XVI-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście. 2019-09-17

187
Przewodniczący Rady Miejskiej informuje, że w dniu 17 września 2019 r., tj. wtorek o godz. 14.00 w sali spotkań Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Dobrym Mieście, przy ul. Górnej 1A odbędzie się XVI-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście, zwołana na wniosek Burmistrza w trybie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. z 2019 r., poz. 506 z późn. zm.).
 
Porządek obrad sesji:
 
 1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2019 r.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Olsztyńskiemu na dofinansowanie stypendiów naukowych i sportowych w ramach Programu Stypendialnego  Fundacji „Fundusz Ziemi Olsztyńskiej”.
 5. Podjęcie uchwały zmieniającej Uchwałę Nr XLV/306/2013 Rady Miejskiej w Dobrym Mieście z dnia 18 lipca 2013 roku w sprawie nadania Statutu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Dobrym Mieście.
 6. Zamknięcie sesji

 

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

187 KOMENTARZE

 1. Oglądałam to realityshow i nadal nie wierzę, że to rzeczywistość. Pani Wasilewska, zamiast skupić się na merytoryczno finansowym aspekcie tematu, analizuje zakres czynności woźnego!!!!!! Gdzie i komu zostawi klucz!!!!! Pani Radna LITOSCI!!!!!!!Pan Wawirowicz niezdarnie udaje zbulwersowanie i zgorszenie ogłoszeniem o zapisach na wynajęcie sali. A cały spektakl dawno napisany i wyreżyserowany w celu niestety takim samym jak od początku kadencji: nie dopuścić do realizacji żadnej decyzji Burmistrza, aby móc później zapytać co zrobił.

  • Łżesz i manipulujesz. To Kowalski kompromituje urząd burmistrza. Dziś dał pokaz swojej typowej histerii i braku klasy. Drżący głos biednej Czesi na koniec najlepiej pokazuje, co będzie działo się poza kamerami.
   Po co później pytać, co Kowalski zrobił. Kowalski już zrobił pośmiewisko. To, co się dzieje, to hańba dla dobromieszczan.

   • Ta Wasielewska jest hamska nad wymiar myślałem ze burmistrz słynie z takich wypowiedzi czytając wasze wypowiedzi ale jak obejrzałem kawełek tego serialu to ona to jest pospólstwo zaściankowe pełną gębą. Ponad to wygląda na Paźia jakiejś innej sterującej nia kobiety . Pozdrawiam

    • Chamstwo przez h? Naucz się pisać zanim cokolwiek jeszcze napiszesz. Chamstwem jest odnoszenie się do Radnej jak do ucznia. Niech Pani sobie nie pozwala.

     • zachowuje się jak baba, której się nie da na głowę wejść. Nie bądź śmieszny z tym dzieckiem.

    • W Ornecie nie masz co robić, tylko czytasz o Dobrym Mieście? Nie łżyj. Atak na Wawirowicza, Łańkę, Wasilewską i Włodarską i resztę radnych tylko dlatego, iż mają odwagę sprzeciwiać się idiotyzmom Kowalskiego.

     • Orneciak się znalazł XD! Nie rób cyrku człowieku. Radna wie co mówi i nie da się w maliny wpuszczać razem z Włodarską. Dziewczyny zawsze czujne i przygotowane.

    • Ależ głupoty piszesz. Obejrzyj jeszcze raz . Ja oglądałam i nie widzę nic niestosownego w zachowaniu radnej i pozostalych radnych również, no chyba że uważasz zadawanie pytań przez radnych za coś niewłaściwego. Jeśli chodzi o zachowanie burmistrza to brak słów.
     Była mieszkanka Ornety i żeby nie było… nie mieszkająca w DM .

    • Orneciak zamilcz. Nie masz żadnego prawa do ubliżania naszym Radnym. To nie ornecki burmistrz wyłączył latarnie w imię pozornych oszczędności. To nie ornecki burmistrz wydał, z podobno katastrofalnego budżetu, 50 tyś zł na żenujące artykuły w podrzędnych gazetach promujac swoją dramatyczną postać. To nie ornecki burmistrz wydał z budżetu 120 tyś zł na imprezę, ze szwabskim autem w roli głównej. Imprezę niewypał z mizernym zainteresowaniem. To nie ornecki burmistrz kłamał, że garbaty zlot będzie bezkosztowy, a prawda okazala się inna (patrz zdanie wyżej). To nie ornecki burmistrz sprowadza do miasta tresowanego bociana, zreszrą ku uciesze swoich bezmózgich klakierów. Dopowiem, żepo masowej euforii bocian szybko zwiał albo go odwieźli skąd wypożyczyli. W końcu to nie ornecki burmistrz podejmuje działania w kierunku wyprzedaży mienia Gminy tj. Kamienice, Stodoła kultury, przy jednoczesnym powołaniu na swego zastępcę gościa zajmującego się sprzedażą takich nieruchomości bogatym szwabom. Kamienice uratowane, zastępca zwiał.
     I można by tak wymieniać i wymieniać. To już nie cyrk. To jest dramat dla tego miasta i całej gminy. To jest ku..a dramat. Brawo Przewodniczący i myślący Radni.

     • Paź pewnej pani? Takiś mundry, to napisz kim jest Dzidzia dla pewnego pana? A może pewien pan dla Dzidzi?

     • Być może jest. Ale ty na bank nie jesteś inteligentny, skoro piszesz takie rzeczy. Nie dość, że celujesz bez dowodów, to na oślep.
      A swoją drogą, żałosne są metody tej waszej jarusiowej ferajjny. Było obrażanie pań w stylu nachlanego kibola, teraz jest piętnowanie jakiejś pani rzekomym brakiem inteligencji.
      Musisz jeszcze wiele się uczyć. Język, zwłaszcza.znany, to nie wszystko.. Wiesz ile osób dzięki hucpom Kowalskiego ogląda sesje i używa słów kpina czy przepraszam, ale ja muszę to powiedzieć?
      Mam pytanie. Wróżysz z fusów? Sądzisz, że tym pomożesz Kowalskiemu uniknąć nieuniknionego upadku?

