Policjanci z Dobrego Miasta zaopiekowali się błąkającym psem.

0

Szczęśliwie dla owczarka niemieckiego zakończyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście. Funkcjonariusze zaopiekowali się zwierzęciem, które błąkało się w okolicy ulicy Kolejowej. Owczarek niemiecki tymczasowe schronienie znalazł w kojcach, w których w przeszłości trzymane były policyjne psy tropiące. Ostatecznie policjanci ustalili właściciela psa, który osobiście odebrał swojego „przyjaciela” z komisariatu.

W niedzielę (05.04.2020r.) podczas patrolu ul. Kolejowej w Dobrym Mieście, policjanci zauważyli błąkającego się bez opieki owczarka niemieckiego. Mundurowi zainteresowali się zwierzęciem i postanowili za wszelką cenę ustalić i dotrzeć do jego właściciela.  

Jeden z policjantów podszedł do przestraszonego owczarka, który nie przejawiał agresji w stosunku do funkcjonariuszy. Pies był w dobrym stanie, był przyjazny i zadbany, bez problemów podporządkował się komendom policjantów i dał się zaprowadzić do radiowozu, którym trafił do specjalnego kojca przy Komisariacie Policji w Dobrym Mieście. Tam, po dokładnych oględzinach zwierzęcia okazało się, że na obroży owczarka jest wygrawerowany numer telefonu do jego właściciela.

Policjantom bez trudu udało się połączyć z 57-letnim mężczyzną, który po chwili pojawił się osobiście w komisariacie policji, aby odebrać swojego czworonożnego przyjaciela. Owczarek na widok swojego pana nie krył radości. Okazało się, że owczarek wyskoczył przez ogrodzoną posesję – na szczęście tym razem pomoc nadeszła w porę.

rp

Źródło: KMP Olsztyn

Zobacz wszystkie wydarzenia