XVIII-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście. 2019-10-03

215
Informuję, że XVIII-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście odbędzie się 3 października 2019 r., tj. czwartek o godz. 9.00 w sali spotkań Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Dobrym Mieście, przy ul. Górnej 1 A.
 
 
 
Porządek obrad sesji:
 
 1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przedstawienie porządku obrad oraz wprowadzenie ewentualnych zmian do porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołów z ostatnich sesji.
 4. Informacja o pracy Burmistrza między sesjami.
 5. Informacja o przebiegu wykonania budżetu Gminy Dobre Miasto, kształtowaniu się WPF oraz o przebiegu wykonania planu finansowego instytucji kultury za I półrocze 2019.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Olsztyńskiemu na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1447N na odcinku Knopin-Swobodna”.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie zgłoszenia kandydata na ławnika do Sądu Rejonowego w Olsztynie, które pozostawia się bez dalszego biegu.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru ławników do Sądu Rejonowego w Olsztynie.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia zakończenia działalności Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w trybie bezprzetargowym w odpłatne użytkowanie części nieruchomości gruntowej na okres 20 lat na rzecz Stowarzyszenia Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Okręg Olsztyn Oddział Dobre Miasto.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad gospodarowania zasobem nieruchomości stanowiących własność Gminy Dobre Miasto.
 12. Informacja o zgłoszonych w 2018 r. żądaniach i wydanych decyzjach w sprawie ustalenia opłaty z tytułu wzrostu wartości nieruchomości, w związku z uchwaleniem lub zmianą planu miejscowego.
 13. Informacja w sprawie opinii Prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie w zakresie wykonywania pracy przez skazanych na obszarze Gminy Dobre Miasto oraz wyznaczenia podmiotów, w których będzie wykonywana kara ograniczenia wolności oraz praca społecznie użyteczna.
 14. Wolne wnioski.
 15. Zamknięcie obrad.
 
Przewodniczący
Rady Miejskiej

 

 

m

Zobacz wszystkie wydarzenia

215 KOMENTARZE

  • Boli was, że Łańko w końcu pokazuje swoją bystrość i twardy charakter.
   Kowalskiemu wydaje się, że pozjadał wszystkie rozumy. Tymczasem, Łańko jest od niego o niebo mądrzejszy. Widać, że Łańko byłby ZNACZNIE LEPSZYM burmistrzem od Kowalskiego.

   • Jarosławie Kiepski, nie martw się. Mam wszystko pod kontrolą. Wszyscy nauczyli się ról i będą kłamać na potęgę.
    Twoja na wieki,
    Halina Kiepska
    p.s. Z Panem Bogiem!

   • Pisała i czytała, widać to było na nagraniu. Wykonywała ruch gałkami ocznymi od lewej strony wyświetlacza w telefonie do strony prawej wyświetlacza, charakterystyczny ruch gałkami podczas odczytywania.
    Panie Dawidzie, widział Pan to?

 1. Czy Becia H najlepszy manager znalazła już prace czy dalej bezrobotna? Ktoś może mi udzielić odpowiedzi na to pytanie?

 2. Radzę pracownikom urzędu w Dobrym Mieście uważać co się mówi o porozumieniu nt wspólnego z Dywitami transportu. Możemy nie wytrzymać i głośno powiedzieć o podejściu do tego tematu przez Dobre Miasto!

 3. Mirek zna przewoźnika, Mirek podoba nazwiska, Mirek załatwi, że przewoźnik zajedzie.
  Może pomóc takie CÓŚ zorganizować.

 4. Pan Radny Pakisz ma świętą rację!!!!!!! Rada jest tak poróżniona że aż strach!!!!! Ludzie usiadzcie i dogadacie się w końcu a co sesja to śmiech na sali jak oni łapią się za słówka. Dajcie trochę luzu dla p. Burmistrza!!!!!!!!!!

  • Święta jest tylko jedna. I wcale nie jest to racja radnego o bujnej czuprynie. Święta znowu opuściła sesję. I znowu przed ważnym głosowaniem…
   Zniknął też strażak. Wazelina się skończyła?

 5. Strażak Sam jak zwykle pali głupa. Nie rozumie po co ta uchwała ? A taki kapitan, taki ogniomistrz. No pomyśl Samie, po co takie ograniczenie jak myślisz?
  Radny Cóś jak zwykle kawa na ławę 😉 on daleko zajdzie ma potencjał. Tylko musi się do Pisu zapisać tam takich potrzebują.

 6. Tak,to już jest przegięcie i zwykle chamstwo. Większość radnych czepia się byle pierdoly,byle predektu,byle na złość. Takcie temu chłopu trochę pola do panewru. W tym mieście Beti i tak nikt nie chce.
  Wcześniej To Pan Trzaskowski miał większość w radzie,i teraz znów większość przeciw obecnemu,a za starymi układami. Nie oszukujmy się.

