XV-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście. Transmisja na żywo

XV-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście.
Porządek obrad sesji:
 
 1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Podjęcie uchwały w sprawie przeprowadzenia na terenie Gminy Dobre Miasto konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego.
 4. Zamknięcie obrad.

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

103 KOMENTARZE

 1. Świerzaki w radzie Kartofel Kasia i Burak Joasia siedza jak na stypie na czarno ubrane nic ciekawego poza wieczna krytyka i narzekaniem tylko bla bla bla dobrze że jest Pan Ryszard Łanko bo myślałem że mam czarnobiały telewizor . Szkoda mi Radnego Borka bo stracił na wartości swojej duzo bo kiedyś wiecej ingeroał w to co sie dzieje teraz jakby brakowało mu wsparcia Powstał obóz burmistrza + 5 radnych i opozycja niespełnionej Haraniowej .. A Borek gdzieś po srodku bo ani rzady włodarza ani opozycja nie przypadła mu do końca do gustu … A ten Radny z Ursusa co sie wywodzi to mi go szkoda bo moze w kazdej chwili stracic prace a o jego firmie mówi sie jak o źle koniecanym chyba dla tego gość jest zgaszony i nie ma zdania to tak jak w rzadzie PSL przydupas kazdej partki która rzadzi ale bez własnego zdania . A czy Harań po przegranej najpierw w głosowaniu na burmistrza potem na radnego osiedlowego ma szane zabłysnoąc w sejmie ??? Czy jak sie nie powiedzie to kobieta skazana na porażke na każdej scenie sie podniesie jeszcze ??? Tego dowiemy sie nie głosując na nia 13 października !! 🙂

  • Uhahahahahhaa HaRaniowa do Sejmu! Będzie trzecia przegrana w niecały rok! Słodkie fotki z rodzinką nie pomogą. Niech się wreszcie za robotę 7-15 za 1800 złotych weźmie i nauczy R R R wymawiać a nie patrzy jak tutaj się na głosach ludzi na kolejną ciepłą posadkę załapać. Psiapsiuły z pe ez elu lepiej gdyby Stacha wzięły na listę. Przynajmniej dobrze gminą rządził i jak się odezwie to aż miło go posłuchać

    • ALe bedzie wstyd jak przegra teraz do sejmu to jest kabaret przegrała burmistrza przegrała przewodniczaca osiedla i teraz do sejmu !!!! Ten babsztyl sie nie nauczy ze jej nikt nie chce poza waskim gronem spamowiczów tutaj !!! Poza tym niech idzie do jutrzenki popracować uczciwie jak inne kobiety !!!!! Tak jak sama mówiała żeby tam pracowały kobiety z gminy naszej !!!!!

     • Żadnego wstydu nie będzie. Kobieta ma nabić trochę głosów i tyle.
      Dobrze wiesz że tak jest.

     • Może przegra. Pewnie ma to wkalkulowane. Kowalski przegrywał z Trzaskowskim latami i w końcu dopadł się do władzy. I co? Ślepy widzi, że w umiejętności rządzenia nie dorasta Beacie Harań do pięt. Sędzia napisał: ,,jej nikt nie chce poza wąskim gronem spamowiczów tutaj”. Sędzia próbuje oszukać forumowiczów i pompuje Kowalskiemu wynik wyborczy tak jak gdyby wyniósł 99% do 1%. Ta żałosna propaganda świadczy o słabości tej władzy. Kłamstwo pogania kłamstwem. Manipulacja manipulacją.
      Są tylko dwie możliwości. Pierwsza – Sędzia pisze, co mu nakazane pisać. Druga – Sędzia wierzy w to, co pisze. Pierwsza świadczy o cynizmie. Druga o głupocie.
      Nie cierpię PSL, niemniej zagłosuję na Beatę Harań. Zagłosuję na człowieka, nie na partię. Wybiorę kobietę, która na pewno nie zmarnuje mego głosu. Nie ośmieszy Dobrego Miasta. Nie zbłaźni się.
      Kto oddał głos na Kowalskiego sam odpowie, czy był to głos dobrze oddany.

     • Harań nie ośmieszy DObrego miasta ??? A kto pozwolił zbudować dom na plaży w limajnie i do tego z wygrodzną linia brzegową co jest nie legalne ( na takie coś może wygać tylko zgodę burmistrz lub wójt wg prawa ) a potem za kase miasta zrobic dojazd do posesji i parkingi dla gosci udając ze na potrzebe ludzi korzystjacych z plazy !!!! Co na ten temat powie PANI HARAN Dlaczego dochodzi to takich sytuacji u nas ??? No słucham … Jak to teraz wyglada ??? TO nie jest osmieszanie miasta- ten dom powstał za jej kadencji HAŃBA!!!!

