Czy Rada Miejska słusznie obniżyła pensję dla Burmistrza Dobrego Miasta? [SONDA]

90
W dniu 3 października 2019 roku podczas XVIII sesji Rady Miejskiej Radni obniżyli pensję dla Burmistrza Dobrego Miasta. Powód?
 
Zapraszamy do obejrzenia dlaczego obniżono pensję. Dyskusja zaczyna się na nagraniu XVIII sesji Rady Miejskiej do 4:25:00. 
Zapraszamy również do udziału w naszej sondzie:

Czy Rada Miejska słusznie obniżyła pensję dla Burmistrza Dobrego Miasta?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
 
 

 

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

90 KOMENTARZE

 1. Haraniowa i Trzaskowski dalej mieszają. Dajcie sobie spokój was już większość pożegnała.

  A Lanko to porazka

 2. Czy Rada Miejska słusznie obniżyła pensję Burmistrzowi Dobrego Miasta? sie po polsku mowi, „powiem dla mamy” to na wschodzie

   • Pan Przewodniczący Łańko powiedział, że próbował porozumieć się z Kowalskim. Niestety, bezskutecznie. Pan Łańko dodał z przykrością, że Kowalski go po prostu rozczarował.
    Mnie Kowalski akurat nie rozczarował. To było do przewidzenia, że nie udźwignie odpowiedzialności tego stanowiska. Niemniej, Pani Zdzisława Kobylińska bardzo mnie rozczarowała. Pokładałam w niej ogromne nadzieje.
    Wierzę, że jeszcze nie jest za późno, aby Pani Kobylińska pojęła, że nie tylko miasto traci, ale i ona.

    • Przewodniczący to zwykły cwaniak, ktory ze szczerością jest na bakier. Ale w sumie to srodowisko jest takie całe – wystarczy spojrzeć na mistrza z Derca. Ten to był dopiero ancymon…

     • Odwal się od SGT. Facet ma klasę, starał się też chociaż trochę ucywilizować miasto, żeby nie wyglądało jak jakaś dziura pod Myszyńcem. I bronił się sam a nie angażował pół rodziny, która to niby nic, niby przypadkiem, niby mieszkańcy i lament jak w nich to kamieniami rzucają i jacy słodcy są. SGT wróć i zrób porządek!

     • Może się starał, ale po dziesiątkach lat STG, to miasto właśnie tak wygląda. Podzieleni mieszkańcy, sami starzy ludzie i rozpadające się ciechocinki, stodoły itp.

   • Za czasów Zagrody nie było matur tylko egzamin z wideł i dojenia krowy coś na wzór Rolnik szuka żony tylko bardziej po wiejsku…. A nie nie wspomne o niezapomnianej ARIZONIE !!! za jego czasów to był miód pitny pierwszej klasy … Potem Patykiem Pisane i Byk ale to już w kolejnek kadencji

  • Wasilewskiej odbiło jak sie z mężem rozstała , kaska sie skonczyła !!!! Zawze udawałą damulkę jak facet na nia tyrał a jak podał w problemy to sie wypieła tyle

 3. A o czym świadczy matura, znam ludzi z wyższym wykształceniem i są wśród nich miernoty. Nie matura, lecz chęć szczera…………..

 4. Mamy w końcu burmistrza który ma jakiś plan i pomysły na nasze miasteczko.Ale z taką radą i pożal się Boże aroganckim przewodniczącym niewiele można zdziałać.Większość radnych to jest klika byłej ekipy rządzącej czyt.sprzedajacej w Dobrym Mieście.Ci ludzie nie mają nic do zaoferowania prócz szczucia i wylewania jadu na p.Kowalskiego.A te obniżenie pensji to co to? jakiś pstryczek w nos ??? żenada.Odwołać przewodniczącego bo wstyd na całą gminę.

  • Łańko bez szkoły, Wasilewska bez szkoły, Włodarska w szkole buehhehehhe, Barbachowska bez szkoły, Zadroga ten sam deseń ale tok myślenia przewyższa pozostałych, Wołodżko bez szkoły, Nowak coś chyba ma, Janik średnia? Borek studia, Pakisz studia?, młode chłopaki ze wsi coś tam chyba poogarniali edukacujnie i co chcecie więcej wiedzieć? Litość ino. Reszcie się zazdrości i wytyka coś co nie ma żadnego z nimi związku. ŻAL. Do nauki żeby wstydu większego w PL nie było!

