XVII-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście. 2019-09-27

73
Przewodniczący Rady Miejskiej informuje, że w dniu 27 września 2019 r., tj. piątek o godz. 13.00 w sali spotkań Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Dobrym Mieście, przy ul. Górnej 1A odbędzie się XVII-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście, zwołana na wniosek Burmistrza w trybie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. z 2019 r., poz. 506 z późn. zm.).
 
Porządek obrad sesji:
 
 1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego z Gminą Dywity dotyczącego powierzenia wykonywania zadań z zakresu lokalnego transportu zbiorowego.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2019 r.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Dobre Miasto na lata 2019-2025.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie wystąpienia Gminy Dobre Miasto ze Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich.
 7. Podjęcie uchwały zmieniającej Uchwałę Nr XLV/306/2013 Rady Miejskiej w Dobrym Mieście z dnia 18 lipca 2013 roku w sprawie nadania Statutu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Dobrym Mieście.
 8. Zamknięcie sesji.

 

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

73 KOMENTARZE

 1. Bufon jak zwykle nieprzygotowany do sesji. Nie potrafi też zdyscyplinować swoich podwładnych do solidnego przygotowania dokumentów. Jaki pan, taki kram co się dziwić. Chaos, chaos, chaos. Radna o anielskim głosie chce zadać kłam twierdzeniom że jest etykiem o podwójnych standardach, pozwoliła sobie nie zgodzić się ze swoim sympatycznym kolegą Bufonkiem. Jestem w głębokim szoku jak to się zakończy? Strażak Sam tradycyjnie w roli obiektywnego i bezstronnego (jeszcze chwila i mu uwierzę). Rysiu nadal czeka na bociana.

  • Jedyny moment kiedy strażak zabiera głos to ukryta reprymenda do radnych mających odmienne zdanie od władcy. Emerycie wypowiedz się w końcu rzetelnie w danej sprawnie bo te uwagi do radnych są żałosne. Koleżanka po lewicy poczytała komentarze, wyciagnęła wnioski i niby coś tam powiedziała na przekór władcy. Strażak nadal oporny.
   Troszkę żałuję, że Przewodniczący nie udzielił głosu burmistrzowi. Mogło być zabawnie.

  • No i teraz biedny Kowalski spać nie będzie mógł, będzie liczył latarnie na niemieckiej autostradzie, bo w okolicy już wszytsko co się dało zliczył.

  • Teraz porównaj sobie madralo to nagranie z chociazby obwodnica olsztyna. W miesice sa potrzebne latarnie, nie mowiac o przejsciach dla pieszych ale Kowalski ma racje z tymi autostradami. Oswietlenie jest przesadzone i ktos na tym dobre lody kreci

   • Fakty sa takie ze odkad jestesmy w unii to polskie normy budowlane sa harmonizowane z normami europejskimi ( tworzonymi glownie na podstawie norm niemieckich).
    I tak obecnie oswietlenie drog projektuje sie na podstawie PN-EN 13201-2:2016 ( takze oswietlenia nie umieszcza sie wg opinii majstra zenka na budowie).
    Konczac drogi w niemczech francji itd oswietla sie obecnie na podstawie tych samych wytycznych co w Polsce.
    Manipulowanie takim oswietleniem na wlasna reke tj bez audytu moze byc niebezpieczne.

    • już jest niebezpieczne
     – za „pomrocznego burmistrza” w pierwszych dniach wyłączenia – potrącenie na przejściu koło spółdzielczego,
     – niedawno zgarnięta osoba z przejścia na rondzie
     – ile jeszcze osób musi ucierpieć, zanim dobromiejska policja/prokurator przejrzy na oczka i dorwie się do tego, co jest za gaciami „pomrocznego burmistrza”
     – może odważna rodzinka poszkodowanych pozwie wreszcie gminę ????????

     • Osobiście nie słyszałam o tym potraceniu. Oświetlenie nie ma tu nic do rzeczy, wypadki na tym przejściu zdarzają się regularnie. Nawet gdy oświetlenie było,było ich od groma

     • Mania Trzaskowskiego i mania ciemności. Wielkość mierzona ilością wyłączonych lamp. Ja burmistrz mogę wyłączyć co chcę. Mam moc!

 2. Po wysłuchaniu wypowiedzi naszego Burmistrza na temat wirtualnego placu zabaw w mojej wsi mogę tylko stwierdzić, że nasz Urząd Miasta i Gminy nie ma zielonego pojęcia na ten temat.
  Chciano przepchać bubel pod pretekstem niby orlika przy sp3.
  Czy OSiR na to się godzi aby zarządzać terenami wiejskimi?
  Czy zatrudni do koszenia traw pracownika?
  Czy zatrudni pracownika aby otwierał wszystkie place zabaw?
  Z kim się kontaktował urzędnik z referatu technicznego w celu oględzin ?
  Nasz władca myli bramki z huśtawkami , które zabrał na złom.
  Dodam, że plac zabaw w Podleśnej to jest mój priorytet i wiem co się z tym wiąże.
  I nikt mi nie ma prawa czegokolwiek zarzucać , że mam plany (Panie Radny) poparte prośbami naszych mieszkańców.
  Jesteśmy praktycznie (jak wcześniej pisałem) jedyną wsią, gdzie nie ma nawet małej piaskownicy.
  Smutne jest to, że nasz Burmistrz plecie bzdury na ten temat.