  • Dla przypomnienia: radna Zdzisława posiedziała sobie jedną kadencję w sejmie. Wypunktuj proszę co zrobila dla miasta w tym czasie. Chętnie poczytam. Są opinie, że LW się rozwija bo ma swoich ludzi w sejmie. No ma. My też mieliśmy i co? I gó..o. Gość od melexa już zapomniał, że jest taki ciemnogród zwany Dobrym Miastem, a prezio Jarek generalnie ma też na nas wywalone bo DM to nie gówniana Warszawa, Wrocław, Gdańsk czy Kraków.

     • Tak. Posłem została w 1997 roku z listy AWS w ówczesnym województwie suwalskim

    • Dla mnie „kłamstwo i manipulacja” to się kojarzą tylko z Haraniową, a teraz ludźmi których do siebie przyciągnęła, bo przecież „swój do swojego ciągnie”.
     Knują, kombinują, manipulują, a potem w internecie komentują 🙁
     Normalni ludzie z klasą tego nie robią.
     A tacy jak oni się tym karmią, to im dodaje energii do działania…
     A najgorsze jest to, że kolejną Wspólną cechą tych ludzi jest chorobliwa chęć posiadania władzy, żeby swoje chore ambicje zaspokoić, które z umiejętnościami nie idą w parze, co wyraźnie pokazała pani H.
     Oj to biedne miasto jeszcze długo nie zazna spokoju i dobrego gospodarza, no bo jak narazie tylko pani H i jej banda pcha się do władzy za wszelką cenę 🙁

     • A ty kim jesteś? Co tu robisz? Normalni ludzie z klasą nie komentują? A ty? Hahaha!
      Jesteś kłamcą i manipulantem. Jak twój guru.
      W jednym tylko masz rację. Kowalski nie jest dobrym gospodarzem. W zasadzie, on nie jest żadnym gospodarzem.

 2. Panie Przewodniczący Ryszardzie za moich czasów VAR-u nie było jak prowadziłem sesje , może dla tego że trzymałęm sztamę z byłym włodarzem i dlatego .

   • „Dla tego” to jeden z popularniejszych błędów Pana Abako. Słyną z „dla tego” podczas kampanii w 2014 r.

  • Ja, w odróżnieniu od Ciebie nie wstydzę się ani nazwiska, ani poglądów, ani dorobku.
   A swoją drogą, czy warto się aż tak narażać ślepo trolując i podszywając się pod kogoś?
   Art. 190a § 2 kodeksu karnego: „Tej samej karze podlega(3 latka „sanatorium”), kto, podszywając się pod inną osobę,wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.”
   Mimo wszystko życzę Ci szczęścia, bo wtedy Twój jad nie będzie Cię zabijał.
   PS. Anonimowość w Internecie nie istnieje 🙂

   • Pan to jest od tego ,,ciechocinka,, co go tak reklamują ostatnio nowi włodarze ??? To jak coś to ja robie ławki z deski 40mm grubości zaimpregonawe dwukrotnie znanej marki lakierobejcą . Jedna ławka 700zł . a nie gorszej jakości niż ta w ciechocinku i 15 razy tańsza . Ponadto huśtawki tez wykonuję
    Pozdrawiam

    • do Tartacznik Gdzie był Kowal jak szwagier te ławki kupował?
     Gdzie byłeś jak był przetarg?

  • Zbyszek, jeśli masz na myśli radnego Cóś piszącego do Urzędu fałszywe pisma i dodatkowo kompromitującego się na spotkaniu na ulicy Grudziądzkiej to jestem ZA. Facet, który nie ma twarzy i honoru. Za takie rzeczy powinien ponieść konsekwencje. Póki co schowali Cósia jak kiedyś Antoniego, a obecnie Schetynę. Koleżanka od konfitur i podwójnych standardów to popiera?

    • Ajć, boli was, zwolenników władcy, że dzięki „opozycji” wychodzą na światło dzienne różne ciekawe rzeczy. Jeśli chcesz żyć w gminnym zakłamaniu to bardzo proszę. Ja jednak wolę wiedzieć jaka jest ta naga prawda. Garbusy miały być darmowe, pamiętasz? Nawet czołowy klakier pisał o tym na fb. Po beznadziejnie kompromitującym zlocie, na który wydano bagatela 120 tyś zł, post został usunięty ale screeny zostały 😛. Brązowy jeleń miał być od sponsorów i co? Sponsory się skończyli? Będą zbierać od mieszkańców? Aha, z takich prostackich rzeczy, które powodują u was godzinne szczytowanie, był jeszcze tesowany bocian. Bociek zawinął się szybciej niż go sprowadzili. O innych poważnych sprawach nie piszę bo to dla was nie do ogarnięcia.

