Nauka kodowania i programowania w edukacji wczesnoszkolnej i w późniejszym wieku.

1
Edukacja wczesnoszkolna, klasy 1-3, początek długiego okresu w życiu każdego współczesnego okresu, podczas którego przyswajamy nowe informacje, poznajemy świat, wykształcamy siebie jako jednostkę wiedzącą, co chce robić w przyszłości. Wraz z postępem i nowym spojrzeniem na świat, co jakiś czas dodawane są do niej kolejne umiejętności, które powinien zdobyć młody człowiek żyjący w swojej epoce. W XXI wieku rozwój cyfrowych technologii wymusza na osobach odpowiedzialnych za edukację ukierunkowanie najmłodszego pokolenia na ten właśnie tor, którym jest nauka kodowania.

 

 

Kodowanie. Co to jest?

Kodowanie, czy jak ktoś woli programowanie to szerokie spektrum zagadnień związanych z tworzeniem nowych rozwiązań dotyczących obsługi i działania nowinek technologicznych. Aby nasz świat mógł podążać swoim dotychczasowym torem, jakim jest szybki rozwój, potrzeba osób, które mają pomysł na nowe możliwości, chcą ich ewolucji oraz umieją to osiągnąć poprzez odpowiednie umiejętności.

Programowanie to umiejętność komunikacji z nowoczesnymi urządzeniami, sprowadzająca się do wdrażania nowych pomysłów i idei, poprzez znajomość odpowiedniego języka kodowania. Wystarczy poznać jego tajniki, aby móc być dumnym twórcą aplikacji, gier czy urządzeń, które pomagają lub dostarczają rozwórki ludziom na całym świecie.

 

Motywacja do nauki programowania

W wielu miejscach na świecie, nauka programowania dla dzieci już od kilku lat święci triumfy. U nas wchodzi powoli do publicznych placówek, jednak niekoniecznie rozwinie się wystarczająco mocno, aby dzisiejsze dzieciaki były odpowiednio przygotowane na przyszły rynek pracy. A ten zapowiada się bardzo ciekawie, jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na cyfrowych specjalistów. Już teraz brakuje nam prawie miliona programistów, a w przeciągu najbliższych dekad prognozy mówią o wielkim braku koderów na rynku, a tym samym świetlanych stanowiskach pracy dla pasjonatów.

Ponadto programowanie rozwija wielokierunkowo, wspiera mózg w obszarach odpowiedzialnych za łatwiejsze przyswajanie informacji, jak i stało się dziedziną, która jest często podziwiania przez rówieśników.

Nauka programowania co na początek?

Nie warto czekać, aż nauka programowania dla dzieci pojawi się podstawach edukacji szkolnej. Już teraz warto postawić na rozwój dziecka, które rozpoczęło równoczesnej naukę w szkole. Kurs programowania dla dzieci może okazać się świetnym dopełnieniem zdobywania umiejętności także na etapie, kiedy dziecko dopiero poznaje świat nauki przyrody i nauk ścisłych. Już pierwszoklasista może nauczyć się podstaw kodowania, a równocześnie z nimi rozwijać się w wielu innych płaszczyznach wspomagając swej edukację ogółem. Dlatego na start dobre warsztaty programowania dla dzieci to najlepsza opcja.

Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dziecka?

Zajęcia dodatkowe dla dzieci ucząc je programowania to ważny moment w trakcie edukacji. Mają one uczyć, ale nie przeciążać. Mają rozwijać wiele umiejętności, ale nie „monopolizować” nauki w czasie, kiedy dziecko rozwija się na wiele sposobów. W szkole Zaprogramowani.com:

– stawiamy na naukę przez zabawę i rozrywkę, ale wyłącznie na najwyższym poziomie,

– zatrudniamy wykładowców będących aktywnymi zawodowo programistami, co pozwala na przekazywanie doświadczenia i aktualności,

– prowadzimy zajęcia w kameralnych grupach, dając każdemu uczniowi odpowiednią ilość uwagi i pomocy,

– posiadamy w pełni wyposażone klasy, przez co nie wymagamy dojazdów z własnym sprzętem,

– możemy pochwalić się najdłuższym stażem na rynku edukacji programistycznej dzieci w Polsce.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, więcej na naszej stronie: https://olsztyn.zaprogramowani.com

 

Zobacz wszystkie wydarzenia