Koncert w Dobrym Mieście duetu gitarowego Pełech & Horna Duo w programie „Salmalanco”

0

Aula Powiatowa Zespołu Szkół w Dobrym Mieście po raz kolejny zapełniła się do ostatniego … krzesła. Wszystko za sprawą super duo gitarowego Krzysztofa Pełecha i Roberta Horny.

Włodarze Powiatowej Szkoły Muzycznej I Stopnia, wykorzystali obecność genialnych gitarzystów na muzycznych warsztatach w Dobrym Mieście i namówili duet na wykonanie koncertu. Było sambowato, smooth jazzowo i klimatycznie. Młodzi adepci sześciostrunowego instrumentu mogli z bliska podziwiać swoich mistrzów. Mówi się , że drogie gitary same nie grają, ale warte kilkanaście tysięcy złotych drewniane cuda w rękach wirtuozów naprawdę pięknie brzmiały.– najbardziej urzekła mnie oryginalnie zaaranżowana wersja Bohemian Rhapsody zespołu Queen- dziękując licznie przybyłej publiczności powiedział – Jarosław Kowalski, burmistrz Dobrego Miasta.


Koniec koncertu wieńczył utwór Astora Piazzolli „Libertango”. Wspaniale zaprezentowane przez Pełech&Horna Duo kompozycje mistrzów tylko zaostrzyły apetyt na więcej. Było wiadomo, że muzyczna uczta tak nie skończy się. Publiczność domagała się bisu. Ostatecznie, miłośnicy gitarowego kunsztu wyklaskali kolejny utwór, tym razem Asturias Isaaca Albeniz’a.


– mogliśmy usłyszeć kompozycję „Spain” Chica Corea. Amerykanin o włoskich korzeniach to absolutny guru jazzowy. Zagranie jego utworu i to w tak mistrzowskiej interpretacji, utwierdza mnie w przekonaniu , że do Dobrego Miasta zawitali gitarzyści europejskiego formatu- tak o koncercie wypowiedział się starosta olsztyński, Andrzej Abako.


Słowem wstępnym, wprowadził do koncertu Janusz Ciepliński, dyrektor Powiatowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dywitach a sylwetki gitarzystów przybliżyła Marta Nurczyk – nauczycielka prowadząca zajęcia z gitary klasycznej z PSM w Dywitach. Za akustyczny odbiór i oświetlenie odpowiadał Mirosław Teofilak, akustyk z CKB.

Zobacz wszystkie wydarzenia