     • Ochh,objawiła nam się Pani. Gdzies czytałem ze chodzi Ci o dobro gminy,o Dobro Dobrego Miasta. Niestety niewielu da się na to nabrac. Twoim zadaniem jest zdyskredytowanie obecnego burmistrza i posadzenie na stołku p.Haran,a sobie zapewnienie cieplej posadki. Gdzie byłaś gdy rządził p.Trzaskowski? O ilu bublach wiemy ale jakoś nikt w zasadzie to dlaczego WY ich nie rozdmuchujecie?? A o ilu przekrętach nie wiemy??? Zwykli mieszkańcy praktycznie się nie udzielają ani teraz,ani za poprzedniej władzy. To TY/WY nakręcacie spirale nienawiści. Kablujecie. I oczerniacie nasza władze,a co za tym idzie? W złym świetle stawiacie nas,mieszkańców i nasze miasto. Czołowa krzykaczko.
      Po miesiącu od wybrania nowego burmistrza już chcieliscie go odwolac?? O czym to świadczy??
      Fakt ze Kowalski miewa zadziwiające pomysły,ale radni trzymają rece na pulsie. Pomijając radna Wasilewska. Powinno się jak odwołać. Radna powinna być bezstronna,a chyba wszyscy wiemy w czyim interesie siedzi tam p.Wasilewska.
      Oceniać będziemy na koniec kadencji.

     • Objawił nam się ,,bohater”, który tchórzliwie wylewa swoje frustracje. No tak. Trzeba odwagi, żeby pisać tak jak osoba, którą tak ,,bohatersko” atakujesz zza węgła.

     • To nie jest „mój” burmistrz,nie popieram ani jego ani opozycji!
      Ale nie robi się takich rzeczy. Was wsztstkich z kowalskim,trzaskowskim i Haran wysłałbym do psychiatry. Jeden wart drugiego. Byle swoje kieszenie napchać .

     • Do Nanana Nie jest to twój burmistrz, ale zamiast rozliczać Kowalskiego, masz czelność rozliczać Dziewczynę, która ma odwagę i honor, o jakim ty co widać nie masz, a i twoi potomkowie do trzynastego pokolenia nie będą mieli pojęcia?

     • Bohaterski cienias nie odważyłby się napisać ani jednego pisma celem wyjaśnienia wątpliwości. Jego burmiszcz w pierwszym zdaniu sprzeciwu zgniótłby cieniasa jak karalucha.
      Dziewczyny róbcie swoje i nie zważajcie na podłych cieniasów. Brawo za chęci i odwagę. Szacuneczek.

     • Nanana nie tylko cienias, ale i hipokryta. Bezczelnie piszesz nazwiskiem Dziewczyny, obrażasz a teraz to nie twój burmiszcz. Pokaż że masz j.a.j.a i przeproś chociaż na anonimach Dziewczynę, dzięki której dowiedzieliśmy się zupełnie innej, prawdziwej prawdy.
      Hańba trzórzom i klakierom.

    • Trzaskowskiego i Haraniową pilnował Kowal. Przez 4 lata miał nawet druzgoczącą przewagę w Radzie z przewodniczącym Rady włącznie (tzw ośmiornica). Szukał jakiejś afery przez 16 lat. I co? I nic. Już prawie rok siedzi na stołku burmistrza i gdzie są te afery i przekręty poprzednika? Łatwo jest anonimowo oczerniać ludzi i zgrywać bohatera. Dlatego podziwiam tych obecnych radnych którzy odważnie, nie kryjąc się za jakimiś nickami, pytają o wszystko. I pamiętajmy co Kowal wykrzykiwał przez 16 lat: O WSZYSTKIM DECYDUJE RADA BURMISTRZ MA TYLKO WYKONYWAĆ DECYZJE RADY! Ma więc to co chciał.

     • Jezeli napisałem coś obraźliwego odnosnie Natali no to proszę wybaczyć.
      Natomiast faktem niezaprzeczalnym jest ciagle wywoływanie kłótni na fb. Nie będę wymieniać z nazwisk bo znowu mi się oberwieale wciąż te same osoby w komentarzach, szydzą,wyzywają,obrażają rzucają takimi bluzgami ze otoczy bolą. Nikt tego nie potępia,nikt nie reaguje wręcz przeciwnie,ochoczo lajkuja i wysyłają serduszka,z p.Haran na czele. Jak o was to świadczy?? Nie można tego robić w inny,kulturalny i na poziomie sposób?? Do czyjego poziomu się zaniżacie. Ciagle jest tylko NIE NIE NIE,rzućcie swoje pomysły,dajcie coś od siebie. Jezeli bedzuecie opozycja jak Platfotma wobec rzadu no to powodzenia.

