GDDKiA zamknęła zjazd z DK51 w Dywitach. Jesteś za czy przeciw? [SONDA]

0

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Osiedla Royal wracających z pracy i użytkowników Gminnej Strefy Przedsiębiorczości informujemy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie zamknęła w piątek rano 18 października zjazd z DK51 do osiedla i strefy!

Do momentu zmiany sytuacji prosimy o skorzystanie z okrężnego dojazdu przez ul. Spółdzielczą i nową drogę asfaltową wybudowaną przez Gmina Dywity. Droga, którą gmina wybudowała za ponad 3,5 mln zł proponowaliśmy zarządcy, aby wspólnymi siłami włączyć ją do DK51, a do momentu wykonania włączenia, nie zamykać istniejącego zjazdu. Odpowiedzią GDDKiA w Olsztynie są dzisiejsze działania… źródło: UG Dywity.

„To jest bardzo zła decyzja, bo nie niesie za sobą nic dobrego! – tak mówił, o zamknięciu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie zjazdu z DK51 do Osiedla Royal i Gminnej Strefy Przedsiębiorczości, podczas piątkowego wieczornego spotkania z mieszkańcami i przedsiębiorcami,” wójt Daniel Zadworny. – „Po pierwsze, utrudnia życie i dotarcie do domów mieszkańcom, a przedsiębiorcom możliwość działania i rozwoju. Po drugie, kieruje cały ruch z tego obszaru przez centrum Dywit ul. Spółdzielczą przy szkole, co spowoduje jeszcze większe korki na skrzyżowaniu przy urzędzie i na pewno nie wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo uczniów i mieszkańców. Dlatego na pewno będziemy chcieli przywrócić ten zamknięty zjazd, a docelowo włączyć porządnie nową asfaltową drogę gminną w strefie do DK51.”
Podczas spotkania poruszane były różne możliwe scenariusze rozwiązania niekorzystnej sytuacji. Źródło: UG Dywity.

 

Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii w komentarzach, oraz do udziału w naszej sondzie.

GDDKiA zamknęła zjazd z DK51 w Dywitach. Jesteś za czy przeciw?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz wszystkie wydarzenia

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Please enter your name here