Spotkanie burmistrza Dobrego Miasta z mieszkańcami.

99

Burmistrz Dobrego Miasta wraz z urzędnikami na spotkaniu z mieszkańcami  Dobrego Miasta.

Podczas spotkania mieszkańcy mieli okazję przekazać najważniejsze problemy związane z Dobrym Miastem.

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

99 KOMENTARZE

 1. A CO Z TYMI MENELAMI POD BASZTĄ CZEMU ICH POLICJA NIE PRZEGANIA STRACH USIĄSC NA ŁAWCE SCIAGAJĄ Z SIEBIE WSZY ,PIJĄ ALKOCHOL,SPIĄNA ŁAWKACH.

  • Nic. Burmistrz ich widzi. To tyle. Ciemno, brak reakcji odpowiednich służb to woda na młyn dla tej patologii. To że siedzą po basztą to pół biedy, ale to zawszone towarzystwo przesiaduje na skwerku na Warszawskiej obok matek z dziećmi!
   Cierpliwości. Zaraz zrobi się zimno wiec się pochowają. Wylezą jak karaluchy na wiosnę.

   • Właśnie, siedzą piją na legalu, syfia a policja nic z tym nie robi, az nie chce się tam z dziećmi chodzić, a już nie wspomnę żeby usiąść pod tym domkiem, wsysstko takie syfiaste… Smierdziele dobromiejscy

 2. A co z ul.Piechurow na zakazie tyle aut stoi policja przejeżdża i nie widzi problemu zgłaszane było na posterunek do burmistrza,radnego i cisza chyba trzeba wybrać się do sw Piotra może pomoże

 3. Pewien pan chce kupić mieszkanie od Arbetu (od 1:25:32). Ten pan nie wie, że od Arbetu może kupić mieszkanie w każdej chwili, pod warunkiem, że najpierw Arbet wygra przetarg. Ten pan chce kupić mieszkanie czy buduje historię na użytek Kowalskiego?

   • jak normalny burmistrz przestrzega zasad, to CBA go nie zapyta o związki z deweloperem

    To sprawa dla Komisji Rewizyjnej a potem może dla CBA. Kowalski dostaje szału ponieważ ktoś mu zadał pytanie o tę oczywistą dwuznaczność. Arbet sponsorował te nędzne garbusy. Kowalski raptownie chce sprzedać działkę po byłym przedszkolu. Chociaż obiecał konsultacje z mieszkańcami (odpowiedzi na interpelacje). Widzi sprzeciw dobromieszczan. Raptownie Kowalski będzie konsultować już tylko z zarządem osiedla I i II. Na interpelację Zadrogi odpowiada, że popiera pomysł budowy bloku. To co Kowalski się dziwi takim pytaniom? Do sądu będzie szedł? Kto za to zapłaci?
    https://www.youtube.com/watch?v=IFaF2Dt4R4Y

  • Jelonek Pawel wije się jak piskorz. Jest za, a nawet przeciw. Niby nie zgadza się z burmistrzem, ale wypowiedź formułuje tak aby wejść głęboko w d..ę. Jakie to fałszywe i dwulicowe. Swoją drogą na jakim portalu ogłoszeniowym jelonek widział w DM dom za milion? ?

 4. Dobra dyskusja dorosłych ludzi. Do czasu odpalenia show radnej z podstawionej kartki i grubiańskich prowokacji Łańki. Typowe

  • Szoł dał burmiszcz. Teatr jednego aktora, dodam marnego, z grupą ustawionych statystów. Szkoda tylko dobromieszczan, którzy przyszli ponieważ liczyli na rzetelną i otwartą dyskusję. Pan Łańko BRAWO!

   • Prawda. Łańko pokazał klasę i merytoryczne przygotowanie. Rysiek chłop mądry. Przewodniczący ma honor i wiedzę, jest mieszkańcem i zna gminę od 50 lat conajmniej.

     • To spotkanie to typowa ustawka. Łańko mówił do rzeczy, kulturalnie i nie gadał jak Kowalski po próżnicy. To Kowalski pokazał swoje prawdziwe oblicze tylko go nieco kolega prezes pss uratował.

 5. Poza dwoma ekscesami, to bardzo fajne i merytoryczne spotkanie. Miejmy nadzieję, że zostanie uwolniony potencjał mieszkańców, który teraz jest tłamszony przez tworzenie konfliktów i obciążony nietrafionymi projektami. Oby tak dalej, a wyjdziemy na przyzwoity poziom jako miasto.

