Są pieniądze na drogę w Bzowcu i remont mostu na ul. Kościuszki w Dobrym Mieście

47

W dniu 5 września 2019 r. gościem Burmistrza Dobrego Miasta był Wojewoda Warmińsko – Mazurski – Pan Artur Chojecki.

Głównym powodem wizyty Pana Wojewody było podpisanie umowy na dofinansowanie, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, inwestycji: „Remontu Mostu Stalowego Nitowanego na rzece Łynie w ciągu drogi gminnej nr 160541N” oraz „Przebudowy drogi w miejscowości Bzowiec”. Źródło: UM Dobre Miasto

Zobacz wszystkie wydarzenia

47 KOMENTARZE

 1. A tymczasem Lidzbark Warmiński z tego samego funduszu otrzymuje ponad 3.000.000 zł (trzy miliony zł). I ma zadłużenie znacznie większe niż DM 🙁

    • Pani Halina i Pani Weronika w jakim celu? Pan Jurkiewicz i Borowik? Przecież to burmistrz nie chciał wnioskować. Rada stanowisko podejmowała gdy krzyczał, że kredytów brać nie będzie a teraz sukces ogłasza na most? Pani Włodarskiej ten most już zapewne po nocach się śni tyle razy był jej wypominany. Teraz ogłaszają wspólny sukces?

     • No w zastępstwie. Czyli Zdzisława nie mogła przyjść i posłała Halinę. Mówią, że gdzie diabeł nie może tam babę pośle, przekładając to na nasze wychodzi gdzie Zdzisława nie może, tam Halinę pośle.
      Wczoraj na tym zlocie z Kaczyńskim też Halinka była.

  • Ale tylko na jedną inwestycję: „Przebudowa ulicy Dąbrowskiego w Lidzbarku Warmińskim” o wartości całkowitej 6.008.168 zł o długości 1,39 km. Widać ich na to stać, bo Lidzbark buduje głównie za pieniądze marszałka – przez 8 lat z PO i ostatnie 5 z PSL. W Lidzbarku od 20 lat rządzą przyprotasy więc mają. U nas też rządził PSL i efektu jakoś nie widać, poza kamieniczkami i „ciechocinkiem”.
   Burmistrz jest z innej opcji więc niech załatwia, gdzie może. Z PSL mu nie po drodze, więc u marszałka nic nie wskóra. Stąd pęd do PiS-u, bo tylko oni coś mogą dać.
   Czy to naprawdę takie trudne do pojęcia?

   • Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 3 004 084,00 zł na przebudowę ulicy Dąbrowskiego oraz ścieżkę rowerową w ramach Funduszu Dróg Samorządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, czyli od wojewody. I stać nas na to pomimo większego zadłużenia od Waszego. Po prostu trzeba umieć zarządzać finansami i pisać dobre projekty. U Was widocznie więcej potrzeb drogowych nie ma więc macie prawo cieszyć się z tych 800 tys. zł.

 2. Rząd nie ma własnych pieniędzy. Wojewoda jest przedstawicielem warszawy w regionie. Promując partię przed wyborami rozdaje pieniądze z worka napełnianego podatkami. DZIĘKUJEMY!!!

 3. W jakim celu przy podpisywaniu umowy na drogi w gabinecie burmistrza stoją: Werka, Halina i Zdzisław? Ktoś to rozumie? Ci Państwo są jakoś szczególnie ważni w Gminie? Jakoś się zasłużyli przy tych projektach które dostały dofinansowanie?

  • Raczej nie. Ale będą bardzo zasłużeni. Notowania Kowalskiego sięgają dna. Wyborcy dzięki ich obecności na oczy przejrzą jakie pośmiewisko z gminy robi Kowalski.

   • Dzbańczyk mało reprezentatywny. Miłośnik dresów i adidasów nie wyglądałby dobrze na tle z wojewodą i władcą, który w końcu przyodział marynarę.
    Kampania wyborcza rozpoczęta na dobre.

    • Gościu, pogięło cię. Wątków milion a ty z anonima piszesz do anonima i jeszcze prosisz żeby się.przedstawiał a sam jesteś anonimem?
     Masz poczucie humoru ostre jak brzytwa. Nie ma co.

   • Gdzie profesor Kobylińska, Przewodnicząca Włodarska. Były w komisji drogowej. Co Pani Weronika zrobiła w sprawie mostu? Co zrobił Pan Borowik i Pani Pietrzak? Pan Jurkiewicz dostał mikrofon na Grudziądzkiej i teraz nominację do gabinetu? Panie Kowalski co Pan wyprawia. Ja głosowałam na Pana.

 4. Wojewoda kasę dał, ale czy burmistrz wyłoży kase z budżetu gminy? Może wszystko wydał na swoje zachcianki, koncerty, artykuły i inne tego typu atrakcje.