  • Anomaju, a jest tak dlatego, że nasz burmistrz po mistrzowsku skłócił wszystkich ze wszystkimi. W tym jest naprawdę dobry.

  • Anomaju, anomalie w rządzeniu to wprowadził obecny władca. Gość postradał rozumy. Wszystko wie najlepiej, zna się na wszystkim, znajdzie sponsora, który da miliony złotych byle zrobić (miastu) dobrze. Biedny tylko ten władca bo nic robić nie może bo ta wstrętna Rada go blokuje. Litości!
   Gdyby nie Radni to Skansen, Biblioteka, Stodoła byłyby w rękach bogatego niemca. Gdyby nie grupa zaangażowanych osób, na największym blokowisku w mieście powstałby kolejny budynek od dewelopera czyli sponsora fajerwerków za 10 tys złotych.

  • Kosiniak kukiz czy ty wiesz ze glosy liczone sa wedlug metody D’Hondta i nie wazne ile dostanie glosow chocby najwiecej wsrod wystawionych z danej parti to i tak wejdzie ten z pierwszego miejsca na liscie .Troche to glupie ale taka sa liczone glosy wiec pacanie za nim zaczniesz sie pienic troche poczytaj a dopiero pisz .Nie masz argumentow popartych dowodami to trzeba wymyslic jakies dyrdymaly

  • Samo zaproponowanie kandydowania jest swoistym wyróżnieniem. Jak dotąd obecnemu burmistrzowi nikt nie proponował kandydowania, nie prosił o wsparcie jakiejś listy i zdobywanie głosów dla tej listy. Tego pana nikt ze znaczących osób nie traktuje poważnie.

  • Bo wybory do Sejmu to co innego niz do rady osiedla blablablabal blablabla blabalabla cwir cwir blurp gryyyyyfblr suufvrubhyvd

   • Co Ty wiesz o wyborach na osiedlu Naruszenie B już się postarał do wszystkich znajomych posyłał SMS nawet do Tych co nie mieszkają od wielu lat na tym osiedlu

 7. Panowie Wyszyński , Jasiński, Połocki i Mordas – 4 muszkieterów Kowala, wszystkich innych znajomych i przyjaciół kopnął w 4 litery.

 8. Podobno Strażak mierzy w stanowisko vice więc wazelina będzie mu potrzebna. Teraz zrobi i powie wszystko, aby przypodobać się Bufonowi. W końcu strażacka emerytura jest nie za wielka.
  Radna o anielskim głosie milczy jak zaklęta, ale dziś czekam na jej popis bezstronności.

 9. Trzaskowski i Harań nic nikomu niemówili i się z niczego nie spowiadawali a w pracy pomiędzy sesjami same bzdety ludziom przedstawiali a wy drodzy radni wymagacie Bóg wie czego od tego Kowalskiego. SZOK

 10. Podobno radni ostro mieszają wszystkim pracownikom urzędu i nie dają im spokojnie wykonywać swoich obowiązków. Nudzi wam się czy o co wam chodzi ? Może któryś radny by nam odpowiedział tutaj na te pytanie ?

  • Podobno to sponsorzy mieli budować stadiony, organizować imprezy, mieli budować przedszkola i place zabaw. Podobno władca miał służyć nie panować. Podobno zlot faszystowskiego gó..a miał być bezkosztowy. Odnieś się do tego pajacu. Czekam.

 11. Burmistrz krzyczal, ze pomiedzy wami nie bedzie wspolpracy – owszem Pani Wasilewska ale niech pani sobie przypomni, ze pan Łanko krzyczal, ze tej wspolpracy i tak nie ma. To jak to jest? nie dogadacie sie nigdy a my bedziemy przez nastepne kilka lat ogladac wasze dziecinne przepychanki? To nie miejsce na takie farmazony. Nie chcemy takich sesji rady. Chcemy normalnosci a nie popisywania sie kto dluzej bedzie przemawial i kto lepiej bedzie pouczal i umoralnial. Pani nauczycielka Wlodarska tez ma ton pouczajacy i to tez prosze zostawic w szkole droga pani. pozdrawiam. Ryszard

 12. Wyszyński przestań kłamać. Władca nie dzieli mieszkańców. Nie kpij z ludzi kierowniczku. Leżę i się podnieść nie mogę.
  Zadroga składał do UM fałszywe pisma odnośnie posiadania listy osób przeciwnych placowi zabaw po byłym przedszkolu. Nikogo to nie kole w oczy?

 13. Pan Lanko niestety nie nadaje się na przewodniczącego rady miasta i pora z tym sie zmierzyć. Kto ma w tym interes? Wiadomo.

 14. Uciszcie się trolle Kowalsko-Pisowskie bo już was słuchać nie mogę. Kłamstwo i pomówienie to wasza broń. Bufon was nakręca czy opłaca? Chcecie takiego pajaca za burmistrza? No nie wierzę.