  • do KAMIENI KUPA
   Całkowicie nietrafiona ocena tego wyreżyserowanego spotkania. Ekscesy jak zwykle zrobił Kowalski. Zareagował furią i tłamsił mieszkańców kiedy ktoś wypowiedział się inaczej niż Kowalski miał wyreżyserowane. To wyłącznie Kowalski tworzy konflikty. Miejmy nadzieję, że Dobre Miasto zostanie od jego ekscesów szybko uwolnione.

 6. Odnośnie, chociażby zaczęcia prac archeologicznych i wstępnej oceny kosztów odbudowy tej baszty.

  Jeżeli jest taka możliwość, niech Pani wniesie tę sprawę do Pana Łańki i Radnych do dyskusji na Sesji Rady Miejskiej o pomoc w określeniu kto poniósłby koszty tych prac archeologicznych i kto by je sfinansował. Ponadto, o znalezienie możliwości dofinansowania odbudowy baszty i kto poniósłby koszty tej odbudowy i w jakiej wysokości. To powinno być zrobione chociażby w takim podstawowym zakresie.
  Lidzbark Warminski pięknie dba o zabytki a w DM nie można przeprowadzić chociażby procesu określenia dofinansowania na zasadzie kto i ile? Może coś można by było wygospodarować z Funduszu Obywatelskiego. Chociaż jakieś grosze na ten cel. Pan Łańko na pewno zajmie się ta inicjatywą.
  Proszę się nie poddawać. Pozdrawiam 🙂

  • Prawdę mówiąc nie sądziłam, że ktokolwiek zwróci uwagę na to co powiedziałam. Bardzo dziękuję. Cieszy mnie to, że właśnie na tym spotkaniu byli obecni radni którzy mogli by zainteresować się tematem i go trochę pchnąć do przodu. Czasu na prawdę jest niewiele (mówię poważnie – niewiele). Zgadzam się z Panem Burmistrzem i innymi mieszkańcami, że potrzebne są drogi, mosty, domy… Mur i Baszta to nie jest temat populistyczny, na tym nikt nie zarobi… Dzięki ruszeniu tego tematu ludzie nie będą na Ciebie głosować… kapitału wyborczego na tym się mało zbuduje… A trzeba będzie wydać na to miliony – na prace archeologiczne i konserwatorskie. Można do tych prac podejść etapowo. Obecna ekipa rządząca wpuści archeologów, a następna zacznie odbudowę. Lub zacznie się od prac nad basztą północno-wschodnią, a w przyszłości nad murem. Przedwojenni rajcowie niemieccy mieli plany częściowej odbudowy murów i baszty. Rozumieli, że jest to świadectwo średniowiecznej sztuki fortyfikacyjnej dorównujące skalą i czasem powstania kolegiacie dobromiejskie. Widziano w tym również przyszłą atrakcję turystyczną, łączącą za pomocą narożnej baszty budynki „kamieniczek” z Basztą Bocianią. Również dzisiaj nie ma mowy o 100% odbudowaniu murów czy zadaszenia baszty. Prace miały by charakter częściowej rekonstrukcji do otworów strzelniczych, tak jak założono to przed wojną. W roku 1939 zamierzano przystąpić do prac, ale plany rajców pokrzyżowała 2WŚ. Z kasy miasta był przeznaczony na to fundusz resztę miał dofinansować wojewódzki konserwator zabytków (czyli procedury podobne jak i dziś). Planowano powrócić do prac w 1941 roku – zakładano, że wtedy skończy się wojna, jak wiemy historia była inna. Polscy konserwatorzy na szczęście zdokumentowali stan obiektów w 1957 roku, ale większym priorytetem do odbudowy były kościoły i kamienice w regionie co zrozumiałe… Od tamtej pory nie znalazła się odważna osoba, która by podjęła trudny kosztowny temat… Najbliższe lata to ostatnie momenty by coś zrobić, gdyż degradacja zaczęła LAWINOWO postępować. Teraz nie ma się czym chwalić, ale niedługo to pozostanie jedynie wstyd, że można było, a nic się nie zrobiło… nawet się nie starano. Dzisiaj rozmawiałam o tym z Burmistrzem. Powiedziałam to co powyżej. I mimo, że na zebraniu nie przychylnie odniósł się do tematu, mam nadzieję że dzisiejsza rozmowa coś zmieniła. Mam nadzieję, że Burmistrz jednak zdanie zmieni, a radni będą wspierali ten plan. Nam mieszkańcom, moim zdaniem, też nie wypada myśleć o tych obiektach inaczej jak o ratowaniu miejscowego dziedzictwa i sztuki średniowiecznych fortyfikacji. Liczę, że sytuacja finansowa jak i nastawienie zmieni się na korzyść… szczególnie, że udało się Burmistrza zainteresować innym tematem historycznym, który również nie może pozostać pominięty. Zachęcam do przeczytania poniższego artykułu, bo pewnie o tym też nie wie większość mieszkańców. 🙂
   http://dobremiasto.wm.pl/475647,Na-Warmii-i-Mazurach-odkryto-cmentarzysko-z-epoki-brazu.html