   • Pan Łańko skończył 5-letnie Technikum i ma maturę. Prowadzi własną firmę. Ma odpowiednie wykształcenie i doświadczenie z tytułu prowadzenia własnej firmy.

   • Pani Wasilewska ma średnie wykształcenie, prowadzi własną firmę i bardzo dobrze sobie radzi jako Radna. Pani Włodarska jest nauczycielem matematyki. Działami matematyki sa także, między innymi, Logika i Analiza matematyczna. Jest odpowiednią osobą na stanowisku Radnej.

     • Pani Radna Katarzyna Włodarska nie musi uczyć logiki, jak i analizy matematycznej, aby być mądrą,logicznie myślącą kobietą. Przez pół roku (w godzinach pracy sowicie opłacanych przez podatników) burmistrz oraz doktor prawa ,,myśleli” nad uchwałą o fundacji burmistrza. Po wielu miesiącach ich ,,pracy” okazało się, że obaj nie mają elementarnego pojęcia, że taka fundacja nie może w ogóle powstać. O fakcie tym uświadomiła ich Pani Radna Włodarska.
      Jak widać, szczególnie na tle panów, którzy ,,myśleli” nad nierealną fundacją tyle miesięcy, Pani Włodarska myśli wystarczająco logicznie.

     • bauchnet robil co kowalski kazal a ostatecznie zasadzil mu kopa w dupsko. i dobrze! won z nim! ale nie robmy z wlodarskich, haraniowych i tym podobnych obywatelek takich wielkich sledczych. wesza wesza i swoje brudne skarpetki wywesza. swoj swojego warty. dobromiejskie bagienko sie czasem przemieli a wszystko zostaje po staremu

    • Nie chodzi o to czy uczy logiki i analizy matematycznej w szkole. Chodzi o to, że jako wykształcony matematyk myśli logicznie i analitycznie a to jest bardzo pomocne na stanowisku Radnej.

  • Czy możesz mieszkańcu wymienić „jakiś plan i pomysły na nasze miasteczko” pana burmistrza. Konkretnie i z uzasadnieniem. Konkretnie!

   • Zapomnij. Nie ma cienia szansy na konkrety. Ale na potok słów nic nie znaczących możesz liczyć w każdej chwili.
    Taka jedna Ewa irytuje się na fb że obniżono pensję jej władcy. Oburza się też że jednego radnego miało nie być na sesji, ale miał wrócić. Tymczasem trzech radnych opuszcza sesję przed głosowaniem i robi z Ewki kretynkę. Uwielbiam te ich samozaorania. Brawo!

 5. Brawo radni.Sesja spokojna i merytoryczna.Celne argumenty trafiające w samo sedno.JK dostał od radnych kredyt zaufania na początku i pensyjkę niewspólmierną do wiedzy i umiejętności zarządzania dużym organizmem, bo przecież najwyżej,najlepiej,najszybciej miało być wszystko zrobione co obiecał w swojej kampanii.Po 9 miesiącach okazało sie, że wszystkie decyzje miały służyć zaspokojeniu tylko i wyłącznie własnego rozbuchanego ego JKM.Wymyślonych przez siebie wrogów posłał na zieloną trawę i myślał ,że bez jego łaski umrą z głodu. W końcu okazało się,że król jest sam z paroma wiernymi giermkami i jedną damą dworu, którzy nie znaleźli w chwili próby nawet ułamka odwagi, żeby zostać do końca i chociaż z szacunku i zwykłej przyzwoitości nacisnąć przycisk i dać wyraz temu,że szanują demokrację i wyborców. Takie jest to królestwo JKM.Brak dojrzałości do sprawowania funkcji radnych, bije w oczy z daleka.Demokracja jest wtedy kiedy oni wygrywają.A lud, no cóż, opuścił władcę, który zastanawia się dlaczego? Przecież ja wszystkich Was tak mocno kocham i dla Was się poświęcam. Upadek króla i jego wymyślonego raju jest już bliski i król o tym wie,chociaż nigdy nie zrozumie dlaczego. Jeszcze kilka wpadek króla słońce i problem sam się rozstrzygnie-zarząd komisaryczny pewny jak nigdy. Jak powiadają różne są drogi do sławy. Dobranoc drogie dzieci.