     • Jak że przyjemnie jest słuchać to co ma opozycja do powiedzenia i jak przyjemnie jest oglądać jak sie błaźni przed Starostą Pan Łańko tłumacząc się za swoje zastępczynie … . Widać ewidentnie że to co robią jest pod górkę dla miasta . Przecież to że droga będzie robiona to było od dawna wiadome to jest wstyd że pani Włodarska nie przejawiła żadnego zainteresowania w tej sprawie tylko na sesji udaje małe dziecko jak by pierwszy raz o tym słyszała !!! . Co do kontenera to racja – Najpierw trzeba go zobaczyć potem kupić . Za to brawo dla Pana Borka

     • Nie odwracaj teraz kota ogonem. Cytat:
      ,,Nanana 12 Wrz. 2019 at 21:41

      Jak Schetyne to schowali Gierwatowska. Po fali krytyki,od sierpnia siedzi cicho jak mysz pod miotła”
      Po pierwsze, nazwisko Pani, której butów nie jesteś godzien czyścić, napisałeś z błędem.
      Po drugie, Pani ta nie siedzi jak mysz pod miotłą od sierpnia, ponieważ w sierpniu skutecznie udało jej się wraz z innymi Paniami pokazać, że burmistrz, który obiecywał słuchać ludzi, ludzi nie słucha. Kiedy ty biernie przyglądałeś się temu, co zamierza Kowalski, Panie te zebrały ponad 800 podpisów i uświadomiły Mieszkańców, co burmistrz, który miał słuchać ludzi, planuje za ich plecami.
      Po trzecie, fala krytyki spadła na Kowalskiego. Ludzie pojęli, że nie jest taki, jaki obiecywał być.
      Nie bądź gołosłowny chociaż raz i podaj jeden przykład tego rzekomego ,,wyzywania i bluzgania” w komentarzach na fb.
      Jeśli na coś takiego trafiłeś, to dlaczego sam nie masz cywilnej odwagi potępić i zareagować?
      Na marginesie, nie rób z Kowalskiego ofiary. To on przez lata jątrzył, oczerniał Trzaskowskiego i Harań, robi to i teraz. Radnych też ciągle deprecjonuje. Gdybyś wiedział, co mówi na swoich oponentów poza kamerami, to nie byłbyś już taki skory do oceniania wypowiedzi zwykłych Mieszkańców. Nawet tych ostrych.
      Kowalski daje przykład. Teraz zbiera żniwo. I wcale go nie żałuję. To jest człowiek, który niszczy naszą Gminę. Zdemontowane latarnie da się zamontować. Da się odbudować to, co Kowalski zniszczy fizycznie. Zniszczonych więzi społecznych już nie.
      A ty masz czelność zarzucać coś Pani, która mogłaby poświęcać swój cenny czas na setki innych rzeczy, a ratuje to, co da się ratować i naraża się na anonimowe ataki takich tchórzliwych pętaków jak ty.
      Zmiany w naszej Gminie były potrzebne. Doskonale wiem, że Trzaskowski wcale takim znowu ideałem nie był. Rządził co najmniej o jedną kadencję za długo. Kowalski został burmistrzem a rządzi ZNACZNIE GORZEJ. I to jest niezaprzeczalny fakt.
      To, że demoluje ogrodzenie czy jelonka to przeżyjemy. Ale Kowalski demoluje wspólnotę. Dlatego trzeba powstrzymywać Kowalskiego i dlatego należy cenić to, co w interesie społecznym robi Pani, której ty nie jesteś godzien butów czyścić.
      PS Od pomysłów jest Kowalski i Radni. Doskonale wiesz, że gdyby Kowalski rządził zgodnie z prawem Panie, które w niespełna dwa tygodnie zebrały ponad 800 podpisów wpadłyby na pewno na wiele doskonałych pomysłów. Zresztą, wpadają. Świetnie to wiesz, ponieważ śledzisz fb, to widzisz.
      Problem polega na tym, że Kowalski nie rządzi dobrze i nie ma pojęcia, co to społeczeństwo obywatelskie. Ja na Trzaskowskiego patrzę obiektywnie. Przyznaję, że szkoda, że wygrał ostatnia kadencję. Spójrz obiektywnie na Kowalskiego. Co widzisz? Widzisz człowieka, który jest taki, jaki na lewo i prawo mówi, że jest? Widzisz człowieka, który rozumie, co to dialog społeczny? Widzisz człowieka, który ucisza swoje ego, gdy wymaga tego dobro wspólnoty? Czy jednak widzisz kogoś, kto za wszelką cenę forsuje swoje wizje, nie potrafi współpracować i wszędzie widzi spiski?
      Nie jest winą słońca, że nietoperz ślepnie z rana. Kowalski obwini każdego za swoje niepowodzenia. Był złym radnym. Jest jeszcze gorszym burmistrzem. Pani, którą szargasz po prostu to pokazuje. Jeśli Kowalski zacznie dotrzymywać słowa i rządzić dobrze, czy coś ta Pani zdoła pokazać? No właśnie.
      I dziękuję tej Pani. Bo to jej się należy. Z otwartą przyłbicą naraża się na ataki już nie tylko Kowalskiego i jego bulterierów, ale i takich pętaków jak ty.