   • Pan Burmistrz – historyk powinien zająć się zabytkami Dobrego Miasta. To są priorytety każdego Burmistrza w Polsce. Czy zdecydowana odmowa zajęcia się sprawami archeologicznymi to złośliwość, zła wola czy ignorancja? Przecież Burmistrz – historyk powinien robić wszystko aby archeolodzy nakreślili plan prac archeologicznych w Dobrym Mieście i okolicach a konserwatorzy określili jakie zabytki powinny być odrestaurowane, odbudowane a jakie powinny przejść prace konserwatorskie. Ponadto Burmistrz – historyk powinien za wszelką cenę dążyć do znalezienia źródel finansowania tych prac.
    Czy Pan Burmistrz, w swoim zacietrzewieniu, przeciwko ludziom którzy śmieli mieć inne zdanie będzie kontrował każdą ich słuszną inicjatywę? W tym przypadku chodzi o obronę zabytkowych kamieniczek przed bezmyślną sprzedażą. Czy chodzi tu o „Hołd Pruski”, jak się Pan Burmistrz Kowalski-historyk „żartobliwie” wyraził, oddany Panu Suchenkowi przez „Krzyżaków w Urzędzie” ?

   • Czy nie są to pozory i „stracone złudzenia”? Raczej współpraca z Przewodniczącym Rady i Radnymi.

    • Wszyscy muszą z sobą współpracować przy tym projekcie bo inaczej nie da rady. Każdy głos jest tu ważny, zarówno Przewodniczącego Rady oraz Radnych (jako organ uchwałodawczy) jak i Burmistrza (jako głosu opiniotwórczego i wykonawczego). Ważna jest też świadomość Mieszkańców co lada sezon możemy stracić. Ten mur obronny powstawał równolegle w czasie z zabudowaniami kolegiaty, zgadza się wymiary cegieł oraz skład zaprawy… więc mamy do czynienia z równie ważnym zabytkiem. Trzeba pukać w każde drzwi w tej sprawie, bo to na prawdę ostatnia szansa.

     • Miejmy nadzieję, że znajdą się środki finansowe na prace archeologiczne, odbudowę baszty i murów obronnych. Powodzenia 🙂

 7. Burmistrz w dalszym ciągu dąży do budowy stadionu, zbiornika retencyjnego, infrastruktury i kanałów łączących jezioro Limajno z tym zbiornikiem i rzeką. Kto sfinansuje te kanały?
  Nie wszystko będzie za darmo. Miasto też poniesie koszty. Dlatego Pan Burmistrz tak tnie koszty na wszystkim? Jak realne są te wszystkie przyszłe przedsięwzięcia? Czy są już sponsorzy na budowę infrastruktury wokół zbiornika, stadionu i kanałów? Jeżeli są to mieszkańcy powinni wiedzieć kim są ci sponsorzy ?

  • Za komentarz łapka w górę. Przykre to, że burmistrz walkowerem oddaje temat zgłoszony przez Beatkę. Sąsiednie miasta, właśnie Orneta czy Lidzbark Warm. dbają o zabytki a w naszej ciemnej (dosłownie) dziurze nawet nie podejmujemy rękawic. No ale nic. Budujmy śmierdzące bajora, kanały i narty wodne. Taka wymaiginowana inwestycja zupełnie zatrzyma Gminę na kilkanaście lat.
   Władca odkrył Amerykę! Tępym mieszkańcom uświadomił, że jest ktoś taki jak konserwator zabytków. Jednozdaniowa wypowiedz pani kierownik równie błyskotliwa. Jednak to prawda, że człowiek uczy się przez całe życie. I nie mam tu na myśli siebie.
   Biegajacy ustawiony Paweł chce mieszkanie z Arbetu. Chce, ale koniecznie w Dobrym Mieście. Pewnie tak samo kocha to miasto jak jego władca. Współczuję dziecku, że z ulicy Lotników nie może jechać do SP3 rowerem bo nie ma ścieżki rowerowej ???.
   Brawo panie Łańko, takich konkretnych ludzi nam trzeba.
   Rencisty chyba jednak nie spuścili ze smyczy bo tylko siedział i słuchał. Na fejsbukach taki wyszczekany a na spotkaniu ogon podkulony. Szkoda, że nie mial nic do powiedzenia. Mądrego to i dobrze posłuchać.

