… .” A jak ocenisz wysłanie listu, kopii obrad i głosowania na Sesji – dotyczącego Budżetu Obywatelskiego – przez burmistrza do wojewody bez powiadomienia Przewodniczącego i Radnych? Czy to nie jest działanie za plecami Przewodniczącego i Radnych?

   • Tak. To celowe działanie burmistrza i jego otoczki za plecami Rady i jeszcze do tego ukrywanie dokumentów przed Radą. Dokumentów które dotyczą Rady!

  • Kowalski robi jedną wielką kpinę z samorządu i Dobrego Miasta. Wszyscy śmieją się z tego, co ten gość wyprawia. Intrygi to są ze strony Kowalskiego. A to kłamstwo na sesji, że uchwałę o budżecie obywatelskim wciskaną przez Kowalskiego zaakceptował prawnik?
   Kolejny przykład na intrygi Kowalskiego i jego świty. Uchwała o współpracy z organizacjami pozarządowymi. Kowalski ręczył, że wszystko z tą uchwałą w porządku. Jak wyszło? Kłamstwo wyszło! Dalej. Garbusy będą za darmo. Wyszło, że zapłaciliśmy za te obrzydłe przez Kowalskiego garbusy ponad 120 tysięcy. No ale Kowalski łgał, że to przecież nie gmina płaciła, to ckb płaciło. Ale już nieważne, że mówił, że będzie za darmo. Pisać dalej?

   • Coraz więcej osób się poznaje na Kowalskim, współpracownicy się żwawo odwracają a wyborcy drugi raz nie zagłosują. Łańko by się świetnie nadawał na burmistrza, żeby nie ta gwiazda pseudoburmistrzyca zdalnie sterowana. Coraz bardziej wieżę, że Łańko byłby naprawdę OK

   • Kpić, kpina, kpiący, kpiny to ulubione słowo „przepraszam, ale muszę to powiedzieć: powtarzane jak mantra” 🤣🤣🤣 pewnej uważającej się za bardzo ważną i piękną radnej. Nie podejrzewam jej o to, żeby anonimowo tutaj występowała 🤣🤣🤣

    • Ulubione słówka i zwroty używane publicznie twoim zdaniem są przez tą radną używane na forum? Uważasz ludzi za debili?

 7. Czemu lampy się nie pala się w mieście pewnie dobre miasto bankrutuie teraz to będzie burdel w mieście pijaństwo dmuch cpian i zadumy nocne bo na kradli forsy

  • Panie, bedzie. Wszystko u nasz bedzie. Co tylko Pan chcesz! Panie, PIS ci tyle nie obieca, co Kowal załatwi. Już Pan masz lidla!

   • Pomnik Piłsudskiego i Dmowskiego stanie na Rondzie Centralnym, taki jakiego nie ma ani Warszawa ani Kraków ani Poznań. Będzie patryjotyczny! W środku wieża widokowa z której będzie można zobaczyć Żoliborz. Głowy jak w Statui Wolności tylko nieoświetlone. Pomnik będzie oświetlany w dzień przez Słońce. Słońce Dobrego Mniasta

    • Żeby nie było za sztywno bo w tym wieku nie przystoi dookoła będą jeździć trzy rodzinne garbusy i jeden gościnny meleks goniące słynnego leśnego seata. Co 100 okrążeń będą zjeżdżać ochłodzić się w stawie za kościołem. Podadzą sobie zgodnie ręce i dalej cyrk! Kwintesencja „Dobrego” „Miasta” dla przejeżdżających Wielką Obwodnicą.

 8. W tej sytuacji Radni powinni dokończyć sprawę obniżenia wynagrodzenia burmistrza jest to sprawa honoru Radnych. Do listy przewinień przedstawionych wczesniej z nieodpowiadaniem na interpelacje w obowiązującym terminie jako najwiekszym zarzutem dopisać należy to ostatnie wydarzenie czyli zatajanie dokumentów, nieinformowanie Rady o błędach prawnych w podejmowanych uchwałach.