  • Ona ma wszystko co jest w internecie . Moja szkoła .. Ja też mam dyplomy kupione na allegro . a jak zostane se posłanką to mając immuniteta to se z kozą przyjde do ratusza i mnie nikt nie ruszy

  • Chodzi pewnie o punkty z knotami a knoty to świeczki, świeczki to światło czyli będą punkty w mieście oświetlane świeczkami 😂😂😂😂 wnioskuję że będzie to cmentarz gdzie świeczek jest aż nadto. Jego łuna rozświetli największe ciemności Dobrego Miasta

  • Znaczy to, że niebawem władca wprowadzi obowiązkowy język urzędowy szwabski. Wszystko co szwabskie jest gut. Szwabski, a raczej hitletowski garbus, szwabskie stare karetki. Nawet przejścia dla pieszych miały być zrobione na wzór szwabski. Ciekawe czy zachodni sąsiedzi też mają u siebie egipskie ciemności czy przy oświetleniu miast stosują jednak swoje szwabskie standardy. A co na to.wszystko radna o anielskim głosie? Czyżby potrzeba postawienia kontenerowego kibla w centrum miasta przysłoniła oczy i nie widzi w jakiej ciemnej mieście żyjemy?

   • Milcz napływowy prymitywie bo nie wiesz ilu naszych mieszkańców obrażasz i kto kim jest z domu!!! My jesteśmy tutaj u siebie! Rozumiesz?? Nikt ciebie tutaj nie chciał i nie zapraszał!!! Mieszkają u nas i w okolicznych gminach bardzo różni ludzie. Moja mama jest dla przykładu Niemką z Kwiecewa. I co? Co? Głupio ci teraz że starszą schorowaną kobietę obrażasz bo była na Syberii i wrzucasz ją do jednego wora z burmistrzem???

    • Po przeczytaniu wypowiedzi „jak anioła głos” (nie jestem autorem) oraz wypowiedzi Henryka mam pytanie do Henryka. Chodzi o zrozumienie kogo miałeś na myśli pisząc: …”napływowy…” – o kogo chodzi? Także: „My jesteśmy tutaj u siebie” – „My” tzn. kto jest „u siebie”? Oraz: „Nikt ciebie tutaj nie chciał i nie zapraszał”- kto kogo nie chciał i nie zapraszał? Czy bylbyś tak uprzejmy i zechciał wyjaśnić kogo w swojej wypowiedzi miałeś na myśli? Uprzejmie dziękuję za wyjaśnienie i pozdrawiam.

    • Dotyczy wpisu „Jak anioła głos”. Odnoszę się obiektywnie. Ktoś w swoim wpisie użył słowo ‚szwabski’ w sensie „niemiecki”. Według Słownika Języka Polskiego:”Szwab – to potocznie Niemiec”. Ponadto, we wpisie “Jak anioła głos” nie widzę indywidualnego nawiązania do Polaków pochodzenia niemieckiego mieszkających w naszej gminie. We wpisie ”Jak anioła głos” ktoś nawiązywał do widocznej sympatii Burmistrza do osiągnieć Niemiec i kultury niemieckiej co Burmistrz często pokreśla w swoich wypowiedziach. Takie porównania nie są dobrze odbierane przez wszystkich mieszkańców.
     Z twojej wypowiedzi wynika, że ludzie tu mieszkający to element “napływowy”. Ponadto, z twojej wypowiedzi wynika, że jesteś Polakiem pochodzenia niemieckiego. Piszesz o sobie i innych o takim pochodzeniu: “My jesteśmy u siebie” oraz “Nikt ciebie tu nie chciał i nie zapraszał.” Nawiązujesz do ludzi, którzy przyjechali tu po zakonczeniu 2-giej Wojny Światowej jako ’napływowi’, którzy nie są u siebie i których nikt nie zapraszał. Myślę, że wielu mieszkanców twoja wypowiedź bardzo dotknęła. Czy nie posunąłeś się za daleko? Czy nie stawiasz bariery pomiędzy mieszkańcami? Czy “napływowi” rzeczywiscie nie są “u siebie”? Co do kontekstu historycznego polecam stronę: http://prusy.gryf.pomorze.pl

