Świątki: 20 latek zginął na miejscu.

0

Policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscy tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20- latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Młody kierowca zginął na miejscu.
Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotę w nocy na trasie Łomy – Świątki w gminie Jonkowo. Ze wstępnych ustaleń wynika że, kierowca forda nie dostosował prędkości do warunków ruchu, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i tam uderzył w przydrożne drzewo. Siła zderzenia była tak duża, że 20- latek zginął na miejscu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Młodzi kierowcy

Chwila zapomnienia, brawura, chęć zaimponowania kolegom. To tylko kilka powodów, dla których młodzi kierowcy łamią przepisy ruchu drogowego. Niestety często zapominają, że wsiadając za kółko biorą na siebie ogromną odpowiedzialność. Plastikowy dokument jest dla wielu młodych osób „przepustką” do dorosłości. To błędne myślenie, które może prowadzić do tragedii.

W 2016 roku wśród 164 wypadków, do których doszło na drogach powiatu olsztyńskiego spowodowanych przez kierowców, aż w 51 przypadkach sprawcami były osoby w przedziale wiekowym 18-24 lata. Dlatego tak ważne jest, aby uświadamiać młodych kierowców o tym, że prowadzenie auta to nie zabawa. Wystarczy chwila nieuwagi lub kilka kilometrów więcej na liczniku, by doszło do tragedii.

Źródło: KMP Olsztyn

Zobacz wszystkie wydarzenia

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here