     • Pudlo drogi Jacusi strzelaj dalej .Jak to za dziecka bylo zimno cieplo pomidor😁😁Jacusiu ty tak jak sobie upatezysz jaks kobiete to tak jak psychopata 😉

  • Tak się składa, że radna Wasilewska prowadzi (w rzeczywistości, a nie tylko na papieerze) własną firmę i dobrze rozumie, jak się to robi. Nie wystarczy wymyslić jeden element i na resztę machnąć ręką, bo „jakoś to będzie”. Jeśli planujemy, że coś ma działać w określony sposób, to trzeba zaplanować każdy szczegół – pracę woźnego też. Przeoczenie takich „drobiazgów” może potem sprawić, że plan nie wypali, bo polegnie na szczegółach. Dlatego właśnie tyle mowy niby o pierdołach, a w gruncie rzeczy o bardzo ważnych sprawach. Nie wystarczy jak artysta: machnąć 2 razy pędzlem i potem o szczegóły niech martwią się inni, bo wizjoner nakreślił wizję – nie szkodzi, że nie zaplanował szczegółowo – o to niech martwią się inni. Inni niech też spijają potem piwo. Doceńmy więc to, że ktoś od razu czepia się szczegółów, bo na tym polega opracowywanie strtegii.

   • Ale przecież Jaruś Zbawosław jest doświadczonym przedsiębiorcą i doskonałym menadżerem. Tak zapewniali jego koledzy Bałknełchłt i peeses.

   • A jaką to Pani Wasilewska prowadzi firmę? Kto tą firm założył i kto ją ciągnie do góry?
    W wywodzie powyżej kłania się bark fundamentalnej wiedzy z zakresu ekonomi.
    Jeżeli ktoś myśli, że dyrektor Volkswagena powinien wiedzieć jak pracuje sprzątaczka to może ta matura jednak o czymś świadczy….

     • A to faktycznie ciekawa sprawa, czy gdzieś są dostępne dane z ostatnich lat ? Ciekawi mnie co działo się przed Kowalem, może dlatego taki niewygodny|?

     • Halina Kwaśna musi zrobić komisję śledczą. Wezwie wszystkich na przesłuchania. A jak jakiś urzędnik umarł, to zarządzi ekshumację.

     • Jeśli nie rozumiesz co napisałem nic na to nie poradzę, pewnie wciąż wierzysz, że ziemia jest płaska 😉

    • Dyrektorzy maja doczynienia ze sprzątaczkami na codzień, gdyż często przebywają w firmie az do zamknięcia budynku 🙂

  • Dla mnie ważne jest gdzie będzie klucz od szatni na orliku, poniewaz w ostatnim czasie często osoby korzystajace z boiska przebierały się na ławeczce pod szatnią. Na pytanie do Pani na basenie gdzie jest klucz odpowiedź była: u animatora lub że szatnia jest posprzątana i jest zakaz wydawania klucza 🙂 .O tym że światło na orliku było wyłączane jeszcze w trakccie schodzenia z boiska nie wspomnę 🙂

    • A co ma do tego odsnieżanie nie bardzo rozumiem. Chodzi mi o klucz który powinien byc w konkretnym miejscu czyli najlepiej na basenie i powinien być wydawany osobom które boisko zarezerwowały. Proste !! Po co przekazywanie do szkoły i trzaba bedzie chodzic i szukac osoby która bedzie zajmowała sie i salą i orlikiem.

     • o orlik ma dbac miasto jak o swoje tak ja miasto ma dbac o kino rynek amifiteatr , cmentarz , odsniezanie zamiatanie ulic itd !!!! Po to płącimy podatki żeby coś z tego miasta mieć i to jest zasrany obowiązek miasta !!!

    • A czy to taki problem dla piłkarzy,dla tylu chłopa,w ramach rozgrzewki odśnieżyć boisko?? Korona z głowy spadnie? Zmęczą się?? Nie mówiąc,ze ostatnimi czasy u nas śniegu ze świecą szukac!

 2. Trzeba zacząć zbierać podpisy i wyrzucić na aut tych pseudoradnych, bo oni grają w jakieś gierki ambicjonalne z Burmistrzem a my naiwnie czekamy, że w końcu zaczną pracować dla mieszkańców. Ja uważam, że czas próby się kończy i jedyne zmiany jakie zauważam, to niestety tylko większa buta i bezczelność. Totalny brak szacunku dla mieszkańców, realizują jakieś chore ambicje. CELEBRYCI OD SIEDMIU BOLEŚCI. Katastrofa.

  • Dzieci odśnieżą, woźny będzie pracował na trzy zmiany, dyrektor stanie się się super menadżerem.
   A mnie to nic nie obchodzi to Pani dyrektor, nie ja.
   To rada, nie ja
   A wszystkiemu są winni poprzednicy.
   A może trzeba przygotować plan, przedstawić go radzie ,wybrać wspólnie kierunek i konsekwentnie realizować.

  • Referendum? No proszę. Kowalski już dziś groził Radnym referendum a ty już puszczasz to w eter jak pisowskie leminigi? Miasto widzi, że Radni pracują całkiem dobrze. To Kowalski nie ma pojęcia o demokracji i współpracy.
   A tak gardłował kiedyś, że burmistrz musi słuchać rady.

  • Bardzo mądre słowa, trzeba coś z tą radą zrobić, bo to jakiś niekończący się koszmar!!!
   Mieszkańcy nie mogą pozwolić, żeby sesja rady miejskiej wyglądała jak zebranie w PGR -e. Trzeba pokazać kto tu rządzi i nic więcej się nie liczy, ponieważ bez słuchania się nawzajem i mądrej dyskusji daleko się nie zajedzie!
   Ps. Ale smutne jest to, że w tej radzie nie ma zbytnio komu mądrze dyskutować 🙁

    • Prosiłby bym o przykład, cytat jak to niekulturalnie zachowuje się Kowalski bo jakoś się nie dopatrzyłem. Pajacyki i klakierzy Haraniowej robicie się nudni! Panie bezradne wymyślcie coś nowego. Brak wam weny?

     • Wawirowicz bredzi? Wawirowicz na emeryturę? Wyzywam Pana na pojedynek? Wstyd aby burmistrz mówił do Radnego w ten sposób.