   • Pan Burmistrz Kowalski z wykształcenia historyk i nie wie, że na zabytkach nie można malować obrazków? Nie mógł też zlecić bez zgody konserwatorów rozbiórki płotu przed Urzędem Miasta. Za te swoje bezmyślne decyzje został zrugany przez konserwatora zabytków. Sam to oświadczył.

     • No widzisz czołgisto jaka beznadziejna wtopa. Histeryk nie wie o kimś takim jak konserwator zabytków i o tym, że budynek urzędu wpisany jest na listę rejestru zabytków? KAŻDE absolutnie KAŻDE planowanie prace należy zgłaszać do konserwatora, a wykonywać je można dopiero po pisemnej zgodzie! Wy, klakiery histeryka, nie macie o tym zielonego pojęcia stąd te wasze ciągłe zarzuty do niby opozycji o blokowaniu działań władcy.
      Jakieś kilka miesięcy temu wieczny rencista szczekał nt.rzekomej wilgoci w kamienicach i o lichej robocie że nie zostały ocieplone styropianem. Żenujące w tej całej sytuacji jest to, że gość zabiera publicznie głos w temacie, w którym wiedze ma na poziomie minus 100. Strasznie żałuję, że nie wpadł na pomysł docieplenia Bazyliki.

     • Może nie mieć żadnej. Ale skoro jest potrzebna zgoda konserwatora, to burmistrz powinien to wiedzieć. To raz. A dwa, nie narażać Gminy na stratę czasu urzędniczego (urzędnicy są przez niego dezorganizowani w ten sposób) i pieniędzy (nawet 40 zlotych za dojazd do konserwatora to strata). A ten pan naraża Gminę na takie perturbacje ciagle.

     • Czołgista o małym rozumku, jednak się mylisz. Prawdopodobnie na temat konserwatora mam dużo większą wiedzę od ciebie. Burmistrz i jego urzędnicy tym bardzie. Dlatego zejdź na ziemie.

     • Masz wiedzę i pochwalasz to, że Kowalski przy byle okazji naraża samorząd na zbędne problemy?
      Czołgista o małym rozumku napisał ma rację.

     • Oj malutki ten rozumek, malutki ?. Czołgisto piszesz, cyt.”Prawdopodobnie na temat konserwatora mam dużo większą wiedzę od ciebie…,” ale post wyżej pytasz, też cytuję: „Jakie wartość historyczną ma płot przed urzedem?”. Durne pytanie bo i wiedzy brak. Samozaoranie. Dziękuję za uwagę. Nie mam więcej pytań.

    • Powinien być etat w Urzędzie Miasta i Gminy Dobre Miasto – „Specjalista d/s Zabytków w Gminie Dobre Miasto.”

     Kompetentna z odpowiednim wykształceniem osoba zajęłaby się zabytkami Gminy i Miasta. Prowadziłaby wszelką korespondecję dotyczącą dofinansowania prac archeologów i konserwatorów. Dbałaby o stan zabytków i byłaby organem doradczym co należałoby zrobić.

     Specjalista d/s zabytków mógłby organizować prelekcje mieszkańcom Gminy i turystom na temat historii naszych zabytków, odkryć archeologicznych itd. Zapraszać na te prelekcje archeologów i koserwatorów.

     Drodzy mieszkańcy wejdźcie na stronę: http://grodziska.eu/pogezania/
     Sa tam: Średniowieczne założenia obronne ziemi Pogezan. Są piękne fotografie tych miejsc. W NASZEJ GMINIE.

     Specjalista d/s zabytków mógłby organizować wycieczki do tych miejsc dla turystów oraz dzieci szkolnych i dorosłych naszej Gminy.
     MAMY piękną i ciekawą historię naszej Gminy a nie znamy tego 🙂

 8. Czego wy oczekujecie od naszej policji ze zajma sie pijaczkami samochodami na zakazie ?gdzie ciezko przejechac ?Im sie nie chce swoich 4 liter ruszyc .Sytuacja z warszawskiej kolo fontanny z kula .Fajny słoneczny dzien dosc goraco ludzie spaceruja na ławce lezy pijaczek nieopodal na drugiej ławce siedza towarzysze .Jedzie nasza policja i co ?Nic przejechali nawet nie reagujac nie wazne ze goraco i ppwinni sie zatrzymac bo moze to nie pijaczek a osoba zasłabła trzeba pomoc .A nawet jesli pijaczek chlor czy jak tam nazywaja powinni zareagowac ale po co wychodziz z samochodu po co sie meczyc przeciez goroco w samochodzie wygodniej pewnie klima .Jada dalej objezdzaja rondo i co pod sklepem na rondzie siedzi na pruty pijaczek chodza dzieci z matkami starsze osoby policja ma to gdzies robi runde po rodzie i jedzie dalej .Co do ulic zastawionych autami mimo zakazu tez nie raz jechali ale po co sie meczyc maja to gdzies patrol odwala ludzie widza jezdza po co czepiamy sie ….Szkoda ze nie reaguja gdy sa potrzebni i nowe auto dostana A my tu chcemy zeby interweniowali w jakis błachych sprawach