  • Stary Psie, proszę mnie nie obrażać i wylewać na mnie swoich frustracji. Ja jestem wyborcą demokratycznie wybranego Burmistrza i czy Stary Pies w to wierzy czy nie raczej mało mnie interesuje, tylko kto dał Staremu Psu prawo obrażania mnie i 3500 mieszkańców i Pana Burmistrza? Łatwo rzucać na ludzi oszczerstwa chowając się za Psem. Gratuluję Psie Bohaterze.

    • Nadęty bufonie, wyborco władcy, gdyby dziś były wybory władca zdobyłby góra 1000 głosów. Wiem o czym piszę bo z mojej rodziny też chcieli zmian. Zmiany owszem są, ale na pewno nie na lepsze. Wierni władcy będą tacy jak wieczny rencista, członkowie Kresowiaków i ich rodziny, inne członki dobromiejskiej społeczności, których władca klepie po ramieniu wtedy oni czują się „docenieni”.Ogólnie obraz nędzy i rozpaczy. Piszesz o demokracji. Super. Dziś w demokratyczny sposób obniżono pensję burmiszczowi. Ciekawe ck będzie dalej.

   • Anonimie głupio teraz przyznawać się do głosowania na tego nieudacznika. Oznacza to jedno nie przygotowałeś się do lekcji. Nie oglądałeś sesji przez 16 lat, nie wiedziałeś jakim człowiekiem jest twój kandydat, niedouczonym, nieprzygotowanym do pełnienia tej funkcji bufonem, który poza biciem piany i dezorganizacją prac rady nic w życiu nie osiągnął. Uważasz że nieudacznik będzie nagle doskonałym burmistrzem? No cudów nie ma i raczej się nie spodziewam. Postawię tezę że swoim nieroztropnym wyborem wpędziliście miasto i gminę w spore kłopoty. I jeszcze go bronicie?? po co? na co? Ten wrzód trzeba po prostu wyciąć i tyle.

 15. Pan sekretarz broni jak lew swojego szefa np. w sprawie skandalicznych wydatków na artykuły promujące, now właśnie-naprawdę Dobre Miasto? Toz to były żałosne panegiryki. Według pana Połockiego Jarosław Kowalski już dawno odpracował tę kwotę, ponieważ nie ma zastępcy. Biedaczek !!! Na pytanie, dlaczego nie ma zastępcy, każdy zorientowany łatwo sobie odpowie.

 16. Panie Janik, jak Pan nie chce utożsamiać się z Radą, to nikt tam nie trzyma na siłę. Obudził się Pan mumio i nie wie co czyni. Szkoda naszych pieniędzy na diety. Zajmij się tym co potrafisz.

  • Nazywam się Halina Pietrzak, a ten wpisik jest wyjątkowo kiepski, bo trzeba wiedzieć mistrzu, że mieszkaniec nie ma prawa głosu na sesji bez zgody Przewodniczącego sesji, a ja o ten głos sie na razie nie ubiegałam. Proszę jednak być czujnym, postaram się żeby miał Pan jakiś konkretny powód do obrażania mnie.

    • Dlaczego nie można odtwożyć sesji ??? Przegapiłam dzisiejszy odcinek mimo że pan Adam pisał tu na forum że bedzie to dziś 🙁

    • Nie wiem z jakiej wsi Pan pochodzi, z wpisu wynika, że nie z polskiej, gdyż z mojej dość szerokiej wiedzy o polskiej wsi nie wynika aby to Pana obrażliwe nazewnictwo zwierząt miało jakiekolwiek odzwierciedlenie w polskiej tradycji. Proszę nie liczyć na moją złość, takie prymitywne próby obrażenia mnie, niestety nie dadzą Panu oczekiwanej satysfakcji. Proszę więc juz nie wysilać swojego „intelektu”w celu próby obrażenia mnie, bo to naprawdę syzyfowa praca.

   • Ha li na! Ha li na! To nie o tej Halinie! Rola Halynki Kiepskiej jest przypisana innej pani. Ta Halino, uwierz mi nie jesteś pępkiem świata.
    Nie jednemu psu na imię Burek 🙂
    Na szczęście miasto budzi się.
    Z dedykacją dla myślących, zdecydowanie nie dla fanatycznych pajacyków
    https://www.youtube.com/watch?v=FbWJ4Lmpl7o

 17. Wszyscy siebie są warci dla dobra miasta i jego mieszkańców burmistrz jak i rada powinny podać się do dymisji i nie startować w wyborach ponieważ oszukali ludzi ze ich reprezentują , w rzeczywistości chyba tylko własne interesy , chociaż patrząc na nich robią wrażenie ze nawet tego nie potrafią , szkodzą Dobremu Miastu i jego mieszkańcom.