     • Proszę podać gdzie mogę to znaleźć, chętnie się zapoznam.
      Choć po powyższych komentarzach sądziłem, że zapełnicie przynajmniej format A4
      W słowach wyzywam Pana na pojedynek,nie widzę niczego bulwersującego, może jest to trochę zabawne ale z pewnością nie gorszące.

     • DO WENY
      Wena raz jest, raz nie. Za to etyka nie powinna być wybiórcza. Jak widać, tobie i gminnej łetyczce prawdziwej etyki tak naprawdę brak.

     • Wera? Jak imprezka? Ohoho, zdjecia pierwsza klasa, no i towarzystwo wzajemnej adoracji całkiem nieźle dopisało. Pogadali, obsmarowali kogo trzeba i chyc na forum.

 3. szanowni radni skupcie się na współpracy z burmistrzem a nie na rywalizacji o byle głupstwo bo jak się was slucha to az nie dobrze się robi ludzie opamiętajcie się .pracujcie na rzecz miasta a nie ,,lapiecie się za slowka wstyd ze wybrani przez nas ludzie nie potrafią się dogadać badzcie prawdziwa rada miasta DOBREGO MIASTA

  • Idź do sklepu i posłuchaj, co ludzie mówią o Kowalskimi jego żałosnych rządach. Z kimś takim nie dogada się nikt. Tylko taki co mu będzie przytakiwał i godził się na jego głupoty.

  • Najpierw potrzebny jest nam prawdziwy burmistrz a nie pajacyk pociagany za sznureczki……zgłaszam wniosek formalny niech ktoś mądry zorganizuje referendum dość już posmiewiska….Brawo Panie Łańko…

 4. Szanowni głosujący na burmistrza Jarosława Kowalskiego podczas wyborów w listopadzie, czy na takiego człowieka głosowaliście? Tak waszym zdaniem powinien zachowywać się człowiek posadzony na stołku burmistrza? Spodziewaliście się takich atrakcji podczas sesji w wykonaniu burmistrza? Chcieliście takiej ignorancji wobec prawa i takiego traktowania mieszkańców?

  • Dajcie pracować burmistrzowi. Ciągle tylko knujecie, nie możecie się pogodzić ze Harań przegrała. Pan Łańko źle postępuje.

   • Przez 16 lat Kowalski NIE ROBIŁ NIC poza przeszkadzaniem Trzaskowskiemu, a jakoś Trzaskowski pracował.
    Pan Łańko ma rację. Kowalski po prostu nie nadaje się na to stanowisko i nie potrafi z Radnymi współpracować.
    Osoba pozbawiona odpowiednich umiejętności doszukuje się przyczyn swoich niepowodzeń w drobnych, nieistotnych okolicznościach. Kowalski, chociaż tyle lat marzył o zostaniu burmistrzem, nie jest przygotowany ani merytorycznie, ani mentalnie do tej roli.

    • Nie oczekuj od klakierów władcy dowodów. Ich tezy nie pokrywają żadne fakty. To puste slogany bez pokrycia. Władca poklepie po ramieniu swego klakiera i gość jest jego.
     Pajac z klakierem mogliby pokazać, że są ludźmi i za dodatkowy poklep usunęliby te bele słomy porozstawiane po mieście. Po sobotnich dożynkach sterczą do dziś. Chyba że jest rozważania opcja pozostawienia bel do przyszłego roku na dożynki 2020. Wszystko w ramach oszczędności bo budżet katastrofalny.
     Panie Przewodniczący i dziesiątka Radnych, szapoba.
     Strażak się budzi, Rysiek dalej milczy, Mirek pięknie wczoraj dyrygował (ostatnie 5’minut sesji), dzidzia zwiała.

     • Janik milczy, ale nie zapomina potakiwać, kiedy Kowalski tokuje.
      Pakisz wcale się nie budzi. Prędzej wyrwie sobie język lub włosy niż odważy sprzeciwić Kowalskiemu. Jakoś Łańce i innym potrafi zwracać uwagę tym swoim wojskowym tonem pełnym pogardy do innych. Kowalskiemu już nie potrafi zwrócić uwagi, że zaburza porządek sesji.
      Kobylińska… Na tę pańcię szkoda strzępić ryja, jak mawiał Stonoga.
      W sumie, lepiej, kiedy zwiewa. Atmosfera od razu nie taka sztywna jak na konsekracji.
      Zadroga przynajmniej nie udaje.

 5. To właśnie jest prawdziwa rada, jakie on widzi oszczędności, że trzeba będzie dopłacać do woznego? A niby pieniądze z wynajmu będą trafiać do szkoły? A później okaże się, że będzie jak ze świetlicami, pieniądze za wynajem świetlicy miały wracać do sołectwa a gdzie trafiają, proszę przeczytać odpowiedź na interpelację Pani Radnej Konczalskiej. A miało być tak pięknie…A wychodzi jak zawsze d….

  • Czy zdaniem burmistrza dwóch woźnych będzie w stanie zapewnić funkcjonowanie orlika przez 7 dni w tygodniu?
   Po jaką cholerę przekazywać Orlika do szkoły, która jest zamknięta w weekendy, jak basen zarządzany przez OSiR jest tak samo blisko jak szkoła i ze specyfiki jego działalności otwarty jest 7 dni w tygodniu do późnych godzin. Czy nowy kierownik OSiRu nie radzi sobie w otwieraniem i zamykaniem Orlika?

 6. Kowalski mówi o woźnym chyba: Może się okaże człowiekiem i zrobi to za darmo.
  Dlaczego Kowalski nie pracuje za darmo?

 7. Gdzie zwiała Kobylińska? Gdzie ona w tym czasie była? Jakoś nie wygłasza tych swoich połajanek w kierunku Kowalskiego, z którego komitetu weszła. Niech nie poucza innych Radnych. Niech zacznie od kolegi.

  • A Zenuś jaki dziś bystry, a gdzie był jak Łańko faktycznie popełnił błąd, siedział i klaskał bo miał haka, a dziś myślał, że zablysnie a tu klapa

 8. Czemu Pani Kobylińska zawsze zwiewa z Sesji jak sprawa jest trudna, skomplikowana i nie zabiera głosu w takich sytuacjach, tylko wymyka się po cichu z obrad i udaje, że jej sprawa nie dotyczy.