  • Zapytaj sie lepiej Ryśka jak jeździł z naszym Edkiem na giełdy traktorów po to by dostać w łapę od potencjalnych kupców za nie podbijanie cen !!

   • Dlaczego ona ma na fejsbuku „W związku z użytkownikiem Dominik Połoniewicz” a nie ze jest zona Poloniewicza? Co to ma znaczyc?

    • Sprawdź lepiej status radnej nagminnie opuszczającej sesję przed ważnymi głosowaniami.
     Póki co fejsbuk nie przewiduje statusu jaki posiada ta pani.

    • Z Połoniewicza to się już pół miasta śmieje że Pantofel pełną gębą bo wgryzł się w rodzinkę i ma za teści Lekarza i porażkę wyborczą . I nawet nie ma chlop włsanego zdania w domu . Kiedyś ten gość był troche inny jak sie go ze szkoły pamięta !! A teraz Pionek

 6. Zobacznie na FB Haraniowa daje post o wyróznieniu Gminty Dobre Miasto ( napewną tam są tez jej zasługi i trzaskowskiego ) a jej Padavan Wasilewska daje dzis po sesji post z jakiej innej imprezy oczywiscie w swoim tonie zagrodowym …Robiac metlik ludziom . REASUMUJĄC prośba do Pani Harań by kontrolowała swoich podopicznych po spuszczeni ze smyczy piszą głupoty tak jak Padavan Wasilewska . Pozdrawiam

 7. Pani Wasilewska, taka mądrość życiowa, której Pani chyba nie zna, a bycie radną jednak zobowiązuje…
  A więc:
  – ludzie dzielą się na mądrych i głupich, a nie na ludzi z miasta i ludzi ze wsi 😉

 8. Czytasz Asiu doskonale! Może poza tym dwa razy „tym bardziej”. Krystyna Czubówna powinna bać się konkurencji hehehehehehe. Czy nauczyłaś już Przewodniczącego że XVIII to liczba a nie iks fau el i i i?

 9. Joanna Wakito Legis. Wbijam w google wakito legis a tutaj:

  Wyświetlam wyniki dla vacatio legis
  Zamiast tego wyszukaj wakito legis

  • Pomyliła się dziewczyna. Co w tym strasznego? Kowalski godzinami prowadził rozmowy z Veolią a ciągle mówił Vaolia. hahahahaha

   • Jak to był w mieście?
    Przecież to jakaś kpina, celowo się ukrywał? Żeby później obrońcy mieli w ręku argument, że obniżono pensje podczas jego nieobecności?
    Przypomnę tylko że raz próbowali obniżyć pensje gdy był obecny na sesji, to wtedy z niej uciekł jak tchórz, taki to odważny władca, który nie znosi krytyki

 10. Akurat jestem za obniżeniem , ponieważ w urzędzie jest tzw. zamordyzm i ludzie pracują zestresowani na amen. Mają zakaz odpowiadania i udzielania informacji bez zgody władcy. Jest jeszcze wiele innych sytuacji, które go ośmieszają. To jest tylko ostrzeżenie na przyszłość. Nasz władca żyje latami 80-tymi i 90-tymi i trudno mu wytłumaczyć , że tamte czasy się skończyły.

 11. W tym samorządzie praca jest bardzo trudna pani Asiu? trudna to dopiero była za czasów Stanisława. Każda sesja z jego udziałem nie była kompromisowa. Ten facet musiał mieć zawsze racje a oglądanie było jedynie miłe pod względem tonacji jego głosu. Reszta to katorga pana i władcy.

  • Do Aśka, nie trafiła Pani. Widzę tylko jak dalej uprawiacie brudną politykę. Was nie interesuje dobro mieszkańców. Zresztą szkoda słów na Wasze biadolenie bo żadne argumenty do Was nie dotrą.

