Dobromiejski Klub Biegacza Odcisk wspiera akcję charytatywną „Pierwsza mila dla Marty”

0

Zaroiło i uśmiechnęło się dziś nad naszym pięknym jeziorem. U podłoża mnogich, szerokich uśmiechów wyróżnić można kilka ważnych czynników:
1. Uśmiech wywołała możliwość wspólnego, aktywnego spędzenia czasu. Uśmiechali się do siebie spacerowicze, biegacze, kijkarze, rowerzyści i towarzystwo morsujące.
2. Uśmiech wywołała biegnąca Pani, którą dwukrotnie spotkaliśmy po drodze, a która to 10 kilometrową trasę wokół jeziora pokonywała w stronę przeciw położną, pchając przed sobą wózek z dzieciątkiem.
3. Uśmiech wywołała obecność radzionkowsko – dobromiejskiego Burmistrza, który podobno dotarł do pierwszego zakrętu.
4. Najszerszy uśmiech wywołała możliwość choćby drobnego uczynienia dobra.

Z pozdrowieniami dla Marty 
Wojciech Gajewski Dobromiejski Klub Biegacza Odcisk

24.11.2019 r w naszym mieście partnerskim Radzionkowie Biegacze i Walkerzy wezmą udział w imprezie charytatywnej „Pierwsza mila dla Marty”. Bieg oraz marsz Nordic Walking na dystansie jednej mili (1,609 km) zaplanowane zostały w szczytnym celu – by wesprzeć leczenie onkologiczne Marty Konik z Radzionkowa.
Marta ma 16 lat. To zwykła niezwykła nastolatka. Jeszcze do niedawna w głowie miała pełno marzeń o tym, co ją czeka, gdy stanie się dorosła. Teraz marzy tylko o jednym. By dożyć tej dorosłości.


Każdy kto zna Martę wie, że to wyjątkowa dziewczyna. Wyjątkowa jest też, niestety, jej choroba. Tłuszczakomięsak śluzowaty. Niezwykle rzadki nowotwór złośliwy.
Marta ma dopiero 16 lat i jak to mówią: „całe życie przed sobą”. Sporo przed nią do zrobienia. Ale teraz musi zrobić tylko jedno – pokonać chorobę i wyzdrowieć. Wrócić do swoich marzeń i wielkich planów. Wrócić do szkoły, przyjaciół, nastoletnich radości i trosk. Do zwyczajnego, normalnego życia. Bez choroby. Bez raka.

Ma obok siebie wielu ludzi, którzy chcą jej pomóc. Bo przecież nie można przejść obojętnie, gdy komuś obok życie roztrzaskuje się na kawałki.
Wyjazd na Śląsk logistycznie jest dość kłopotliwy, ale przecież pokonując kilometry w Dobrym Mieście możemy łącząc się ze sportowcami z Radzionkowa pomóc Marcie.

Proponujemy wspólne truchtanie, maszerowanie bądź w inny sposób przemieszczanie 🙂 w niedzielę 24 listopada wokół jeziora Limajno. Zbiórka na plaży miejskiej o 12:00. Zapraszamy biegaczy, kijkarzy, rowerzystów i wszystkich, którzy odrobiną wysiłku i gotówki mogą i chcą pomóc w leczeniu Marty. Za min. 20 zł gwarantujemy wspólną fotkę :).
Nie gwarantujemy:) nagród, medali, pomiaru czasu, posiłku itp. itd. etc. etc. etc…

Pozdrawiam bez dodatkowego komentarza 🙂
Wojciech Gajewski

Zobacz wszystkie wydarzenia

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Proszę podać swoje imię tutaj