Dobre Miasto uczciło 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

0

Uroczystość obchodów 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia jest szczególnym dniem dla polskiego narodu, w którym w wielu miejscach w Polsce oddaje się cześć poległym i zamordowanym uczestnikom powstania – bohaterom, którzy poświęcili swoje życie walcząc o wyzwolenie Warszawy z rąk niemieckiego okupanta.

Dobre Miasto również uczciło pamięć poległych Powstańców. Obchody upamiętniające to ważne wydarzenie odbyły się 1 sierpnia w sobotę w Dobrym Mieście na placu przed Basztą Bocianią przy jelonku. Uroczystość rozpoczęła się minutą ciszy, po której został odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego. Po przemówieniu burmistrza Dobrego Miasta, Pana Jarosława Kowalskiego oraz starosty olsztyńskiego Pana Andrzeja Abako, uczestnicy zgromadzenia oddali hołd Powstańcom śpiewając wspólnie (nie)zakazane piosenki powstańcze. Uroczystość zakończyła się zrobieniem pamiątkowego zdjęcia.

Zobacz wszystkie wydarzenia

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Proszę podać swoje imię tutaj