 12. Anonim Ty wiesniaku. Dyskusje na takim poziomie to sobie tocz z kimś innym A nie tutaj. A jak nie to pierd….. sobie baranka w sciane to ochloniesz;) :):)

 13. Czytam i nie wierze katolicy nie jeden tu piszacy co niedziele leci z raczkami zlozonymi do kosciola .Nie jeden udaje dobrego czlowieka przykladny obywatel a anonimowo wypisuje na forum w taki obrzydliwy sposob jaki trzeba byc czlowiekiem nie wazne czy jestes za Kowaskim Haran czy Wasileska a nawe Łanka nie mozemy rozmawiac jak ludzie tylko jak zwierzeta rzucamy obelgami co z tego kto jakie ma wykrztalcenie czy mieszka na wsi w miescie ma takie czy inne poglady nie mamy prawa wyzywac.Nie masz argumentow nie stac cie na retoryczna rozmowe omin forum .Przeciez to czytaja ludzie z poza Dobrego miasta maja z nas niezly ubaw i nie z radnych nie z burmistrza tylka z mieszkancow bo takie wpisy no ponizej poziomu jakiej kolwiek kultury .Moge sie nie zgadzac z Kowalskim moge sie nie zgadzac z Wasilewska moge nie lubic Tego czy tamtego ale mozna to w bardzo ładny sposob napisac podac argumenty .Miasto nasze sie dzielli a powinnismy sie wspierac .Mam nadzieje ze ktoregos dnia wejde na te forum a tu bedzie toczyc sie fajna dyskusja .

  • A jakiez to znowu miasto? Grajdolek i bardzo niski poziom mieszkancow, przynajmniej wielu tych, ktorzy prowadza dyskusje o nichym, uwlaczaja ludziom z rady (w wiekszosci przyzwoitym) z wyimaginowanego byle powodu. To ma byc poziom i nazywaja sie „miastowymi”? Dziekuje, omine szerokim lukiem.

 14. Ktoś podsumował wykształcenie i kompetencje radnych i już teraz wiem dlaczego, jak oglądam tych ludzi to zawsze jestem zniesmaczony i nie mogę zrozumieć, że tacy ludzie pchają się do władzy i są wybierani.
  Wystarczy obejrzeć jedną sesję, żeby stwierdzić jaki ci radni mają tupet, jacy są słabi, próżni, bez pokory, kierują się niskimi pobudkami, mściwi, złośliwi, bez kultury, wiedzy i doświadczenia.
  Osobiście dla mnie przykre jest to, że ci ludzie nie mając żadnych kompetencji i nie rozumiejąc funkcji radnego decydują o ważnych sprawach dla gminy i jej rozwoju, a przekonani o swojej wielkości prowadzą do upadku gminy!!!
  I pomyśleć, że ci ludzie robią to wszystko bezkarnie i nie można temu zaradzić i jest na to społeczne przyzwolenie, bo podobno mądrzy ludzie nie pchają się do władzy…

  • Trzeba było widzieć i słyszeć jak Kobylińska krzyczała na Łańkę, gdy ten zamykał dyskusję. Mało krzesła nie przewróciła z tej swojej dobroci i kultury. Kipiała z wściekłości. Jak dała upust, wiadomo. 🙂
   Rozliczysz ją z tego? Czy jak faryzeusz przymkniesz oko, bo ,,swoja”?

   • Do Jedna mądra się dopchała: chwileczkę,chwileczke ale tego momentu kamery nie pokazały,śmiem twierdzić ze pisze nam tu jedna z radnych a grono jest wąskie….

 15. Nie mam „swoich”,
  stwierdzam to patrząc na wszystkich, staram się być obiektywny i mam nadzieję, że ludzie już nigdy takiego błędu przy wyborach radnych nie popełnią i będą pamiętali przy urnach, że głosują na kogoś, kto potem będzie miał realny wpływ na ich życie w tej gminie.

  • Nie jesteś obiektywny i słabo się starasz nim być.
   Twój obiektywizm zaczyna się i kończy w pierwszym zdaniu.
   Ja też mam nadzieję, że za 4 lata wyborcy pójdą do urn i swoim głosowaniem ocenią władcę.

