Prace budowlane w powiatowym szpitalu w Biskupcu idą zgodnie z planem

0

– Ostatni raz zarząd powiatu gościł w szpitalu w Biskupcu pół roku temu, kiedy jeszcze prace budowlane „wychodziły z ziemi”. Dziś, kiedy zbliżamy się ku końcowi członkowie zarządu chcieli zobaczyć efekty tej największej w historii naszego samorządu inwestycji w naszej służbie zdrowia – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. – Stąd nasza wizyta w tej placówce.

W październiku 2018 roku w Szpitalu Powiatowym im. Jana Mikulicza w Biskupcu rozpoczęła się budowa nowego bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni, która ma zdecydowanie poprawić jakość świadczonych usług w tej renomowanej placówce. W ubiegłym roku biskupiecki szpital zajął 5. miejsce wśród szpitali w województwie warmińsko-mazurskim i 3. wśród powiatowych z regionu, które zakwalifikowały się do tzw. złotej setki wysokospecjalistycznych szpitali zabiegowych w Polsce. Znalazł się też na 83 miejscu najlepszych placówek w kraju, w rankingu organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) oraz dziennik „Rzeczpospolita”.

– Chociażby z tego rankingu widać, że szpital działa sprawnie. Jego sytuacja finansowa, w porównaniu do innych okolicznych tego typu placówek, jest nawet bardzo dobra – warto więc w niego inwestować – dodaje starosta Abako.

W szpitalu praktycznie gotowe są już trzy nowoczesne sale operacyjne wraz z zapleczem medycznym i socjalnym oraz sterylizatornia. Montowane są nowe urządzenia, a personel szkoli się z ich obsługi. Kończą się również prace w pomieszczeniach technicznych i pomocniczych.

– Mam nadzieję, że już w połowie lutego lekarze będą mogli rozpocząć tu pracę. Najpierw czeka nas jednak skomplikowana logistycznie „operacja przenosiny” sprzętu medycznego, gdyż nie chcemy, a nawet nie za bardzo możemy przerywać normalnej pracy szpitala – dodaje Marta Maciejewska, dyrektor placówki. – Nasz blok operacyjny pracuje „pełną parą”.

Jak zapewniła członków władz powiatu dyr. Maciejewska, inwestycja zakończona zostanie oficjalnie, zgodnie z zakładanym terminem – do końca czerwca br.

Źródło: Powiat Olsztyński

Zobacz wszystkie wydarzenia

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here