  • Do Anonima
   Sprawa akurat nie była zbyt trudna tylko nadmiernie przegadana. Użycie słowa „ucieczka” w moim przypadku jest grubym nadużyciem. Na ten dzień, w godzinach popołudniowych, w którym była rada, miałam umówione spotkanie z komendantem policji w Olsztynie dotyczącej ważnej kwestii społecznej. Jeśli Anonima interesują szczegóły, to zapraszam na dyżur radnej. Wyjaśnię problem.

   • Do Zdzisławy Kobylińskiej
    Choć nie ja jestem Anonimem, którego komentarz aż tak Panią ubódł do żywego, niemniej cieszę się, że zaszczyciła nas Pani swoim oświadczenie w stylu Banasia z PiS.
    Przy okazji mam kilka uwag.
    Nie ma co dziwić się Anonimowi, że zauważył Pani ucieczkę. Zwłaszcza, że dzieje się to nie po raz pierwszy.
    Sesja była nadmiernie przegadana z powodu Pani kolegi burmistrza. Dlaczego jemu Pani nie ma odwagi prawić takich uwag?
    Dlaczego umówiła Pani spotkanie dotyczące ważnej kwestii społecznej na czas sesji? Przecież musiała Pani wiedzieć, że Pani kolega burmistrz potrafi tak przegadywać sesje, że trwają po 13 godzin.
    Co do zaproszenia autora komentarza na Pani dyżur radnej. Po co? Pani i tak pewnie pochwali się.

    • Pani Kobylińska zapewne zaprasza na swój dyżur, aby dorwać oseska, który odważył się zauważyć nieobecność Pani radnej i zapewne z chęcią takiemu oseskowi wygłosiłaby kazanie, o tym co wolno Pani Radnej, a czego nie wolno oseskowi.

     • Kobylińska ma w zwyczaju łajać wszystkich oprócz Kowalskiego. Jego poucza i łaja jak uczniaka poza kamerami.

     • Warto przeczytać. Kobylińska jest w Ordo Iuris. Jakoś szczególnie nie afiszuje się tym faktem w Dobrym Mieście. Dlaczego? Na sesji z 17 stycznia, zaraz po śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza rzucało się w oczy, że wszyscy dookoła niej mają przyklejone serduszka Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ona nie. Jej zaangażowanie w organizacji pierwszego Marszu Dla Rodziny, który okazał się czym okazał, też daje do myślenia.
      https://natemat.pl/204683,zaczeli-od-majatku-zdobytego-na-naciaganiu-staruszkow-a-kosciol-sie-od-nich-odcina-oto-bojownicy-o-zakaz-aborcji

     • A co w tym złego, że Pani Kobylińska jast zaangażowana w Ordo Luris? Miliony Polek i Polaków wspierają dzialaność Ordo Luris. Ordo Luris, między innymi, zajmuje się „krzywdą rodzin i osób atakowanych ze względu na wyznawane przez nich tradycyjne wartości, mimo, że są one potwierdzone w konstytucji”.
      Czy wszyscy w Polsce muszą wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Są inne organizacje charytatywne, które nawet więcej robią niż WOŚP. Poza tym poza działanością tzw. charytatywną pieniądze są także przeznaczane na „róbta co chceta” w Kostrzyniu nad Odrą – tzw. Woodstock. Niech każdy oceni to wydarzenie wg. własnych moralanych wartości.
      Pani Kobylińska wspiera rodzinę i tradycyjne wartości i uczestniczyła w Marszu dla Rodziny. Ma do tego prawo. Wypowiadam się jako osoba neutralna, nie wspierająca, ani zwolenników Pi S, ani PO.

     • A co w tym złego, że ,,Zdzisława Kobylińska Ordo Iuris” wywołał ten temat.
      Może i nie wspierasz, ani zwolenników PiS, ani PO. Ale na pewno nie jesteś osobą neutralną. To widać po fragmencie o WOŚP i paru innych elementach…
      To wybór Pani Radnej Zdzisławy Kobylińskiej, w jakiej organizacji działa. Dla mnie osobiście może to być nawet Ordo Luris. Chociaż taką organizację Pani Radna Kobylińska musiałaby dopiero założyć. Zapewne znajdą się chętni z tych ,,milionów Polek i Polaków”, które wg tego, co utrzymujesz, już wspierają tę nieistniejącą jeszcze organizację.
      Tymczasem, Pani Kobylińska jest w ORDO IURIS. Czy celowo zamieniasz Iuris na Luris? Bezbłędnie cytujesz ze strony Ordo Iuris z zakładki Interwencje Prawne, czym zajmuje się Ordo Iuris, a tyle razy piszesz L zamiast I w nazwie organizacji Ordo Iuris?
      Pani Radna Zdzisława Kobylińska ma prawo do wszystkiego. Może oprócz Ordo Iuris działać – jeśli powstanie – w Ordo Luris. Niemniej, wyborcy mają prawo wiedzieć, do jakiej organizacji należy radny. Zwłaszcza, że tyle milionów Polek i Polaków wsparło Czarny Protest i nie popiera Ordo Iuris.
      Pani Kobylińska swoją działalnością w Ordo Iuris raczej nie chwaliła się w kampanii. Chyba nawet w ogóle o tym nie wspominała. Jest to zastanawiające. Szczególnie u kogoś, kto ma takie zamiłowanie do wyjawiania wyborcom tyle o swojej osobie. Wiemy nawet, dlaczego ucieka po bodajże 20 minutach z sesji. Oczywiście, powodem są ważne kwestie społeczne. Przecież to jasne. Dlaczego zatem Pani Kobylińska nie chwali się Ordo Iuris? Trzeba przyznać, że daje to rzeczywiście do myślenia. Czy Pani Kobylińska wstydzi się, że działa w Ordo Iuris? Czy ,,Ordo Iuris jest sektą”? Czy ,,działania Ordo Iuris są na granicy prawa”? Czy ,,Ordo Iuris jest zagrożeniem dla obywateli Polski”?
      Pani Kobylińska doskonale wie, że Ordo Iuris straszy Pawła Rabieja sądem za stwierdzenie, że Ordo Iuris to sekta działająca na granicy prawa. W świetle tych faktów tym bardziej Pani Kobylińska nie musi przecież ukrywać przed wyborcami, że działa w Ordo Iuris.
      Nie ma nic złego w tym, że Pani Kobylińska jest w Ordo Iuris. Sama Pani Radna Kobylińska, zapewne przez wrodzoną skromność, nie chwali się tym. Wiemy już, że Pani Kobylińskiej nawet sesja nie przeszkodzi w poświęceniu się ważnej kwestii społecznej. Dlatego warto uświadomić wyborcom, że blisko koleżankuje się nie tylko z Kowalskim, ale i Chazanem.
      Dla mnie odkryciem jest, że pierwsze pieniądze pochodzą od naciągniętych staruszków. Sądzę, że dla wielu także. Niech każdy oceni ten fakt wg własnych moralnych wartości.

