X-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście. 2019-05-16.

77
Informuję, że X-a sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście odbędzie się 16 maja 2019 r., tj. czwartek o godz. 9:00 w sali spotkań Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Dobrym Mieście, przy ul. Górnej 1A.
 
Przewodniczący
Rady Miejskiej
/-/
Ryszard Łańko
 
 
 
 
Porządek obrad Rady Miejskiej w Dobrym Mieście w dniu 16 maja 2019 r.
 
 1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przedstawienie porządku obrad oraz wprowadzenie ewentualnych zmian do porządku obrad.
 3. Przyjęcie prtokołów z ostatnich sesji.
 4. Informacja o pracy Burmistrza między sesjami.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2019 rok.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie poboru inkasa podatku rolnego, podatku leśnego i podatku od nieruchomości, określenia inkasentów oraz wysokości wynagrodzenia za inkaso.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia spółdzielni socjalnej pod nazwą „Spółdzielnia Socjalna ………..”.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XLV/304/2013 Rady Miejskiej w Dobrym Mieście z dnia 18 lipca 2013 r. w sprawie nadania Statutu Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Piotraszewie.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Dobre Miasto.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta Dobre Miasto w rejonie ulic Olsztyńskiej, Cmentarnej, Jeziorańskiej i granicy administracyjnej miasta.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta Dobre Miasto w rejonie ulicy Wojska Polskiego, Fabrycznej i granicy administracyjnej miasta.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dobrym Mieście.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany nazwy i statutu samorządowej instytucji kultury Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście.
 14. Sprawozdanie z działalności Centrum Usług Wspólnych w Dobrym Mieście za 2018 rok.
 15. Sprawozdanie z działalności Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście za 2018 rok.
 16. Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrym Mieście za 2018 rok.
 17. Sprawozdanie z działalności Ośrodka Sportu i Rekreacji Dobrym Mieście za 2018 rok.
 18. Sprawozdanie z działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Piotraszewie za 2018 rok.
 19. Wolne wnioski.
 20. Zamknięcie obrad.

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

77 KOMENTARZE

 1. Szanowni Radni, weźcie się wreszcie do merytorycznej pracy, bo jak do tej pory to widzę tylko jątrzenie, knucie przeciwko Burmistrzowi, nie słyszę żadnych pomysłów, ciekawych propozycji, a przecież po to tam jesteście. Przypominam, że jesteście tam na służbie społeczeństwa a nie dla lansu i obrony starego skompromitowanego systemu. Rozważcie czy tego od Was oczekuje dobromiejska społeczność?

 2. Przeciez to burmiszcz uprawia lans swojej osoby w za poteżne publiczne pieniądze,których podobno nie ma i barkuje w budżecie. A teraz zwiedzanie Niemiec za publiczne pieniądze, wcześniej Nakło itp.. Urząd zamienia sie w Biuro Podróży dla urzędasów.Kpina ze zdrowego rozsądku.

 3. Wygląda na to, że ta bystra rada nie zauważyła, że burmistrz się zmienił. No brawo, to się nazywa bystrość umysłu.

  • Pod jakim względem się zmienił?
   Ja nie zauważam żadnej zmiany, ani w zachowaniu, ani w gadce, ogólnie bieda z nędzą.
   Panie Przewodniczący, wyłącz Pan władcy mikrofon bo 95% czasu wypełnia nic nie wnoszący monolog. Szkoda Waszego i naszego czasu na słuchanie tych bzdur.
   Gdzie się podział Olo?

 4. Ależ ten człowiek ma kompleks na punkcie Trzaskowskiego! Chyba nawet w nocy budzi się z krzykiem ze strachem że Trzaskowski mu się przyśni !

 5. Panie Burmistrzu Kowalski!

  Nie tłumacz pan się przed radą, że jacyś urzędnicy zawalili cokolwiek!

  Kto zatrudnił i w jaki sposób swojego internetowego poplecznika Łukasz?

