Laptopy dla uczniów ze szkół w Dobrym Mieście, Biskupcu, Smolajnach, Dywitach i Olsztynku

0

31 komputerów przenośnych trafiło do szkół prowadzonych przez Powiat Olsztyński. Otrzymają je wybrani uczniowie, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im m.in. udział w lekcjach zdalnych.

Zakup laptopów o łącznej wartości prawie 70 tys. zł był możliwy dzięki realizacji przez Powiat projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020. Samorząd wnioskował o maksymalną kwotę możliwą do otrzymania, taką też otrzymał.

W projekcie biorą udział: Zespół Szkół w Biskupcu, Zespół Szkół w Dobrym Mieście, Zespół Szkół w Olsztynku, Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach i Powiatowa Szkoła Muzyczna I st. w Dywitach. Umowy na przekazanie komputerów zostały podpisane podczas narady starosty olsztyńskiego z dyrektorami placówek. Rozmowy dotyczyły m.in. aktualnej sytuacji w szkołach, wyników naboru oraz egzaminów maturalnych, a także przygotowania do nowego roku szkolnego w reżimie sanitarnym.

– Cieszę się, że udało nam się pozyskać środki na zakup komputerów. Mam nadzieję, że będą dobrze służyć młodzieży w nauce, zdobywaniu wiedzy i poznawaniu świata. Koronawirus bardzo utrudnił proces edukacji w ostatnich miesiącach, ale wierzę, że od września ruszymy z optymizmem i gotowością do dalszej nauki. Wiem, że nasze szkoły są przygotowane do ochrony swoich uczniów i pracowników – mówił Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Źródło: Powiat Olsztyński

Zobacz wszystkie wydarzenia

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here