Nowy samochód dla wychowanków powiatowego Domu dla Dzieci w Biskupcu

0

Dzieci będą podróżować bezpiecznie

Fabrycznie nowy, nowocześnie wyposażony bus marki Opel trafi do Domu dla Dzieci „Keja” w Biskupcu. Zastąpi wiekowego, wysłużonego już Volkswagena Transportera.

– Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, dlatego z wielką radością przekazuję dziś kluczyki dyrekcji domu dziecka w Biskupcu, który był ostatnią placówką w kolejce po nowe samochody. Teraz wszystkie nasze dzieci będą mogły już podróżować przede wszystkim bezpiecznie, ale i komfortowo – mówił Andrzej Abako, starosta olsztyński, który w towarzystwie wicestarosty Joanny Michalskiej, oglądał nowy pojazd.

Dziewięcioosobowy bus kosztował około 125 tys. zł. Zakup został sfinansowany ze środków unijnych, dzięki projektowi pn. „STOP COVID-19 w Powiecie Olsztyńskim”, który realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020. Wniosek w tej sprawie przygotowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, który jest beneficjentem tego programu.

– Powiat prowadzi instytucjonalne cztery Domy dla Dzieci. W Gryźlinach oraz dwóm w Olsztynku udało się wymienić samochody już wcześniej. Zakupu dla Biskupca udało się dokonać teraz – dodaje Arkadiusz Paturej, dyrektor PCPR w Olsztynie. – Szukaliśmy samochodu, który będzie nowy, nowocześnie wyposażony, funkcjonalny i bezpieczny. Na nasze zapytanie ofertowe odpowiedziały dwa salony samochodowe, wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę. Dodatkowo została zamontowana kamera cofania, dostaliśmy także komplet opon letnich i pokrowce na siedzenia.

Poprzedni samochód ma 22 lata, jest już niesprawny, w najbliższym czasie trafi więc do sprzedaży na części lub zostanie zezłomowany. W Domu dla Dzieci „Keja” w Biskupcu obecnie przebywa 15 wychowanków.

 

Foto. Powiat Olsztyński

Zobacz wszystkie wydarzenia

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Proszę podać swoje imię tutaj