Policjanci z Dobrego Miasta z narażeniem życia uratowali kobietę.

0

Nie zastanawiając się ani chwili weszli do zadymionego domu i wynieśli z niego poszkodowaną 78-latkę. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

W sobotę (21.12.2019) oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Smolajny. Z uzyskanych informacji wynikało, że w mieszkaniu przebywa starsza kobieta, która o własnych siłach nie była w stanie opuścić budynku. Dodatkowe zagrożenie stanowiła butla z gazem, która znajdowała się w jednym z pomieszczeń.
W kilka minut od zgłoszenia Policjanci z Dobrego Miasta jako pierwsi przyjechali na miejscu zdarzenia. Środek pomieszczenia był już znacznie zadymiony, co istotnie ograniczało widoczność oraz stanowiło realne zagrożenie. Funkcjonariusze bez chwili wahania weszli do budynku i zaczęli sprawdzać poszczególne pomieszczenia. W jednym z nich znaleźli poszkodowaną kobietę, którą niezwłocznie wynieśli na zewnątrz. Przed budynkiem udzieli 78-latce pomocy przedmedycznej. Poparzoną kobietę przekazali pod dalszą opiekę zespołowi ratownictwa medycznego. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego 78-latka została przetransportowana do szpitala.  
W tym czasie na miejsce przyjechała straż pożarna, która natychmiast przystąpiła do gaszenia pożaru. Teraz wyjaśniane są przyczyny i okoliczności zaistniałego zdarzenia.  
Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji policjantów z Dobrego Miasta, którzy bez wahania ruszyli na ratunek kobiecie, nie doszło do tragedii.

(aj/rj)

Źródło: KMP Olsztyn

 

 

Zobacz wszystkie wydarzenia