  • Panie Sołtys bierz przykład z naszego Edka z Barcikowa, przybijaj piątki z Staśkiem i Ryśkiem . Trzymaj z dobrą wataha a nie zginiesz

 3. Ta rada jest bezmyślna i żałosna i przerażajace jest to, że nie przyświeca im dobro gminy tylko najwyższą wartością i celem jest zrobić Kowalskiemu na przekór.
  Nie ważne po czyjej byłbym stronie, ale jakbym usłyszał że ktoś bierze 3100 za pół etatu i robi pozorowane działania, którymi zajmują się gminy i miał dwa spotkania w tym roku, to pogoniłbym go gdzie pieprz rośnie. Gość nie ma wstydu, żeby mówić takie rzeczy,
  A co mądra rada zrobiła, dalej będzie zrzucać się na utrzymanie takiego darmozjada, byle zrobić burmistrzowi na złość i sprawić żeby miał jak najmniej pieniędzy do dyspozycji i nie mógł nic zrobić
  PRECZ Z taką radą!!!!
  Ps. Pan Pakisz brawo!!!! bardzo mądra wypowiedź, tylko co z tego jak rada nie rozumie uwag mądrych ludzi, bo bezmyślnie realizuje zadania postawione przez przegraną Beatkę
  Ps.2 szkoda że w tej całej głupocie „mądrzy” radni zapomnieli, że to nie Beatkę ludzie będą oceniać 😉

  • Bzdury. Mamy zostać czarną dziurą tylko dlatego że ktoś jeździ po Warszawach i myśli ze załatwi wszystko sam. Odrywa Orlik od Osiru a w zamian dodaje wszystkie place zabaw i nie ważne czy są urządzenia czy nie. Kto będzie kosił te place? Kto konserwował? Radni dzięki za to że myślicie o gminie. Pan Pakisz nawet nie wie że był w związku który zabezpiecza nam psy bezdomne? Za co brawo?

   • Nasze miasto staje się słynne z powodu teoretycznych placów zabaw. Podobno mamy najwięcej w województwie właśnie teoretycznych placów zabaw, czyli placów zabaw bez urządzeń. A przy okazji burmistrz pokazał swoją całkowitą niewiedzę w zakresie przepisów wiązanych z instalowaniem urządzeń typu huśtawka, zjeżdżalnia itp. Wstyd.

     • Ministerstwo Infrastruktury nt. Normy PN-EN 1176
      o Polska Norma PN-EN 1176:2009 jest traktowana z punktu widzenia ustawy Prawo Budowlane, jako zasady wiedzy technicznej, wg której należy projektować i budować place zabaw. Ma to w opinii CKPZ daleko idące konsekwencje i nakłada także na właścicieli placów zabaw obowiązek stosowania się do PN-EN 1176, w szczególności cz. 7,  czyli zamawiania czynności odbiorowych przed oddaniem placu zabaw do użytku (pkt. 5.3 w/w Normy) oraz wprowadzania systemu kontroli na placach zabaw (pkt. 8.1.2 w/w Normy).
      o W opinii CKPZ konflikt pomiędzy ustawą o normalizacji, mówiący o nieobligatoryjności norm a informacjami z Ministerstwa Infrastruktury, jest pozorny. Teoretycznie nie ma obowiązku stosowania Normy, jeżeli zastosuje się inne środki zapewnienia bezpieczeństwa. Muszą być one jednak przynajmniej tak dobre, jak te zalecane przez Normę. W praktyce najczęściej sprowadza się to do konieczności stosowania Normy. Podobne podejście jest reprezentowane w Ustawie o Bezpieczeństwie Produktów.

  • Wczoraj po południu komentarz o podobnej treści i próbie przekazania kretyńskiego przekazu umieścił na fb njaki Szymon P. Komentarz szybko usunął bo pislamski młodzieniec pomylił portale 😂😂😂.
   Brawo Radni za analizy przedstawianych niekompletnych dokumentacji. Brawo za twardą grę z niekompetentnym myślicielem u władzy. Już raz zrobił z Was pośmiewisko i oby następnych razy nie było.
   Szymonie, te swoje przekazy wzajemnego miłosierdzia możesz sobie przekazywać na konwencjach uwielbionej partii. Tu, w dobromiejskiej małym politycznym światku, trzeba prowadzić twardą grę. Gdyby nie sprzeciw Radnych połowa miasta zostałaby sprzedana dla bogatego niemca, spółki gminne zlikwidowane. Póki co ogarnia nas coraz większą ciemność.
   Nie pozdrawiam.