  • Dokładnie. Śmierdzące, zawszawione zachlane ryje są wszędzie. Przy Skansenie, na Warszawskiej, na skwerku i na przystankach. Często rozgrywają partyjkę szachów, nudno im chyba bo aż zasypiają. Wizytówkę miasta mamy rewelacyjną. Jeśli władca myśli, że robiąc nu nu do kamery do swoich byłych uczniów zakłócających spokój na Grudziądzkiej, że się uspokają to jest w mocnym błędzie. Taki wyrostek nie będzie oglądał spotkania byłego belfra z mieszkańcami DM (z frekwencją zero zero nic) tylko myśli cobi za co dziś wychlać.
   Co do braku reakcji służb odnośnie nieprawidłowego parkowania. Nagminnie między blokami NA ZAKAZIE stoi auto byłej radnej. Nie myśli blondyna, że w przypadku np. pożaru blokuje przejazd straży pożarnej. Bezmózgi totalne. Jedzie policja i ma wszystko w poważaniu. Przytaczajac słowa zastępcy: jednakże…

  • Nie dziw się. Oni mają większy stres niż pokazują. Ale im wcale nie współczuję. Sprzedali się to niech teraz nimi pomiata i niech uczestniczą w tym piśmiewisku.

   • Tadziu, Tadziu, Tadeusz! Pawełku, Pawełku, Pawełku. Rowerem z Lotników można dojechać 2 km rowerem do szkoły. Panie Tadeuszu niech Pan powie czy prawda?

 9. Tak patrzę na żenującą manipulację pana od Jelonków. Chyba Kowalski nie widzi, że wpuścił sobie konia trojańskiego. Nawet jeśli jakimś cudem Kowalski dokończy kadencję, to już ma bezwzględnego kontrkandydata.

 10. Bardzo podobało mi się Pańskie wystąpienie na spotkaniu. Wyważona, mądra wypowiedź przedstawiająca perspektywy rozwoju i rozbudowy Dobrego Miasta. Świeży powiew nowych idei i perspektyw. Panie Prezesie, uważam, że byłby Pan bardzo dobrym kandydatem na stanowisko Burmistrza Dobrego Miasta. Jest Pan młody, ma Pan wyksztalcenie wyższe, dodatkowo studiuje Pan na Wyższej Szkole Handlowej w Warszawie. „Spolem” świetnie prosperuje pod Pańskim zarządem. Takich ludzi Dobre Miasto potrzebuje. Czy zdecydowałby się Pan na kandydowanie w nowej kadencji na stanowisko Burmistrza Dobrego Miasta? Uważam, że Pan powinien 🙂

 11. Prezes PSS świetna wypowiedź, w końcu jakieś konkrety i pytanie zabijające władcę. Burmistrz wie, gdzie będzie bajoro, ale o rozwoju miasta w kierunku ściągnięcia nowego inwestora, dużego pracodawcy czy w końcu nowych budynków zupełnie nie myśli. Smutne i niepokojące jest to, że nawet w tak beznadziejnej odpowiedzi nawiązuje do SGT i byłej Rady. Ileż można, to już nie jest śmieszne. To jest po prostu żenujące! Druga sprawa to ciągłe liczenie na Warszawę. Ile te pisiory nadają? Mają jakiś zaczarowany ołówek czy worek bez dna?
  Pan Łańko jeszcze raz brawo. Super. Takie sytuację pokazują prawdziwą twarz.

  • Pan Michalkiewicz nie jest głupim człowiekiem. Ma sporo (zwłaszcza w porównaniu ze swoim przyjacielem burmistrzem) ogłady potrzebnej na takie stanowisko. Nie zapominajmy jednak o niechlubnej sytuacji, gdy nie podał ręki przed debatą.
   Pan Michalkiewicz jest dobrym (nie napiszę, że świetnym, aby nie popadł w samozachwyt) menadżerem. Ale ma jedną isotną wadę. Nie uwolni się od swojego przyjaciela mentalnie.