 9. Chyba z taką radą miejską nie da się współpracować choćby burmistrz chciał nie wiem jak. Tyle już słyszałem różnych opowieści o ich działaniach wymierzonych w burmistrza i co oni wyprawiają podsycani przez ludzi, którzy nie mogą się pogodzić z utratą władzy, kompromitacja na każdym kroku, istny cyrk, a przewodniczący to pierwszy atakujący i pytam jak ma być dobrze, jak burmistrz ma pracować w takim ataku radnych którzy nie wiedzą jaka jest ich rola. Powinni wspierać burmistrza i pomagać ludziom w ich codziennym życiu i problemach, a oni tylko walczą o przejęcie władzy nie mając żadnych zasad i wstydu.

  • Szuka konfitur z malin. Konieczne bez środków żelujących 😛. Po lawinie nieprzychylnych komentarzy nawet na funpagu cisza. Żadnej relacji z wczorajszego zlotu pisowców z preziem na czele, żadnego udostępniania postów Szymona. Słabo. Nuda.

 10. Pomylić się rzecz z ludzka Przyznać się do winy to pokorą a to co robi Kowal to działanie na niekorzyść mieszkańców i tyle w tamacie

 11. Szczytem hipokryzji jest udawanie zaskoczenia, że burmistrz zrobił coś za plecami radnych i biedaków o niczym nie poinformował, przecież radni z opozycji cały czas wszystko robią za plecami burmistrza bez najmniejszych skrupułów!!!

  • Za plecami burmistrza? Co za banialuki. Najlepiej widać po tej sytuacji, jak wygląda ,,współpraca” z takim burmistrzem.

  • Burmistrz zataił informacje przed radnymi, to jest klu problemu. Wiedział o rozstrzygnięciu co najmniej od piątku, a Radni dowiedzieli się o tym dopiero we wtorek i to wcale nie od burmistrza.

 12. Będzie sex shop będą nocne kluby z paniami letkich obyczajów powstańie agencje towarzyskie będzie dużo pracy i wtedy turyści się pojawiać się będą z zagranicy

  • Borowik jest najwyżej ustawionym przedstawicielem PiS w naszej Gminie. Nie dziwi więc fakt że pokazuje się w towarzystwie pisowskiego wojewody. Zastawia mnie tylko,czy nasz Jarek Kowalski zdaje sobie sprawę, że dla prezesa Jarka Kaczyńskiego, wazniejszym od niego jest Jarek Borowik?

 13. Nosił wilk razy kilka……ponieśli i wilka. Od początku działania knuli, snuli intrygi, donosili, bo ich przywódczyni przegrała wybory i od początku knuli zamach na demokrację wyborczą. Tajne spotkania /tak jakby w Dobrym Mieście było to możliwe do ukrycia/, hejt na niespotykaną skalę i co? Chciałoby się powiedzić, że wpadli we własne sidła. Nie rozumiem skąd takie oburzenie? Przecież to Wasze ubeckie metody. Widocznie Pan Burmistrz wypróbował już wszystkie cywilizowane metody we współpracy z Wami i dopiero doszedł do wniosku, że Wy ich wogóle nie znacie. Ja taki wniosek wyciągnąłem już dawno i cieszę się, że Burmistrz też do niego doszedł. Wychwalany Przewodniczący to nieokrzesana i przynosząca wstyd Miastu persona. Wielkie wydarzenie, że przyznał się do błędu…..no proszę Was, błąd szkolny, ewidentny i kompromitujący i żadne przeprosiny „męża stanu” niczego w tej kwestii nie zmniejszą. A tak na marginesie, to stawianie porównań Pana Burmistrza z Panem Przewodniczącym już samo w sobie obraża P. Burmistrza jako człowieko wykształconego, kulturalnego, jasno formułującego swoje myśli, bezinteresownego idealisty, nie idącego na łatwe kompromisy…….kto ma uszy niechaj słucha, kto ma oczy niechaj patrzy…..to tyle w tym temacie

  • Ten burmiszcz to kompletna kompromitacja samorządu terytorialnego. I to jest opinia
   powszechna. Tak mówi ulica.
   Kowalski jest człowiekiem kulturalnym? Co dostaniesz za ten komentarz? Fotkę w gabinecie?
   Kto ma rozum niechaj myśli. Ludzi mądrych w Dobrym Mieście więcej niż się Kowalskiemu i jego propagandzistom wydaje. Tyle w temacie twojej propagandy.

