Uroczyste przekazanie nowego radiowozu dla policji w Dobrym Mieście.

0

28-11-2019 o godzinie 8.30 na parkingu przy Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Dobrym Mieście odbyło się uroczyste przekazanie tutejszemu Komisariatowi Policji samochodu marki Hundai i30.

Zakup auta został sfinansowany ze środków Funduszu Wsparcia Policji, Komendy Głównej Policji, Gminy Dobre Miasto i Powiatu Olsztyńskiego. Samochód osobowy typu kombi będzie wspomagał pracę funkcjonariuszy Patrolu Ruchu Drogowego. Auto napędzane jest cichą i przyjazną dla środowiska jednostką silnikową charakteryzującą się niską emisją dwutlenku węgla.

– Nowy samochód z pewnością posłuży poprawie wizerunku Policji ale także skuteczności mundurowych, którzy będą mogli szybko dojechać na miejsce, gdzie wymagana jest ich obecność – przekonuje Jarosław Kowalski, burmistrz Dobrego Miasta.

To nie pierwszy raz , kiedy samorząd powiatowy wspiera finansowo zakup nowego sprzętu, który ułatwia pracę służb a tym samym służy mieszkańcom gminy Dobre Miasto.

– Dbałość o bezpieczeństwo naszych obywateli, to także zabezpieczenie tutejszej Policji w odpowiedni sprzęt – powiedział Andrzej Abako, starosta olsztyński, który był obecny na przekazaniu kluczyków do nowej maszyny.
Źródło: CKB Dobre Miasto.

 

Zobacz wszystkie wydarzenia