   • Bardzo ważna jest ogłada, odpowiednie wykształcenie, wiek i dotychczasowe osiągnięcia. „Społem” świetnie prosperuje pod jego zarządem. Na tym zebraniu przedstawił nowe perspektywy rozwoju miasta i gminy. Takich ludzi należy wspierać. Tacy ludzie powinni kandydować na stanowisko Burmistrza Dobrego Miasta. Uważam, że Pan Michalkiewicz byłby odpowiednim kandydatem. Już ma mój głos 🙂

   • Kumie dekorują nas, kto kogo? wy mnie a ja was! I tak dalej liżcie się po … nieważne po czym i rozmywajcie problem jakim jest tragiczne burmistrzowanie o.p.s.b. Jarosława Kowalskiego.
    Skupmy się na jego działaniach – niszczących gminę – i w kilku przypadkach wątpliwych pod względem prawnym (ale od tego są odpowiednie służby) i może trzeba jednak ruszyć radnych, żeby pomyśleli o referendum? Bo ciężko mi jest wyobrazić sobie jeszcze 4 lata tej dewastacji i niekompetencji.

    • Piszesz o referendum i o odwołaniu aktualnego burmistrza. Czy jest ktoś kto wg. ciebie mógłby być odpowienim kandydatem na to stanowisko? Kto wg. ciebie byłby takim odpowiednim kandydatem?

     • Nie wiem co napisze Sam_Ogon. Powiem za siebie. Po tych 9 miesiacach to widac jedno: kazdy bylby lepszy. Nawet Borowik i pisze to a tak nie cierpie pislamu.

     • A później będzie „zamienił stryjek siekierkę na kijek”. Wg. mnie powinien to być ktoś z poza starych ukladów, po studiach i ze znajomoscią ekonomii i finasów. A nie przypadkowi ludzie którzy o zarządzaniu mista i gminy pojęcia nie mają. Albo, na zasadzie byle kto aby nie PiS, albo, byle kto aby nie PO. Cieszę się, że tarcia między zwolennikami POPiS mnie nie dotyczą. Mam inne priorytety. Pozdrawiam.

     • Proszę zrozumieć. Nie mogą to być kandydaci związani ze starymi układami bo po kilku miesiącach będzie taka sama sytuacja jaka jest teraz. A gmina i miasto nigdy nie wyjdzie z tego marazmu politycznego. Zainwestować należy w nowych, młodych, wykształconych, ambitnych i spoza układów. Innej rady na dobrą zmianę nie ma.

     • Tu chodzi o rozum. Studia są przereklamowane. Łańko na pewno byłby lepszym burmistrzem od Kowalskiego. On ma studia ma. I co z tego? Twierdził, że jest świetnym menadżerem. A jak wyszło? Obiecywał, że chce służyć? A co robi?
      Zdaniem coraz większej iilości dobromieszczczan to jest najgorszy burmistrz.

     • Michalkiewicz jest związany z jakimi układami?
      Proszę zrozumieć, że Kowalski w kampanii i teraz też podkreśla, że jest poza ukladami, że nie jest stąd. I co wyszło? Jaka to dobra zmiana dla miasta? Jest jeszcze gorzej. Po tej kadencji z jego obietNIC zostanie tylko NIC. My będziemy skłóceni. Daliśmy się nabrać.

     • Nie ma znaczenia, że ktoś nie pochodzi z naszego miasta i gminy ale ważne jest co robi dla tego miasta i jakie ma osiągnięcia.
      I jeszcze jedno. Ktoś się wyraził że studia są 'przereklamowane’?
      Tu już ręce opadają. Zależy jakie studia bo są różne.
      Studia na dobrej uczelni, podkreślam, na dobrej uczelni, o kierunkach gdzie naprawdę trzeba włożyc lata pracy, nauki, wysiłku i wyrzeczeń to jest olbrzymie osiągnięcie. A wiedza z tego tytułu użyta w pracy gdzie są widoczne pozytywne rezultaty jest SUKCESEM.
      Czy historyk rozumie ekonomię i finanse? Czy pielęgniarka może leczyć ludzi i wykonywać operacje? Czy robotnik budujący mosty może te mosty projektować? itd. Czy nadal ktoś będzie twierdził, że studia są 'przereklamowane’?

     • Studia są przereklamowane. Tak jak i te całe doktoraty. Co widać na naszym podwórku. Nadęci profesorowie popierają nieudolnego Kowala. Ludzie ci nie mają najmniejszego problemu z akceptacją absurdów jakie nam funduje. Prosty chłop ze wsi po zawodówce ma więcej oleju w głowie.

