REKLAMA
Strona główna Galerie Uroczyste otwarcie Otwartej Strefy Aktywności we Włodowie

Uroczyste otwarcie Otwartej Strefy Aktywności we Włodowie

0
reklama TOP
W dniu 6 października 2018 r. w Parku Wiejskim we Włodowie odbyło się uroczyste otwarcie Otwartej Strefy Aktywności. Symbolicznego przecięcia wstęgi w towarzystwie miejscowych dzieci i mieszkańców dokonał Wójt Gminy Świątki Sławomir Kowalczyk oraz Radna Gminy Świątki Agata Niebrzydowska. Autorem projektu jest Wójt Gminy Świątki Sławomir Kowalczyk.

Środki na budowę w wysokości 120 800,00 zł pozyskane zostały z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o Charakterze Wielopokoleniowej – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2018. Całkowity koszt zadania wynosi 263 000,00 zł.

OSA są ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wchodzą:

urządzenia siłowni zewnętrznej (np. wioślarz, rowerek, biegacz, wahadło, twister, wyciskanie siedząc)
strefa relaksu i gier (np. kółko i krzyżyk, stolik do gry w szachy, ławki)
zagospodarowanie zieleni.
Będą one sprzyjać integracji społecznej i są skierowane do różnych grup wiekowych.

Po zakończeniu oficjalnej części otwarcia odbyło się wspólne ognisko z kiełbaskami za sponsorowane przez Radną wsi Włodowo.
Źródło: UG Świątki

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Proszę podać swoje imię tutaj