  Czaskowski panu wcisnął na zastępcę osobę bez doświadczenia w administracji, do tego na pół etatu, ale za to z mniejszości niemieckiej?

  Żenujące jest to pana insynuowanie tego kto komu w czym podpowiada, pisze i stoi. WSTYD.

  Pan radny Borek także był z komitetu Pani Harań?

  Pan radny z Głotowa, to także z ekipy Harań?

  Zasypują pana interpelacjami i pytaniami o informacje publiczne?

  Parafrazując hasło „dobrej zmiany” powiem krótko
  WYSTARCZY NORMALNIE SIĘ ZACHOWYWAĆ!

  • Ten gwiazdor instagramu w okularkach, o którym mówiono w mieście, że wygrał konkurs na stanowisko jeszcze przed ogłoszeniem konkursu, to nie został kiedyś odsunięty ze stanowiska kierowniczego przez byłego Burmistrza?
   Odsunięty był bo wykazywał się niezbędnymi kompetencjami?
   Teraz wraca w chwale na kierownicze stanowisko, bo co, ma niezbędny poziom negatywnych emocji w stosunku do byłego Burmistrza?
   Kim pan się żeś „ostawił” herr Kowalski?
   Kamana na sekretarza trzeba było jeszcze wziąć.

   • Fakt, orneciak jest słaby pod każdym względem. Odnoszę wrażenie, że jedynym warunkiem, który musiał spełnić dostając stanowisko kierownika, była nienawiść do SGT.
    Ponadto proponuję aby utworzyć stanowisko, mianowicie Rzecznika Urzędu. Kandydat doskonały jest tylko jeden i jest wszystkim dobrze znany. Po pierwsze bez wydawania 50 tys. zrobi gminie reklamę jakiej nie miał nikt, po drugie może być bardzo wesoło. Zapatrzony w swego guru zrobi i powie wszystko co władca każe. Może nawet znajdzie w szufladzie projekt budowy stadionu, co to podobno Stasiek nie zrobił bo łatał dziury.

 6. I na dodatek mały człowieczek. Chce się bronić zwalając winę na pracowników. Zapomina że to burmistrz odpowiada przed radą a nie pracownicy. No ale do stanowiska burmistrza trzeba dorosnąć a temu panu jeszcze bardzo bardzo daleko do tego.

  • Prawda za grosz honoru. Psze Pani to nie ja to Jasiu, to oni. Poziom trzeciej klasy szkoły podstawowej (nie obrażając dzieci).

 7. A gdzie się podział główny podwładny władcy? Panie JR żyjesz? Daj Pan jakis znak życia. Jestem niezmiernie ciekaw co Pan myśli o wydatkach swojego guru i żenujących artykułach pisanych na życzenie klienta. Co by tam można było kupić za bagatela 50 tysięcy złotych? Tone trawy na Dfm Arene??? Buźka, pa.

  • Nie na życzenie klienta tylko przez samego klienta. żaden dziennikarz nie podpisałby się pod takim tekstem „promocyjnym”. Płacił tylko za publikację.

   • Faktycznie, nie chwalą mnie inni, pochwalę się sam. Malutcy ludzie tak mają.
    Jacek co z Tobą? W Ciechocinku miałeś ostatnio zasięg.

 8. Szanowni radni!
  Należy podjąć działania zmierzające do rozstrzygnięcia raz na zawsze tego, czy Zalew za kolegiatą to inwestycja nam potrzebna.
  Przyglądając się działaniom Pana Burmistrza Kowalskiego można odnieść wrażenie, że bardzo efektownie opowiada o swoich zamierzeniach i pomysłach, a później „wycisza” emocje związane z projektem.

  1. Instytucja Nadzoru Energetycznego! Wielkie słowa, mniejsze słowa, cisza jak makiem zasiał.

  2. DFM ARENA – fajerwerki obwieszczające geniusz pomysłodawcy, zdziwienie szefa DFM, cisza Burmistrza, mam nadzieję że także wstyd. Bo tak jak przedstawił Pan Burmistrz swój pomysł i informację o rzekomych rozmowach z Panem Prezesem, to przykro powiedzieć, ale w szkołach powinni uczyć podając ten przykład. NIGDY NIE PRZEDSTAWIAJ PUBLICZNIE W TAKI SPOSÓB POMYSŁU, GDY NIE MASZ TEGO UZGODNIONEGO Z POTENCJALNYM DARCZYŃCOM.

