Gminna Biblioteka w Świątkach na V miejscu w kraju.

0
W dniu 28 listopada 2018 r. w Pałacu Krasińskich w Warszawie odbyła się uroczysta VIII Gala Ogólnopolskiego Rankingu Bibliotek, ogłoszonego przez Instytut Książki oraz dziennik „Rzeczpospolita”.

Przedstawiciele samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki Rankingu oraz liderzy każdego z województw odebrali pamiątkowe dyplomy z rąk organizatorów – Dariusza Jaworskiego Dyrektora Instytutu Książki i Marcina Piaseckiego Redaktora Zarządzającego Rzeczpospolitej.

Kolejny raz Nasza Biblioteka znalazła się w czołówce Rankingu Bibliotek, w tym roku Gminna Biblioteka w Świątkach zajęła V miejsce w kraju oraz zdobyła tytuł „Najlepszej Biblioteki w województwie warmińsko – mazurskim”.

Równocześnie został doceniony Samorząd Gminy Świątki, który przywiązuje dużą wagę do rozwoju czytelnictwa i kultury. Zapewnia środki finansowe oraz wspiera działania Biblioteki.

W rankingu wzięło udział blisko 750 bibliotek ze wszystkich gmin wiejskich, miejsko – wiejskich oraz miast (z wyłączeniem miast na prawach powiatu).
Źródło: UG Świątki

Zobacz wszystkie wydarzenia