     • W ostatnich wyborach miałem dwóch kandydatów: Krzysztofa Strękowskiego i Wojciecha Rucińskiego, niestety obaj przepadli.

     • Studia nie są 'przereklamowane’. Teraz mówię ogólnie i nie odnoszę się do nikogo. Ludzie, którzy są naprawdę dobrze wykształceni (studia studiom nie równe), zdarza się, że promują i wspierają róznych ludzi z róznych powodów. To nie wykształcenie, które mają powoduje, że to robią tylko układy w jakie wchodzą. Często powodem jest prywatny interes z tytułu tych układów i wzajemnych korzyści.

     • Tyle teoria. A w praktyce mamy, co mamy.
      Wykształcenie jest ważne. Ale widać po doktorach i profesorach akceptujących fanatycznie działania Kowala, że w wyborze radnych stawiać trzeba najpierw na rozsądnych ludzi, z olejem w głowie, a nie fanatyków. Wykształcenie pomaga mądremu. Głupiemu szkodzi.
      Kiedy głupi jest wykształcony i nie jest radnym, to szkodzi tylko sobie i swoim bliskim. Kiedy głupi jest wykształcony i jest radnym, to szkodzi także nam.
      W tej kadencji jest to ze szkodą dla ludzi i szacunku do wartości wykształcenia.

     • Co za teoria, co za wytwór intelektualny. Zabezpiecz swoje prawa autorskie.

     • Masz doświadczenie w zabezpieczaniu swoich? Powiodło się czy wyszło z marnym skutkiem? ?

     • Nie było z mojej strony nawet takiej próby… muszę przyznać, że nie były tak 'profesjonalne’ jak twoje …

     • Czy aktualny burmistrz Kowalski nie był w układach? Przecież, sam powiedział, że był w opozycji do byłego burmistrza, Pana Trzaskowskiego. A opozycja to nie układ? Opozycja to układ grupy ludzi, która była przeciwna władzy byłego burmistrza.

     • Były ułady. Kowalski obiecywał, że je skończy. A traz są jeszcze większe układy.

 12. W którym to momencie przedstawił Twoim zdaniem nowe perspektywy, moim zdaniem poprostu zapytał konkretnie o przyszłość Gminy. Zadał konkretne pytanie licząc na konkretną odpowiedź. Nie szukał afery, jak Kowalski tylko zażądał konkretów.

  • To było pytanie ale jednocześnie Pan Prezes odpowiedział na to pytanie.
   Pytanie – odpowiedź ->nowa inicjatywa mieszkaniowa -> napływ i powiększenie się liczby mieszkańcow -> więcej podatków odprowadzanych do budżetu miasta i gminy z tytułu powiększenia się liczby ludności i powstania prywatnych inicjatyw -> więcej pieniędzy na rozwój miasta i gminy.
   Chodziło o tereny uzbrojone na budowę kilkunastu bloków mieszkalnych, a nie tylko 1-ego bloku mieszkalnego, który nie rozwiąże problemów mieszkaniowych, oraz teren pod budowę 150-200 domków jednorodzinnych. Budowa kilkunastu bloków mieszkalnych oraz gotowe uzbrojone miejsca na budowę domków jednorodzinnych to zachęta do osiedlania się ludzi z poza Gminy, którzy by tutaj się osiedlili, płacili podatki i być może zakładaliby własne biznesy. Więcej mieszkańców to więcej osób płacących podatki to
   więcej pieniędzy w budżecie miasta, to większy i szybszy rozwój Miasta i Gminy. Pozdrawiam 🙂

 13. W Rejsie było: Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy.
  Na naszym parostatku jest inna rejsowa sytuacja. Kapitan mówi, że wie, gdzie płynie. Nie potrzebuje braw, ale widać, że widzi różnicę pomiędzy brawami od klakierów, a szczerymi brawami z innego zebrania, w którym niedawno został wybuczany. Zapewnia, że jest najlepszym kapitanem żeglugi śródlądowej, a może i nie tylko. Role załogantów rozdzielone, ustawieni ,,niezależni” załoganci pytania zadają. Sami na te pytania odpowiadają. Kapitan zadowolony. To czysty przypadek, że pytania budują legendę wybitnego kapitana.
  Na oko wygląda dość dobrze. Mało kto zauważy przerażenie i zakłopotanie, momentami też politowanie na twarzach pozaetatowych załogantów. Szczera salwa śmiechu po świetnej puencie odważnego pana Rysia wiele jednak mówi o tym, jak się pracuje z kapitanem, który kłapie gębą po próżnicy.
  Nachalna popaganda sukcesu tego parostatku wciska pasażerom, że ten statek nie wpływa na mieliznę. A jak jest, to widać po artykule z Radnymi.