  3. REWOLUCJA ŚMIECIOWA!!!!!!!!!!!!. Zapowiedzi kosmicznych zmian, ukazania niekompetencji poprzedników, wizyta w przodku, pytanie Pani tam pracującej, czy nie jest upokorzona będąc na takim stanowisku, konferencja w sali Zespołu Szkół, zdziwienie uczestników spotkania, zdziwienie, że nawet przyjaciele polityczni widzą absurd nazywać „rewolucyjnym rozwiązaniem” czegoś, co niczym nie przerasta naszego rozwiązania. Aha przerasta system tym, że pomiędzy blokami pojawią się mini sortownie śmieci – SUDEŃKO i NAWET NIE ŚMIERDZI!

  4. Wypożyczenie bociana Gutka

  5. Próba opylenia kamieniczek i może nie tylko zatrzymana przez czujnych mieszkańców i radę.

  6. Odnalezienie informacji o tym że jego zastępca prowadzi biznesy i jako prawnik „zapomniał” że nie ma prawa tego robić będąc na takim stanowisku urządniczym.
  JA O NICZYM NIE WIEDYIAEM ale firma nie miała żadnych obrotów w tym czasie.
  No tak obroty miała dopiero zacząć.

  7. Nie można zarabiać na nieruchomościach, to jak mam zamieszkać w pałacu, pajacu?
  Zastępca, kolega dobrze znany, wykształcony w każdą stronę tak, że brak słów, pakuje manele i idzie w cholerę.

  8. Lobbing na rzecz prywatnej firmy konkurencyjnej dla gminnego ZEC.
  Czy aby na pewno te działania mają przynieś korzyść mieszkańcom?
  Czy przypadkiem ktoś nie wspominał o sponsoringu od tej firmy?

  9. Aby lud gminny uwierzył w to, jaki to ja jestem odważny, nowoczesny, wykształcony, zdolny, wspaniały, oszczędny, światowy, za kilkadziesiąt tysięcy złotych zlecę mediom, aby opisały mnie tak jak uważam za słuszne, a lud ciemny dostanie informację, że to PROMOCJA GMINY.
  Jednak lud nie ciemy i nawet bliska radna Kobylińska publicznie wyraziła swoje zdziwienie i niezadowolenie sprawą.

  Biorąc pod uwagę powyższe, czy Państwo radni nie powinni rozważyć głębokiego zapoznania się z projektem zalewu, aby najbliższe lata nie pochłonęły energii i wrażliwości Ratusza kosztem innych potrzebnych inwestycji?

  Zalew może i wybuduje rząd , jednak my go będziemy utrzymywać. Dziś w mieście w połowie maja mamy dmuchawce, latawce, wiatr.

  Lepiej wydać teraz nawet i kilkaset tysięcy na sprawdzenie pomysłu, niż wydać kupę milionów i mieć jeszcze więcej komarów i dmuchawców.

 9. Ale w zagadywaniu radnych czyli laniu wody jest świetny. Skoro burmistrz jest zwolennikiem obwodnicy przez las, od strony przysiółka górnego i dolnego, to jak to ma się do ochrony przed ruchem samochodowym ul Łużyckiej ?

  • Jak? Srak!
   Poprzednik był zwolennikiem wariantu bliżej Głotowa, to Burmiszcz widzi sens w najdalej położonym od tego.
   Czego nie rozumiesz?

   Niemiec wiedział nie powiedział, spakował zabawki i wrócił do siebie.