  • Nie masz ,,swoich”? Patrzysz na wszystkich? To jakim cudem nie widzisz manipulacji Kobylińskiej?

 16. Widzę, pewnie każdy to widzi…
  Myślę, że wszyscy wszystko widzą, tylko nie wszyscy wszystko piszą.

 17. Fotografia pod artykułem-sondażem jest tendencyjna. Przedstawia twarz Pana Burmistrza z przedwyborczego plakatu ze spokojną, zrelaksowaną twarzą. Natomiast Pan Przewodniczący z marsową miną i założonymi rękami w momencie kiedy Pani Radna czyta wiadomą uchwałę. Jaki wnisek wyciągamy z zestawienia tych dwóch fotografii ?

  • Manipulacja podziała tylko na głupich. Każdy mądry zauważy, że Kowalski nie jest taki, jak na tym zdjęciu.
   Gdyby Kowalski był takim jakiego udaje na tym zdjęciu, nie robiłby Dobremu Miastu tego, co mu robi i nie ciągnąłby gminy w przepaść.

 18. Rada nie akceptuje i wyraża zaniepokojenie bałaganem, który panuje w Urzędzie Miasta. Pan Mądraliński swoim zachowaniem i dzianiami wpędza miasto i gminę w spore kłopoty. Niestety okazał się bałaganiarzem i gapą. Ja to wiedziałem od zawsze, bo faceta znam od 30 lat, ale ludzie dali się nabrać. Zresztą sami sobie są winni nie oglądali posiedzeń Rady gdzie facet od 16 lat dawał takie popisy że szelki spadają. Będziemy musieli odcierpieć te 4 lata. Teraz oczywiście będzie pajacował i grał rolę pokrzywdzonego przez złą Radę, nie dajcie się na to nabrać, to niezły aktor.

 19. Jak czytam te wpisy to nie wiem czy śmiać się czy płakać ,co się z ludźmi porobiło potracili i imiona i nazwiska sami bohaterzy za parawanem .Ludzie opamiętajcie się jak już opluwacie to miejcie odwagę podpisać się .A nasze Wiadomości powinny nie publikować tych bzdur

 20. Pani Radna Wasilewska najpierw usuwała moje wpisy na swojej stronie facebooka /mimo, że nie były obraźliwe/ a później zablokowała mi swoją stronę. Jeśli ta strona jest prywatna, to wszystko ok. Umieszczałam wpisy uważając, że jest jako Radna osobą publiczną i jej strona jest do dyspozycji mieszkańców, wygląda jednak na to, że nie dla wszystkich. /w/g Pani Wasilewskiej, to Burmistrz powinien być Burmistrzem wszystkich mieszkańców….Pani Radna chyba nie musi/. Mam okazję, to powiem za co zostałam zablokowana przez w/w Panią Radną. Na stronie FB P. Radnej mieszkanka Jesionowa umieściła do niej apel, że nie ma czym wrócić od lekarza z Dobrego Miasta po godz. 17. Pani Radna się zdziwiła i dopytywała z niedowierzaniem: naprawdę nic po 17 nie jeździ? Na to odezwała się druga Radna – Pani Konczalska. Wyjaśniła, że zna temat i przekazała Burmistrzowi i nawet napisała interpelację w tej sprawie. Ot i tyle pomocy dostała niepełnosprawna mieszkanka Jesionowa od Pań Radnych. Jak przeczytałam ten krótki dialog, to zaproponowałam niepełnosprawnej Pani Władzi z Jesionowa kontakt się ze mną w przpadku problemu z dostaniem się do domu po wizycie u lekarza. Napisałam, że chętnie ją w takich sytuacjach odwiozę do domu . Mój przyjazny i empatyczny wpis, niestety nie spodobał się Pani Radnej Wasilewskiej i wkrótce go skasowała a mnie zablokowała. Napisałam konkret /sprawdzalny/. Jestem ciekawa jaki konkret w rewanżu zaproponują mi moi adwersarze i pod jakim pseudonimem.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here