Cechy charakterystyczne apartamentu od dewelopera

0
Dziś nowe apartamenty rosną jak grzyby po deszczu. Z pewnością istnieje wiele opcji dla osób poszukujących nieruchomości mieszkaniowych na głównych rynkach.

Oczywiście różnica między tym z rynku wtórnego a pierwotnego polega oczywiście na wysokim standardzie i innowacyjnym wyglądzie tego drugiego. Przeważnie zlokalizowane są w centrach dużych miast, co w wielu przypadkach okazuje się strzałem w dziesiątkę. Pod wieloma względami o niezawodnej opcji mieszkalnej. Jakie są więc cechy charakterystyczne apartamentów od dewelopera?

Otoczenie wokół

Dobra lokalizacja to połowa sukcesu, więc doświadczeni deweloperzy zastanawiają się dwa razy, zanim kupią ziemię pod budowę inwestycji budowlanych i apartamentów. Wbrew pozorom znalezienie tej odpowiedniej nie jest łatwe. Chyba że akurat dostępna jest wolna działka w centrum miasta. Jeśli nie, dobrze jest przynajmniej znaleźć takie miejsce, z którego w miarę szybko można się tam dostać. Oczywiście im bardziej urokliwy jest teren wokół, tym lepiej, dlatego często stawia się obok atrakcyjnych pełnych zieleni miejskich parków.

Wysoki standard

Kryteria dla nowych apartamentów i towarzyszących im obszarów mieszkalnych są następujące:

  • nowoczesne ogrzewanie podłogowe (będące przeważnie uzupełnieniem standardowego ogrzewania),
  • podziemne miejsca parkingowe lub garaże (ze względów bezpieczeństwa i praktycznych odchodzi się powoli miejsc parkingowych znajdujących się na ulicy),
  • nowoczesne windy (dla wygody mieszkańców nawet w dzielnicach wielopiętrowych),
  • nadzór (kamery stale monitorują otoczenie, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie o każdej porze dnia i nocy),
  • instalacje wykorzystujące nowe technologie (mowa tu o wodociągach, elektryczności, ogrzewaniu i systemach antywłamaniowych w drzwiach).

Wysokie standardy dotyczą każdego nowego i innowacyjnego w swoim projekcie apartamentu. Przy czym ma to miejsce niezależnie od jego metrażu.

Rodzaje apartamentów deweloperskich

Jeśli chodzi o wybór, to możemy mówić o zróżnicowaniu apartamentów od dewelopera. Dla potencjalnych klientów do dyspozycji są wersje standardowe (od dwóch do trzech pokoi),  jednopokojowe apartamenty typu studio (zwykle w ich przypadku stworzony został również aneks kuchenny) lub wielopokojowe, które często znajdują się na najwyższych piętrach budynku.

 

Zobacz wszystkie wydarzenia