Grupa Nieformalna Aktywni Lokalnie oraz Stowarzyszenie „Jesteśmy z Warmii” ze Świątek zrealizowali projekt „Pamiętajmy o ogrodach”

0

Grupa Nieformalna Aktywni Lokalnie oraz Stowarzyszenie „Jesteśmy z Warmii” ze Świątek zrealizowali projekt „Pamiętajmy o ogrodach” w ramach Programu Mikrodotacji Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie 3, na który otrzymali dofinansowanie 4 500 zł.

Projekt polegał na przeprowadzeniu cyklu warsztatów tematycznych, atrakcyjnych dla odbiorców, spełniających ich oczekiwania i potrzeby: projektowanie ogrodów przeprowadzone przez Barbarę Wasilewską, pasjonatkę ogrodów ozdobnych. Podczas warsztatów uczestnicy projektu zapoznali się z podstawowymi zasadami projektowania ogrodów, właściwym doborem roślin. Wyjazdowe warsztaty tematyczne – pielęgnacja i ochrona roślin, krzewów i drzew ozdobnych. Podczas warsztatów uczestnicy zdobyli wiedzę i umiejętności prowadzenia, pielęgnacji i ochrony roślin krzewów i drzew ozdobnych.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez Jana Dziadkiewicza-Szkółka roślin owocowych i ozdobnych JAN-SAD z Sętala. Warsztaty tematyczne – uprawa i pielęgnacja róż. Podczas warsztatów uczestnicy zdobyli wiedzę i umiejętności prowadzenia, pielęgnacji i ochrony róż. Warsztaty zostały przeprowadzone przez pasjonata i znawcę róż Mariusza Ilkiewicza. Wyjazd do Leśnego Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach, gdzie uczestnicy projektu poznali rodzime gatunki roślin, krzewów i drzew ozdobnych, charakterystycznych dla flory Warmii i Mazur.

Na zakończenie realizacji projektu została przeprowadzona „Ogrodowa gra terenowa”, uczestnicy wykazali się dużą wiedzą ogrodniczą oraz kreatywnością i zręcznością. W wyniku realizacji projektu powstały nowe tereny zielone w centrum miejscowości Świątki – ogród ozdobny przy bibliotece.

Zobacz wszystkie wydarzenia