   • Masz rację. Dlaczego Burmistrz Kowalski zaraz na pierwszych Sesjach przystąpił do: próby sprzedaży kamieniczek, dzierżawy ZEC-u Veolii, mówił także o sprzedaży ‚stodoły kultury’ oraz, że CKB w budynku byłego kościoła ewangelickiego jest za drogie w utrzymaniu i pewnie byłby to pretekst do sprzedaży? To jest zadziwiające, że bezwzględnie chciał to zrobić. Radni zatrzymali ten proceder. A zawsze wspominał o „dwóch panach” zainteresowanych kupnem i inwestycjami za Kościołem. Nie udało się z wyprzedażą zabytków więc pozostały jeszcze inwestycje w infrastrukturę za Kościolem. Czyli zbiornik będzie wybudowany na koszt państwa a jacyś ‚dwaj panowie’ wybudują infrastrukturę i będą mieli zyski? Czy Burmistrz jest uczciwy w swoim działaniu i zasługuje na zaufanie i działa dla dobra miasta i gminy?

     • Oprócz piany stworzył też jelenia ze styropianu. Jeleń stoi u niego w gabinecie. W gabinecie bórmiszcz ma też swoje zdjęcie w szafce. Tak, tak, na zdjęciu jest bórmiszcz we własnej osobie.

     • do Anonima Potrafi, potrafi wychwalać się jak samochwała. To o lampach przy DK51 było popisem żenady. Wszystko on. I pp chwili dodał, w chwili opamiętania, że Nitkowski, że Wawirowicz. Nawet Trzaskowskiego dodał. Wstyd! Taki samochwała nas reprezentuje.

     • „Pan feudalny mógł (w zamian za spędzenie nocy ze świeżo poślubioną małżonką) poczynić pewne ustępstwa na rzecz swoich poddanych, np obniżyć im podatki, lub nadać przywilej polowania na zwierzynę łowną. Ponieważ nie było to społecznie akceptowane, mężczyznę, który godził się na taką formę kontaktu feudała z własną żoną, nazywano właśnie jeleniem, lub rogaczem, czyli tym, który pozwolił na przyprawienie sobie rogów”.
      Wniosek do wyciągnięcia kogo dotyczy slowo „rogacz.”

  • Ułożony fryz strażaka ma się nijak do mądrości przez niego głoszonych. A może strażak robi doktorat z etyki stąd te jego płomienne przemowy do radnych nt ich postępowania. Koleżanko po lewicy bój się, nadchodzi etyczna konkurencja.

   • Cóż przeszkadzają trafne uwagi pana Pakisza?? On i pan Borek jako jedyni w tej radzie potrafią powiedzieć logicznie i słusznie. Kogo dupka zapiekła? Kogoś z radnych? Beti? Córeczkę I jej meza? panią Agnieszkę N ? Natalię G? Państwo N? Pana D? No kogo?

    • Chyba tego, któremu Starazak wiecznie w dupie wchodzi dupka piecze, stąd taki nerwowy chłop na sesjach, bo ciężko siedzieć 😂

     • Nie mieszajcie Pana Borka z Panem Pakiszem. Wstrzymał się kilka razy ale jest w opozycji.

    • Bardzo wyśrubowany intelekt Aninima.

     Strażak, który zakochał się w fotelu Alexa do tego stopnia, że topi w gnojówce wszystko na co całe życie pracował ma być powodem pieczenia dudy ludzi, którzy pokazali, że można coś robić dla idei? Facet miał twarz, zapuścił włosy niby z poczucia luzu, a wychodzi jednak, że po to aby nimi oczy zasłaniać. Tak bardzo nie cierpiał garbatego i strażakowatego, że nawet z ochotniczą strażą dobromiejską nie chciał mieć nic wspólnego, jednak gdy … nikt normalny nie chciał objąc schedy po Olusiu, to wyśnił sobie, że to on będzie Beatą Bis. Włosy się zgadzają, ale reszta słaba.

     Borka można kojarzyć z Pakiszem chyba tylko z tego powodu, że obaj kiedyś nosili mundur. Marian choć z garbusem nawet w pingla śmigał w gimnazjum, to jednak czym bardzie poznawał przestworza szaleństwa Covala Niszczyciela, tym bardziej rozumiał, że czym innym jest zarządzać Gminą a czym innym wiatką za apteką, z której w razie co może przyjść pomoc z pominięciem recepty.

     Weźcie się towarzysze lepiej za łopaty i trenujcie kopanie jeziora.