     • Zamiast „I” kliknęło mi się „L”. Na mojej klawiaturze „L” nie ma tej dolnej kreseczki.
      Oczywiście: Ordo Iuris.

    • Wyjaw, proszę, jakim cudem teraz dajesz radę odróżnić I od L? No i dlaczego na tej klawiaturze, której używasz, L ,,nie ma tej dolnej kreseczki”. Nie twierdzę, że brak ten jest bardziej tajemniczy od Ordo Iuris, ale jednak ciekawa sprawa.

     • Dziwny przypadek z tym brakiem dolnej kreseczki, bardzo dziwny. Może i takie uzasadnienie miałoby sens, gdybyś w innych wyrazach popełniał / popełniała ten sam błąd. Ale z innych wyrazach, ani razu I nie pomyliło ci się z L. Przypadek? Nie sądzę. Manipulacja? ….

   • Może należy rozważyć takie społeczne spotkania w terminach niekolidujących z sesją. Sumiennie siedzieć jak inni po 14 godzin.

    • Łowca literek na klawiaturze? A na ekran spojrzeć i sprawdzić jakie literki się na klawiaturze udało wycelować to nie łaska? Kiepskie tłumaczenie.
     Zmień taktykę, bo kłamstwo ma krótkie nogi, oj krótkie…

     • Masz prawo do interpretacji wg. własnego uznania. Demokracja.

     • Oprócz pomylenia I z L, nie zauważyłeś/ nie zauważyłaś, że jest dwa razy Do. Pomijam inny drobny szczegół.
      Reasumując, pomyliłeś/ pomyliłaś osoby. To wyżej pisał ktoś zupełnie inny.

 9. Do Pana Przewodniczącego Ryszarda Łańki.

  Panie Przewodniczący, przyszło Panu sprawować tę funkcję w ciężkich dla Gminy czasach. Niemniej, z sesji na sesję widać, że jest Pan jednym z niewielu ludzi, którzy są w stanie poradzić sobie i przejść roztropnie i z humorem przez ten cyrk, w który niestety burmistrz Kowalski naszą Gminę zamienił.

  Dziękuję Panu za Pana stalowe nerwy. Wyrażam też najwyższy podziw i szacunek za to, że nie pozwala Pan burmistrzowi Kowalskiemu demolować naszej Gminy. W Panu nadzieja na to, że demokracja i rozum zwyciężą.

 10. Przecierz Edmund WAwirowicz to stary Komuch mnie w podstawówce uczył rosyjskiego !!! Nie wiem co in myśli że drugim Leninem zostanie !!!!

  • Mnie tez uczyl pan Wawirowicz i uczyłmnie tez pan Kowalski i wiekszy szacunek mam do pana Wawirowicza ma klase kulture i wiedze oraz szacunek do drugiego człowieka .Moze nie wiele mowi pan Edward ale zacto spokojnie z sensem jest tylko kilku radnych ktorzy tak powoli dokladnie madrze i z sensem odpowiada .Niestyty pan burmistrz duzo musi sie jeszcze ze nauczyc .

   • Pan Edmunt uczył też w Barcikowie tzn w Pacanowie tak wszyscy mówili a skoro tam sobie dał rady z trudną młodzierzą która w 2 i 3 klasie podstaówki piła alkohol i paliła miedzy lekcjami , sam nie byłem orłem bo też nagany miałem razem z kolegami za picie i palenie, ale Edmund nia dał sobie wejść na głowę . Nie to co Pan dziełak który nerwy miałtakie że sie źle spojrzało to leciał z kijem bo myślał że smiejemy sie z tego że ma tak duży nos ze mógł redlić nim pole .

    • Ta Dziełak to był gość zawsze mu gil wisiał jak rozmiwaił z kobietami 🙂 Wieczny kawaler – fajny nauczylciel smieszny i nierozgarniety za razem a co do Pana W To robi to co mu komitet z którego startował każe Czyli jest opozyjcią Tyle

  • Co? Już Jaruś wypuścił swoją sforę troli na biednego Wawirowicza? Jaruś urodził się po 89 roku czy przed? Gdzie pracowali jego rodzice? Czy był to PGR, czy pracowali w fabryce Volkswagena w Niemczech?
   Jaruś kształcił się w PRL czy w RFN?
   Co ty wiesz, kmiocie, o PRL? Mieszkania nauczyciele dostawali od komuny czy od UNRRY?
   Wawirowiczowi to ty i Jaruś do pięt nie dorastacie.