 18. Chłop pracuje na dwóch etatach bez zastępcy, co miesiąc oszczędza kasę w budżecie gminy, a wielcy urażeni radni, tym że nie bije przed nimi pokłonów (np. dożynki gminne, o których mówiąc Asia mało się nie popłakała), chcą mu pokazać kto tu rządzi i kto kogo ma się bać…
  Ja tez bym na burmistrza miejscu z takimi ludźmi nie chciał mieć nic wspólnego, więc wcale mu się nie dziwię że stroni od tych słabych, niekompetentnych, mściwych radnych z chorymi ambicjami z którymi rozum nie idzie w parze.
  Nie znam osobiście burmistrza, ale widać że jest człowiekiem ambitnym z wysoką inteligencją i bardzo silną osobowością.
  Powodzenia Panie Burmistrzu, sił i wytrwałości życzę i proszę robić swoje, a tą radę i ich działania już oceniają ludzie i słychać w rozmowach, że z pracą na rzecz gminy ich postępowanie nie ma nic wspólnego i że służą przegranej pani H, a nie gminie!!!

 19. Panu Janikowi to aż styki w mikrofonie zaśniedziały, drugi raz w życiu chciał się odezwać i nie mógł się z bazą połączyć.

  • Gdyby ich wszystkich postawic przy tasmie: radnych, ratusz z burmistrzem, internetowych zwolennikow i przeciwnikow, wygranych i przegranych. Ile mebli by w ciagu trwania takiej bezproduktywnej sesji skrecili w dfmie, ile spawow w delavalu by wykonali. DO ROBOTY!!!

 20. Dzisiejszy serial “Kiepscy” pokazał lekcję demokracji . Gwiazdy serialu śpijcie spokojnie kasa zabrana dla burmistrza ,teraz w myśl demokracji należy przygotować uchwałę o podwyższeniu gaży dla 3 głòwnych aktoròw za ciężki trud.”Kiepscy” trzymajcie się kupy ‚ demokracja jak widać wygrywa.Boże miej ich w opiece iczuwaj nad ich demokracjā.

 21. Jaki naród (wyborcy) taka i władza. Smutne to ale do bólu prawdziwe. „Dobromieszczanie”……..mieszanka Polaków,Ukraińców,Białorusinów, Litwinów i Góral – brakuje tylko Eskimosów i Tutsi. Wybuchowa mieszanka roszczeniowców, który wszystko się należy. Liczy się tylko „moje” tu i teraz. Wystarczyła namiastka wolności po upadku komuny, żeby przewrócić wszystko do góry nogami. Ten naród dumnie mieniący się Polakami, nie potrafi sobie poradzić z wolnością. Ten naród musi być trzymany na smyczy i czasami w kagańcu, bo inaczej nie potrafi żyć. Szalony Burmistrz „celebryta” + piętnastu następnych „celebrytów” . ” A to czysta wariacja ta demokracja!” pisał Tadeusz Boy-Żeleński. Panie Burmistrzu, Szanowna Rado i Drodzy Komentujący Wyborcy – A tuo Lare incipe!

  • Najpierw zacząłeś od siebie?
   Co zatem proponujesz? Monarchię? Kowalski o tym śni.
   Gdyby burmistrzem był ktokolwiek inny, nie byłoby takiego kabaretu.
   Radni nie są doskonali, ale są o wiele mądrzejsi od tego nieszczęsnego burmistrza. Sam zresztą piszesz, że jest szalony. Dlaczego to piszesz, wiesz najlepiej. Powód jest wystarczająco widoczny na dwóch ostatnich sesjach, na których był.
   Smutno byłoby, gdyby nikt się nie mylił i wszyscy robili dobrze. Też Boy-Żeleński.
   Jasne, że Kowalski też ma prawo do błędów. Ma prawo do słabości. Problem z Kowalskim jest taki, że on uważa, że mylą się wszyscy, a on wszystko robi dobrze. Nie rozumie nawet, że sam sobie zarobił na to wszystko.

    • Nie kompleks. Chyba nikt nie ma wątpliwości ze siedzi tu pani dniem i nocą ze swoją świtą pani AGNIESZKO. Pozdrawiamy również państwo N. panią N.G. panią A.H-P.z mama i rodzina,p. P.W. panią Martusie K.i resztę kuRturalnych naczelnych,hejterow,zadymiarzy Dobrego Miasta. Spójrzcie na swoje komentarze,spójrzcie jakim językiem operujcie. Jakie obelgi i obraźliwości rzucacie w tych kto ma inne zdanie niż wy. I jeden tekst „pisowcy””pisiuary” ,ze są opłacani,regularnie obrażacie i szydzicie z burmistrza. Co za wstyd dla naszego miasta

     • Zamiast tutaj przesiadywac moglibyscie ruszyc tylki i wspolnie objezdzac i obchodzic nocami miasto. Z brzuszysk by wam troche zeszlo. Jak za ciezko krotkimi nozkami przebierac to pan N podwiezie na kierownicy albo kilogram cukru dostarczy. Cukier krzepi