     • Edek wyluzuj bo ci serce stanie. Nie wyłączył lamp, nie panoszył się, a za wszystkie swoje niepowodzenia nie obarczał poprzedniej władzy. Tyle, aż tyle.
      W pierwszym roku rządzenia SGT byłem nastolatkiem i nie bawiłem się w politykę jak dzisiejsze pajacyki. Dawidki, Szymonki, itp itd.
      G..no klakier rozumie, zmanipulowany do granic możliwości, życia chłoptaś nie zna, a dałby się pokroić za swego władcę.

    • Aninim, naiwniak półgłówkowy myśli, że tylko wymieniona przez niego grupka ludzi jest przeciwko władcy. Zdziwiłbyś się Aninimie ile ludzi jest niezadowolonych z działań władcy. Nawet ci, którzy na niego głosowali, dziś nie popełniliby tego błędu. Chcieli zmian to mają. Mają ciemno. Prawie rok panowania, a efektów pracy brak. Chore pomysły władcy na szczęście są tłamszone w zarodku.

     • A trzaskowski w pierwszym roku bycia burmistrzem co zrobił no powiedz co zrobił ???? W pierwszym roku bycia władcą! SŁucham

     • Nie skłócał ludzi. Kowalski skłóca. Prezes Wolak to ujął najlepiej.

     • Limajno ;(SGT sprzedał działkę koledze nad jeziorem w pierwszej kadencji , w drugiej pozwolił mu wybudować dom na środku plaży a w trzeciej z dotacji zbudował mu parkingi i dojazd z kostki brukowej) Dobre Miasto ; (Budynki przy rondzie z nieskończoną elewacją oddane do użytku co jest nie zgodne z prawem , Budynek na ul zwycięstwa z bez elewacji i wystającymi prętami zbrojeniowymi ze stropu , dziurawe drogi których jest mega dużo, a ostatnio Sypiący się ciechocinek( dziury i wyrwy w nawierzchni chodników już po roku użytkowania ) Walący się most !!!

     • Kowalski nie potrafi rozgrywać ludzi co SGT potrafił lepiej niż chodzić, mówić i jeść nożem i widelcem. Kowalski idzie jak czołg do przodu i ma wszystko w silniku

     • edzio, dlaczego nie zgłosisz tego do prokuratury? Choćby anonimowo? Co Ci daje takie ciągłe bicie piany? Tak samo robi Kowalski. Nie bądź Kowalski.

    • Pakisz to ma racje bo widzi jakie Świerzaki siedzą w Radzie naprzeciwł władcy Melon Rysiek Kartofek Kasia i Burak Joasia

     • Bardzo dobrze powiedziane!
      Pan Pakisz i Pan Borek jako jedyni w tej radzie mówią coś sensownego,konkretnego i LOGICZNEGO!

 4. Dziękuję za oględziny Wirtualnego placu zabaw przez naszą Radną . Może to da do myślenia naszemu władcy. Niech wreszcie puknie się w głowę i myśli o całej gminie. Sprzedawać można wszystko, ale dlaczego??????
  W mieście się nie dało to teraz trzeba wiejskie tereny przejmować . Spadaj burmistrzu. Byłeś moim kolegą. Ale to się skończyło.

 5. Ludzie czuli znudzenie więc wymyślili sobie, że wymodlą dla tej Gminy asteroidę,
  która rypnie i będzie o czym rozmawiać.

  Dziadyga, która od wielu lat pokazywał swoje zdolności organizacyjne i intelektualne dostaje fotel
  bo dzieciaki nie rozumieją, że jeżeli się w szkole niczego nie nauczą, to w życiu będą kopać zalew za kolegiatą.
  Tak, to zwycięstwo, to owoc pozwalania ściągać i gadania o garbatych gruchotach zamiast prowadzenia normalnych zajęć lekcyjnych.

  Proszę mi napisać, kto z logicznych i na poziomie osób, które były przy Covalu Niszczycielu przed wyborami są przy nim dziś.

  Nie piszcie o Andriuszy, bo proszę o osoby jak to wyżej napisałem.

  Knur jest nagi

 6. Uwaga Uwaga zwolennicy władcy i opozycja zapraszam na kolejny odcienk ŚWIĄT WEDŁUG RADY !!!! Start czwartek 3.10.19 godzina 9.00 . Dobra zabawa gwarantowana !!!! A w odcinku ; Czy Ryszard Paździoch znów zdetronizuje Jarosława Kiepskiego !!! Oglądajcie koniecznie . Zapraszam

 7. Powiem tak, byłem dzisiaj w urzędzie prosić o mapki i dane na temat placu zabaw w Podleśnej. Zero wiadomości na ten temat. Zerom planów . Zero map , zgodnie z ustawami na ten temat . Niech nasz władca wreszcie się ocknie , bo bzdury mówi .

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here