Wypadek w Piotraszewie. 27-letni motocyklista przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

0
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Piotraszewo w gminie Dobre Miasto. W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem 27-latek z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty doszło wczoraj (03.10.2019) w miejscowości Piotraszewo w gminie Dobre Miasto. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym mercedesem skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z motocyklem marki suzuki.

W wyniku zdarzenia 27-letni motocyklista z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący jednośladem nie miał założonego kasku ochronnego na głowie w momencie zdarzenia, a sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowca mercedesa nie odniósł obrażeń, badanie policyjnym alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.


Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozsądku za kierownicą oraz o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Nie należy przeceniać swoich umiejętności prowadzenia pojazdów. Jesienią warunki na drodze uległy pogorszeniu, dlatego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Źródło: KMP Policji

Zobacz wszystkie wydarzenia