 10. Przyszedł Oluś do miasteczka,
  by pozjadać w nim ciasteczka.
  A że słodycz w rajchu w cenie
  i mieszkańcy to jelenie,
  myśli Oli, cyku, cyku
  i zamieszkam w pałacyku.
  Nagle zerka do laptopa
  i zostało już pół chłopa.
  Wraca na wieś Alek Mały,
  wredne ludy go złapały.

 11. Ten człowiek nie powinien być burmistrzem. Miasto jest zaniedbane wszędzie syf pełne kosze. Radni zróbcie coś w końcu widzicie co się dzieje

 12. Ten człowiek nie cofnie się przed niczym. Pójdzie po trupach, sprzeda co będzie możliwe, zniczy ZEC by umożliwić wejście na rynek zagranicznej firmie obiecującej jakieś pieniądze do budżetu. I po co…??? Śpieszy się by wybudować sobie za życia pomnik w postaci tego bagna!!! Ma na to tylko tą kadencję, już teraz wie, że drugi raz się nie uda…nie próbuje przekonywać do siebie tych którzy nie głosowali a co więcej ma w głębokim poważaniu tych co oddali swój głos:( utopi nas w mule dosłownie i w przenośni!!! Cała nadzieja w radzie na której barkach jest spora odpowiedzialność, uważam iż wykonują kawał roboty w dniu dzisiejszym pokazali iż nie jest to prywatny folwark burmistrza.

 13. Wstyd i żenada!!!
  – tak radni w końcu pokazali na co ich stać i żałosną walkę o władzę
  – tak pokazali jeszcze przy okazji, że mieszkańcy i ich problemy, to tylko tematy, które interesują ich w trakcie kampanii wyborczej!

  • nie żartuj, na prawdę zastępcą będzie Pan Borowik? Szkoda, że Burmistrz wcześniej nie wpadł na ten pomysł. To będzie bardzo dobre posunięcie, u władzy PiS, więc liczę na to, że pisowski w-ce Burmistrz może dużo zdziałać. Tak trzymać!

   • Coraz więcej jest w mieście ludzi, którzy twierdzą, że nawet Borowik byłby lepszym Burmistrzem niż Kowalski.

    Jeżeli Pis jesienią wygra wybory, to kto będzie miał przełożenie na pieniądze rządowe?
    Grupa popierająca Kowalskiego topnieje, a w razie kryzysu kogo Wojewoda postawi na komisarza?
    I muszę przyznać, że Komisarz Borowik będzie o niebo lepszy niż Burmistrz Kowalski.
    Nie będzie pisał o sobie poezji śpiewanej, obrażał innych, bajdurzył o turystach ściągających nad zalew, opowiadał głupot, o sponsorach budujących stadiony, stoki narciarskie, skocznie.

    Tak, tak drodzy Państwo, Pan Borowik to może i przaśny małolot, ale ma więcej cech pozytywnych niż Kowal.

 14. Odszedł Bauknecht a kowalski wyjaśnił, dlaczego odszedł:
  ,,Ostatnio dziwnie się zachowywał, powiem, nie wytrzymał presji”.

  • A co bylo powodem tego „dziwnego zachowania” Pana Bauknechta (bylego juz zastepcy Pana Burmistrza Kowalskiego) i z jakiego powodu „nie wytrzymal presji” ze az zwolnil sie z pracy ?

  • Okazało się, że praca z Jarosławem to nie to samo co rozmowa przy kuflu na Oktoberfest.

   No i oczywiście te wredne ludy, które zatrzymały sprzedaż gminnych nieruchomości.
   Kto coś takiego mógłby kupić? Myślę, że za Odrą ktoś by się znalazł

 15. Jest! Nadwornemu błaznowi w Ciechocinku przywrócono internety 👌. Młodego gimbazę można byłoby tak sprowokować, ale starego wyjadacza… Kompromitacji ciag dalszy. Miszczu memów odpuść póki krzta honoru została, inne klakiery siedzą z podkulonymi ogonami.

 16. Bardzo przykre w jaki sposób zachowuje sie Burmistrz po sprawozdaniu szefa CKB, wyje ze śmiechu, wyśmiewa człowieka którego mianował na to stanowisko -to było żenujące.