  • A jak ocenisz zachowanie Burmistrza, kiedy celowo nie poinformował o błędzie głosowania i wysłał pismo, do Wojewody aby nie było Budżetu Obywatelskiego? A Rada i Przewodniczący nie otrzymali żadnej informacji na ten temat? Zagranie nie fair. A czy zgodne z prawem administracyjnym i statutem gminy?
   Co do zachowania Burmistrza i jego kultury. Jak oceniasz „dialog” Pana Burmistrza z Panem Przewodniczącym na ostatnim spotkaniu z mieszkańcami? Czy była tam jakaś kultura? Rzeczywiście jest to przykład osoby „nie idącej na łatwe kompromisy.”

   • A ja mam wrażenie, że to nie podpucha. On chyba w to wierzy… Wyjaśnienia są dwa. Albo nie widział szału Kowalskiego, albo nie zna znaczenia słów ,,kulturalny intelektualista”.

 14. A ty co dostaniesz za ten kolejny trolowaty komentarz? Naprawdę wierzycie w to, że bzdury powtarzane przez was w kółko ktoś uwierzy? Myślicie, że to przepustka do fotela burmistrza w następnej kadencji? Pół miasta śmieje się z tych komentarzy. Każdy widzi, że to wasza manipulacja i że niepochlebne komentarze dotyczące was są usuwane… zostaje tylko stek bzdur o kowalskim ….

  • Kowalski to osoba publiczna i nie przypominam sobie, aby ktoś odnosił się do jego wyglądu. A o Radnych sobie przypominam.

  • Niczego nie potrzebuję. Wystarczy, że gmina dostanie takiego burmistrza, na jakiego zasługuje. Czyli mądrego i dobrego, który rozumie, co to znaczy rządzić. Wcale nie musi być to osoba, którą zaraz wymienisz. Kowalski, jak ktoś słusznie pisał, jest tylko burmiszczem. Dorwał się do władzy i miota się trochę ze szczęścia, że w końcu się dorwał, trochę z bezradności, bo już wie, że nie pptrafi tej władzy udźwignąć. Mimo tqoich wysiłków, komentarzami nie odmienisz Kowalskiego. Żadna pisowska manipulacja tego już nie zmieni. Wiesz dlaczego? Ponieważ Kowalski się nie zmieni.

 15. O co to całe zamieszanie, podobno radni zawsze są szkoleni, wiec wiedzą co do nich należy i jakie są procedury, burmistrza tylko jako gościa zapraszają na swoje obrady których są gospodarzami, mają do dyspozycji radcę prawnego, reasumując nasuwa mi się tylko jedna dobra rada i to dla całej trójki przewodniczących: „ nie pchaj się na afisz, jeśli nie potrafisz” i nie win wszystkich dookoła za swoje błędy!!!
  Na burmistrza miejscu też bym tak postąpił, bo to się nie mieści w głowie, że takich mamy radnych. Szczerze mu współczuje, że musi z taką radą w ogóle mieć do czynienia!!!
  Józek to dobrze gdzieś w komentarzach podsumował 😉

  • To bardzo mądre powiedzenie. Niestety, strzeliłeś nim Kowalskiemu między oczy. Ponieważ to powiedzenie idealnie opisuje ,,zdolności” Kowalskiego. Co byś nie pisał, cała ta sytuacja pokazuje, że Łańko na tle Kowalskiego wypadł jak człowiek honoru oraz osoba, której zależy na Budżecie Obywatelskim. Łańko przyznał się do błędu. Nikt nie twierdzi, że go nie popełnił. Ale ów Józek nie ma racji. Gratulacje się Łańce należą. Za to, że będąc przewodniczącym bez doświadczenia, potrafi przyznać się do błędu.
   Owszem, ta sytuacja pokazuje, że Radni popełniają błędy i te ich błędy to nie jest wina Kowalskiego. Jednak winą Kowalskiego jest to, że wiedząc o tym rażącym błędzie nie potrafił wznieść się na wyżyny pełnionego przez siebie stanowiska i postąpić tak, jak burmistrz powinien był postąpić. Zasłanianie się argumentami typu ,,oni to czy tamto” dowodzi, że sam Kowalski nie ma pojęcia, że dostał ,,złoty róg”…

   PS Już na pierwszej i drugiej sesji doszło do paru rażących błędów. O co najmniej 2 Kowalski raczej wie.