 11. Przykre jest to że cała Polska może oglądać jak niekompetentnego mamy burmistrza. Jak można uzasadniać jakieś zmiany organizacyjne rzekomymi oszczędnościami argumentując następującą: „a pani dyrektor przygotowuje”, „woźny może będzie pracował na zlecenie, może nadgodziny”
  „Plan przygotowuje pani dyrektor” „ zorganizuje sobie pani dyrektor” . Może by tak poprosić prezesa naszego PSS żeby wytłumaczył swojemu koledze burmistrzowi jak przygotowuje się chociażby skróconą analizę zmian organizacyjnych? Może zrozumie burmistrz że taka najprostsza analiza ekonomiczna, prócz kosztów ponoszonych przed zmianą, musi zawierać kalkulację kosztów po zmianie? A w kosztach po zmianie muszą być koszty zatrudnienia i tego dodatkowego „woźnego” i dodatkowej sekretarki przyjmującej zgłoszenia na korzystanie z sali czy tez Orlika. I dla czytelności winny być ujęte wszystkie koszty występujące i przed i po zmianie. Nie można więc mówić tylko o dochodach za wynajęcie sali nie mówiąc o kosztach utrzymania sali (sprzątanie, energia, konserwacja itp.) Uzupełnieniem powinna być pisemna informacja o organizacyjnych zasadach korzystania z sali, Orlika. Gdyby takie dokumenty zostały radnym przedstawiona na piśmie sesja trwałaby pól godziny bez zbędnego bicia piany. Na zakończenie: poznajemy prawdziwe oblicze burmistrza i nie jest to przyjemny obraz.

  • No sam bym tego lepiej nie ujął. Ale czego wymagasz od Jarusia? On całe życie biegał po szkole razem z dziećmi i opowiadał bajki o garbusach. Tabula rasa ekonomii. Teoretycznie mógłby takie rzeczy przygotować z-ca, ale Jarek twierdzi że sam to ogarnie. Jak ogarnia, widać na załączonym obrazku. To typowy wizjoner, który detale uważa za męczące i nieważne szczegóły. On ma wizje i jeżeli fakty jej przeczą, tym gorzej dla faktów.

 12. Prawnik czy też sekretarz próbujący wykazać że złamano statut wykazał jedynie swoje niekompetencje delikatnie mówiąc. Przewodniczący powinien ogłosić przerwę jedynie w sytuacji gdyby były zgłoszone jakieś wnioski zmieniające treść przedłożonego przez burmistrza projektu uchwały. A takich wniosków nie było!!! Nie było więc potrzeby ogłaszani przerwy ani udzielania głosu burmistrzowi. Wstyd panie prawniku/sekretarzu!!!

  • To sekretarz gminy. Nazywa się Połocki Zenon.
   Co do reszty masz rację. Niestety, w przypadku ekipy Kowalskiego nie ma sensu odwoływać się do poczucia wstydu i liczyć na opamiętanie. Ci ludzie nie mają wstydu i powiedzą wszystko, co Kowalski chce.

 13. Dobrze że opozycja ma gdzie sie wyszczekać ! Dobrze że jest te formum tutaj ! Dobrze posuchać płaczu uczniaczków Haraniowej HAHAHAHAHA

  • Masz jakaś obsesję z tą Haraniowa? Te dziewczyny to inteligentne, kompetentne i odważne osoby. Ta Rada jest niewspomiernie lepsza od poprzedniej! BRAWA

    • Może byłby niewygodne gdyby nie to, że wypociny które tu uskuteczniają czytają tylko one, klakierzy i pajacyki;)
     Ale podziwiam ich samo zaparcie w bzdurach które piszą.
     Panie niedługo się to skończy ….

     • A ty co tu robisz ze swoimi wypocinami? Kowalski bezczelnie straszy Radnych na sesji a ty na forum?

     • Dobrze, że chociaż się przyznajecie, że opowiadacie te bzdury 🙂
      Może zamiast siedzieć i bacznie monitować forum z administratorem wierząc, że cos wam da ta bzdurna propaganda, warto byłoby zainwestować czas w edukacje.
      Ludzie nie są debilami tak jak wam się wydaje, a wy nie jesteście mistrzami manipulacji 😀
      Całe miasto się śmieje z tych waszych wypocin i waszych pomocników. Wy i wasze naiwne pajacyki 😉

     • A ty jesteś?
      Niektórzy inwestowali w edukację i efekty widać przed kamerami. 🙂

  • Jakiś czas temu najgłośniej to szczekał główny fejsbukowy klakier władcy. Od momentu skompromitowania siebie, władcy i radnej z jego okręgu, smycz została znacznie skrócona. Godnie miała go zastąpić halyna, ale została zdemaskowana. No cóż…

 14. TAk naprawde to burmistrz na sesji jest tylko gościem radnych i znam przypadek kiedy burmistrz od połowy kadencji nie przychodził na sesje, bo obraziła sie na radnych i nic wielkiego się nie stalo.Kadencja rady skończyła się zgodnie z kalendarzem jej trwania. Do podejmowania uchwal na sesji radnym wystarczy przewodniczacy i to on jest prawdziwym „wladcą” może udzielać głosu lub go odbierać i poddawać uchwaly pod głosowanie. To,że burmistrz jest zapraszany na sesje w roli gościa jest tylkom dobrą wolą ze strony rady ,która szuka porozumienia z władza wykonawczą,ale to jaki dzisiaj popis dal burmistrz podczas głosowania uchwały jest zwykłym zakłóceniem porządku publicznego i obrad wysokiej rady, organu uchwałodawczego.Gdyby funkcjonowała straż przewodniczacego rady to powinien on wezwać strazników do usunięcia tego gościa z sali.Zresztą nie tak dawno próby zakłócania obrad Sejmu i okupowanie mównicy sejmowej mogliśmy obserwowac na żywo.Czyżby Kowalski czerpał swoje dzisiejsze zachowanie i inspirację z tego przykładu zakłócania obrad władzy uchwalodawczej a więc najwyższej bo stanowiącej prawo? Czy przypadkiem JK nie cierpi na „polityczną schizofrenię” ?Jednego dnia popiera kandydata z pisu a drugiego zachowuje się jak KOD-wcy.Jak można współpracowac i zrozumieć takiego człowieka. O co kaman? Tak ma być przez kolejne lata? Mam nadzieję ,że św. Katarzyna Aleksandryjska czuwa nad mieszkańcami tej gminy.

 15. Szykuje sie zjazd na szczycie u EDKA w Barcikowie ma być Rysiek Stasiek i inni i mają obradować na temet co dalej z tą Gminą .

 16. Odnośnie oświetlenia ulic, nie dziwcie się Kowalskiemu ma światłowstręt i tyle. Dzisiaj sporządził konspekt dotyczący chamstwa i prostactwa. Zapomniał jak sam był po drugiej stronie- karma jednak wraca.