 22. Stary pies jest mądry jak telewizor:) takiego burmistrza masz i Głowno możesz zrobić w tym temacie;) A jak ci się nie podoba to won do innego miasta i tam szczekaj jak burek 😉

  • Stary pies jest mądrzejszy od ciebie. 🙂 Żaden burmistrz nie jest na wieczność. Nawet jeśli Kowalskiemu czy tobie tak się wydaje.
   W pamięci dobromieszczan pozostanie po prostu jako furiat i burmistrz najgorszy w historii

 23. Myślę, że ten Burmistrz nie pracuje dla pieniędzy, tylko chce dokonać tego, czemu poświęca się od lat i pewnie mógłby pracować nawet za darmo. Także pyszni radni do dzieła możecie mu jeszcze troszkę zabrać i będziecie mieli więcej na swoje podwyżki za tą waszą nic nie wartą pracę.
  Kto was wybrał, kto głosuje na takich ludzi, takiego wstydu i upadku w tym mieście jeszcze nie było, Jak można było tak ośmieszyć gminę????
  Pani Iza to była babka z klasą
  – przy tych radnych bez klasy

  • Nie dla pieniedzy ale dla idei pracowalaby Beata. By Dobre Miasto w sile roslo a ludziom zylo sie dostatniej… wszystkim!

  • Żenado nie myśl bo myślenie ewidentnie nie jest twoją najlepszą stroną. Burmiszcz nie pracuje dla pieniędzy 😂😂😂. Kocha to miasto jak nikt inny. Jeśli piszesz to świadome to proszę cię dla dobra twojego i twojej rodziny zgłoś się do lekarza. Omijaj farmaceute na Grunwaldzkiej. Jak można być tak ograniczonym umysłowo, aż niewyobrażalne.

 24. Żenada ta rada. Ściągają to miasto na dno. Od wielu wielu lat pojawiła się szansa na wyjście na prostą, a ta grupka „reprezentantów” wszystko sabotuje. Szkoda mi tego miasta 🙁

   • Niszczenie miasta, to decyzje rady. Wszelkie pomysły racjonalizacji i jednocześnie wzrostu efektywności jednostek samorządu są jawnie sabotowane. Burmistrz z poza układu, ale wpływy pozostały.

     • Zdecydowanie do innego. Dzięki mądremu wyborowy demokratycznej większości mieszkańców tego miasta

    • Puknij się w pusty dzban a usłyszysz odgłos swojego tępego łba. JK bez układów 😠. Układ pierwszy to Andzia, drugi to Orneciak, trzeci układ na szczęście zakończony to zastępca Alex i jego powiązania z działalnością sprzedaży nieruchomości bogatym szwabom. Mało?

     • Dorzuć do tego prezesów spółek (sposób wyłonienia), namaszczenie prezesa połączonych w przyszłości spółek), nowe osoby na kierowniczych stanowiskach w urzędzie.

 25. No to sobie ulżyli niedokształceni frustraci…..jaka władza!!!!!!!mogli ponizyc Burmistrza. Poczytujecie to sobie za sukces? Życzę odrobinę zdrowej samooceny .Wiecie kim jesteście? Powiem, bo chyba nie wiecie : zwykłymi zakompleksionymi gnojkami, nie mogącymi znieść kogoś mądrzejszego, lepiej wykształconego intektualisty nie uwikłanego w żadne układy. Nie dorastacie swoim poziomem Burmistrzowi do pięt, ale jakoś trzeba poprawić swoje ego, stąd te chwyty poniżej pasa i zemsta za swoje niekompetencje. Gdyby Pani Radna Joanna /ksywa – celebrytka niewykształcona/ wyskoczyła z poziomu własnego ego na poziom swojego intelektu to skutek byłby tragiczny…… taka przestrzeń. Problem polega na tym, że ona nie jest w stanie ustalić rozmiarów tej przepaści. Moja rada dla P. Celebrytki: dobra dykcja jest warunkiem wystarczającym tylko do czytania uchwał lub bajek dla dzieci, do całej reszty potrzebna jest mądrość, a tego u Pani dostrzegam ewidentny deficyt. Może jednak warto wrócić do szkoły…..to nie boli.

 26. Łańko i Wasilewska – mistrzowie kultury, taktu i godnego radnych zachowania, wyznaczyli Kowalskiemu termin trzech miesięcy na poprawę złego zachowania 😂😂😂😂😂

 27. Mistrzowie taktu i kultury leczą swoje kompleksy ograniczając standardowe kompetencje i wynagrodzenie Pana Burmistrza……żenada. Podobno to nic nadzwyczajnego, bo w Koziej Wólce był już taki precedens. Sami nie działają na rzecz mieszkańców miasta i nie mogą znieść faktu, że Burmistrzowi lezy na sercu dobro miasta zarówno w sferze finansów jak i prestiżu miasta. Ta Rada to „koń trojański” albo „targowica” innego wyjaśnienia tej sytuacji nie znajduję.