 16. Ale robić z Łańki bohatera, bo przyznał się do błędu (przecież nie miał inne wyjście, jak popełnia takie podstawowe błędy) i jeszcze gratulować – to obrażanie ludzi i wciskanie głupoty!!! Lanko przecież doświadczenie ma, już drugą kadencję jest radnym, pomoc w domu też ma…
  Jednak to wszystko nic nie daje, bo predyspozycji nie ma i brak mu kompetencji i umiejętności, też się ciśnie kolejne przysłowie: „przerost ambicji nad zdolnościami” !!!
  I dziwię się ludziom, którzy robią z niego bohatera, chyba tylko z niechęci do Kowalskiego.
  To jest również bardzo dobry przykład jak „można obracać kota ogonem” i że „punkt widzenia zależy od punktu siedzenia” 😉

  • Znowu idealnie pasuje do Kowalskiego. Książkowy przerost ambicji nad zdolnościami. Przy takich praktycznie nieograniczonych możliwościach płynących z funkcji burmistrza, Kowalski mógłby zabłysnąć na tle Trzaskowskiego. A wypada kiepsko. Wręcz jak dyletant, którego partia przywiozła w teczce. A tak przecież nie jest. Społeczeństwo mu zaufało a on to trwoni. W tempie odrzutowym.
   Kowalski wypada miernie jako burmistrz wcale nie dlatego, że Trzaskowski był jakimś niedoścignionym wzorem. Bo nie był. Zwłaszcza w ostatniej kadencji, kiedy był burmistrzem nawet nie na pół gwizdka, tylko na ćwierć. Tu akurat PiS ma nieco (podkreślam nieco) racji. Wiele kadencji ma jednak swoje wady. Ale skoro wyborcy wybierają i skoro posłowie mogą… To takie ograniczenie jest co najmniej dyskusyjne.
   Ale do brzegu.
   Nikt nie robi z Łańki bohatera. Gratulacje mu się jednak należą. W pełni słusznie są mu składane. Raz, za to, że Łańko potrafi przyznać się (na tym tle Kowalski wygląda jak mataczący sztubak – patrz ,,honor” Kowalskiego przy uchwale o OSiR). Łańko potrafi PODKREŚLIĆ, że ta niefortunna sytuacja to wyłącznie jego wina. Zwracam uwagę, że Łańko nie składa winy za przedwczesne zamknięcie sesji na temperaturę. A mógłby. Nie robi tego, bo w przeciwieństwie do Kowalskiego nie ma mentalności składania winy na wszystkich poza sobą.
   Dwa, mimo braku doświadczenia (pomoc w domu nie ma tu nic do rzeczy, zważywszy na zauważalną gołym okiem niewykorzystaną przez innych pomoc z zasobów apteki) Łańko radzi sobie nie gorzej niż inni przewodniczący w Polsce. Zapewniam, że nie jest to pierwszy przypadek w Polsce, kiedy przewodniczący się myli. Bywali i tacy z wieloletnim doświadczeniem na tym stanowisku,którzy popełniali o wiele poważniejsze błędy. A Łańko miał na tamten moment zaledwie dziewięć miesięcy doświadczenia.
   To jednak raczej pierwszy przypadek w Polsce, że burmistrz bez poinformowania Rady składa donos na Radę. Robi to burmistrz, który jakoby ma zasady i dla którego Bóg, Honor, Ojczyzna, i jawność, i poszanowanie demokracji. Itepe. Itede. A jak jest, to widać.
   Trzeci powód do gratulowania Łańce jest taki, że Łańko pojmuje (w przeciwieństwie do Kowalskiego) wagę Budżetu Obywatelskiego.
   Masz rację. Ta sytuacja z donosem Kowalskiego na Radę doskonały przykład na ,,odwracanie kota ogonem” przez Kowalskiego i że jego ,,punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”. W podobnej sytuacji, którą swoim niehonorowym donosem stworzył, jak to podkreśla na każdej sesji, gdyby siedział tam, gdzie dziś siedzi ten czy inny radny, perorowałby jak oszalały, że Trzaskowski nie ma pojęcia, co to demokracja i samorząd. Dowodziłby, że władzę sprawuje Rada, a burmistrz wykonuje jej polecenia. Gardłowałby, że burmistrz zachował się niehonorowo, że nie jest godzien, że to i tamto. Kowalski zmienił punkt widzenia po zmianie punktu siedzenia.
   Moja ocena nie wynika z niechęci do Kowalskiego. Wynika wyłącznie z obiektywnej oceny sytuacji w naszym samorządzie.
   Nie dziw się, że ludzie robią z Łańki bohatera. W czasach manipulacji i żenującej propagandy sukcesu Kowalskiego przyznać się do błędu (i chcieć naprawić sytuację) to mimo wszystko wyjątek. Ludzie doceniają taki gest ze strony władzy. Nie dziwi mnie to, że Łańko, choć nie jest napawającym się swoim występem estradowcem, bardzo zyskał w oczach ludzi. Łańko zauważalnie się stresował, ale był szczery, prawdziwy. To człowiek czynu, w przeciwieństwie do Kowalskiego, nie jest zakochany w występach przed kamerą.
   Przy okazji, warto porównać jak Kowalski ,,uwodzi” widza w tym filmiku z wizyty wierchuszki partyjnej w Szkole Podstawowej nr 2.
   Nie dziwię się więc wcale, że ludzie Łańce gratulują. Jest za co.
   Za to dziwię się komuś o takiej erudycji jak Ty, że nie widzi (?) faktów. Nie chce widzieć? Widzi, lecz dla określonych celów politycznych tego nie przyzna?