  • Kto się śmieje ten się śmieje ostatni.

   Pan Adam, to młody, mądry i uczciwy człowiek.
   To nie fircyk, który dla Szefa zrobi z siebie nawet idiotę.
   Burgermiszcz myślał, że weźmie sobie chłopaka i zrobi z niego przydupasa, a tu zdziwienie.

   Panie Adamie ma Pan ikrę!
   Nie przejmuje się Pan głupimi komentarzami.
   To Pan pokazał, że nie ze mną te numery Bruner!

   Ciekawe jak się będzie śmiał Szefuncio, gdy zalew powstanie w tym samym miejscu co DFM Arena.
   W bajce

    • I bardzo dobrze, że nikt tu nie pisze!
     Ja także nie pisałem, że ktoś pisze 🙂

     Kowalski Burmistrz niech poopowiada o swoim Super Extra Hiper Ultra zastępcy. Jakoś tak dziwnie jest, gdy przyjaciel, człowiek, którego zna od lat, po kilku miesiącach pakuje się, bo jak to lud się dowiedział „dziwnie się ostatnio zachowywał i nie wytrzymał presji”.
     To nie grzech, ale wstyyyyyddd.

     Co się stało się co?

  • do brawo prawnik
   To wystąpienie pokazuje najlepiej jak ,,obiektywny” i ,,niezależny” jest prawnik.
   Słyszałeś, żeby kiedykolwiek przez poprzednie lata prawnik zachowywała się tak wobec Kowalskiego? Ten prawnik jest tak ,,obiektywny” jak prokurator Piotrowicz wobec księdza z Tylawy. Potraktował radnych jak tuptusi.

  • Pan prawnik odniosl sie tylko do jednego czy tez dwoch zarzutow. Przewodniczacy Rady i Radni zapewne przedstawia wszystkie zarzuty odnosnie pracy i wspopracy z Panem Burmistrzem na nastepnej sesji Rady Miejskiej. Na razie nie mozna sie odniesc do niczego poniewaz nie wiadomo o jakie zarzuty chodzi.

 17. Prawnik karykaturalny typ. Zachowanie na sesji żenujące, porównywalne do znudzonego kilkulatka słuchającego znacznie przydługiego monotematycznego monologu władcy. Facet wypina nadęty brzuch, głaszcze się po głowie,wygina, dłubie przy nosie, a nawet kręci nitką przy mankiecie koszuliny. Z drugiej strony czego się spodziewać po „fachowcach” zatrudnionych przez władcę.

 18. Zamiast wydawać pieniądze na publikacje prasowe swojego skrojonego CV, można tanim kosztem zrobić sobie niezły retusik wizerunkowy 🙂

  Będąc np. w Toruniu wysyłam list do urzędu z podziękowaniami dla Pana Burmistrza.
  Jako Pani Zosia lub Janina (patrz Morawiecki) dziękujemy Panu Burmistrzowi za niezwykle pouczający wykład o funkcjonowaniu spółek komunalnych. Podkreślamy, że nikt, tak jak on nie potrafił wyliczyć oszczędności związanych z połączenia spółek.

  Innym razem, będąc w Warszawie wysyłamy list gratulacyjny do urzędu.
  W liście Pan Stanisław lub Mieczysław(szacun Mateusz) gratuluje dla urzędu takiego Burmistrza.
  Pan Stanisław spotkał Burmistrza w bufecie sejmowym i przy konsumpcji pierogów (patrz gust Prezesa Kaczyńskiego) rozmawiał z nim o rozwoju turystyki w Polsce.
  Pomysły Burmistrza pomogą ruszyć z marazmu całą Polską turystykę.

  Z zakopanego podziękowania za pomoc w poprawieniu receptury Oscypków.

  Kielce dziękują za nowatorską metodę ostrzenia scyzoryków językiem.

  Władysławowo za pomysł budowy molo do Szwecji.

  Schroniskowe koty cierpiące na zatwardzenie za dostarczenie banerów wyborczych.

  Można tanio?