  • Czy radni za darmo tez by radzili? Albo gdyby musieli doplacac co miesiac? Dieta faktycznie by sie niektorym przydala ale na chlebie i wodzie a nie na koncie

   • Radna Włodarska Katarzyna już pisała interpelacje do burmistrza w sprawie diet. Oh jakie było oburzonko jak kasiora na koncie się nie zgadzała co niektórym.

  • Człowieku, porozmawiaj z ludźmi z innych gmin, z osobami które maja pojęcie o promocji, o działalności samorządowej, o zarządzaniu o finansach. Wszyscy w województwie i nie tylko śmieją się z tego burmistrza i Dobrego Miasta.

   • Podaj przykład. Trzaskowski już takie bajki o tym co ludzie w sklepie mówią opowiadał. To typowe dla tej bandy zachowanie, czyli obmawianie i dorabianie historyjek.

 28. Bardzo zaluje glosu na radnego Pakisza przed wyborami wydawal sie fajnym kandydatem teraz uwazam najgorszy wybór .Nic nie zrobil dla swojego osiedla a i na radzie tylko poucza radnych.Nic od siebie no chyba zeby podlizac sie panu Kowalskiemu przed wyborami byl za pania Haran a teraz ogladam sesje i nie wierze ze to ta sama osoba .Przykre ale wytrzymamy 4 lata .Juz w nastepnych nie dostanie pan mojego glosu i mysle ze wiekszosci mieszkancow zmienilo zdanie

 29. Pani Radna Kobylińska jak zawsze uciekła z Sesji, tym razem jeszcze dwóch kolegów ze sobą pociągnęła. Pewnie chciała jeszcze Pana Zadrogę że sobą pociągnąć, ale ten Pan nie dał się jej zmanipulować i wciągnąć w jej gierki. Wziął głosowanie na klatę i zagłosował jak mu sumienie kazało.

 30. Brawo radni . Dla tego szkodnika co się zowie burmistrzem , nie zapłaciłbym złamanego grosza , wręcz obciążyłbym za nic nierobienie i chamstwo które oglądamy co posiedzenie sesji . W całym mieście syf , ciemności egipskie a on dostaje taką kasę ? Nauczył się pyskować i blefować jako radny i tylko w tym jest dobry . Na sesjach zachowuje się jak rozkapryszony gówniarz z podstawówki . Patrząc z boku , można by przypuszczać że może mieć jakieś problemy – z dekielkiem .

 31. Jeden zwolennik Kowalskiego napisał na fb: Burmistrz powinien podjąć radykalne kroki.
  Zgadza się. Powinien podać się do dymisji.

 32. Mściwa i zawistna Rada ustaliła Burmistrzowi pensję na poziomie „wiejskiej nauczycielki”. Największej satysfakcji doświadcza pewnie P. Radna Włodarska /jedna z współautorów uchwały hańby/, bo jej dochody zostały zrównane z pensją Burmistrza, a nawet ją przewyższyły o dietę radnego. Brak podstawowych zasad moralnych tej Pani dyskwalifikuje ją jako wychowawcę dzieci.

 33. Burmistrz startując w wyborach chyba liczył się z tym, że poziom jego wynagrodzenia to pewne widełki. Musiał się liczyć również z tymi najniższymi, na większe trzeba zapracować.

 34. Pojąć nie moge, co to za histeria z ta Beata? Ciagle glosy, ze to ona stoi za całą opozycją. Bzdura totalna. Jeśli dobrze pamiętam, to ma trzy radne ze swego komitetu, z czego jedna nic nie znaczy, a dwie pozostałe też nie wyglądają na takie, co to dają sobą sterować i za siebie myslec. Pozostali radni byli z komitetow Beacie przeciwnych. A po drugie nie oszukujmy sie- zaufania, mocy sprawczej i doradczej B.nie ma aż takiej, bo gdyby ja miała, to wygralaby wybory. Może warto się zastanowić, co takiego się dzieje, ze ludzie, którzy kiedyś byli z komitetu JK albo jego przyjaciółmi, teraz sa w opozycji??? To nie ma nic wspólnego z BH, ani z jej przegraną!

 35. Na początku sesji Pan sekretarz wręczył utalentowanemu nastolatkowi z Dobrego Miasta prezent ufundowany z PRYWATNYCH pieniędzy Pana Burmistrza, co w zestawieniu z suchymi gratulacjami Rady wypadło wyjątkowo pięknie i jak w soczewce pokazało kto tu ma szacunek do mieszkańców. Może trzeba się było chociaż trochę dołożyć Burmistrzowi do tego prezentu…….hmmmm, chyba trochę przesadziłam, w końcu te diety takie marne, nie to co burmistrzowska pensja, ale na to też dobrzy radni mają swoje sposoby. Nie będzie już się Burmistrz popisywał jakimiś prezentami dla „gówniarza”. Czyżby ten fakt upewnił autorów drastycznego obcięcia wynagrodzenia, że nie ma już innego wyjścia i trzeba go zagłodzić, bo nic innego nie działa.