 17. Na tej sesji Kowalski dał popis chamstwa i arogancji. Jednak wiele jeszcze przed nami ponieważ jest to człowiek wyrachowany i nie cofnie się przed niczym.
  Radnym zarzuca, że mają wiele twarzy. W ustach Kowalskiego taki zarzut to kpina. Sam dziś pokazał jaki jest naprawdę, kiedy coś nie idzie po jego myśli.
  Jedyna pociecha z tego popisu chamstwa i arogancji Kowalskiego, że większość jego wyborców już wstydzi się, że na kogoś takiego głosowała. Wielu też już wypiera się, że na niego głosowała.
  Jeśli jednak ktoś sądzi, że Kowalski choć trochę wstydzi się swojego dzisiejszego zachowania, to jest w błędzie. W głębokim błędzie.

 18. Szok. Dywersja rady miasta w świetle kamer. Tego jeszcze nie grali. Tak niekompetentnego i stronniczego przewodniczącego rady w historii tego miasta jeszcze nie było.

  • @Szok Dywersję miasta w świetle kamer robi Kowalski. Tylko on robi z miasta pośmiewisko. Tak niekompetentnego i stronniczego burmistrza w historii Polski jeszcze nie było. Nie siej propagandy.

 19. Bardzo żałuję że nie było Radnej o Anielskim Głosie na pewno zwróciłaby uwagę naszemu kochanemu Burmistrzowi iż zachowuje się niestosownie i przekracza ramy dobrego wychowania oraz zachowuje się nieetycznie obrażając radnych i wyzywając ich na pojedynek. Zawse można na nią liczyć i nieprawdą jest jakoby stosowała podwójne standardy, wszak jest profesorem i wie co mówi. Po rozum do głowy poszedł Strażak Sam już wie że bezmyślne podążanie za pryncypałem ciągnie go na dno, zaczyna mówić ludzkim głosem. Tylko biedny Rysio milczy jak zaklęty. Nie było tematu o bocianie.

 20. Jest mi niezmiernie przykro, że nie dane mi było posłuchać anielskiego głosu dzidzi. Smutno mi też, że nie było prawnika. W sumie to zabawnyz niego osobnik, talerz wyliże, poupomina radnych, nitką z mankietu się pobawi.
  Czy znikajaca radna, pojawiająca się tylko na poczatku sesji ma wypłaconą dietę? Dziwne, że nie ma dzidzi na kolejnej sesji podczas której podejmowane są ważne dla gminy uchwały.
  Słów kilka o woźnym dostępnym 24/24 w weekendy. Czy władca myśli, że woźny bedzie pracował po kilkanaście godzin za darmo żeby pokazać swoje człowieczeństwo? W sobotę i niedzielę? KPINA, KURIOZUM i brak szacunku do innego człowieka. A może człowiekiem okaże się wieczny rencista lub miłakowski narodowiec i ku uciesze swojego władcy będą zamiennie odsnieżać, zgaszać lampy i otwierać salę gimnastyczną. W końcu zrobiliby coś dla miasta.

 21. ,,Drogi” panie Kowalski…
  Po obejrzeniu pana pokazu spazmów, zmuszona jestem poinformować ,,drogiego” pana ponownie, że tkwi ,,drogi” pan w błędzie.
  Otóż, ,,drogi” panie, żeby móc wyzwać kogoś na pojedynek, trzeba mieć zdolność honorową. Przecież już powinien drogi pan to wiedzieć. Pan tej zdolności nie posiada. To już powszechnie znany fakt.
  Świństwem to jest to, co ,,drogi” pan robi Naszej Gminie. Dodam też, że Panu Radnemu Edmundowi Wawirowiczowi nie jest pan nawet godzien długopisu podawać.

  Co do referendum nad odwołaniem burmistrza. Stoję na stanowisku, że nie trzeba go organizować. Nikt lepiej niż pan sam nie uświadamia swoich wyborców jaki kardynalny błąd popełnili, oddając władzę komuś takiemu jak pan.

  • Skoro nie przychodzi na obrady w kapeluszu, to znaczy, że w przeciwieństwie do Kowalskiego rozumie, co wypada, a co nie.
   Nie możecie zarzucić mądremu Łańce nic konkretnego odnośnie jego pracy, to wyciągacie przysłowiowego Dziadka z Wehrmachtu? Co jeszcze wyciągniecie? Do czego się posuniecie? Wiek? Postura? Co tam jeszcze wyjdzie z tych waszych plugawych łbów, które dla poparcia tej władzy nie powstrzymają się przed żadną niegodziwością?
   Łańko w kowbojskim kapeluszu nie kompromituje samorządu. Kowalski z garniturze nawet od Buczyńskiego robi większą porutę i demoluje wszelkie zasady.

   • Ten burmistrz nie wie nawet jak zachować się w tak uroczystych momentach jak dożynki. W pochodzie dożynkowym marynarka rozpięta, krawat krótki, poluzowany, guzik pod szyją rozpięty. To samo na scenie, to samo w czasie częstowania chlebem. To nie Lost drogi Panie i nie siedzi Pan ze szklanką piwa! Ale w momencie przyjmowania chleba marynarka zapięta i to nawet na wszystkie guziki 🙂 🙂 🙂 Trochę to przykre.

   • A co mądry Łańko zrobił, jak dostał sygnał, że wywożą płyty drogowe z placu OTL? Wiedział jaka jest ich wartość i również doskonale wiedział że na drogi gminne potrzebne są te płyty.
    Jednak nic nie zrobił, bo nie chciał robić problemów swojemu koledze…
    – a podobno taki mądry i dobry gospodarz, który tak bardzo troszczy się o dobro gminy 🙁

 22. A tobie tylko kiwnąc palcem i mało się nie posrasz jak komentarza nie napiszesz dzieciaku. Trzeba bylo startować w wyborach i byś nie kompromitowal samorządu. Sąsiada burek dużo szczeka na łancuchu i jest groźny:)

 23. Proponowałabym żeby te sesje były publikowane na youtube. Można tam przyspieszyć odtwarzanie i nie trzeba tracić czasu na rozwleczone wypowiedzi w tempie chińskiego mędrca

 24. Kowalski mówi: Może się okaże człowiekiem i zrobi to za darmo.
  Kowalski nie pracuje za darmo. Dlaczego chce, aby inni pracowali za darmo?