 17. Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić, nie przekonałeś mnie, ponieważ tyle już słyszałem o intrygach radnych, w których przewodniczący bierze udział, a wg mnie nie powinien. Z drugiej strony pewnie każdy ma coś za uszami, ale dla wszystkich byłoby lepiej, gdyby dla dobra ogółu, bez względu na to kto z jakich komitetów startował, jednak robić wszystko, żeby dla wspólnego dobra podejmować jak najlepsze decyzje, słuchać ludzi i mieć dobro gminy na pierwszym miejscu, a nie tylko swoje chore ambicje i własne interesy.
  Natomiast my ciagle jesteśmy światkami tego kto komu bardziej dokopie i nikogo nie obchodzi, że gmina staje się pośmiewiskiem!!!

  • Tyle już słyszałeś o intrygach radnych, w których przewodniczący bierze udział? Podaj jakikolwiek dowód. Póki co, powtarzasz jedynie plotki. A przecież:
   Plotka umiera wtedy, gdy trafia do ucha mądrego człowieka.
   Dlaczego więc powtarzasz plotki? 🙂

 18. Jeżeli mówią o tym ludzie, którzy biorą w tym udział, to wg mnie nie są to plotki 😉
  Ps. Treści plotek nie opisałem, tylko potwierdzam fakt, że ludzie mówią, słyszą i widzą, a rozumny człowiek wyciąga wnioski.

  • To, że wg kogoś nie są to plotki, nie oznacza, że nie są. Zwłaszcza, że o spiskach na Kowalskiego mówi wyłącznie Kowalski i jego zausznicy.
   Już ktoś pisał, że pewien tyran też wszędzie widział spiski. Nawet ktoś z niską znajomością postaci tego tyrana przyzna, że faktycznie, da się zauważyć wiele podobieństw w podejściu do władzy u Kowalskiego.
   PS Ludzie mówią, widzą i słyszą, że Kowalski nie nadaje się na burmistrza. Takie wnioski wyciągają już nie tylko rozumni, ale i mniej rozumni. A więc to nie plotki, że wyborcy widzą jaki poważny błąd popełnili.

     • Nie zacietrzewiaj się tak, Adolfie. Prawda boli? Kowalski nie nadaje się nawet do kierowania sklepem.

     • A kto jest ok u nas w miescie a Haraniowa nie wziele w łapę za to żeby ktoś mogł sobie dom postawic na plazy miejskiej na limajnie ??? i to jeszcze płot zagradza linie brzegową co jest nie legalne (specjalne zezwolenie morze dac tylko na to burmistrz ) – to przeciez za jej władzy sie wybudowało a i jeszcze za nasza kase gosciowi dojazd zrobiła do poseji . Jak to wyglada cala plaza wyremotowana a na srodku dom z poteznym ogrrodzeniem !!!!! Wstyt patrzcie kogo tez trzymacie strone bo tu mało kto ma czyste sumienie !!!!

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here