  • knotten punktem to jest takie niemieckie stwierdzenie … Coś na zasadzie postawienie klocka w odpowiednim punkcie i to najlepiej ad hook … AVE Dobre Miasto

 3. Ludzie, piszecie cyrk naszego włodarza. A nie widzicie, ze ten cyrk to robią pajacyki p. Harań, która jak nikt w tym mieście jest mściwa, złośliwa i bezwzględna. Radnych zadaniem(tych przeciwników) jest jedynie ujadanie, szczekanie i wywoływanie niesprzyjających wizerunkowi p. Kowalskiego emocji. Tu nie ma dyskusji merytorycznych, nie ma w tym krzty woli współpracy na rzecz naszego społeczeństwa! Tu jest jedynie próba zakrzyczenia i całkowitego zblokowania, wcale niegłupich decyzji włodarza. Widac jak bezmyślne było podniesienie ręki części radnych za 500 tys. Szkoda ze wtedy nie pomyśleli, ze tym ruchem zablokowali inwestycje, na których im zależało. I co oni z tych 500 będą mieli dla swojej wsi? Jak to ocenia ich wyborcy? I to jest smutne, ze to nie o nas mieszkańców tu chodzi, a tylko o mściwość przegranej, która pociąga za sznurki swoich bez pojęcia pacynek.
  Ja nie stoję po żadnej stronie, ale absurdem jest ocena pracy rządzącego, w świetle blokad, wiecznych kłótni. Jedyne co burmistrz w tym mieście zrobił to wyłączył cześć lamp (za co tez przyjdzie ocena w odpowiednim czasie) i co sesje toczy walkę z niedorownujacymi mu wiedza i błyskotliwością radnymi. My mieszkańcy oczekujemy wreszcie merytorycznych rozmów na odpowiednim poziomie!!!!! Tego wręcz zadamy! Pani Radna, zgodnie z tym co napisałem wyżej, jedynie pani mogła zrozumieć, ze burmistrz mówił o wszystkich mieszkańcach jeziorańskiej. Co za żałość!

  • Żałością jest to, że za furię Kowalskiego i jego nieumiejętność rządzenia obarczasz Harań.
   Kowalski nie potrafi rządzić. Oszukuje, że jest świetnym rządzącym, a nie jest. Dostaje furii. Nie potrafi panować nad sobą. Popatrz na miny pracowników urzędu.
   Błyskotliwy to on jest w konfabulacji. Swoją wiedzę pokazał, kiedy mu skarbnik pisała na kartce i potem tłumaczyła, że nie jest tak jak mówi. Ale tam nikt oprócz prawnika nie odważy się sprzeciwić Kowalskiemu.
   Dobrze, że rada ma odwagę i nie pozwalają, żeby Kowalski wszystko niszczył.

  • Ty hipokryto. Atakujesz p. Harań, a bronisz władcy i bezczelnie piszesz, że jesteś ani za ani przeciw. Tu nie ma pajacyków BH, to nazwa zarezerwowana dla klakiero-błaznów władcy, ktory ze swoimi pajacykami tworzy marnej jakości cyrk.
   Tylko pajac ciągle brnie w teorię o przeciwstawieniu się Rady władcy za sprawą BH. Uważasz, że 10 osób jest pozbawionych racjonalnego myślenia a tylko Zdziśka, Rysiek, Jurek i pan Cóś mają olej w głowie?
   Przypominam że obecny władca był radnym 16 lat (cztery kadencje). Jego głównym działaniem było bicie piany i przeciwstawienie się wszystkim pomysłom SGT i BH. Proszę wypisz 4 rzeczy czyli jedną rzecz na jedną kadencję, które przyczyniły się dla rozwoju miasta lub co najmniej zrobił jako radny coś pozytywnego dla miasta. Cierpliwie poczekam.

   • Odpowiem, co zrobił.
    Pierwsza kadencja: NIC
    Druga kadencja: NIC
    Trzecia kadencja: NIC
    Czwarta kadencja: NIC

    • Najpierw przez 16 lat większość w Radzie popierała SGT. Teraz większość w Radzie jest w opozycji władcy. Co za pech 😂😂😂

  • Koszmar, czy Ty człowieku wiesz, co piszesz? Kto krzyczy na radach, nie dopuszcza ludzi do głosu, bez przerwy atakuje, obraża? Radni? Mściwa Haraniowa? Ja oglądam sesje i mam ( nie tylko ja zresztą) całkiem inne zdanie. Rzeczywistości nie przekrzyczysz. Niech każdy zainteresowany sam sobie wyrobi opinię.