  • Dobre, a wręcz doskonałe!
   Jesienią odbiór wykupionej sobie statuetki i będzie cacy. Na fejsika wrzuci się fotkę z kongresu z „przyznaną” nagrodą, a tępy lud będzie klaskał w rączki.
   Mój Boże czy ja śnię czy to wszystko dzieje się na prawdę?
   Korzystając z okazji chcę złożyć wielkie podziękowania dla odważnych Pań za pokazywanie transparentności działań władcy. Mój mózg nie ogarnia tego co by się mogło dziać gdyby nie te wszystkie zapytania i interpelacje. Brawo i szacunek.

 19. No to mamy nowe ważne stanowiska. Po instytucji inspektora energetycznego który ma chodzić i gasić lampy będą stanowiska woźnych. W OSIR nie będzie już animatora sportu i sprzątaczek bedzie za to woźny. Otworzy co trzeba, przypilnuje by każdy po sobie pozamiatał. Na plaży zamiast ratowników woźny bedzie otwierał, zamykał , przywoływał do porządku topiących się. Należy się spodziewać ze w urzędzie też woźny zastąpi parę osób 🙂

 20. Jaki poziom reprezentują sobą Ci radni, którzy na sesji pytają, w którym pokoju załatwić jakąś sprawę, zamiast normalnie jak każdy przyjść do urzędu i się dowiedzieć.
  Więc nic w tym dziwnego, że sesja trwa tyle godzin, bo zamiast na sesji dyskutować o ważnych sprawach dla gminy, dyskutuje się pierdołach. Aż żal tego słychać!!!
  Radni szanujcie swoich wyborców !!!
  Bo nie wybrali Was po to, żebyście błyszczeli przed kamerami!!!

  • A nie oburzają Ciebie kilkunastominutowe wywody zupełnie nie na temat pana burmistrza? On to dopiero wypełnia czas swoimi gadkami od czapy. NIGDY nie było dane mi słyszeć rzeczowej i zwięzłej odpowiedzi na konkretne pytanie. Jedzie gość z DM do Gdańska, zahacza przy okazji Kraków, Katowice, Rzym i uwielbione szwabskie miasta. Do Gdańska nie dotarł bo zabrakło już paliwa i odpowiedzi na pytanie też brak.

   • Oni wszyscy zapomnieli po co tam są! Brak merytorycznych rozmów, tylko jedna wielka walka i próba pokazania kto jest silniejszy w tym żałosnym stadzie. Szanowni Państwo! Zostaliście wybrani w innym celu!!!! Ogarnijcie się, bo w tym przypadku, stawanie na „ściance” przynosi Wam jedynie więcej minusów niż plusów. A całe te SHOW przestaje już bawić. Apeluje o wzięcie się do rzeczowej pracy na rzecz nas mieszkańców a nie o próby pokazania się. Żenada na maxa!!!!!

    • Praca na rzecz Gminy i jej mieszkańców, to międzyinnymi przyglądanie się temu czym zajmuje się Burmistrz:
     – wydawanie kilkudziesięciu tysięcy złotych, bo nawet najbliżsi współpracownicy nie wierzą w nasz geniusz;
     – kłamanie w żywe oczy, że przez kilka miesięcy na wyłączeniu latarni zaoszczędzono kilkadziesiąt tysięcy, gdy na prawdę oszczędzono (kosztem bezpieczeństwa mieszkańców) kilka tysięcy;
     – zatrudnianie zastępcy, który prowadzi działalność gospodarczą a zgodnie z prawem nie powinien;

     Oczywiście do zadań radnych należ także opiniowanie inwestycji takich jak budowa zalewu czy stadionu miejskiego.

    • Pan Burmistrz nie potrafi prowadzic merytorycznej dyskusji z Radnymi. Kazde slowo wypowiedziane przez Radnych bierze personalnie do siebie. W kazdym zdaniu wypowiedzianym przez Radnych widzi atak przeciwko wlasnej osobie i odpowiada nawet na zart niekonczacymi sie, chaotycznymi i zagmatwanymi monolagami w ktorych nie wiadomo o co chodzi a ktore rozmywaja sens kazdej Sesji Rady Miejskiej.