 14. burmistrz marnuje kase na gazety i imprezy gasi swialo zamiast oszczedzac udaje wszystkowiedzacego a jego obecne poparcie to blad statystyczny 5%

  • Na nagraniu widać głównego błazna tego marnego cyrku. Aż nieprawdopodobne, że nie miał żadnych pytań do swego władcy. Same ochy i achy. Na pierwszym (i mam nadzieję ostatnim) spotkaniu był podstawiony i ustawiony lekkoatletyczny Paweł. Być może na następnym spotkaniu główną rolę dostanie rencista.

   • Mam podobne spostrzeżenia. Typowa ustawka z podziałem na role. Spektakl pod tytułem „Mądry bojar słucha głosu ludu” lekkoatletyczny Paweł w roli głównej kolega Arek rola pierwszego halabardnika oraz paru naturszczyków. W następnej odsłonie wystąpi pewnie Jacek R oraz Kudłaty ze śródmieścia. Słabe to jest Jare oj słabe. Nie kupuję tego. A koncepcji jak nie było tak nie ma. Na krytyce poprzedniej ekipy nie zbudujesz niczego. To taj jak z zamachem w Smoleńsku tema jest dobry na krótki dystans. Kombinuj inaczej 😉

    • Nie mierzcie innych swoją miarą. Ustawki, to były za poprzedników. Słynne programy do TVP, gdzie puste namioty stawiali nad Łyną, aby zasymulować obecność turystów. Tutaj jest naturalnie, w porównaniu z tym co było i mam nadzieje nie wróci.

     • Źle się dzieje, skoro ludzie nienormalność, z jaką mamy dziś do czynienia, nazywają normalnością.

     • Podaj przykłady tej nienormalności. W tych czasach wszystko jest relatywne, co może prowadzić do aberracji, takich jak, to że facet z facetem, to małżeństwo.

 15. takie odzywki swiadcza o ilorazie inteligencji burmistrza kiedys juz wyzywal poprzednika od chamow na sesji rady a dzis zabiera glos radnemu pelna kultura burmistrza

 16. DK 51 między Olsztynem a Lidzbarkiem Warmińskim. Gdzieś w połowie trasy powinno być kiedyś ładne, zadbane i przyjazne Dobre Miasto. Godz. 19.50 mży lekki deszcz, dojeżdżam do miejsca gdzie powinno być Dobre Miasto. Nie pali się ani jedna latarnia uliczna. Ciemno, nieprzyjemnie, widoczność beznadziejna, niebezpiecznie. Parę samochodów próbuje jechać na długich światłach. W miejscu gdzie kiedyś było rondo jakiś człowiek ubrany na ciemno wpada mi niemal pod koła. Jadę powoli, opiera się ręka o maskę, coś tam mówi, wolę nie wiedzieć co. Do q….wy czy w tym mieście nikt nie odpowiada za bezpieczeństwo ludzi??? Gdzie jest policja, dlaczego nie reaguje??? Obudzą się wszyscy gdy dojdzie do tragedii??? Włączam i ja długie ale na bardzo krótko, z naprzeciwka jadą samochody. Na szczęście kończy się ta ciemna dziura i po 20 min, przejeżdżając przez oświetlone wioski, jestem w rozświetlonym, przyjaznym Lidzbarku Warmińskim. Wiem, że mój komentarz jest może nie na temat ale musiałem odreagować!

  • Komentarz bardzo na temat. Może dotrze do włodarza tego miasta, że tu jest niebezpiecznie, przez jego wyimaginowane oszczędności. Przypadkowy człowiek pojawiający się w Dobrym Mieście na kilka minut zauważa, że jest tu ciemno jak w dupie, a włodarz biega po mieście w towarzystwie jakiegoś redaktorka i po inspekcji stwierdza, że jest za jasno, będzie gasił kolejne latarnie. Do diabła, człowieku tu jest naprawdę ciemno, jest niebezpiecznie, a Ty będziesz kolejne latarnie wyłączał, do diaska, chłopie ogarnij się.

  • Słuszna uwaga co na to policja? Jak jadę samochodem bez świateł walą mi mandat a jak w mieście ciemno jak w dupie to już nic? Wystarczy dać pieniądze na nowe samochodziki i już nic nie widzą?

 17. Na ciebie chłopie to ani patrzeć, ani słuchać. Kolega Jaruś też jakoś nie przygarnia.

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Proszę podać swoje imię tutaj