 4. Widzę że uaktywniło się PiSowskie środowisko. Znamy takie praktyki hejterskie z wymiaru „sprawiedliwości” Już jedna EMI sypie kolesi z KASTY. Nic wam to nie pomoże, BUFON jest tragiczny, nieprzygotowany zupełnie do pełnienia takiej funkcji. Śmiech mnie ogarnia jak się tłumaczy że nie chce zastępcy bo sam ogarnia tematy 😉 Guzik ogarnia. W urzędzie bajzel i mobbing. A na stanowisko z-cy po prostu niema chętnych. Boją się pracować z takim oszołomem.

 5. Dziwi mnie, że Kobylińska idzie z Kowalskim w przepaść. Niby taka wykształcona, a zero pomyślunku. Co to z człowieka robi fanatyzm.
  Po minie Pakisza widać, że już pojął, że przez popieranie Kowalskiego zniszczył to, co latami tak skrzętnie budował. Ale Janik wydaje się być najbardziej załamany. Nie tak to sobie wyobrażał.

 6. Burmistrz to taka Gosia samosia. Sam też będzie odpowiadał za samowolnie podjęte decyzje. Samowola ma krótkie nogi. Jak to może być, że Burmistrz ukrywa przed radnymi swoje decyzje? Jego zachowanie woła o pomstę do nieba. To jest dopiero kuriozum.

 7. Taka doła Kowalskiego,
  Niezależnie od tego,
  Czy siedzi tu czy tam,
  Że zawsze jest sam.
  Zawsze w mniejszości,
  Chodź pod wiatką tylu gości.

 8. Taka doła Kowalskiego,
  Niezależnie od tego,
  Czy siedzi tu czy tam,
  Że zawsze jest sam.
  Zawsze w mniejszości,
  Chodź pod wiatką tylu gości.

  • Sterują nim z drugiego fotela.Zresztą doskonale daje sobą sterować. Kudłaty i spółka prowadzą go na pasku jak chcą. Ale winny będzie tylko jeden. Anatomia upadku, tak to widzę. I powtórzę za Zorbą „Jaka piękna katastrofa, jaka piękna katastrofa”

 9. Naszemu władcy nie wolno nic zaproponować. A jak się zada trudne pytanie to staje okoniem. Ciągle krzyczy jak to było kiedyś. Sam wiele rzeczy promował a teraz się wybiela.
  Zlot (pseudo) miał być bez kosztów a wyszło 148 tyś (minus ok 22tyś, które niby dali sponsorzy). Pośmiewisko na całą Polskę.
  Priorytetowy punkt programu wyborczego – świetlice – upada. Aby pozbyć się problemu nasz władca wepchnął go do CKB aby było na nich.
  Zaczyna się totalna wyprzedaż nieruchomości zamiast inwestować.
  Kontenery na świetlice to wielkie „G”. Taka jest prawdziwa opinia po wycieczce.
  Na trudne pisma nie reaguje. Prawo administracyjne jego nie dotyczy?
  Umawia spotkania i nie pojawia się na nich bo ważniejszy jest prezes z Warszawy.
  Jak się prześledzi jego postępowanie to widać tylko kreowanie się na wszechwiedzącego i najmądrzejszego.
  Doradcy i zastępca są mu niepotrzebni.
  Nawet prywatnie czasami przegina i władza uderza mu do głowy.
  Na dzisiaj chyba tyle.

  • Że swietlicami miało być tak pięknie, a teraz przejęło CKB, czynne już tylko 2 godziny, a umowy do końca listopada, jak narazie CKB ma tylko tyle pieniędzy.

   • Czyja to wina? Tym razem radnych. To radni zgodzili się nie uchwałę, która niby miała otworzyć świetlice. Widać było już w ferie, że pomysł Kowalskoego to jeden z jego licznych niewypałów. Co robią radni? Kowalski ,,tworzy” kolejny niewypał. Radni dostają uchwałę i zgadzają się na ten niewypał. Chociaż radni doskonale wiedzą, że ckb nie ma pieniędzy, bo zmarnowało środki na wymysły Kowalskiego (garbusy i podróbkę pink floyd).

   • Czy ma sens idea: gdyby Gmina zapewniła porządne materiały budowlane a mieszkańcy wsi być może zaakceptowaliby inicjatywę budowy przez nich samych świetlic na poziomie, aby służyły dziesiątki lat? Świetlica w kontenerze to nie świetlica w ładnym budynku.

 10. Pan Burmistrz chce obstawić dookoła Dobre Miasto kontenerami ?! Mieszkania w kontenerach, publiczny szalet w kontenerze ….
  A czy nie można zagospodarować np. poddasza domów za cenę tych kontenerów?

  • Jak wyglądają wystarczy znaleźć na Internecie (kontenery-mieszkania). Jednakże kontener to nie mieszkanie w budynku. Być może są poddasza domów, które można by było zagospodarować na mieszkania?