  • Oburzonej nie oburza, że Walerowski co to tak kadził Kowalskiemu w kampanii wyborczej na fejsbuku jest tak butny wobec Radnych że nie udziela im informacji.
   Jest w tych urzędzie ciągle wielu wspaniałych urzędników i nie wrzucam wszystkich do jednego worka, ale to co się dzieje za Kowalskiego to jest dopiero oburzające. Nie dziwię się, że Pan Bauknecht podał się do dymisji. Tylko człowiek pod ścianą i honoru godzić się może na takie zachowanie jam wobec Adama.

  • No nie żartuj, że radni tacy wyszkuleni w mowie i w piśmie pytają w jakich pokoikach zalatwić jaką sprawę a pokoików w urzędzie raptem pięć na krzyż. hehe Radni radni dajta spokój i nie pytajta burmistrza o tego typu historie na SESJI RADY MIASTA. PLIS !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ludzie Was oglądają i jak widać się z Was śmieją.

 21. Czy ktoś ma jakieś informacje o fundacji Pana Burmistrza?
  Słyszałem jak jakiś pan prawnik, kolega pana Bauknechta, powołany do rady nadzorczej którejś ze spółek gminnych twierdził, że zgodnie z dżentelmeńską umową, część uposażenia miał przeznaczać na wpłatę do Fundacji.
  Czy ten pan odkłada gdzieś pieniądze? Pan Burmistrz skrzętnie notuje ile już ich jest?

  Pan zastępca Burmistrza także miał jakieś pieniądze do fundacji wpłacać? Jeżeli teraz odejdzie, to coś przekaże w późniejszych czasie?

  Czy jacyś uczniowie dostaną na koniec roku z tej fundacji stypendium?

 22. Czy ktoś orientuje się jaką grzywną może być obciążony człek prowadzący takie forum,
  gdy wyjdzie na jaw, że przekazuje „komuś” dane piszących anonimy?

  Władza jest jak rozwolnienie, przychodzi i odchodzi.
  Czasami szybciej, kiedy indziej później.

  Warto dla uśmiechu Szefa robić z gęby tyłek?
  Powinno się o tym pamiętać, bo jak to mówił pewien przystojniak z INSTA
  „dup możesz mieć w życiu wiele, ale gębę ma się jedną”.

  • może oberwać karą w wysokości 1 miliona dudków.
   wystarczy jeden anonim do odpowiedniej instytucji, ona bardzo łaknie takich darmowych piniondzów, ekspresowe postępowanie i stronka do zamknięcia, a karę spłacać będą wnuki nadgorliwca ujawniającego nieuprawnione dane 🙂

 23. A ja też uważam, że radni są butni, bezczelni i wyborców mają za nic, widać to na każdej sesji jak się ich posłucha, a do tego jakie mają mniemanie o sobie. Myślą, że z dnia na dzień zostali radnymi i z mandatem radnego przybyło im rozumu 😂 Niestety prawda jest taka że prowadzą tylko te swoje prostackie gierki, które od zawsze są pośmiewiskiem na cały kraj 😂😂😂

 24. A ja mam taką tyci, tyci prośbę. Proszę o włączanie świateł na orliku w odpowiednim momencie, gdyż już koło godziny 20:30 przy pochmurnej pogodzie, ciéżko się gra nie widząc piłki ani kolegów….

 25. W którejś minucie poruszony jest wątek zatrudnienia w urzędzie i konkursów do komórki finansów, w kontekście, ze brak chętnych. Myśle ze chętni by się znaleźli, tylko podobno problem z tym ze nikt nie chce pracować z ta panią. Odeszły osoby z doświadczeniem i stażem, bo podobno doznały piekła. Tak mówią na mieście. A patrząc po ogłoszeniach na to miejsce i braku zatrudnienia trudno chyba w to nie wierzyć. Szok!

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here