  • dziwny zbieg okoliczności, godz. 13.43 Pani Radna Kobylińska udostępnia post z profilu Pani Haliny Pietrzak, godz. 13.48 pojawia się post na forum Wiadomości Warmińskich podpisany jako Halina Pietrzak. Post taki akuratny na napisanie w ciągu 5 minut.
   Co za przypadek!

   • To nie przypadek. To celowe działanie. Na szczęście oprócz ludzi pokroju Dawida, Jacka, Szymonka, Adama i Halyny i Wery jest całe mnóstwo osób nie dających się wciągnać w tę manipulacyjną grę.
    Pisałem już, że etyka nigdy, przenigdy nie pójdzie w parze z polityką. To okrutny i fałszywy świat.

  • Halina, chwalisz władcę pod niebiosa, a ile milionów monet kosztował ten prezent? A radni z obozu burmistrza nie zrobili zrzutki? Jak się z tym czują radni Cóś, strażak i etyczka?

  • Burmistrz wielkie serce gdyby naprawdę miał wielkie serce i dbał o miasto to kupując nagrodę za własne pieniądze nie podkreślałby tego na sesji. Po co był ten komentarz pana sekretarza, o tym że nagroda została ufundowana za prywatne monety władcy? To było żałosne .
   A co w budżecie na promocję się już kasa skończyła po kilku artykułach ku chwale władcy?

   • A dlaczego mial tego nie powiedziec? Haraniowa jest tak skromna ze z pewnoscia by nie powiedziala ale Wasilewska by to wytrabila przez mikrofon. Albo Shiva – tak jak domagala sie oklaskow na spotkaniu przedwyborczym. Bzdur sie czepiacie

 36. Gminne Międzyszkolne Zawody w Biegach Przełajowych organizowane przez SP3 – na FB 15 zdjęć z relacji i oczywiście na każdym zdjęciu Ja Burmistrz. Do tego zdjęcie Ja Burmistrza w jego gabinecie i mamy pełen obraz osobowości tego pana. Nawet nie potrzebne są już artykuły z samopromocją za 150 tys zł.

     • Wystarczy, że jeleń tańczy tak jak zagra mu władca. To fachowiec od sportów wszelakich. Podobno. Pewnie zostanie instruktorom nauki jazdy na nartach wodnych na zalewie zwanym czasem jeziorem lub bajorem. Nie wiem tylko jak tam dojedzie bo ścieżka rowerowa z Lotników nad bajoro nie jest przewidziana.

 37. Pani Konczalska! Jak chce Pani zielonym autobusem miejskim wg pomyslu Haraniowej dojechac np droga do Cerkiewnika? Gdzie autobus zawroci we wsi? Czy w czasie przejazdu autobusu miejskiego droga bedzie zamknieta dla ruchu innych pojazdow?

  • Myśl! Kto mówi o wielkim autobusie miejskim? Nie pisz bzdur! Wójt Dywit najlepiej wie, że dojechać można wszędzie o trzeba brać z niego przykład. Brawo Pani Małgosiu. Jak chcesz zobaczyć nowoczesne autobusy do transportu publicznego zobacz jakie są w Dywitach! Nie pisz bzdur!

     • Jajco. Pomysl troche. Ma to wspolnego ze skoro autobus miejskie byly sprowadzane do dobrego miasta to pomysl byl zeby puscic na trase dobre miasto – olsztyn i po wsiach takie zawalidrogi. Gdyby mialy jezdzic mikrobusy to by chyba sprowadzila mikrobusy, nie?

     • Spisz swoj numer z czola. Przyjeżdżał zielony miejski autobus z olsztyna do nas czy nie? Bylo obiecywane ze ruszy polaczenie autobusowe z wioskami i olsztynem czy nie? Bylo. Ciekawe czy tylko pamiec masz krotka.

 38. Tak słucham wściekłej Kobylińskiej jak krzyczy do Łańki. Krzesła mało nie przewróciła kiedy wychodziła z sesji.
  Józef Tischner miał rację. Pobożność jest niezwykle ważna, ale rozumu nie zastąpi. Nie mówiąc o dobroci.

 39. Panie Burmistrzu, podziwiam Pana za odporność z jaką młotkiem próbuje Pan wpoić podstawy ekonomii 10 „młotkom” obojga płci, z których połowa nie ma wyższego wykształcenia, choć to dzisiaj takie proste….
  Gratuluję Panu wytrwałości i mam nadzieję , że te prostackie zagrywki grupki zwolenników Beaty H. nie zmienią obranego przez Pana kursu ku nowemu Dobremu Miastu.