  • Władca wspominał o kontenerach modułowych. Pewnie wygląda to mniej więcej tak https://www.euro-mega.com.pl/kontenery_mod.html
   Patola z gromadą dzieci, niestrudzona pracą, żyjąca z moich podatków może być zadowolona. Za darmo to i sól słodka.
   Jak to powiedział władca „na budowę z pustaków trzeba mieć pozwolenie, a na kontenery nie”. Postawi więc kontenerowy kibel myk komuś pod okno i będzie gitara. No i radna o anielskim głosie będzie zadowolona. Tym samym władca będzie mógł liczyć, że na kolejnej sesji koleżanka Zdzisia upomni niekulturalnego przewodniczącego o potrzebie zachowania wysokiej kultury osobistej. Szkoda tylko, że pani etyczka wyznaje podwójne standardy. Jeśli już życzy sobie, jako przewodnicząca kultury i oświaty, trzymać odpowiedni poziom kultury, mogła upomnieć kolegę władcę o niestosownym zachowaniu wobec gościa radnego powiatowego pana SGT. No cóż. Czego można się spodziewać po „etycznym polityku”.

     • Szukała też konfitur z malin bez środków żelujących 😛
      Gminna plotka niosła, że dyrem basenu miał zostać dobromiejsko-miłakowski narodowiec. Gość co pluje na UE, a pracuje w obiekcie wybudowanym z dotacji z UE. Gość któremu podczas biegania ciemność nie przeszkadza bo czołową latarke ma. Gość co zrobił w rodzinnej wsi wystawę koszulek. Ot, osiągnięcie. W szmateksach tego pełno.

     • Były jeszcze inne kandydatury. Ciekawym jest kryterium ich wyboru – musisz uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej i być znajomym Pani od konfitur.
      A miało być tak pięknie, przejrzyste i uczciwe kryteria wyboru urzędników, konkursy na stanowiska. Ahhh ………

     • A wieczny rencista też był brany pod uwagę? Jedno kryterium spełnia. Jest znajomym radnej od konfitur. Ona jest jego guru. Myślę , że on jest TYLKO narzędziem w jej rękach. W związku z pośmiewiskiem jaki odwalił na fb smycz została skrócona. Na tę chwilę ma prawo wstawiać tylko debilne uśmieszki.

     • To i upadek pańcu ,,polityk” będzie jeszcze większy. Ludzie już wiedzą, że pańcia steruje idiotą.
      PS Mądrej głowie, dość dwie słowie… Idiota to nie obelga. To po prostu diagnoza.

 11. Pan Burmistrz sobie nie życzy usmiechów w czasie Sesji. Pani Wasilewska, jako pierwsza, ma zakaz
  uśmiechania się na Sesji.

 12. Przerażający jest poziom dyskusji na sesji i brak chęci współpracy, tam już większość radnych nie pamięta po co jest i dzięki komu. Budżet obywatelski miał spełniać tylko jeden warunek – miał być na przekór Burmistrzowi, jak wszystko co robi opozycja!!! Zero dyskusji na argumenty rzeczowej i merytorycznej. Opozycja miała plan do zrealizowania więc się zebrała, bezczelnie wykonała na nic nie zważając i nikogo nie słuchając i dumna z siebie, że „dowaliła Kowalowi” poszła komentować swoją „wielkość i mądrość” przed internet.
  Wstyd!!!
  Ps. Nadzieja tylko w mądrych ludziach

 13. To nie jest dyskusja, to monolog Władcy Ciemności. Z Sami Wiecie Kim nie da się dyskutować, gdyż rację ma tylko on. Zresztą czy dzieci w klasie dyskutują z nauczycielem? No nie, Wielki Nauczyciel mówi a obora słucha. Żenujący poziom zachowania Zbawcy Gminy, aż się dziwię że radna o anielskim głosie nie zwróci mu uwagi, ale podwójne standardy to w tej opcji politycznej norma. Zresztą niech tak robią ludzie to widzą i słupki poparcia idą dramatycznie w dół. Tylko Rysia i Strażaka Sama żal idą na dno razem z nim.

 14. Czy Pani Skarbnik mogłaby by czytać kwoty pieniężne zgodnie ze sztuką ? Bo 45332401 bez dodatkowego tysięcy czy złotych brzmi słabo.

 15. Należałoby wykopać i Kowalskiego i szwagra Trzaskowskiego i Haran razem z cała śmieszna opozycja,bo to co się dzisje w gminie to jakiś komediodramat. Co wy ludzie wyprawiacie? Jeden wariat większy od drugiego. Gminę należałoby wyczyścić z powyższych nazwisk. Mniej wstydu by było

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here