  • Bo uważa ludzi za idiotów. Na następnej sesji usłyszymy, że powinniśmy pracować dla dobra miasta za miskę ryżu.
   Tylko idiota uwierzy w możliwość rozwoju gminy za pieniądze ze sponsoringu. Za pieniądze sponsorów miał być zorganizowany zlot hitlerowskiego jeździdła. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna ( dla przypomnienia 120 tyś zł z budżetu gminy). Sponsorzy mieli sfinansować pomnik Dmowskiego- podobno pomysł władcy już nieaktualny. W końcu sponsorzy mieli wyłożyć swoje pieniądze na brązowego jelenia. Szlag trafił pomysł władcy i kasę chcą wpłacać klakiery 😂😛😂 podniecając się widokiem styropianowego jelonka w UM. Aha. Był jeszcze rzekomy sponsor Dfm Areny 😯. Był…
   Żenada, kpina i kilogram wstydu.

     • „Skond” i wszystko jasne 😠. Klakier władcy, niedouczonym łatwiej manipulować.
      Jeden taki yntelygent na fb pod postem nt. ostatniej sesji wyraża swoje myśli. Uwaga, pisownia oryginalna. „no kurwa żeby tak potraktować burmistrza to normalnie jest chamstw normalny cyrk upierdolilo się załatwianie coc komus po znajomości i teraz wszystko wuchodzi kto kim jest”.
      Rozumiem, że autor tych słów jest bardzo szczęśliwy z tego, że mieszka w mieście z wyłączonymi lampami, a jedną z najważniejszych rzeczy w Gminie jest postawienie brązowego jelenia. Reszta jest cacy.
      Dobra rada dla pana o niezbyt wysokiej kulturze osobistej z problemami w wyrażeniu emocji. Szanowny Panie, na naukę podobno nigdy nie jest za późno.

     • Taki komentarz? Gdzie jest ten mądruś co wytykał przeciwnikom Kowalskiego ich komentarze?

     • Ponoć jeleń z brązu ma nas kosztować STO TYSIĘCY.

   • DOSYĆ! Wiadomości Warmińskie: Powiat Olsztyński Barczewo Biskupiec Dobre Miasto Dywity Gietrzwałd Jeziorany Jonkowo Kolno Olsztyn Olsztynek Purda Stawiguda Świątki a tutaj dyskusje tylko o DOBRYM MIEŚCIE! Wokół was się świat nie kręci. Zdominowaliście całą tą stronę swoimi przepychankami. Sio!

 25. Kowalholicy, zachowujecie się tak jakbyście się szaleju najedli.
  Może to ten szalej co go w Smolajnach vipy gotowały zaczął zadziałać bo stajecie się bardzo agresywni.

 26. Witam Dobromieszczanie w związku z duża ilościa komentarzy i tym jak bardzo żyjecie sesjami rady miasta postaramy sie by rady odbywały się cześciej np raz w tyg byście mogli oglądać wszych ulubionych bohaterów znacznie czesciej Serial Świat Według Rady DM bedzie emitowany co Czwartek w Główne role będa odgrywać tak jak w serialu ; Jarosław Kiepski – burmistrz , Halina Kobilińska – Radna , Joanna Paździoch – Radna Ryszard Paździoch – Przewodnicząy Ryszard J Boczek – Radny . Listonosz Edzio Wawirowicz – Radny Katarzyna Marilola Kiepska – Radna wiceprzewodniczaca, Jerzy Badura – Radny Anna Pupcia-Kiepska Radna i inni jako wystroj wnetrz bo sie nie udzielaja
  Pozdrawiam i liczę na duża oglądalność

 27. Apeluje do Strażaka Sama, Rysia Mysia Pysia by się opamiętali. Jest jeszcze czas opuścić ten tonący statek nie legitymizować swoimi osobami tej hucpy ,której na imię „drogi panie” Jarosław K. Co do Dzidzi o anielskim głosie nie mam złudzeń. To człowiek stracony, typowy janczar Pisu dążący do władzy z drugiego fotela za wszelką cenę a dobro DM mający głęboko w nosie.

 28. Patrzę na wiecznie skwaszoną minę Kobylińskiej. Patrzę na nią na sesjach i na zdjęciach. Staram się obiektywnie szukać czegoś sympatycznego. Minął rok. Bez skutku.
  Ludzie bez humoru… Jeszcze żywi, a już martwi…
  Biedna ta radna kwaśniejsza niż ocet siedmiu złodziei.

 29. Ta sesja pokazała czarno na białym na czym radnym najbardziej zależy, kim są, czym się kierują i co jest dla nich najważniejsze…
  – zależy im tylko na blokowaniu burmistrza
  – są tylko bezmyślnymi narzędziami w rękach nie pogodzonej z przegraną Haraniowej
  – kierują się tylko mściwością
  – zależy im tylko na przejęciu władzy
  – dobro mieszkańców nie ma dla nich żadnego znaczenia!!!
  Dość ta rada to kpina, hańba i trzeba szybko coś z tym zrobić, bo Ci ludzie niszczą gminę i są karykaturą rady!!!

  • Haraniowa liczy na sejm. Co tam ja Dobre Miasto. O warszawskiej polityce chce decydowac. Bedzie trzecia przegrana w niecaly rok. Czy Haraniowa wystartuje na prezydentke RP?

  • No proszę. W końcu propaganda burgermajstra wydała oficjalny komunikat na forum. Halyna Kwaśna i jej spółka odwoła nam radę.

  • A ja się ciesze, że blokują burmistrza , bo gdyby nie to, połowa miasta byłaby już sprzedana i aż strach pomyśleć, co jeszcze wymyśliłby ten mały człowiek ,któremu wydaje się, że nadaje się do zarządzania gminą . Boże broń takiego zwierzchnika dla podwładnych. To, co działo się w Urzędzie za poprzedników to małe piwo.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here