  • Jaki Kowalski obiera kurs to widać po słowach Wioli Nowak. Każdemu co innego odpisywał, każdemu co innego obiecywał. Taki on ma kurs. On sam nie wie co robi. Wstaje rano i mu się raptem podoba płot rozebrać wokół urzędu. Taki on ma plan. Ludzie. Kogo wyście wybrali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • Dawidek się uaktywnił. Chłoptaś z wycieczki wrócił, Sindbada odstawił i wypociny pisze. Screena na fejsa wrzucił z tablicą oddanych głosów za obniżeniem wynagrodzenia dla jego władcy. Czekam na screen z obrazem dzidzi pisząco-czytającej sms. Dawaj klakierze, dawaj.

  • Na miejscu pani Harań podziękowałabym wszystkim autorom wpisów, podejrzewających ją o nieustanne zwalczanie swojego konkurenta. Wychodzi na to, że jest mocna i skuteczna. Prawda jest taka, że burmistrz wykańcza się sam. Jest autodestruktorem i nawet mi go czasem żal. Ambicja przerosła umiejętności.

   • Nie jest skuteczna. Nic co sobie zamierzyła nie może osiągnąć. Siedzi cicho a w jej imieniu wymądrza się Córka Mieszkanka. Z radością usłyszę o jej przegranej w wyborach do sejmu. Przemądrzała córka niech się zajmie nauką bo skończyć studia nawet medyczne jest coraz łatwiej i konkurencja może ją szybko usunąć na margines rynku

 40. Brawo SGT świetna diagnoza poziomu wiedzy ekonomicznej większości radnych, chociaż można krócej: tępe dzbany.

  • Kowalski ma ,,poziom” wiedzy ekonomicznej i taki sam ,,zdrowy rozsądek” jak ty. Zwalnia trzech prezesów tak ,,ekonomicznie”, że musimy im płacić przez 3 miesiące za nic. To jest dopiero dzban nad dzbany.

 41. Mistrostwo świata w trlowaniu, żeby dokonać wpisu zawierającego pięć rzeczowników w tym trzy obraźliwe: marionetka, kobyła i moher. Być może będę również na następnej sesji, więc będę miała okazję śledzić rozwój bystrego obserwatora i kulturalnego komentatora. Jakby zabrakło epitetów to pomogę, bo mam dobre źródło, Pani Agnieszka Najmowicz jest niewyczerpanym zasobem tego rodzaju „przyjaznych słówek”. Jest Pan trochę nie na bieżąco. Moher jest już passe.

  • Łańce rozumem i zaradnością do pięt nie dorastasz. To, że w genach masz bycie pastuchem, nie oznacza, że Łańko musi to robić. Łańko radzi sobie świetnie i zarabia znacznie lepiej niż Kowalski.

 42. Proszę Państwa
  Ja muszę to powiedzieć, muszę powiedzieć.
  Rada popełniła wielki błąd na początku swojej kadencji, na jednej z pierwszych Sesji, gdy było ustalane wynagrodzenie burmistrza. Rada podjęła decyzję o ustaleniu wynagrodzenia, wtedy należało podjąć decyzję o ustaleniu wynagrodzenia na minimalnym poziomie. Nikt wtedy nie wiedział przecież jak będzie sprawował się burmistrz. Należało zacząć od najniższego wynagrodzenia, należało dać się wykazać burmistrzowi i ewentualnie wtedy myśleć o podwyżce.

 43. Apeluję do wszystkich Radnych i Burmistrza żeby wreszcie oczyścić ten ściek na forum Wiadomości Warmińskich pod nagraniem sesji. Wygląda na to, że nie wszyscy dorośli do demokracji i podszywając się pod najróżniejsze nazwy obrażają Radę, Burmistrza i siebie nawzajem. Ulegli ułudzie, że są anonimowi i wolno im obrażać każdego. Nie odróżniają krytyki od znieważania i zniesławiania. Nie twierdzę, że forum nie jest potrzebne, przeciwnie jest potrzebne, ale z tego co się tu dzieje wynika, że jest jednak konieczność weryfikacji dysponenta strony pod kątem zamieszczanych tu treści. Zasada weryfikacji jest prosta: krytykujemy poglądy a nie osoby. Mam nadzieję, że jest to jasne rozróżnienie i nie oznacza ograniczenia konstruktywnej krytyki. Niedopuszczalne są komentarze dotyczące wykształcenia, wiary, fryzury czy kpienie z kogoś, kto robi jakiś błąd językowy a przecież to najczęstsze tematy. Radni do dzieła!!!!!, jeśli potrafiliście ostatnio podjąć tak drastyczną decyzję w sprawie wynagrodzenia Burmistrza , to wierzę, że z uporządkowaniem tej sprawy też sobie poradzicie, tym bardziej, że dotyczy ona również Was i sądzę że macie pełne poparcie mieszkańców w tej sprawie.

  • Taki apel z ust kogoś kto tu na forum uprawia bezpardonową szczujnię na innych?
   Patrz komentarz: ,,do marionetki Kobyły”, w którym kolejny raz pokazała pani swoje katotalibskie oblicze. 🙂

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here