 5. JPDL jeżeli tak ma wyglądać reprezentacja miasta to pora pakować walizki.
  to już nie jest śmieszne …to jest tragedia

 6. W dniu wczorajszym gabinet Pana Burmistrza podczas podpisywania umowy z Panem Wojewodą był otwarty dla wszystkich cieszących się z otrzymanego wsparcia. Wygląda na to, że krytyka obecnych w gabinecie ma przykryć nieobecność tych, którzy być powinni, np. Pani Radnej Włodarskiej, czy Pana Przewodniczącego Rady Miasta……Jak łatwo niektórym odwrócić kota ogonem. Najbardziej śmieszą mnie komentarze przedstawiających się jako byli wyborcy P. Kowalskiego. Rozumiem, że ma to na celu wytworzenie wrażenia jakoby z 3500 wyborców P. Burmistrza zostało tylko czterech: Pani Ulewicz, Pani Pietrzak, Pan Borowik i Pan Jurkiewicz. Przyznajcie sami: strasznie słabe to jest.

  • Czy Radni dostali informację albo zaproszenie?
   Słabe to jest bronienie takiej hucpy.
   Kowalski miał prawo zaprosić, kogo chce. Jeśli jednak piszesz, że mógł przyjść każdy, to odpowiedz, czy każdy wiedział kiedy i o której będzie ta radosna chwila?

  • Z 3500 nie zostało 4. O rodzinie i przyjaciołach zapomniałeś. A na poważnie. Tak stracić jak stracił Kowalski to nikt nie potrafi. W tym tempie, w 2023 wróci do wyniku z pierwszych swoich wyborów na burmistrza.

  • Pani Halino, jak można być tak zakłamanym a jednocześnie ślepym człowiekiem? Pisze Pani, że gabinet był otwarty. Owszem, ale tylko dla klakierów władcy. Wielka czwórka zasłużonych, k…a jego mać. Mogłaby Pani napisać gdzie były te ogłoszenia? Może prezio profesor doktor ogłaszał to na konwencji pisiorów?

 7. Cóż za cenzura, wszystkie niepochlebne komentarze dotyczące przeciwników kowalskiego są instant usuwane. A wiecie kto cenzuruje tu wszystko? Wiecie kto jest adminem, ciekawa sprawa ;)?

  • Niepochlebnymi komentarzami nazywasz odnoszenie się do dzieci poza DM, brzucha, wagi i tym podobnych kwestii?
   To nie cenzura. To słuszna chęć przestrzegania prawa. Może już ktoś złożył wniosek na policję?
   Podaj mi przykład, kiedy ktoś poruszał łysinę Kowalskiego i wiązał ją z jego pracą dla Gminy ?

 8. Przez niepochlebne komentarze nie mam na myśli przytyków na temat wyglądu czy rodziny! Ale jeśli już uderzamy w ten ton wystarczy prześledzić te wypociny opozycji żądnej władzy, żeby bez problemu znaleźć obraźliwe komentarze, które już usuwane nie są.
  Mam na myśli kulturalne, merytoryczne, obnażające zachowania opozycji komentarze, które są usuwane bez żadnego racjonalnego powodu poza prywatnymi znajomościami.
  Ale widzę, że ktoś trzyma mocno rękę na pulsie 😉

  • Rozumiesz to, co napisałeś? Jakie ,,kulturalne, merytoryczne…” komentarze ci Admin usunął? A nawet gdyby, to dlaczego Admin zostawia twoje komentarze, w których oskarżasz go, że coś ci usunęli?

 9. Jak to łatwo spija się śmietankę, czy to nie dzięki radnym doszło do napisania tych projektów? Przecież to radny z Bzowca stanowczo powiedział, że nie odpuści drogi w Bzowcu, bo burmistrz przecież płakał że nie ma kasy. A na podpisaniu umowy widzimy kogo? Przyjaciół z konwencji PiS , Wera Halyna i ten w okularach pisowiec. A gdzie przedstawiciele Bzowca czy przysiółka dolnego? I ktoś tu mówi że burmistrz nie uprawia prywaty? Śmiech na sali.

  • Wstyd aby nie było tam ludzi dzięki którym te projekty zostały złożone. Wlodarska od 10 miesięcy słyszy „most”, „nie ma pieniędzy”! Dlaczego ten kulturalny burmistrz umniejsza radnym. Dlaczego nie zaprosił Kurantowicza? Kim są Ci ludzie w gabinecie? Jak się przyczynili do tych wniosków?

 10. CYTAT z Anonima wyżej: W dniu wczorajszym gabinet Pana Burmistrza podczas podpisywania umowy z Panem Wojewodą był otwarty dla wszystkich cieszących się z otrzymanego wsparcia.
  Okazuje się to łgarstwem. Radni nie byli powiadomieni. Poplecznicy Kowalskiego tak.

  • Kowalski pewnie machał z balkonu, a oni właśnie przechodzili.
   Na poważnie… Pomyśleć tylko, że kiedyś radna Ulewicz Weronika pytała prawie płacząc, dlaczego nie zaproszono Kowalskiego na jakąś podrzędną wizytę jakichś gości chyba z Niemiec.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here